Поточний час:
Сьогодні 20 березня, вівторокк 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 3 місяця 1 день

Ваш ip адрес:54.162.229.109

Добрий ранок!
Ви обновили сторінку в 6 : 02
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 373
Кількість коментарів на блозі: 102
Кількість категорій на блозі: 17
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

zura-blog watermarkПривіт всім відвідувачам Zura — blog, продовжую ділитись з вами цікавими матеріалами, які безперечно можуть пригодитсь вам в майбутньому, ну а можливо комусь з вас і на даний час стануть в нагоді, зокрема в сьогоднішній публікації знову скрипт, і скрипт який по любому може пригодитсь для ваших проектів.  

Розпочнем з такого питання як водяний знак, а саме що під ним розуміється, для чого він може бути потрібен, і яким чином, можна  водяний знак додати до фотографії.

Водяний знак що це таке, для прикладу візьміть любу цінну купюру, любу навіть нашу гривню, чи долар,  якраз  купюра і містить водяний знак.

Це є захист для цінних паперів, за допомогою водяного знака, можна відрізнити настоящу купюру від фальшивої, водяні знаки наносять не тільки на банкноти, а також на різні цінні папери, і звісно що на більшості документів, знаходяться водяні знаки. 

Такі водяні знаки також наносяться і на фотографії, правда, від паперових  водяні знаки які наносять на фотографії, де що відрізняються. Яким чином наносять водяний знак на фотографію, звісно що за допомогою програм, а саме тих програм, які призначені для роботи з фотографіями. Мається на увазі не тільки фотошоп, а також багато програм можна скачати і встановити з мережі, як безкоштовних, так і платних, і за допомогою однієї з таких програм, ви зможите додати до фотографії  водяний знак.

Але програму потрібно ще встановити, деякі з них вимагають активації, ну і ще можна додати сюди, багато різних нюансів, ну і звичайно що чудово, якщоу вас “під рукою” буде щось подібне (мається на увазі скрипт ), це скрипт, який дасть вам можливість додавати до фотографій, водяні знаки.

“Під рукою”,  мається на увазі такий скрипт, який ви зможите розмістити  в себе на сайті, і за допомогою якого, ви  будите мати можливість, на любі фотографії  наносити водяний знак. Ви також такий скрипт зможите розмістити і на свому локальному сервері, який можна встановити на домашньому ПК, за допомогою пакету спеціальних програм, які призначені для установки сервера на домашній ПК.

Тепер, таке питання, як працює даний скрипт, скажу зразу спеціальна  форма відправки до цього скрипта, поки що відсутня, тому ви не зможите через форму додати зображення, і після перезапуску сторінки отримати результат. Проте ви зможите отримати результат, тоді коли в браузері відкриється сторінка з цим скриптом, правда для цього потрібно самому внести як логотип, так і саму фотографію, в папку в якій будуть знаходитись файли, в яких буде знаходитись код скрипта.

І звісно що як саму назву, так і розширення графічних файлів, потрібно вручну, самому вказувати в коді скрипта. Ітак як створюємо скрипт, спочатку папку в котрій ми будемо розміщувати файли, назву папки можна любу дати, в принципі, всі ці файли також можна розмістити в кореневій папці сайту, головне щоб графічні файли, і файли рнр знаходились в одній папці, в іншому випадку в коді буде потрібно вказувати інший шлях.

Хоча згідно рекомендаціям, то для таких випадків, рекомендується створювати окрему папку, і в папці створити файли з розширенням рнр, а такоож додати графічні файли, для локального сервера в головній папці потрібно створити ще й папку з назвою “www”, і в папці   “www” мають знаходитись файли для додавання до картинки водяного знаку.

Додаємо графічні файли, два файли, один для водяного знака, для цього він має бути в вас готовий, такий файл дуже легко створити в любому графічному редакторі, розширення файлу png. і другий графічний файл, це картинка — фото – картинка, на яку вам потрібно нанести водяний знак, або логотип.

zura-blog watermark1

Дальше створюємо файли з розширенням рнр, відкриваємо веб або рнр редактор, в принципі любий редактор може підійти, якщо у вас відсутні спеціальні редактори для програмування, найкращий безкоштовний варіант  це Notepad++, і в редакторі вставляємо код нижче, скопіювавши його.

<?php
header('content-type: image/jpeg');

// отримуємо назву зображення через метод GET
$image = $_GET['image'];

// створюємо водяний знак
$watermark = imagecreatefrompng('watermark.png');

// отримуємо висоту и ширину водяного знака
$watermark_width = imagesx($watermark);
$watermark_height = imagesy($watermark);

// створюємо jpg з оригінального зображення
$image_path = $image;
$image = imagecreatefromjpeg($image_path);

//якщо помилка тоді
if ($image === false) {
    return false;
}
$size = getimagesize($image_path);
// встановлення водяного знаку на зображення
$dest_x = $size[0] - $watermark_width - 5;
$dest_y = $size[1] - $watermark_height - 5;

imagealphablending($image, true);
imagealphablending($watermark, true);
// створення нового зображення
imagecopy($image, $watermark, $dest_x, $dest_y, 0, 0, $watermark_width, $watermark_height);
imagejpeg($image);

// звільняється память
imagedestroy($image);
imagedestroy($watermark);

?>

Дальші дій, розберомо код, восьмий рядок в коді, вище коду коментар “створюємо водяний знак” в дужках знаходиться назва графічного файлу “watermark.png” який вказує що він призначений для водяного знаку. Якщо у вас інша назва, тоді в тому місці вставляєте свою назву, або назву вашого файлу, міняєте на назву вказану вище.

// створюємо водяний знак
$watermark = imagecreatefrompng(‘watermark.png‘);

Далі, двадцять четвертий і двадцять пятий рядок в коді, саме тут ви можите виставити де водяний знак у вас має бути на картинці, в коді виставлений справа знизу, ви можите поміняти розташування, для цього потрібно поміняти цифри в коді ( саме простий метод, міняємо цифри і перезапускаємо сторінку, і отримуємо результат, якщо не задовільняє то повторюємо до тих пір доки результат буде задовільним).

// встановлення водяного знаку на зображення
$dest_x = $size[0] – $watermark_width – 35;
$dest_y = $size[1] – $watermark_height – 15;

До речі для того щоб виставити той розмір щоб вас задовільнив, і без необхідних процедур, існує спеціальний інструмент, про який найближчим часом на  zura – blog появиться пост. Називається “My size”.

Файл  в якому знаходиться код вище, це код який обробляє фотографію, а саме додає до фото водяний знак, для того щоб у вас зявилось в вкладці браузера зображення, потрібно відкрити інший файл, з назвою і розширенням “index.php”. Для цього файла можна і іншу назву дати, і підєднати файл до сторінки сайту.

Коли здійснюється перехід на ваш сайт, то по замовчуванню відкривається файл з назвою і розширенням “index.php”, для локального сервера такий скрипт підійде, оскільки ви створите собі тестовий сайт, виставите в коді координати (де іменно водяний знак має розташовуватись на фотокартинці), чи справа знизу, чи справа зверху, міняючи цифри в коді в рядках двадцять чотири і двадцять три.

<img src="proces.php?image=foto1.jpg" alt="" />

В файлі “index.php” знаходиться тільки один рядок, це посилання яке зєднює файл – обробник “proces.php” з графічним файлом “foto1”, в результаті чого після того як відкриється сторінка в браузері, появляється фото – картинка з водяним знаком.

Отож, які дії потрібно зробити, щоб отримати на фото – картинці водяний знак.

Копіюєте коди, і створюєте два файли з розширенням рнр, вставляєте скопійовані коди, і зберігаєте, потім додаєте файл “водяний знак” з розширенням png, і файл “фото – картинку” з розширенням jpg, всі файли повинні знаходитись в одній папці.

Ну і все, відкриваєте сторінку, файл “index.php”, і у вас відобразиться фото – картинка з водним знаком, або логотипом. Зберігаєте картинку.

Що потрібно зробити щоб не додавати в папку вручну фото – картинку, а завантажувати картинку через форму, звісно що посидіти, “пошарити трошки репою”, і удосконалити скрипт. Можливо я також над цим скриптом ще попрацюю, і звісно коли отримаю результат, обовязково повідомлю в майбутніх публікаціях.

Перший код в публікації, це файл обробник, саме він і здійснює всі процеси, а другий він просто зєднює рнр файл, з графічним файлом.  В принципі скрпит робочий, аналогічно такий процес можна зробити і в графічному редакторі “фотошоп”.

foto1

watermark

proces.php

Яким способом краще користуватись, як для мене то цим, все виставили, а потім тільки додаєте фотки, і після перезапуску сторінки в браузері у вас появиться результат. Тим більше якщо у вас відсутні навики роботи в програмі “фотошоп”, і взагалі не знаєте як додати водяний знак до основної картинки в цій програмі.

Я також знаю як додати водяний знак до картинки в програмі “фотошоп”, але як для мене то цим способом і швидше, і зручніше, ну і звісно що потрібно хоча би  на початковому рівні розбиратись в кодах.

Хоча в цій публікації вказано де саме (в яких рядках), і де саме в кодах, потрібно виставити цифри, щоб водяний знак ну або логотип відображався на фото – картинці, в тому місці де вам потрібно, тому і якщо у вас відсутня практика в веб програмуванні, вважю розібратись не тяжко.

Мені наприклад так зручніше,  поки запустити програму, поки відкрити потрібні файли,  на мою думку через скрипт швидше, ну звісно що на “компі” повинен працювати локальний сервер, інакше не получиться, оскільки файли з розширенням рнр, оброляються тільки на сервері.

На цьому все до зустрічі.


user_97

Інші публікації які стосуються скрипта на мові програмування РНР за допомогою якого здійснюється додавання водяного знаку до фотографій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *