Поточний час:
Сьогодні 23 липня, понеділок 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 4 дня

Ваш ip адрес:54.224.103.239

Доброго дня!
Ви обновили сторінку в 18 : 30
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Zura-Blog 0113Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, тема сьогоднішньої публікації буде стосуватись мови програмування РНР, власне з назви публікації може бути комусь не зрозумілі слова  що таке випадкові зображення.

Випадкові зображення — що це таке, щоб легше пояснити, це коли після кожного перезапуску сторінки, на тому місті де у вас розміщена картина після того як ви перезапустите сторінку сайту, на сторінці зявиться вже інша картинка. Точніше після кожного перезапуску сторінки на тому місці будуть зявлятись інші картинки.

Ну і тепер питання для чого вони потрібні, і куда застосовувати такий елемент, застосувати можна з різною метою, наприклад розмістити на головній сторінці в одній з бокових панелей, після кожного перезапуску сторінки там буде зявлятись нова картинка.

Можна застосувати для шапки сайту, погодьтесь буде дивитись навіть дуже оригінально коли після перезапуску зявиться інше зображення, наприклад для сайту візитки, застосовуючи якісь особисто ваші, оригінально створені спеціальними програмами, фоторедакторами, ваші  фотографії.

Можна і в Futer (підвалі) застосувати, призначень можна знайти багато, навіть в рекламних цілях, йдемо дальше, що для цього потрібно? Вибрати пару оригінальних фотографій, з яким розширенням немає значення, розширення файлу ви  зможите виставите в скрипті.

Зображення потрібно буде відредактувати в графічних редакторах, а саме виставити потрібний розмір зображення, оскільки в цьому скрипті не передбачено регулювання зображення, якщо у вас є поняття в HTML, то знаєте що незалежно від розміру графічного файлу, в рядку кода HTML ви самі можите виставляти потрібного розміру зображення, завдяки атрибутам width=”” — ширина і height=”” — висота.

В РНР скрипті який буде розміщений на цій сторінці, такої можливості не буде, в принципі можите самі модифікувати скрипт, додавши можливість в коді виставляти довжину і ширину.

Якщо ви лише починаєте займатись веб дизайном, тому як змінювати розміри графічних елементів вам обовязково знати потрібно буде, один з способів це зміна розміру в графічних або в фото редакторах, в яких вам з часом також прийдеться навчитись працювати, на Zura – Blog в публікації “Професійна програма для роботи з цифровими фотографіями ACD See Pro” там також написано як поміняти довжину і ширину в графічному файлі.

Власне програму ACD See Pro рекомендую застосовувати в своїх проектах, дуже хороший фоторедактор, незважаючи на те що програма платна постарайтесь її придбати. Крім фотографій що ще потрібно, це папка в яку ви  розмістите графічні файли, і звісно скрипт який ви додасте до сторінки коду, в обрану для картинок область.

І зараз сама найважливіша деталь яку повинен знати кожен починаючий веб – дизайнер, скрипт РНР буде працювати тільки тоді коли ваш файл буде мати розширення РНР. Отже якщо у вас сторінка сайту має розширення HTML, щоб скрипт запрацював будете змушені поміняти розширення  HTML на РНР.

Ну а далі скрипт і пояснення рядків коду.

<?php
$images = array(
'FOTO-1.jpg',
'FOTO-2.jpg',
'FOTO-3.jpg',
'FOTO-4.jpg',
'FOTO-5.jpg',
);
$image = $images[array_rand($images)];
$output = "<img src=\"http://registration.ua/images1/" . $image . "\" alt=\" текс\" />";
echo $output;
?>

<?php
$images = array(
‘FOTO-1.jpg’,
‘FOTO-2.jpg’,
‘FOTO-3.jpg’,
‘FOTO-4.jpg’,
‘FOTO-5.jpg’,
);
$image = $images[array_rand($images)];
$output = “<img src=\”http://registration.ua/images1/” . $image . “\” alt=\” текс\” />”;
echo $output;
?>

В даному коді, перший і останній  рядок скрипта,  це теги <?PHP — відкриваючий, і ?> — а це закриваючий тег, код  РНР починаються з тега “<?PHP” і закінчується закриттям коду тегом “?>”, в сторінці  відображається сценарій за умови присутності цих тегів. Для того щоб отримати сам результат виконання, то теги звісно що повинні бути присутні, але що дізнатись чи працює код, у вас повинен бути на компютері встановлений локальний сервер, щоб перевірити як працює скрипт. 

 <?PHP

$images = array(
‘foto-1.jpg’,
‘foto-2.jpg’,
‘foto-3.jpg’,
‘foto-4.jpg’,
‘foto-5.jpg’,
);

Це массив в РНР, в дужках назви “foto-1.jpg”, це назви ваших фото, в принципі замість “foto-1.jpg” можите вписати і іншу назву, наприклад навіть так можна на кирилиці “зображення 1.jpg”, перевіряв також працює, але в РНР не рекомендують використовувати кирилицю, що ще, foto в массиві може бути і більше, просто додаєте до массива ще одну назву, наприклад “foto-6.jpg”, або любу іншу. Врешті решт назва  “foto-1.jpg” я вважаю буде саме більше підходити, оскільки любий хто буде передивлятись код скрипта, зрозуміє що це означає.

Та і взагалі в кодах бажано використовувати англійську, звісно крім випадків якщо необхідно вивести текст, текст виводиться оператором “echo”, більшість в РНР використовують цей оператор, можна і опретор  “print”, так само працює як і “echo”, але в РНР майже всі застосовуть “echo”.

До речі зверніть увагу, що назва в массиві і розширення, повинні співпадати з назвою графічного файлу в папці, в іншому випадку він не буде відображатись, якщо  картинка не відображається  в браузері, то причина може бути в неспівпаданні назви і розширення, а також якщо не правильно вказати посилання на папку.  

$image = $images[array_rand($images)]; 

— цей рядок коду залишається як є, в ньому нічого не додається і нічого не міняється. 

$output = “<img src=\”http://registration.ua/images1/” . $image . “\” alt=\”Перезапустіть браузер для нового випадкового зображення \” />”;
echo $output;
?> 

— закінчення коду, і звісно що ви догадались що в рядку “<img src=\”http://registration.ua/images1/” потрібно вказати сайт де знаходиться зображення і папку. registration.ua це тестовий сайт який працює в мене на компютері завдяки локальному сервері, зробленому за рахунок пакету програм від Endels.

Також на  Zura – Blog присутні матеріали про цей пакет, для розміщення локального сервера в себе на компютері. Також локальний сервер вам буде потрібний щоб перевірити в себе на компютері чи працює, і як працює любий скрипт на РНР. 

images1 – це папка де я розмістив картинки, на тестовому сайті основна папка для графічних файлів “images”, але краще  створити нову папку для виведення випадкових зображень, а не розміщувати все в одну призначену для графічних елементів.

php-script

⇑краще  створити нову папку для виведення випадкових зображень

Ashampoo_Snap_2016.02.18_12h29m22s_001_Zura-syte - Opera

⇑ foto-1.jpg

php-script2

⇑ foto-2.jpg

php-script3

⇑ foto-3.jpg

php-script4

⇑ foto-4.jpg

php-script5

⇑ foto-5.jpg

Розширення зображень може бути png, jpeg, bmp, gif, в верхній панелі якщо підвести курсор миші до кнопки “html” з випадаючого списку появляться назви пяти публікацій які присвячені сайту, на якому я практикую додавання різних елементів. Там скоро появиться шоста публікація, присвячена РНР а саме якраз додавання цього коду в шапку сайту, а також в бокову панель, а нижче на мому тестовому сайті, нижче картинок в боковій панелі будуть виведені   випадкові цитати.

Нова цитата  буде відображатись після перезапуску сторінки разом з картинкою, для цього додається ще один код на РНР, коди до речі дуже похожі. Ну і власне як я застосував ці скрипти на тестовому сайті, комусь можливо пригодяться, і в себе на сайті щось подібне зробить. Матеріали та й взагалі більшість матеріалів які будуть стосуватись скриптів, появляться на  Zura – Blog незабаром.

В принципі на цьому все, до зустрічі.   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *