Поточний час:
Сьогодні 22 липня, неділя 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 3 дня

Ваш ip адрес:54.225.32.164

Доброї ночі!
Ви обновили сторінку в 3 : 51
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

zura-blog 200Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогодні знову вирішив повернутись до матеріалів які стосуються електронно обчислювальних машин, а простіше сказати компютерів.

Власне якщо ви хочитись навчитись веб дизайну, чи програмуванню, то і до компютера ви повинні перестати відноситись як до дорогої забавки, та і сам компютер з часом повинен перестати бути для вас незрозумілим черговим чудом світу.

Досвідчений користувач для прикладу, хоч компютер можливо для нього і не вважається як засіб праці, але він повинен вміти використовувати можливості компютера, а також старатись самоудосконалюватись в засвоюванні компютера, адже кінця досконалості в засвоюванні компютера не має.

Якщо ви вільно володієте і знаєте майже всі тонкості роботи з операційною системою, а також без проблем можите працювати з любою програмою, всерівно вам захочиться ще більше засвоїти електронно обчислювальну машину, а мабуть що цікаво буде дізнатись (що відбувається коли ми включаємо компютер).

Ітак, ми включаємо компютер, на шині адресів встановлюється визначена початкова адреса, це адреса ПЗУ (), яка містить код першої команди процедури POST. Процедура починає виконуватись, і проводиться тестування і налаштування базових програм BIOS на дану конфігурацію обчислювальної системи.

Інформація про конфігурацію і про параметри накопичувача з файлами операційної системи (загрузочному диску) зчитується із енергозалежної памяті CMOS RAM.

При виявленні помилок і збоїв видається відповідне діагностичне повідомлення і завантаження припиняється. При нормальному завершені тестування памяті і апаратних засобів компютера програмне забезпечення BIOS завантажується в ОЗУ із першого сектора загрузочного диску код начального загрузчика і передає йому управління.

Ця програма знаходить в кореневому каталозі загрузочного диску, за звичай диск “С” перший файл операційної системи IO.SYS в свою чергу завантажує його і передає йому управління. В цей момент на екрані компютера появляється повідомлення про завантаження установленої операційної системи.  

І потім по естафеті проходить завантаження всіх остальних компонентів операційної системи. Завантаження завершується передачою управління інтерфейсному модулю, який здійснюється перш за все взаємодію з користувачем.

Якщо ж завантажується MS—DOS, то при налаштуванні цієї системи використовуються важливі дані, які зберігаються в текстових файлах CONFIG.SYS і AUTOTEXT.BAT. Windows також враховує цю інформацію для організації роботи додатків, розроблених під  DOS. Але може обходитись і без цих файлів, забезпечуючи коректну роботу більшості DOS — додатків. При завантаженні і налаштуванні системи Windows керується своїми, більш обширними, джерелами інформації.

COMMAND.COM — файл командного процесора (інтерфейсного модуля) системи системи MS—DOS. Фактично це інтерпретатор мови команд операційної системи.

Для кожного додатку DOS система Windows створить якби окрему “віртуальну машину”, і цей додаток виконується, залишаючись з впевненістю, що запущено на окремому компютері з системою DOS. Нижній рядок на екрані призначений для введення команди DOS. В даному рядку міститься інформація про положення в файловій системі.

Наприклад

C:\users\admin> — означає що зараз доступна папка (каталог) admin яка знаходиться на логічному диску “С”. Кожна команда допускає використання додаткових параметрів (ключів), для її модифікації. Наприклад DIR/P забезпечить посторінкове виведення списку. Всі команди які виконуються в  DOS бажано запамятати. Не дуже комфортно, або взагалі “дуже зручно 😀 в лапках правда”.

Але саме в таких умовах раніше працювали професіонали ну і любителі, фанати і ентузіасти обчислювальної техніки. І створювали доступні всім нам дії, і можливість прямого доступу до апаратним ресурсам. В деяких галузях, наприклад в машинній графіці, на мові ассемблера пишуться бібліотеки, ефективно реалізуючі інтенсивні обчислення алгоритми обробки зображень.

Мови програмування високого рівня значно зрозуміліші людині. Особливості конкретних компютерних архітектур в них не враховуються, тому створювальні програми на рівні початкових текстів легко переносимі на інші типи ЄВМ, для яких створені відповідні транслятори.

Розробляти програми на мовах високого рівня значно простіше, а помилок при цьому допускається значно меньше. Один з перших трансляторів високого рівня був створений в 1956 році в США. Цей транслятор розумів формули, записані в формі, дуже похожій з математичним записом. Тому він отримав назву FORTAN від англійських слів FORmula TRANslation.

Програма на мові Фортран складалась уже не з математичних команд, а з більш крупніших частин, які називаються операторами. Оператор — це або математична формула, написана відповідно з правилами алгоритмічної мови, або визначенн якоїсь небудь дії машини, наприклад виведення чисел на друк.

Відхилився можливо я дещо від теми, перейшовши на скажем так на історію, огляд перших мов програмування, мені власне такий предмет як історія завжди подобався, та і самому цікаво дізнатись які колись були перші мови програмування.

Крім Фортран, або краще так сказати, після появи мови Фортран було запропоновано “народу” ще не мало мов програмування. Серед них найбільше розпоширення отримали Алгол, Кобол і Паскаль. Для чого стали потрібні ще й ці мови, виникне запитання.  Адже Фортран досить універсальна мова, і придатна до роботи на всіх типах ЕВМ.

І дійсно на такій мові як Фортран можна складати програми для вирішення самих різних завдань, але деякі завдання для яких створені програмами на мові Фортран будуть вирішуватись не досить ефективно. Оскільки спочатку на ЕВМ рішались завдання обчислювального характеру, де основна частина роботи зводилась до розрахунках по формулах.

Складення програм для вирішення завдань такого типу і використовувались мови Фортран і Алгол. Але завдання економічного характеру мають уже іншу специфіку. Про те які мови використовувались для завдань різного характеру буде в наступних публікаціях, на цьому все до зустрічі. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *