RSCactcaПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, продовжую  розглядати тему яка стосується плагіну Contact Form 7, плагіну для створення форми зворотнього звязку, і в цій публікації ви знайдете більше інформації, про налаштування самого плагіну.

Взагалі сам плагін Contact Form 7 доцільніше встановлювати зразу на реальний север, сервер на якому знаходиться ваш сайт, а не на локальний, який створюється у вас на компютері за допомогою спеціальних програм, які саме призначені для таких завдань, як створення локального хостинга на своєму компютері.

Потім якщо наприклад, ви би переносили ваш сайт з віртуального хостинга на реальний, реальний це спеціально виділене місце яке знаходиться на одному з серверів вашого хостинг провайдера, і якщо скажем повністю готовий сайт, який ви створили на локальному сервері, сервер який знаходиться у вас на компютері  переносити на реальний хостинг, то в плагіні Contact Form 7 потім для правильної роботи потрібно буде ще робити деякі підправлення.

Тому, звичайно що краще встановлювати Contact Form 7, вже на реальний сервер, ніж потім “паритись” там з всякими підналаштуваннями. Звичайно роботу любого плагіна можна протестувати на тестових сайтах, і Contact Form 7 не виключення, але переносити сайт з вже встановленим плагіном Contact Form 7 не варто.

Отож нагадаю з попередньої публікації, після того як ви встановите і активуєте плагін, у вас в боковій панелі появиться назва плагіну  “Contact Form 7”,  або можливо і інші слова, скажем похожі як “Форма звязку”, все залежить від версії плагіна, Contact Form 7 на Zura — Blog я встановлював ще в дві тисячі чотирнадцятому році, і за цей час звісно що де що могло помінятись в інтерфейсі налаштувань плагіну.

Підводимо курсор миші до назви, з випадаючого списку нам потрібна функція, яка створить форму звязку, отож клацаємо на “Додати нову”, щоб перейти на сторінку налаштувань плагіну для роботи на вашому сайті, і на сторінці додавання форми, буде запропоновано вибрати мову, для форми. Обираємо мову і зберігаємо.

Плагін створить форму звязку, і в принципі, ця форма цілком буде робочою, і її можна застосовувати для відправки повідомлень на вашу електронну адресу, від користувачів.

Отож, якщо ви ще не достатньо володієте навиками в створенні сайтів, і переживаєте, що можна все спортити якщо робити ще якісь налаштування для форми звязку, тоді можите надалі все залишити без змін, а всього навсього рядок коду  додати на створену вами сторінку, яка спеціально призначена  для контактів.

Форма всерівно вже робоча, і ви можите залишити ці налаштування, які створюються плагіном Contact Form 7 по замовчуванню. Там будуть присутні чотири поля, поле для тексту, поле для теми, поле для вашого імені, і поле для електронної адреси,  звісно що здалось би ще одне дуже потрібне поле, поле яке буде призначене для захисту вашої почти від спамових повідомлень.

Це повідомлення, які відправляються спеціальними програмами роботами, вони називаються ботами, і для того щоб себе захистити від таких програм, потрібно в налаштуваннях додати “капчу”. “Капча” захистить вас від таких повідомлень, оскільки повідомлення не можливо буде відправити, без введення спеціальних символів, які створюються в полі “капчи”, і складаються з цифр, і літерів.

Звісно що програма робот не зможе ввести ці символи, які відобразяться у вас на екрані, їх потрібно вводити вручну.

Отож на сторінці налаштувань форми, на одній половинці вже будуть рядки коду, які відображють чотири поля по замовчуванню, про які говорилось вище, і радіокнопка для відправки.

На другій половинці підводимо курсор миші до функції “Згенерувати тег”, клацаємо, появиться з випадаючого списку, список ще з декількох функцій які ми можемо додати до форми, але сама необхідна з них це все ж таки “капча”. Клацаємо на слово “captha”, появиться сторінка додавання “капчі”, на котрій звертаємо увагу на текст, текст  виділений червоним кольором.

RSCactca1

підводимо курсор миші до “Згенерувати тег”

RSCactca2

Клацаємо на слово “captha”

Памятаю, що в мене текст тоді відображався “англійською”, у вас можливо текст буде відображатись на зрозумілій для вас мові, він означає що для того щоб додати до форми “капчу”, вам необхідно ще  встановити додатковий плагін, нижче посилання на нього.

Далі клацаємо на посилання, переходимо на сторінку плагіна який призначений для створення “капчи”, і встановлюємо. Називається rielly simple captha — плагін який не обхідний для повноцінного функціонування форми.

Активуєтмо плагін після встановлення, і переходимо знову в налаштквання форми щоб додати поле з “капчою” до створеної раніше форми звязку, шлях майже такий самий яким ми йшли тоді коли створювали форму, знову підводимо курсор миші до назви плагіну Contact Form 7, правда тепер вже з випадаючого списку вибираємо “Форми” а не “додати  нову”, клацаємо на  “Форми”, появиться вкладка з назвою нашої форми, тут то якраз присутній ще такий нюанс.

Це те, що на початку створення форми,  потрібно надати, а точніше прописати ЛЮБУ назву, для того щоб потім легше орієнтуатись в налаштуваннях. Хоча, якщо ви навіть і дасте назву вашій формі, думаю складнощів у вас не виникне, всерівно можна буде зайти на сторінку налаштувань форми, для цього підводимо курсор миші до назви форми, якщо назва була відсутня то до індентифікатора форми, після чого з двох слів які появляться нижче,  клацаємо на “изменить”.

І тим самим знову повернемось на сторінку налаштувань форми, де в одній половинці будуть додані поля форми, створені плагіном Contact Form 7, а в іншій ще деякі функції які ми можемо додати до форми. І одна з таких функцій, це “капча”. Клацаємо на “captcha”, тепер сторінка додавання “капчи” появиться вже без тексту повідомлення і посилання переходу на сторінку плагіна rielly simple captha, а з полями налаштувань капчи, в котрих то за великим рахунком нічого то і особливого робити не потрібно.

Всього навсього скопіювати код, він знаходиться нижче налаштувань кольорів для відображень “капчи”, нижче спочатку знаходиться підказка  “скопіюйте і вставте цей код у вашу сторінку”, а за підказкою два коди. Далі спочатку вибираємо місце в котрому у нас повинна відображатись “капча”, звичайно що в самому низу, але перед радіокнопкою “відправити”. В тому місці створюємо тег <p></p>.

І між цими тегами вставляємо скопіювавши коди з правої половинки, це код зображення, і код поля для введення, а далі зберігаємо.

RSCactca3

<p>[captchac captcha-619]
[captchar captcha-619]</p>

Ось і все капча а разом з нею і повнофункціональна форма готова, зверніть увагу що між тегами потрібно додавати обидва коди, тому що якщо ви вставите тільки один  з них, тоді у вас не буде відображатись на сторінці або поле для введення капчі, або для покзазу символів. І звісно що сама капча не буде функціонувати.

Додавання до форми звязку “капчи”, це і є основне налаштування, інші функції, такі як для прикладу випадаючий список і т.д, для форми звязку навіть не потрібні, деякі, такі як скажем “Відповідь”, наприклад (дайте відповідь 1+1=), і т.д лишні, або поле з номером телефону, я вважаю що зайві.

Чим простіше тим краще, і форма з полів  для тексту,  для теми повідомлення,  для  імені відправника (можна ще додати поле для фамілії),  для електронної адреси, і для “капчи” буде ідеальною для користувачів, які мають бажання відправити вам повідомлення. Залишається тільки перевірити чи все працює.

О, до речі, можливо колір полів для введення, або колір символів, вас не будуть влаштовувати, тоді ви самі можите все відредагувати зробивши зміни в кодах, для того наприклад щоб фон в полі відображення символів капчи був не білий (по замовчуванню), а іншого кольору, тоді додаємо в кінці рядка коду, але перед дужкою “]” bg:#99CCFF

RSCactca4

додаємо в кінці рядка коду, але перед дужкою

(#99CCFF — це код кольору, міняєте на свій)

Після чого фон в полі, де відображаються символи, які потрібно ввести щоб відправити повідомлення буде іншого кольору. Можна ще перед “капча” додати підказку, додавши теги <p></p> вставивши текст між ними  “Для того щоб відправити повідомлення введіть символи які показані в полі”.

Отож з часом коли у вас буде більше практики в веб дизайні, можна зробити форму, а точніше сам дизайн форми іншим, мене  ця форма влаштовує повністю.

Ще нижче в налаштуванях, в полі “Уведомления при отправке формы” я зробив переклад  деяких текстів, якщо ви на початку створення форми виставити в налаштуваннях бажану мову, то скоріш за все ці тексти, будуть на тій мові, яку ви вказали на початку створення форми. Але якщо  на початку створення форми ви не приділили цій дрібничці достатньо уваги, тоді у вас форма створиться мовою по замовчуванню, і звісно що  тексти підказки при відправці форми будуть відображатись мовою по замовчуванню.

Для того щоб, у формі у вас відображались слова бажаною мовою, вам не обовязково  видаляти попердню форму, або створювати нову, а просто перекласти тексти порібною мовою в цій формі, а саме в полі “Уведомления при отправке формы”, а також перекласти слова потрібною мовою які знаходяться між тегами <p></p>.

user_97

І ще одне, ні в якому разі не потрібно робити переклад слів, які знаходяться в таких дужках “[ ]”.

На цьому все до зустрічі!


user_97

Публікації які стосуються створення на сайті форми зворотнього звязку.