Post_65aПривіт даною публікацією розпочинаю ряд тем які будуть стосуватись графічного дизайну. Дизайн– вважається найбільш важливим фактором в розробці веб–проекта. Це перший і вирішальний елемент на який більшість звертають увагу при відвідуванні веб–сайту.

Важно розробити якомога простіший, не перегружений елементами і гармонійний дизайн, який повинен відповідати цілям і завданням вашого проекту.

Ніяких строгих рецептів, правил і т.д. на рахунок того яким повинен бути дизайн не існує, але є декілька звичайних правил гарного смаку, і доброго тону, на які опираються більшість.

Все таки їх варто дотримуватись, адже якщо на ресурсі присутні кольори які в буквальному розумінні “ріжуть очі” то навряд хтось захоче довго там перебувати.

Дизайн сайту можна порівнювати з творами мистецтва. Для прикладу можна перейти

за посиланням http://www.graphicdesign.bg.

Перейду за даним посиланням, самому цікаво ознайомитись з відомим  ресурсом, перша сторінка, вгорі розташована горизонтальна панель, сайт на англійський мові, не страшно розбиремось, далі подорожую пересуваючи курсор мишки по кнопка, і натрапив на випадаючий список, коли навів курсор мишки на кнопку Design Works появився випадаючий список, і що мене в списку зацікавило це Web–Design і Logo– Design.

Клацаю мишкою  на Web–Design і потрапляю на сторінку де розміщено декілька сучасних, красивих, дизайнів на які варто орієнтуватись.

Познайомившись дійсно з високопрофесійними сайтами можна переконатись що дизайнер який прцює  над таким графічним вмістом проекту похожий на художника або декоратора.

coldez1

⇑декілька сучасних, красивих, дизайнів

Адже створений ним веб–сайт  як рамка для картини повинен прикрашати саму ідею сайту, підкреслювати  її значення і красу. Звісно що за графічним дизайном стоять елементи програмування, і інші активні елементи, які створюють сайт функціональним для відвідувачів.

Хто вже більше часу займається веб–дизайном, знає що веб–проект складається із різних доповнюючих один одного елементів. Для того щоб “виразити” “намалювати” сам дизайн, потрібно засвоїти правила естетики дизайна але перш за все уточнимо що таке естетика.

До речі як я побачив на вкладці назва даного ресурсу помінялась на http://valentinpetroff.com як би там не було дизайни мені подобаються, та і зміна назви не перешкода, клацаю мишкою на один із проектів наприклад http://mitratranslations.com і здійснюється перехід на сайт який мабуть спецалізуються на перекладах.

Сайт багатомовний правда лише дві англійська і болгарська. Що ж крім самого дизайну мабуть більше нічого цікавого для мене, власне моя мета і була щоб тільки подивитись на сам вигляд, скоріш за все ресурс займається перекладом сайтів.

Тепер клацаю мишкою на Logo–Design де можна переглянути який вигляд  логотипів.

 

Естетика (грек aisthetikos “той що відчуває”) філософська наука, яка вивчає два взаємоповязаних кола явищ сферу як естетичного так і специфічного прояву цінностей відношення людини до світу, і сферу художньої діяльності людей. Таким чином це наука в сутності канонах і формах краси гармонії в мистецтва

Як простіше висказатись естетика — це шлях глядача до розуміння і позитивного сприйняття  дизайна, в нашому випадку веб–дизайну.

Перше що слід подумати при роботі над дизайном сайту, чи любого візуального обєкту, це те яким він появиться перед глядачем, або користувачем, і як вони оцінять творіння. З самого початку слід поставити себе на місце глядача, і створити саме такий  дизайн, який би найбільш відповідав очікуванням глядача.

Також слід зазначити, що творчість це завжди точка зору творця. Естетичні правила якщо ви будете роздивлятись як правила гарного вкусу, то тоді ваш проект буде вашим баченням з наслідуванням правилам гарного тону і основних законів форматів і синтаксиса.

Наприклад: правила естетики вимагають щоб чистий дизайн опирався максимум на два три кольори, один з яких повинен бути обовязково білий.

Власне я використав декілька правил, а  дизайнерське рішення розроблене мною програмою Adobe Photoshop. Це пробний проект, який в мене заняв всього десять хвилин, найближчим часом напишу пост для тих хто взагалі не користувався програмою Adobe Photoshop, де будуть вказані деякі необхідні налаштування програми, такі як налаштування мови і т.д. 

 

Чистий дизайн — дизайн ненавязливо елегантний і лаконічний в який входить легка для сприйняття стуктура, вільний простір, з легкою асиметрією

В любому випадку ми розробляємо дизайн в залежності від завдань, поставлених на стадії проектування сайту, який нам потрібно оформити. Дизайн може бути насищеним, темним і глубоким, а може бути відкритим світлим і легким.

Кольорова гамма

З допомогою зору ми активно вивчаємо світ, і більшу частину інформації про навколишнє середовище ми получаємо з дапомогою зору. Вчені на протязі багатьох віків досліджують зорове сприйняття, в часності сприйняття кольору.

Над даним завданням трудились Демокріт (460–370 р.до.н.е.) пізніше такі видатні особистості як Гетте, Шопенгауер, Ньютон.

В обозотворчому мистецтві теорія основних кольорів і відтінків було сформульована ще в 1400 році Леонардо да Вінчі і Леоном Батіста Альбертом.

Колір і кольорові співвідношення відіграють дуже важливу роль в створенні веб–проекту. З самого початку необхідно визначити  і запропонувати на розгляд клієнта кольорову гамму в якій ми збираємось створювати сайт.

Деякі поради для того щоб зробити легшим вибір кольору для сайту.

обсудіть з клієнтом его кольорові вподобання і в подольшому потрібно орієнтуватись на його вибір. В випадку якщо клієнт бажає надто багато кольорів, постарайтесь договоритись з ним про їх зменшення їх кількості.

після того як ви погодите з клієнтом таблицю кольорів, предявіть клієнту кольорову область в яку попадає веб–сайт, і виберіть додаткові кольора згідно таблиці.

вивчіть декілька веб–сайтів конкурентів і подивіться які кольори були вибрані ним. Застосуйте похожі ідеї в вашому дизайні стараючись найти щось оригінальне.

В сьогднішній публікації була розглянена можливо сама красива частина в веб–дизайні — графічний дизайн веб–сайту. Питання естетики,  тонкості побудови веб–сайту з точки зору графічного дизайна.

В подальшому вивчаючи ряд правил дизайну, які будуть стосуватися кольорових композицій, вам слід буде познайомитмсь з двома графічними редакторами Adobe Photoshop і Corel Photo–Paint.

Чому саме ними, можна використовувати і інші, але на даний момент ці два програмних інструмента являються найбілш функціональними і зручними, серед всіх запропонованих на ринку продуктів, і використовуються професіоналами найчастіше.

Хто має бажання  вивчати ці продукти може знайти достатньо відеоматералів в мережі. Для пошуку в пошуковій системі слід вставити в поле “Tutorial  Adobe Photoshop або Corel Photo–Paint”.

Саме слово “Tutorial” буде означати для пошукової системи що потрібно шукати відеоуроки, багато відоматеріалів присутньо на відеосервісі Youtube. На цьому все, пора закруглятись по тематиці про графічний дизайн планую опублікувати ще декілька постів.