Поточний час:
Сьогодні 21 липня, субота 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 2 дня

Ваш ip адрес:54.224.60.122

Добрий вечір!
Ви обновили сторінку в 22 : 07
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

zura-blog cmsПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, в попередній публікації говорилось про один з способів створення веб сайтів, це способом за допомогою різних редакторів, які створені саме для веб сайтів.

Також існує і ще один спосіб, який використовується багатьма майстрами в створенні сайтів, і цей спосіб не вимагає додаткових знань по програмуванню, а за останній час завоював значну популярність.

Це так званий CMS (Content Managment System) — система управління контентом. Власне що це таке, починаю розяснювати. Взагалі то існує особливий клас програм, які розміщують на серверному компютері, і вони працюють разом з веб сервером. Ці програми називаються веб серверними.

Що означає веб серверні, та й взагалі як вони працюють в багатьох з вас зразу виникає таке запитання. Веб серверні програми займаються обробкою даних, в відповідь на клієнський запит вони завантажують із файлів або із баз даних інформацію, обєднюють її з ще одною інформацією отриманою від браузера, і потім обробляють і формують результат в виді звичайної веб сторінки. Цю інформацію вони передають веб серверу, який відправляє її клієнту.

Якщо взяти сам браузер, то для нього сама програма нічим не відрізняється від сторінки або іншого файлу, який запитують у веб сервера. Взагалі браузеру не відомо про існування веб серверної програми. І  сторінка яка повертається програмою також нічим не відрізняється для браузера від звичайної сторінки, яка зберігається в файлі.

Прикладів можна багато взяти, хоча би інтернет магазин, він фактично являє собою велику веб–серверну  програму, яка обробляє список товарів, і покупок, вони зберігаються в базі даних, і видає результати в виді веб сторінок. До веб серверних програм також належать електронна почта, пошукові сервіси, ну і звісно блоги. Ця програма може бути включена в склад звичайного веб сайту, з звичайними сторінками, які зберігаються в файлах.

До речі веб серверні програми які працюють на таких мовах програмування як РНР, і Microsoft ASP, їх можна створювати в веб редакторах. В принципі веб серверна програма публікується в кореневій папці сайту, і сама в якийсь мірі являє собою веб сайт.

CMS — служить для візуального створення веб сайтів, вона створює  сторінки сайту на основі вмісту, який ми для них задаємо із створеної нами ж структури. CMS являє собою набір спеціальних веб сторінок, які служать для формування створюємого веб сайту, і називаються адміністративними.

Краще пояснюючи, це коли одна з таких сторінок служить для створення структури веб сайту, друга для адміністрування, ця сторінка до речі допомагає вибирати дизайн всіх сторінок які є на веб сайті. Як зазвичай вона вибирається з шаблонів які є в папці сайту. Та і в принципі переваг CMS на редакторами, мається на увазі з точки зору створення сайту, звичайно що можна навести багато.

Ну і власне  по-перше це простота і зручність, і що ще потрібно, в папці сайту можна зберігати скільки бажаєте шаблонів, по бажанню дизайн сайту міняється без проблем коли захотіли. Захотіли тиждень у вас один дизайн, захотіли і на слідуючому ви за лічені хвилини виставили інший дизайн. Навіть коли й присутні навики в програмування, та і допустимо хоч ви і гуру який без складнощів програмує на декількох мовах програмуванння, всерівно вважаю що для створення сайту надасть перевагу  CMS.

Тому що це і швидше і легше створити сайт на CMS, та й власний шаблон розробити під любу CMS не тяжко, для цього існують програми, одна з таких це Artisteer, та й самих готових шаблонів зараз в мережу безліч, в принципі готові шаблони і для HTML 5 знайти не тяжко, все залежить для яких цілей і якого типу ви хочите створити веб сайт.

Для односторінкового сайту CMS вважаю не потрібна, хоча і плагіни також існують, які ви активуєте в  CMS, і ці плагіни вже мають в наявності багато різних елементів для створення односторінкового сайту. Існує багато різних CMS, розрахованих на створення сайтів різного призначення, для домашніх, корпоративних, мультимедійних, сайту новин, для форумів, для файлових архівів, ну і звісно для блогів.

Є платні і безплатні CMS, до безплатиних відносяться самі популярні, це WordPress, Joomla, Drupal. Ну і очевидно що вони мають перевагу над “ручним методом” створення веб сайту. Ну давайти перечислю переваги над ручним методом створення веб сайту.

З допомогою CMS можна швидко створити складний і професіонально оформлений веб сайт, при цьому зовсім “не страшно” якщо ви зовсім не володієте мовами які призначені для створення і оформлення веб сайтів HTML, CSS, JavaScript, PHP, і інші. Текст для веб сторінок вводиться з допомогою веб інструментів, які нагадують інструменти звичайного текстового редактора.

Так що хто раніше працював в текстовому редакторі, тому взагалі ну перше з оформленням справиться без проблем, оскільки він має поняття що таке шрифт для тексту, розміри, та й багато різних речей, які застосовують для красивого оформлення тексту.

Ще одна я вважаю значна перевага над “ручним способом” створення веб сайту, це те що набір гіперпосилань для переходу між сторінками, заголовок веб сайту, дані про розробника, CMS створює сама, схиляючись на даних, які ми вказали в налаштуваннях при створенні веб сайту. Власне коли у вас сайт на основі CMS  про такі речі вам торбуватись не потрібно, а це економить час.

Також в CMS присутні засоби для додавання форуму до вашого сайту, або карти сайту, чи фотогалереї, систем голосування, багато дуже ще можна перечислити елементів подібного роду.

 

Більшість CMS включають в свій склад відповідні модулі, але крім цього ми можемо завантажити і встановити додаткові модулі, які нададуть нам ще більше можливостей.

Створивши сайт з допомогою CMS, і в подальшому підтримуючи  сайт  на клієнтському компютері, точніше вашому компютері, вам не потрібно буде встановлювати ніяких спеціальних програм на ваш компютер, крім веб переглядача (браузера).

Ну а тепер і про недоліки, де хто вважає що недоліком це те що на сервері щоб працювали такі CMS (система управління контентом) як WordPress, Joomla, Drupal потрібна мова РНР, а також база даних MySQL, тому що у безкоштовного хостинг провайдера їх може не бути.

Ну не знаю, як для мене це не є недоліком. Ну і сказати що недоліком можуть бути стандартні шаблони які поставляються разом з  CMS  в звязку з тим що вони виглядають блідно, ну а які проблеми, пошукати в мережі хороший безкоштовний шаблон, який мало чим буде поступатись платним шаблонам.

Та й в решті решт якщо для створення свого особистого сайту можна і витратити кошти на платний шаблон,  до речі за пару доларів не багато, навіть за три або пять, можна знайти вже дуже класні шаблони для ваших проектів. Звісно що включений в CMS стандартний набір шаблонів не можу бути чимось незвичайним, а вкрай обмежений.

В принципі CMS це є програма, де що схожа на текстовий редактор, ну не сказав би що зовсім, але якщо ви працювали з текстовими редакторами, і створювали часто презентації на різні теми, то робота в CMS для вас не буде складною, і за якихось дві неділі, за цей час я вважаю достатньо знайдете інформації, і будете в змозі створити перший веб сайт.

На цьому все до зустрічі!

One Response to Як створюються веб сайти – CMS системи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *