Post_48aПривіт сьогодні мова піде про те  як працювати з програмою для створення шаблонів ARTISTEER.

На початку створення постів для блогу мною була написана публікація “Перші спроби в веб–дизайні починаємо з ARTISTEER”  в якій я радив cпробувати зробити шаблон з даною програмою. На даний момент шаблон  блогу створений програмою ARTISTEER, в котрому мені доводилось  робити зміни в дизайні, тому в мене присутня деяка практика як працювати з програмою.

Нижче присутнє фото, і вказівки як працювати з  ARTISTEER, тож  кому подобається ця програма, але не має досвіду роботи з нею пропоную переглянути публікацію. 

 

Запускаємо програму натиснувши на значок (ярлик), програма може трошки довго завантажуватись на старих компютерах з слабким процесором, а взагалі–то для веб-дизайну краще використовувати компютери з потужнішим процесором і відеокартою, ну і звичайно бажано з безлімітним швидкісним інтернетом.  

Програму запустили, і в нас відкриються два вікна, перше це головна сторінка програми на цілий екран, а друге з назвою “Новий проект” стоїть по центру екрану де пропонує зразу створит новий проект, або запустити уже створений. Не спішіть закривати його зразу, а уважно передивіться що розміщено на ньому.

В маленькому вікні розміщені чотири області.

art1

⇑Теми для СМS

Перша область “Веб–сайти і блоги”   друга область та що посередині “Теми для СМS” вона нас і зацікавить якщо ми перший раз відкрили програму, там пропонуються “двигунці” на яких ви хочите створити ваш шаблон. Третя шаблони для веб–додатку, а зліва область в котрій будуть розміщені ті ваші проекти які ви вже створювали раніше.

Якщо при запуску програми вас не влаштовує вікно “Новий проект”, тоді зніміть галочку з напису “Показувати при старті” і програма буде запускатись з головної сторінки.

Після вашого вибору СМS, клацаємо клавшою миші на вибраний СМS і перед вами зявляється тема, приблизно так будуть виглядати сторінки на майбутнім сайті. Передивіться сторінку, вона складається з фото, тексту навколо фото, заголовки, таблиці, цитати, вертикальне меню і горизонтальне. Всі ці елементи якщо вас не влаштовують ви зможите потім поміняти.

Як сворювати шаблон.

На верхній панелі програми розміщені вкладки, “Ідеї” “Колір і Шрифти” “Макет” “Вміст” “Фон” “Лист” “Верхній колонтикул” “Меню” “Блоки” “Вертикальне меню” “Кнопки” “Нижній колонтику”. Переходячи з одної вкладки на іншу ми створимо таким способом шаблон.

перша вкладка “Ідеї”

Якщо перший варіант шаблону після вибору СМS вас не влаштовує не біда, дивимось в верхній панелі програми рядом (відкрите вікно називається “Ідеї”) нижче розташований значок і напис “Пропонувати дизайн, ідеї” наводимо і клацаємо  на значок,  програма зразу запропонує інший варіант шаблону. Переглядаємо таким–чином проекти до тих пір, поки якийсь з них нам підійде.

art2

⇑натисакємо на значок

Можна передивитись безліч варіантів, сам дизайн, а заодно і заголовки, цитати, розміри різні можна любий вибирати, в випадку чого всі налаштування можна поміняти, а дизайн залишити. Раджу зразу звертати увагу на такі дрібнички як цитата, дата, з якої сторони має бути розташована бокова панель, щоб потім, нічого не приходилось міняти, якщо якийсь з елементів не такий має вигляд який би ви хотіли.

Можливості програми дозволяють, показувати такий вид шаблону, який у вас буде виглядати на сайті після встановлення. Тому варто посидіти довше, але зробити такий шаблон, щоб повністю вас влаштовував. Воно то нічого страшного, якщо зберегти всі налаштування, відкрити проект заново і внести зміни, а потім зберегти. Але в мене наприклад після змін в шаблоні, прийшлось багато–чого міняти на блозі, деякі скрипти не працювали, плагіни також деякі заглючили, та і помилок в темі стало в тричі більше. Прийдеться тепер виправляти.

В цій вкладці вам пропонують колір, шрифти, макет але вибрати ви їх тільки зможити натисканням на позначки “Запропонувати ідеї” де програма автоматично буде підбирати для вас налаштування. В принципі якщо тяжко спочатку розібратись в налаштуваннях то таким способом цілком створите шаблон.

Про–те налаштування різних елементів для сайту краще вручну. Далі в цитатах, вони позначаються лапками я буду коротко вказувати всі дії.

Запуск програми вибір теми для CMS  вибрати дизайн.

В цю область входять наступні функції

⇒Запропонувати кольори

⇒запропонувати шрифти

⇒запропонувати макет

⇒запропонувати фон

⇒запропонувати лист

⇒запропонувати бокову панель

⇒запропонувати верхній колонтитул

⇒запропонувати меню

⇒запропонувати вид статті

Вибираємо потрібну функцію, підводимо курсор, клацаєм лівою кнопкою миші на вибрану, якщо результат задовільняє залишаємо, якщо ні тоді продовжуємо вибирати варіанти.

Якщо ні один з варіантів не влаштовує переходимо на іншу вкладку.

 

Коли вам сподобався один з раніше вибраних варіантів і для того щоб повернутись до нього, потрібно натиснути “Відміна”, кнопка знаходиться в самому верху.

 

⇒другаа вкладка “Колір і шрифти”

Наступне налаштування  “Колір і шрифти” якщо зразу тяжко засвоїти програму тоді робимо так само натискаємо на значок  “Пропонувати дизайн, ідеї” і шукаєм варіанти, але  краще звичайно самому вибирати, далі  пункт “Кольорові схеми” там присутньо достатньо варіантів, наведіть курсор на пункт і клацніть, перед вами зявиться випадаючий список:

art3

⇑перед вами зявиться випадаючий список

art4

⇑виберіть один з варіантів

виберіть один з варіантів, після вибору  якщо якійсь з варіантів вас влаштовує,  для того щоб зберегти його, потрібно натиснути на вибраний.

Наприклад натискаєм на “Теплая вода” і перд нами зявиться варіант цієї сторінки.

art5

До речі при наведенні курсора на любий з варіантів програма автоматично змінює його, відразу даючи вам можливість переглянути його вид.

В цьому вікні присутні ще деякі налаштування, зокрема це шрифти, можна також скористатись кнопкою “їдеї” натискаючи до тих пір поки не сподобається один з варіантів, але краще вибрати самому зі списку. “Набір шрифтів” “Стиль” “Розмір”. При натисканні на позначку випадає список варіантів.

“Колір і шрифти”  “Кольрові схеми”вибір схеми (яркий, контрасний, темний, світлий, монохромні тона, голубий, зелений, оранжевий, червоний, жовтий) вибір варіанту.

“Колір і шрифти”  “Набір шрифтів”, “Стиль”, “Розмір шрифта”

 третя вкладка “Макет”

art6

⇑Макет

Далі “Макет” для чого він потрібний, щоб вибрати як у вас будуть розміщуватись такі блоки як шапка, горизонтальне меню, основна частина, перші чотири варіанти видно зразу в верхній панелі вкладки  “Макет”  остальні натискаємо на позначку і вибираємо з випадаючого списку, де присутній вибір з десяток варіантів.

Наприклад: горизонтальне меню вгорі, шапка внизу, або наоборот шапка вгорі а горизонтальне меню внизу. Можна шапку і горизонтальне меню розєднати, вказавши відступ між ними. 

art7

⇑вибираємо один з варіантів в випадаючому списку

В цій області присутнє ще одна важливе налаштування це колонки, для того щоб оприділитись який вигляд має бути бокової панелі, як ви хочите щоб бокова панель розміщувалась зліва а текст зправа, або наоборот текст зліва а панель зправа.

Клацаємо і вибараємо варіанти одна колона, дві,три, зправа на ліво або наоборот зліва на право. 

art8

⇑вибиріть бокову панель

“Макет” “Макет дизайна”  базовий, фіксований, меню всередині шапки, широкий, прозорий, накладений.

“Макет” “Колонки” одна колонка, дві колонки,три колонки

четверта вкладка “Вміст”

Вміст, в цій області ви вибараєте такі налаштування як цитата, заголовок, посилання, іконки. Зверніть увагу на елемент форма, де можна вибрати варіанти з полями або без них  і заливку щоб поля виділити їх кольором.

Іконки які ви би хотіли бачити, і який має бути вигляд іконок. art9

пята вкладка “Фон”

В цій області ви вибараєте задній фон, клацаєте на позначку випадає список і з ного вибираємо підходящий, наприклад фото. Також можна вибрати фон із вашого файла.

art10

⇑задній фон

шоста вкладка “Лист”

В цій області ви вибараєте лист, так само клацаєте на позначку випадає список і з ного вибираємо які мають бути края листа.

art11

⇑які мають бути края листа

Далі “Верхній колонтикул” “Меню” “Блоки” “Вертикальне меню” “Кнопки” “Нижній колонтику”.→ всі ті самі дії які ми робили в попередніх вкладках.

Програма легко засвоюється, потрібно тільки практикуватись.

Для того щоб зберегти шаблон.

У вкладці “Ідеї”  шукаємо розділ “Експорт”  можна вгорі навести курсор і клацнути на  “Файл” потім “Експорт”. Появиться вікно, для того щоб  експортувати файл. Вказуємо в яке місце ми збираємось експортувати файл. Потім залишаємо галочки “Архів”  “Включить * ARTX проект”

Далі або натискаємо “Екпорт” або робимо деякі налаштування клацнув по “Налаштування”.

В налаштуваннях виставляємо в області “Загальні” можимо виставити фафікон щоб потім не прописувати його в темі. Іконку вибираємо або з випадаючого списку, або завантажуємо із файлу.

Artisteer1

⇑виставити фафікон

“Параметри CSS”  “Description” “Водяний знак” → пропускаємо, можна  виставити “Водяний знак”. 

“Сноска” назву не буду перекладати в цій області знімаємо галочку з “Зворотнє посилання на CMS ARTISTEER” і також за бажанням “Зворотнє посилання на автора”. В інакшому випадку у нас в темі будуть не потрібні, лишні посилання.

Artisteer2

⇑знімаємо галочку з “Зворотнє посилання на CMS ARTISTEER

В вкладці “Wordpres” налаштуйте обовязково “Елементи головної сторінки” щоб потім не мучитись зі змінами в шаблоні, а саме виставте “Дані для меню, або перевірте, як сам бачу по замовчуванню вони висталені так як мені підходить. 

“Джерело даних горизонтального меню” → сторінки”

Джерело даних вертикального меню” → категорї

Мене влаштовує, кого ні тоді поміняйте далі “Ок” і “Експорт” не забдьте назвати тему бо по замовчуванню в іншому випадку якщо не назвете тема буде називатись “Untitled” І ще один необхідний додаток, збережіть обовязково проект, яким чином “Файл” →  “Зберегти як” → далі назва проекта “Зберегти” для того щоб потім відкрити проект в програмі, якщо зохочите де що поміняти в дизайні.

Тема готова, заходимо в адмінку Wordpres, і завантажуємо тему з архіву, або розархівуємо, копіюємо, вставляємо в папку “themes”. Активуємо.

Висновок програма дуже хороша, зовсім не тяжко її засвоїти на відміну від скажем продуктів компанії “Adobe”. Так–що якщо ви початківець встановлюйте і практикуйтесь. Як для мене нічого такого складного щоб зробити шаблон з програмою ARTISTEER я не побачив.