zura-blog16Привіт всім відвідувачам Zura — Blog, сьогодні вирішив присвятити публікацію на тему, про форум. Перед тим як розпочати опис створення форуму, давайте де що поміркуємо над таким питанням, наприклад “Скільки часу може бути актуальний веб сайт”.

Коли мова йде про конкретний веб сайт, то він може бути дійсний на протязі даного періоду часу, не з точки зору технології і реалізованого дизайну, а скоріше з точки зору вмісту.

Наприклад, якщо ми реалізуємо сайт новин і представляємо тільки старі, які не представляють інтересу статті,  цей сайт не може бути дійсним, але якщо ми публікуємо реальні новини, які викликають інтерес, тоді цей сайт буде актуальним скільки завгодно.

Тому важливо включати в сайт якомога більше нову і реальну інформацію, крім того також бажано постійно удосконалювати, або по можливості  міняти дизай сайту, доповнюючи сайт різними елементами. Якщо взяти до уваги форум, завдяки інтерактивності і користувацькому контенту, то форум навіть без удосконалення і додавання різних елементів, ніколи не перестане бути актуальним.

Форум, напряму залежить від тем які обговорюють користувачі. В принципі, кому не відомо що з себе представляє даний додаток,  якими можливостями він володіє, і в цілому для чого потрібний форум, можна буде дізнатись в сьогоднішній публікації.

Форум може бути способом через який ми можемо успішно покращити роботу сайту, розширити його можливості. Якщо взяти для прикладу, (в принципі це моя особиста думка) компанію яка виготовляє конкретну продукцію, було би не погано для веб сайту тої компанії, реалізувати на даний момент  форум, де користувачі могли би  обговорювати  продукцію  компанії.

Форум це сайт, на якому можна подискутувати. По значенню форум це веб додаток, реалізований з допомогою користувацького контенту. Існує велика кількість форумів і велика кількість людей, які реалізують соціальні звязки з допомогою форумів. Особливою рисою спілкування людей на форумі являється тематичність (обговорення якихось небуть конкретних тем, в конкретних розділах), і відповіді на них.

Як появились форуми

Перші форуми появились в 1996 році, пізніше появились спеціальні форуми, про технологію, про культуру, про компютерні ігри, спорт, музику, релігію, політику. Форумним технологіям більше ніж десять років. Існує декілька програмних пакетів для безкоштовних форумів, які написані на різних мовах, PHP, Perl, Java, ASP. Повідомлення в них можуть зберігатись в текстових файлах, і в базі даних SQL. Більшість типів форумів можуть легко інтегруватись в існуючі сайти.

Як працює форум  

Перехід до функціональності форума, слід  сказати що працює тільки на основі облікового запису користувача. На базі цього запису користувач, має або не має доступу до різних ресурсів, або областям форуму. Існують навіть закони, наприклад в Сполучених Штатах, згідно з якими форум обовязково повинен працювати на базі системи імені  користувача, і паролю, для того щоб підтримати конфіденційність і походження деяких даних.

Користувач форуму  називається “членом”. Таким чином, в залежності від форуму необхідно виконувати визначені вимоги, бути допустимого віку, погоджуватись з правилами і вимогами форуму, забезпечити перевірку дійсності електронної почти, з допомогою якої здійснюється реєстрація облікового запису.

Форум працює по визначеним правилам, кожен форум володіє набором таких правил, наприклад на спортивному форумі обговорюється нічого крім спорту, правила форуму охороняються і реалізуються адміністраторами форуму. Ці люди займаються користувачами і дискусіями.

В випадку порушень  адміністратор приймає санкції. Це може бути попередження, виключення із форума, або повне видалення і довічний бан.

Існує три типи користувачів форума

адміністратори — вони керують і слідкують за технічною частиною форуму. Можуть також підняти до рангу модератора, рядового користувача, або “забанити”, або виключити його.

модератори — користувачі форума, у яких є доступ до  всіх тем дискусій

рядові користувачі — користувачі, у яких є доступ до визначених частин форума, і можуть прийняти участь в дискусії

Як створити форум

На даний момент існують декілька способів як створити форум, це і сервіси які нададуть бескоштовно таку можливість, самий популярний серед всіх способів, це створення форума на “двіжку” phpBB. Власне темою форума я зацікавився чисто випадково,  попавши на один  з ресурсів, на якому  пропонувалось безкоштовно і достатньо легко створити форум.

Правда для цього потрібно було зареєструватись на ресурсі, вибрати шаблон, і  навіть пропонували розмістити безкоштовно, форум створювати для того щоб запустити в мережу мені поки що не потрібно, але вирішив спробувати встановити форум в себе на локальному хостингу.

Після деякої затрати часу на пошуки варіантів, вирішив зупинитись на самому популярному “двіжку” це phpBB. Я створював тестовий форум англійською версією, і ніяких проблем не було, тому сміло можу рекомендувати саме цей спосіб, досить легко получилось.  

З чого розпочинається, звісно з відвідування офіцйного сайту і скачування версії  phpBB. На офіційному сайті присутня тільки англійська мова, можна в “header” шапка сайту, клацнути на іконку, на якій показана остання версія, а можна в горизонтальній панелі клацнути на кнопку “dawnloud” і перейти на сторінку на якій розташовані різні версії “двіжка” і вибрати яку бажаєте.

Також на кнопці  “dawnloud” яка розташована в горизонтальному меню при наведенні курсора з випадаючого списку клацнувши на “language Packs” можна перейти на сторінку на якій обирається мова для форума. Так як в мене це тестовий проект, тому і версія форуму в мене англійська, і якщо форум на англійській версії легко вдалось встановити, то і на рідній мові, ні в кого мабуть проблем не виникне.

Ну що ж архів скачали, далі потрібно розпакувати і розмістити файли в папці, запускаємо локальний сервер, Денвер або любий інший, я зараз користуюсь Енделс, спочатку хотів знести його, думав що глючить, виявляється пакет від Енделс погано працює з Хромом, про те чудово з Оперою. А Денвер навпаки прекрасно почувається з Хромом і не працює з Оперою, виявляється для кожного пакету свій браузер.

Після того як запустили локальний сервер, створюємо папку в папці “home”, називаємо “forum.ua” і в папці “www” розміщуємо всі файли які ми розпакували. Далі перезапускаємо локальний сервер,  заходимо в адмінку phpMySQL (http://localhost/tools) і створюємо базу даних з назвою “phpbb”. Після чого в адресному рядку набираємо назву папки форуму, моя назва “forum.ua” , після чого відкриється вкладка для інсталяції форуму. Клацаємо на кнопку “instal” після чого починається процес інсталяції.

php1

⇑Клацаємо на кнопку “instal”

Процес інсталяції проходить в вісім етапів, оскільки я встановлював тестовий варіант, то в мене установка проходить на англійський мові, звісно краще скачати варіант з зрозумілою мовою. В самому низу клацаємо на кнопку “Proceed to next step” і переходимо до слідуючого етапу. Наступний етап проходимо без змін, а слідующий це третій етап, вносимо дані.

php2

⇑ третій етап, вносимо дані.

Виставляємо локальний хостинг “localhost”, назву бази даних, ми виставили “phpbb”, і імя користувача бази даних, я виставив “root” далі кнопка  “Proceed to next step”. Після перезавантаження появиться напис “Succesfull conection”. Далі просто клацаємо кнопку, і крок за кроком проходимо всі етапи.

На цьому буду закруглятись, коли більше попрактикую роботу форума, тоді більш детальніше опишу налаштування форуму, а так в принципі в двіжку “phpBB” все майже налаштовано автоматично, тому форум можна створити без необхідності якихось особливих знань в програмування.  

До зустрічі.