related-posts-by-zemanta1Привіт всім відвідувачам Zura — Blog, в сьогоднішній публікації також буде говоритись про плагіни, а саме плагін “Related Post by Zemanta”, плагін встановивши який в себе на сайті, ви отримаєте перш за все, чудовий інструмент для внутрішньої перлінковки вашого блогу.

Що таке внутрішня перлинковка, це жирний плюс для просування вашого сайту в пошукових системах, хоча, можливо де кому з вас, не відомі  такі поняття як внутрішня  оптимізація  блогу.

Але більшість веб майстрів, відносять такого типу плагіни до необхідних, а внутрішня оптимізація якраз і не обхідна, для того щоб ваш сайт, займав найвищі місця в пошукових систем.

Яким чином  плагін “Related Posts by Zemanta”  може допомогти вам в цьому,  в поведінкових факторах  пошукових систем допомагає тим, що плагін внизу сторінки кожної публікації, виводить декілька мініатюр  з назвами інших  публікацій вашого сайту, і звичайно що, заодно також і посилання на ці публікації.

Якщо, для прикладу ви виставили в налаштуваннях плагіну, відображати на сторінці публікації шість одинакової тематики мініатюр,  вказали кількість саме в налаштуваннях плагіну, щоб появлялась  внизу на сторінках публінацій шість мініатюр, мініатюра — це картинка маленьких розмірів, тоді у вас на сайті, внизу кожної  публікації на сторінках  вашого сайту,  будуть знаходитись не тільки шість картинок (мініатюр), з назвами публікацій, а також і шість посилань на ці публікації на вашому сайті.

Чим більше таких посилань буде знаходитись в одній публікації, тим більша їх кількість  буде рахуватись у вас на сайті, і тим більшої популярності буде набирати ваш сайт в пошукових системах, що означає внутрішні посилання, це такі посилання які перенаправляють на сторінких сайту іменно тих публікацій,  які знаходяться і відносяться тільки  до вашого сайту.

По суті,  цей плагін “підєднює”  на сторінці сайту до вашої публікації,  ще шість посилань, ну або і більше може  (залежно яку кількість, ви виставили в налаштуваннях) зєднює кожну публікацію з іншими публікації вашого блогу.

До сторінки з одною вашою публікацією, підєднюються разом з посиланнями  ще  шість публікацій вашого сайту, і так на сторінках кожної публікації, будуть додаватись ще шість, чим більше посилань будуть відноситись до доменного імені вашого сайту, тим вище він буде знаходитись в рейтингу пошукових систем.

І не має значення, враховуються також і такі посилання, які будуть  перенаправляти  на сторінки постів  саме вашого сайту.

І в кінцевому підсумку виходить, саме сім посилань з кожної статті, і пошуковий робот після виходу нової публікації, буде фіксувати саме   сім посилань, замість одного яке фіксувалось би роботом, під час знаходження нової, свіжої  публікації.

Звичайно, що сім посилань можна і самому без плагінів повиставляти на сторінках з публікаціями, скажем, просто до слів, пододавати посилання на інші публікації.

Але, не спішть з таким додаванням, оскільки посилання на сторінку з публікацією, повинно мати хоча би якусь користь, зовсім буде не то щоб по смішному, але можна навіть сказати і по дурному, якщо тема публікації відноситься до веб дизайну, або скажем до прикладних програм, а ви  в словах або термінах, додаєте посилання на публікацію, суть якої і близько не має ніякого відношення до того значення слова чи терміну.

Наприклад скажем виставили  для слів “програма Acronis”, посилання на публікацію яка має відношення до бананів, або голубців 🙁 .

По суті, їх також зафіксує пошуковий робот, роботу то без різниці, і ваш сайт можливо  також отримає  ще  плюс за посилання, але погодьтесь,  бажано  щоб і по такому  посиланню час від часу здійснювалися переходи, щоб посилання працювало, щоб по ньому переходили, і фіксувалось що посилання робоче, оскільки  з нього   здійснюються  переходи.

Якщо в публікації, до слів додавати посилання, для того щоб на них “клацали”, потрібно щоб посилання  перенаправляли на такі сторінки з публікаціями, в яких інформація відповідала б суті.

Що я маю на увазі, якщо комусь для прикладу не відомий якийсь термін, ну або слово, а у вас на сайті присутня стаття яка стосується того терміну, чи слова, тоді звичайно що в такому слові, потрібно виставити посилання на сторінку вашого сайту, в який знаходиться  стаття з потрібною інформацією.

Той користувач, котрий не розуміє, або не володіє достатньою інформацією що означає даний терміні, тоді в такому разі, він отримає можливість перейти на сторінку, і в публікації, яка звісно що повинна мати  відношення до  даного терміну,  вичерпне для себе в тій статті  потрібну інформацію.

По любому що він скористається цим посиланням, клацне на нього, щоб перейти на сторінку і отримати більше інформації.

Це і є свого роду внутрішня оптимізація, де ви зєднюєте публікацію з іншими публікаціями, похожими за темами, робити таку оптимізацію не легко, і взагалі тяжко якщо на початку ви не приділяли достатньо уваги такому питанню, не легко потім заново перечитувати публікації, шукаючи в них підходящі слова для посилань, на сторінки потрібних публікації, з потрібними до таких  слів темами.

Якраз, саме для допомоги, щоб таке завдання виконати було не дуже складно, існують спеціальні плагіни, які для цього призначені, плагін яким я користуюсь майже два роки, називається “Related Posts by Zemanta”.

Цей  плагін призначений виводити внизу сторінок кожної публікації, декілька похожих за темою публікацій, які знаходяться на вашому сайті.

Внизу сторінки, біля кожної статті, завдяки плагіну на сторінці на Zura — Blog зявляються шість мініатюр, це шість картинок, з назвами шести публікацій, які плагін сприймає схожими за темою, і на кожній сторінці яка стосується публікації, саме за рахунок плагіна, знаходятся шість посилань на сторінки цих публікацій.

Хоча, я не достатньо  ще  приділяю уваги питанню  SEO оптимізації,  але на скільки мені відомо, з рекомендацій сеошників, в одній публікації, на кожній сторінці повиино знаходитись хоча б мінімум девять посилань.

Вважаю за необхідне відзначити, на скільки я знаю, забагато посилань також не варто  щоб знаходились на сторінці, тому в налаштуваннях плагіну  “Related Posts by Zemanta” я вистивавив кількість з шести, для того щоб мати в запасі три, якщо буде необхідно додавати.

В налаштуваннях   плагіну  “Related Posts by Zemanta” я виставив щоб  знаходились  шість таких, ви за бажанням можна виставити любе число, як і підібрати любу форму, або шаблон, можна ще й так сказати, вибрати на вигляд, як повинні відображатись мініатюри, мається на увазі, або чотири мініатюри в ряді, або шість трошки більшого розміру в ряді, ну або два, або бути горизонтальному чи вертикальному положенні, і т.д т.п.

Все це можна виставити в налаштуваннях плагіна.

 

Далі вважаю за потрібне додати ще пару слів, на рахунок того, чому саме цей плагін, а також і про корисність плагіну.

Як ви самі бачите, внизу сторінки знаходяться шість картинок з назвами публікацій, які вказують на шість публікацій похожої тематики, і користувач переглядаючи сторінку сайту бачить цих шість картинок з публікаціями, і звичайно що присутня ймовірність того, що він ще буде деякий час залишатись на сайті, за рахунок того що його може зацікавити, ще якась з похожої тематики стаття.

До речі їх можна виставляти і дванадцять, можна і розміри мініатюри зменшувати або збільшувати в налаштуваннях, я вирішив обійтись шістьма, і ще додам такий факт, памятаю коли внизу сторінки зявились (ці мініатюри) ці картинки з назвами публікацій, кількість відвідувачів на блозі зразу збільшилась, не буду так впевнено запевняти  що саме за рахунок плагіну “Related Posts by Zemanta”, але  факт, що кількість переглянутих сторінок, яка  також  збільшилась, а це вже  безперечно, скоріше за все  завдяки  цьому плагіну.

Ще б порадив вам, що не варто вестись на поради деяких радників, які запевняють, що той самий результат можна легко зробити і без плагінів.

Пробував один такий варіант, додаючи код в файли шаблону, правда ціль була відобразити не похожі пости на блозі а посторінкову навігацію, результат в принципі то досягнув, посторінкова навігація також появилась, але сам вигляд  попердньої, яка була створена плагіном, вигляд був набагато то красивіший.

Погоджуюсь, що можливо і не достатньо “попарився” над цим всім, потрібно можливо  було б ще в каскадних таблицях посидіти, на жаль не любитель я з цим всім “бавитись”, зі змінами в кодах, тому і для виведення на сторінках публікацій похожих постів, також вирішив використовувати саме плагін.

Власне, зараз і про плюси плагіну “Related Posts by Zemanta”, чому саме цей плагін серед інших, плагінів для таких завдань також існує не мало. Перед написанням статті по “Related Posts by Zemanta”, “бігло” пробігся по  статтям в яких автори пишуть про інші плагіни.

Коли читаєш пости тих авторів, а в них вказується, що крім установки плагіна, щоб все запрацювало, і відображалось, потрібно ще й  вносити зміни в коди фалів теми, то питання думаю лишні, оскільки після  активації плагіна  “Related Posts by Zemanta”.

Ніякі зміни, і нічого вам додавати не потрібно, все зробить за вас плагін, а в кінцевому підсумку внизу сторінки кожної публікації, відобразиться декілька “мініатюр” з назвами похожої теми статі.

Плагін, може деякі ваші створені раніше публікації відображати спочатку з своєю картинкою, яка повинна відображатись по замовчуванню, про те нічого страшного, в такому разі в налаштуваннях ви зможите картинку по замовчуванню  легко поміняти.

Єдиний мінус, це те що плагін буде створювати мініатюру автоматично з любої останньої картинки, яку ви завантажите для публікації.

Якщо для кожної публікації у вас на сайті призначена картинка, тоді краще після додавання основної картики, клацнути в адмінпанелі на кнопку опублікувати, а вже потім додати остальні картики які ви запланували.

Якщо картинки взагалі відстутні в публікації, тоді буде відображатись запасна картинка по замовчуванню, саме таку картинку буде використовувати плагін, і саме ця картинка буде відображатись внизу кожної  пулікації.

Отож, якщо ви додаєте до кожної публікації картинку, і у вас в тій публікації плануються ще додаватись картинки, то тоді краще після того як ви додали першу картинку, відразу опублікувати публікацію, а потім додавати остальні.

В іншому випадку, якщо ви спочатку додасте всі картинки, і потім опублікуєте публікацію, тоді картинка мініатюра створиться плагіном з останньої картинки, в папці де у вас знаходяться графічні файли, буде знаходитись останньою, і саме ця картинка буде в такому випадку відображатись, а не основна, яку ви саме призначили для відображення рядом з публікацією на головній сторінці.

І коли ви додали картинку, яка у вас вважається основною для  публікації, і тут же опублікували, тоді картинка мініатюра створиться плагіном саме з основної картинки, буде знаходитись рядом з основною, і саме вона буде відображатись плагіном в кінці публікацій на вашому сайті, які плагін буде вважати як публікації схожої тематики.

Така собі дрібничка, яка по суті ні на що не впливає, якщо у вас не заплановано відображення картинок рядом з публікаціями на головній сторінці,  картинки звісно що можна взагалі “відключити” щоб не відображались.

 

Власне далі мова вже піде про налаштування плагіну  “Related Posts by Zemanta”

Я вирішив не зважаючи на той факт, що плагін встановлений на моєму сайті вже давно, не лінуватись а перейти на сторінку плагіну, і протестувати всю процедуру встановлення, на локальному сервері, створеному пакетом програм від “Endels”, а також все записати на відео, яке можливо пізніше появится на цій сторінці.

Ітак плагін скачуєте з офіційного сайту CSM WordPress,

https://wordpress.org/plugins/related-posts-by-zemanta/

на сторінці плагіна перевіряєте версію плагіна з версією  CSM WordPress, якщо версії підходять одна однній, тоді встановлюєте, далі активуєте і переходите в налаштування плагіну.

Власне, я вже всю процедуру скачування, встановлення і налаштування плагіну протестував, на локальному сервері провірив роботу найновішої версії плагіну, хоча версія плагіну новіша за версію моєї CSM WordPress,  все також працює, щоб розібратись в налаштуваннях найновішої версії плагіну “Related Post by Zemanta”, часу в мене заняло всього то хвилин пять чи шість, за інформацією по налаштуваннях нікуда не звертався, легко в налаштуваннях думаю розбиреться будь хто.

Так що  рекомендую користуватись  саме цим плагіном “Related Post by Zemanta”, до речі плагінів з назвою “Related Post”, є безліч, і звичайно що якщо ви скачаєте і встановите інший плагін, то і налаштування можуть бути інші.

Зокрема, знаходив інформацію по інших похожих за назвою плагінів, і там для того щоб плагіни працювали, потрібно було ще щось там додавати в кодах файлів теми, саме в плагініи  “Related Post by Zemanta”, нічого такого не потрібно, після того як ви плагін активуєте, у вас зразу появляться шість мініатюрних картинок з публікаціями.

Так що за великим то рахунком, можите і не звертати увагу на налаштування, хоча ні, забув, адже по замовчуванню внизу публікації буде вказівка “Related Post”, це два слова англійською мовою, означають “Похожі публікації”, звісно що така вказівка вас не влаштує, і ви захочите ці два англійські слова,  поміняти на українські.

Отож йдемо в налаштування, в боковому меню підводимо курсор миші до пункту “Налаштування”, з випадаючого списку вибираємо назву плагіну “Related Post by Zemanta”, клацаємо, і переходимо на сторінку налаштувань плагіна.

related-posts-by-zemanta2

Перша частина  “Subscribe to news and activity reports”   —  кидається в очі  поле, і рядом слово “Email”,  пропонують підписатись і отримати якусь користь якщо підпишитесь, вирішив глянути переклад, пишуть що “повідомлять, коли хтось буде посилатися на вас сайт”, знаєте мене зацікавило, можливо потім і надам якусь з електронних адрес, щоб підписатись.

related-posts-by-zemanta3

Наступна частина “Number of articles in Zemanta network: 1”, — стосується і кількості похожої тематики публікацій, які мають відображатись в кінці кожної публікацій, по замовчуванню виставлена кількість шість, а також там і знаходиться поле яке нас цікавить, оскільки там потрібно поміняти два англійськи слова “Related Post”, на українські два слова “Похожі публікації”

related-posts-by-zemanta4

Інша частина “Advanced settings”, підчастина “Themes”, — якраз такої частини в новішій версії плагіна не було, там вона відсутня, до речі призначена для того щоб виставити в налаштуваннях якою формою на блозі повинні відображатись картинки, або в два ряди, або горизонтально чи вертикально, або без картинок, тільки  лише  посилання.

related-posts-by-zemanta8

related-posts-by-zemanta5

related-posts-by-zemanta6

related-posts-by-zemanta7

В новішій версії чомусь такої функції не було, або можливо я в налаштуваннях не знайшов цю функцію, в новішій версії після установки плагіну і переходу на публікацію, почало також внизу на сторінці публікації відображатись шість картинок, правда були  більші за розміром ніж в версії яка встановлена на Zura — Blog, шість з таким розміром не дуже “вписувались” в дизайн, і щоб виглядало класно я виставив вісім.

І бачу що з вісьмома картинками більшого розміру, вигляд все таки кращий. Можливо в своїй версії плагіну, в налаштуваннях виставлю саме такий варіант.

related-posts-by-zemanta9

Наступна частина також “Advanced settings”, і підчастина “Customize”  —  стосується того як саме відображати похожі публікації, чи картинками з текстом, чи просто текст без картинок, чи до картинок і тексту додати щоб була дата і кількість коментарів, і знову в новішій версія в налаштуваннях, така опція чомусь була відсутня, отож не завжди новіша версія плагіну, може бути кращою за попередню, або можливо все таки новіша версія плагіну не повністю може фукнціонувати з моєю версією CSM WordPress.

 

ПЕРЕКЛАД ДЕЯКИХ ПУНКТІВ

  • Display Thumbnails For Related Posts — Відображення ескізів для Related Posts

  • Display Number of Comments — Відображення кількості коментарів 

  • Display Publish Date — Відображення дати публіації 

  • Display Post Excerpt 100 Maximum Number of Characters — Показати повідомлення максимальна кількість символів “100” 

  • Enable custom CSS — Включити призначений для користувача CSS

related-posts-by-zemanta10

Далі “Other Settings”  — призначена для того щоб якусь з категорій ви можливо захочите виключити, щоб публікації які відносяться до тієї категорії яку ви вирішили виключите виставивши галочку, не відображались в кінці публікацій, ця вже опція була присутня, є в наявності, в новішій версії плагіну  “Related Post by Zemanta”.

related-posts-by-zemanta11

Auto Insert Related Posts (or add <?php wp_related_posts()?> to your single post template) — саме біля цього тексту виставлена по замовчуванню галочка, і яку не варто знімати

Auto Insert Related Posts (or add <?php wp_related_posts()?> to your single post template) — саме біля цього тексту виставлена по замовчуванню галочка, і яку не варто знімати, в іншому випадку вам самому прийдеться додавати рядок цього коду <?php wp_related_posts()?> в файл  single.php, на що і вказує текст, я галочку не знімав, і взагалі то, що куда потрібно додавати не перевіряв, сенсу не бачу, в кого є бажання і час, можите поексперементувати для себе.

По налаштуваннях все

щоб зберегти зміни потрібно клацнути на кнопку “Save changes”, Screenshot_6 далі редактування, в принципі плагін сам все добряче виставляє по замовчуванню, можуть звісно що виникнути нюанси, в мене наприклад із за плагіну WMPL, (призначений для створення багатомовного сайту), відображаюься деколи мініатюри з тими самими статями, правда на інших мовах.

 

Для таких, або ще якихось інших випадків передбачена функція, в котрій ви зможите самі виставити ті статті, які ви вважаєте за потрібні.

Для цього переходите на сторінку публікації, в самому низу знаходиться кнопка оранжевого кольору, з назвою “Edit Related Post”, клацаєте на кнопку,

related-posts-by-zemanta12

після чого відкриється вкладка, “Recomended post” внизу знайдете  публікації,  які  плагін також вважає рекомендованими  для  даної  статті,  рухаєте бігунок вперед, і шукаючи потрібну переглядаєте їх, вони в один ряд, рухаючи бігонок вперед,  вибираєте самі.

Якщо вважаєте що і там таких не має, тоді трошки вище знаходиться поле пошуку, вводите назву, або слова, і клацаєте кнопку “Go”.

Для того щоб  публікацію яку ви вважаєте за потрібну, додати до поля “Related Post”, щоб саме вона знаходилась в одній з шести частинок, підводити курсор миші до вибраної “мініатюри”, клацаєте правою клавішою миші, і не відпускаючи клавішу перетягуєте в одну з колонок, потім відпускаєте клавшу.

related-posts-by-zemanta14

related-posts-by-zemanta16

підводити курсор миші до “мініатюри”, клацаєте клавішою, і не відпускаючи клавішу перетягуєте в одну з колонок.

related-posts-by-zemanta18

коли мініатюра появиться в колонці, значить на тому місці вона буде відображатись в цій публікації

Якщо вона зявиться в колонці, значить на тому місці вона буде відображатись в цій публікації, з остальними так само, якщо  будуть такі  що не влаштовують, тоді так само  виставляєте інші, якщо вас всі не влаштовують то міняєте всі, щоб зберегти зміни клацаєте на кнопку “Save und Close”.

Ну і все, висновок: плагіни для виконання подібних завдань, відносяться до необхідних, а це означає що вам їх потрібно встановлювати, їх також є безліч, який з них вибрати, я би рекомендував саме  “Related Post by Zemanta”,  оскільки як я вже зазначав, не потрібно буде навіть робити налаштування, після активації плагіна все виставиться і зявиться внизу сторінки.

Плагін сам виставить все автоматично, чи пробувати вносити все вручну, без плагіна, ну якщо маєте в наявності код, і все протестували, виконавши все на локальному сервері, якщо все буде працювати, можите тоді і без плагіна обійтись, але сенс то який.