Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, в сьогоднішній публікації до вашої уваги продовження минулої теми, теми яка стосувалась установки повної версії операційної системи Kali linux на флешку, через віртуальну машину VMware Workstation Pro.

В минулій публікації, більш було написано особистого, а саме як я встановлював цю операційну систему на флешку, через віртуальну машину створену програмою VMware Workstation Pro.

Які нюанси виникали в мене під час установки, іт.д, а в сьогоднішній публікації як я і обіцяв, буде більш конкретно написано про саму установку, крім самого опису будуть додані скріншоти, і відео установки в кінці публікації, і це відео буде можливо переглянути або в кінці цієї публікації, або на каналі Zura — Blog channel.

Ну що ж продовжуємо, отож перед тим як встановлювати операційну систему Kali linux на флешку, слід придбати для роботи цієї системи, та й взагалі для роботи любої системи потрібно викоритовувати добрячу флешку, ну “добряча” коштує подорожче, але  такі показники як швидкість передачі і прийому даних, ці показники повинні бути високими.

Більшість рекомендують фірму Toshiba, та й відеоматеріали які я передивлявся по  Kali linux, майже на всіх відеороликах була флешка від цієї фірми, флешки від цієї фірми вважаються не дешевими, правда я все ж таки придбав флешку від Kingston, і ця флешка можна сказати що і ще з вищими показниками передачі і прийому даних, ніж в аналогів від Toshiba, але поки що порадити, на рахунок того яку фірму вибрати не можу нічого.  

Сказати можу тільки одне, що справді флешкою — usb3, флешкою з високими показниками прийому і передачі даних, насправді комфортніше користуватись, ніж з  флешкою — usb3, але з нижчими показниками, і тут мова не тільки стосується роботи операційних систем, а також і перекидування файлів, набагато швидше перекидує файли така флешка, ніж флешка з нижчими показниками.

Те що флешка підтримує usb3, це не погано, але якщо показники прийому і передачі даних не дуже високі, то якусь комфортність від перекидування файлів навряд чи відчуєте, ну а для встановлення, і роботи  операційної системи Kali linux, звісно що потрібно, і необхідно придбати флешку з більш високими показниками, але така флешка коштує подорожче.

 

Встановити систему на флешку можна як через віртуальну машину, так і через DVD.

Правда через віртуалку все ж таки краще, тому що через DVD звісно що по перше і набагато довше, а по друге ще й  багато своїх нюансів може виникати, та й навряд чи хтось, за великим рахунком то, захоче бавитись з DVD.

Я встановлював Kali linux на флешку через програму VMware Workstation Pro, це платний продукт, більшість встановлюють через Virtual Box, в мене через Virtual Box не виходило, тому і вирішив застосувати VMware Workstation Pro, для установки системи на флешку.

В принципі, матеріалів як встановити операційну систему на флешку через Virtual Box в мережі можна знайти безліч, а ось саме по VMware Workstation Pro рідкість, особисто я не знайшов нічого. Але і без додаткових матеріалів, сам в усьому розібрався.

Ну що ж, як говориться, більше діла менше слів, перехожу вже до конкретного тлумачення, як встановити операційну систему Kali linux на флешку, використовуючи віртуальну машину VMware Workstation Pro.

Отож які перші дії, в принципі що основне бажано зробити це переформатувати флешку, і тут виникає питання який формат застосувати, для Linux систем підходить формат EXT-4, я переформатовував флешку як і EXT-4, так і FAT–32, але установка “проконала” чомусь коли флешку відформатував через NTFS.

Тільки не подумайте що я маю на увазі, що мені вдалось встановити Kali linux з файловою системою  NTFS, ні сама програма установки системи чомусь видавала помилку під час установки, що не може відформатувати флешку, коли флешка була мною переформатована в файлову систему EXT-4, і FAT–32, і лише коли переформатував флешку в NTFS, тоді установка “проконала”.

Ви можите флешку і не переформатовувати ні в яку файлову систему, якщо флешка нова і на неї ще не було записів, оскільки в програмі установки операційної системи Kali linux, всерівно флешка буде переформатовуватись в EXT-4, так що перед установкою системи на флешку, можите і не бавитись з переформатуваннями, потрібно всього то щоб на флешці, перед установкою системи не було ніяких файлів.

Далі  запускаємо програму VMware Workstation Pro, і створюємо віртуальну машину, клацнувши на кнопку “Создать новую виртуальную машину”, появиться нова вкладка, де нас привітає майстер створення віртуальної машини, далі виставляємо галочку, два варіанти один “рекомендується”, а інший з додатковими параметрами, саме цей варіант і вибираємо.

twovirtual1

 

Наступна вкладка стосується сумісності версії програми, нас не стосується тому кнопка “Далее”, і в наступній вказуємо місце де в нас знаходиться образ системи Kali linux, і кнопка “Далее”,

twovirtua2

і дальше  вказуємо до яких систем відноситься Kali linux, звісно що linux систем, де вказуємо debian.

Наступна вкаладка яка стосується розташування віртуальної машини, вибираємо любе місце крім флешки, на яку ми збираємось встановлювати операційну систему.

twovirtual3

Остальні вкладки тип мережі, тип контролера вводу, вибір типу диску — просто клацаємо кнопку “Далее”, далі вибір диск, місце на якому буде знаходитись майбутня система.

Ось тут вказуємо виставивши галочку не біля тексту “Создать новый виртуальный диск”, оскільки нам не потрібна  Kali linux в віртуальній машині, а виставляємо галочку біля тексту “Использовать физический диск (для опытных пользователей)”,  звісно що пристрій вибираємо нашу флешку.

Коли ми вже виставимо такі налаштування, тоді система може встановлюватись на флешку, і не буде створюватись віртуальний диск.

Наступна вкладка, де нам потрібно вказати місце для файлу диску, вказуємо то саме місце яке ми вказували коли створювали віртуальну машину, в принципі щоб не путались, можите також вказати любе місце на компі, але не там  де ваша флешка.

twovirtual5

Кнопка “Далее”, наступна вкладка зверху текст “Все готово для создания виртуальной машины” говорить нам про те, що ми можемо запускати щойно створену віртуальну машину.

Клацаємо на кнопку “Готово”, і далі на текст “Включить виртуальную машину” через декілька секунд появиться “boot menu” в котрому вибираємо функцію “Graphical install”.

Почнуться налаштування установки Kali linux на флешку з виставлення мови, вибір робимо на зрозумілій для нас мові, хоча якщо добре володієте англійською, можите обрати англійську, місце знаходження, налаштування клави, там і там я вибирав українські, імя компютера виставляєте своє, або залишаєте kali.

Далі пароль для входу систему, бажано такий щоб ви добре памятали, в іншому випадку для того щоб зайти в систему, потрібно буде “попаритись”.

Розмітка дисків — ставите галочку біля слова “Вручну”. У вас появиться один розділ з тією файловою системою, якою була відформатована ваша флешка.

twovirtual6

Якщо флешка нова, то буде один розділ і файлова система FAT 32, якщо ви робили до установки якісь операції з розділами для флешки, то ці розділи будуть відображатись. В будь якому випадку налаштування потрібно змінити, і виставити інші.

Для цього вибираємо вашу флешку, крім неї якщо робити установку через “віртуалку”, програма установки нічого бачити не буде, тому сміло підводите курсор до значення яке вказує на ваш диск, нижче знаходиться один розділ який позначається #1 (первичный), клацаєте мишкую щоб виділити і кнопка “Продолжить”.  

twovirtua7

Далі виставляємо налаштування розділу: першим виділяємо саме перше налаштування “Использовать как”, виділяємо і копка “Продолжить”

twovirtual7

після чого вибираємо “Журналируємую файловою систему EXT4” і далі кнопка “Продолжить”.

twovirtua8

Наступне “Точка монтирования”, так само виділяємо і кнопка “продолжить”, виставляємо саму першу “корневая файловая система (root file sistem)” і “продолжить”.

twovirtual8

 

Далі підводимо курсор миші до тексту “Настройка раздела закончена” і кнопка  “Продолжить”.

twovirtua10

Далі “Закочить разметку и записать изменения на диск”  кнопка  “Продолжить”.

twovirtual11

Після чого все вже буде виставлено, програма установки ще двічі вас перепитає чи виставлені вами налаштування правильні, підтвержуєте, почнеться форматування розділу і установка системи.

Установка системи буде займати деякий час. Під час встановлення системи на флешку, у вас виникне затримка, оскільки потрібно буде вказати куда встановлювати завантажувач системи “grub”, тут слід бути уважнішим, ви встановлюєте операційну систему через “віртуалку”, тому текст підказка буде такий (що дана система буде єдиною на компютері),

І програма установки спитає чи встановлювати завантажувач “grub” в єдиний загрузочний запис, виставляєте  “Да” і “Продолжить”.

twovirtual15

далі вказуєте пристрій, тут слід бути уважніше, і не вказувати пристрій вручну, а виставити той який пропонує система установки, виставляєте  /dev/sda і “Продолжить”

twovirtua16

Після того як установка завершиться, відключаєте віртуальну машину, потім видаляєте її, вона вам буде вже не потрібна, перезапускаєте компютер, клацаєте клавішу F12 у вас може бути інша, потрібно зайти в boot меню, щоб вибрати для загрузки вашу флешку.

twovirtua17

Дивіться бувають дуже часті випадки що система не завантажується, видаваючи помилку (the disc contains an unclean file system), звязано з тим що коли встановлюєте систему через віртуальну машину, тоді програма установки бачить тільки один диск, це вашу флешку куди ви встановлюєте систему.

І відповідно на  флешку прописує шлях, присвоюючи їй назву диску (dva), коли ви будете запускати систему тоді у вас звісно що крім вашої флешки, буде мінмум як ще два носія, один це диск “С” там знаходиться ваша основна операційна система, і ще один де ви зберігаєте скажем фото музику проги і т. п.

Тоді получається, що шлях (dva) на вашу флешку, який прописала програма установки, уже прописаний на інший носій, це носій на якому знаходиться ваша основна операційна система, і відповідно завантажитись не може оскільки просто не розуміє тієї файлової системи, яка потрібна для завантажування Windows.

Видає помилку, що  не бачить носія з якого потрібно завантажити систему, тоді шлях на цей носій вам потрібно вказувати самому, під час завантаження Kali linux  клацнути клавішу “Е”, щоб зайти в меню завантажувача

twovirtual18

там потрібно поміняти шлях наприклад:

/dev/sda1 на /dev/sdb1 і клацнути F10 або /dev/sda1 на /dev/sdс1, або ще іншу букву потрібно буде вказувати замість “а”, перебираючи букви англійсього алфавіту, після кожної зміни клацаємо клавішу  F10, щоб продовжити завантаження системи.

Нічого не поробиш, з цим потрібно мудохатись, виставляючи перебирати букви англійського алфавіту, поки не попасти на правильну, вказавши яку система запуститься, потім шукати спосіб яким чином можливо прописати для завантаження вашу флешку, щоб під час установки система розпізнавала флешку.  

Спосіб я знайшов, правда поки що не спрацьовує, передивлюсь що що до чого, ну і звісно що зявиться опис цього способу на Zura – Blog, ну що ж на цьому все.

До зустрічі!


На відео показана установка операційної системи Kali linux на флешку через віртуальну машину VMware Workstation Pro.