Поточний час:
Сьогодні 22 серпня, середа 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 8 місяців 3 дня

Ваш ip адрес:54.198.96.198

Доброї ночі!
Ви обновили сторінку в 3 : 09
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Post_105Привіт всім відвідувачам на Zura–Blog, тема сьогоднішньої публікації присвячена такій категорії веб–майстрів, які лише починають створювати свої перші проекти.

Про устновку cms WordPress, що таке cms WordPress, як налаштувати сайт для роботи в cms WordPress було сказано в попередніх публікаціях.

В цій публікації мова піде про те як створити першу сторінку, і перший запис чи статтю для сайту в cms WordPress.

Сам добре памятаю як рівно рік назад коли створював першу публікацію, хоча труднощів в мене не було, але тоді навіть і не знав що крім редактора в cms WordPress,  існують ще і додатки (плагіни).

В одному з постів на Zura–Blog присутні матеріали про мабуть найкращий плагін для редагування текстів, це Tiny MCE Advanced. Про те як редактувати тексти в cms WordPress, а також як працювати з додатковими інструментами (плагінами) мова піде далі.

Давайте зразу визначимось між таким поняттям як “Сторінка” і “Записи”. Звісно що коли лише приступаєш до засвоєння нової галузі, то  спочатку і не дуже кумекаєш в ній, і не маєш поняття навіть з чого розпочати.

В попередніх публікаціях присвячених cms WordPress присутні матеріали як встановити cms WordPress, як налаштувати цей двіжок, що таке система управління контентом, тому я не буду зараз знову розглядати ці питання, посилання на ці матеріали ви знайдете в кінці публікації.

 

Отже коли вже все налаштовано і виставлено, тоді потрібно приступати до написання публікації, і створення сторінок.

Перш що потрібно зрозуміти, це різницю між сторінкою і записом. В сторінку поміщають тексти з більш важливими значеннями. В верхньому головному меню можна розмістити від сили шість сім сторінок, можна також  зробити і два головних меню, тоді сторінок буде більше.

Записів  можна створити в декілька раз більше ніж сторінок, на сторінках в головному меню розміщуюють саму основну інформацію, до якої повинен користувач мати доступ постійно.

Запис це  також сторніка, і там також розміщується інформація, правда на відміну від сторінки яка розташована в головному меню, запис із збільшенням кількості публікацій пересунеться з головної сторінки назад, тому з часом коли перед цим записом появляються все більше і більше попередніх записів, цей запис звільняє місце з головної сторінки.

Отже сторінка яка розташована в головному меню у вигляді кнопки постійно знаходиться на головній сторінці, в той же час запис–сторінка з часом із за збільшення публікацій пересувається з головної сторінки на другу, потім на третю і т.д.

Яку інформацію розміщують на головній сторінці в головному меню, в більшості випадків це сторінки які стосуються автора напиклад “Про мене”, “Портфоліо”, “Контакти”, “Друзі”, “Відео і фото”.

Як створити сторінку

В боковій панелі  cms WordPress, підводимо курсор миші “Сторінка” з випадаючого списку клацаємо “Додати нову”

В нас відкриється вкладка з назвою “Додати сторінку”, вона розділена на два поля, в першому полі, де написана підказка “Введіть заголовок”  вводимо назву сторінки, в другому всю ту інформацію яку збираємось розмістити, і яка буде стосуватись цієї сторінки.

WERT1

Далі визначаємо  “Атрибут сторінки” чи ця сторінка в нас буде батьківською, тоді вона на сайті буде відображатись в головному меню, чи це в нас має бути підсторінка, тоді вона не буде відображатись в головному меню, а “Назва цієї сторінки” буде появлятись з випадаючого списку при наведенні на батьківську сторінку.

WERT2

 

Для прикладу підведіть курсор миші до головного меню, і наведіть на кнопку JavaScript і на кнопці з випадаючого списку появляться дві підсторінки.

Якщо саме цю сторінку ви вирішили що  має бути “Батьківською” тоді клацаємо “Опублікувати”, і в головному меню в нас появиться назва цієї сторінки, якщо ми хочимо щоб це була підсторінка, тоді в блоці “Атрибут сторінки” в полі де пише “Батьківська” клацаємо на позначку, і з випадаючого списку вибираємо “Батьківську сторінку”  далі клацаємо “Опублікувати”, тоді в нас при наведенні на батьківську сторінку з випадаючого списку появиться назва підсторінки.

Ми можемо  також   сторінку зробити прихованою щоб   вона  на сайті не відображалась, для чого потрібна така сторінка, адже сторінку на сайті не буде видно, але посилання на неї вам всерівно відоме і коли ви введете його в полі для пошуку, тоді ця сторінка  появиться в браузері.

Там може бути якась ваша осибиста інформація, яку ви не бажаєте щоб переглядали посторонні. Але кому відомо посилання на таку сторінку, то він всерівно її зможе побачити, і тоді для цієї сторінки потрібно створювати захисну форму логіна і пароля.

Як зробити сторінку прихованою, знімаємо галочку з місця Show in Menu далі “Опублікувати” після чого сторінка не буде відображатись на сайті.

WERT3

⇑знімаємо галочку з місця Show in Menu

 

Як створити запис

Запис створюється аналогічно як і сторінка, так само підводимо курсор миші до “Запису” далі з випадаючого списку “Додати новий” відкриється вкладка, правда з назвою “Редактувати запис” в котрій вказуємо назву публікації,  а в основному полі нашу публікацію .

Як редактувати запис, в редакторі   cms WordPress присутньо дуже мало можливостей для редагування тексту, тому вам звичайно буде потрібен додаток (плагін), який надасть значно ширші можливості для редагування тексту.

Я рекомедую плагін Tiny MCE Advanced, вся інформація про цей плагін розміщена в публікації “Для редагування тексту плагін Tiny MCE Advanced де знаходиться більше інформації  про сам плагін.

Якщо у вас встановлена одна з преміум тем для  cms WordPress, тоді шрифти, розміри і т.д там вже підібрані для тексту, тому можна нічого і не встановляти, хіба що якщо налаштування в темі вас не влаштовують.

І якщо у вас взагалі нічого не встановлено,  тільки  редактор від cms WordPress, то в принципі і в ньому присутньо достатньо інструментів з якими можна створити публікацію. Єдина проблема це шрифт. В редакторі cms WordPress текст можна створити керуючись тільки “Абзацом”, клацнувши на галочку в котрій можна вибрати тільки розмір для заголовка.

Для тексту не передбачено нічого, тому прийдеться  функцію “Абзац”  застосовувати і для тексту. А “Абзац” підходить більше для заголовків. Остальні інструменти, які присутні в редакторі cms WordPress цілком вам нададуть можливість створити бажану публікацію.

Елементи для створення публікації які присутні в редакторі cms WordPress.

Стиль тексту

Це стиль тексту “Жирний” “Курсив” “Підкреслений”  “Закреслений” як застосовувати, виділяємо слово або цілий текст, і клацаємо на позначку “В”  для жирного тектсу, для позначки “І” призначений текст курсивом, і для позначки “u” підкреслений “АВС” закреслений.

Приклад

cms WordPress   cms WordPress  cms WordPress  cms WordPress

Цитата

Цитата призначена для виділення для якого тексту, це не обовязково може бути цитата, його можна виділити від іншого, для такого завдання також можна застосовувати додаток (плагін), я користуюсь і “Цитатою” і плагіном “”

Приклад 

cms WordPress стиль тексту “Жирний” “Курсив” “Підкреслений”  “Закреслений” cms WordPress   cms WordPress  cms WordPress  cms WordPress  взятий в “Цитату”

Списки

Два списка “Маркований і нумерований” функція призначена для створення списків,  приклад нижче.

Приклад

⇒ Номерований

  • cms WordPress   
  • cms WordPress  
  • cms WordPress  
  • cms WordPress

⇒ Маркований

  1. cms WordPress   
  2. cms WordPress 
  3.  cms WordPress  
  4. cms WordPress

 

Розміщення тексту

“По лівому краю” “По центру” “По правому краю” Текст в якому положенні ви хочите щоб був розміщений на сторінці, виділяємо текст і встановлюємо позначку.

Наприклад


 

Зліва

це стиль тексту “Жирний” “Курсив” “Підкреслений”  “Закреслений” як застосовувати, виділяємо слово або цілий текст, і клацаємо на позначку “В”  для жирного тектсу, для позначки “І” призначений текст курсивом, і для позначки “u” підкреслений “АВС” закреслений


Справа

це стиль тексту “Жирний” “Курсив” “Підкреслений”  “Закреслений” як застосовувати, виділяємо слово або цілий текст, і клацаємо на позначку “В”  для жирного тектсу, для позначки “І” призначений текст курсивом, і для позначки “u” підкреслений “АВС” закреслений


По центру

це стиль тексту “Жирний” “Курсив” “Підкреслений”  “Закреслений” як застосовувати, виділяємо слово або цілий текст, і клацаємо на позначку “В”  для жирного тектсу, для позначки “І” призначений текст курсивом, і для позначки “u” підкреслений “АВС” закреслений


Додавання і видалення посилання

застосовується для того щоб перенаправляти відвідувача на сторінку на яку вказує посилання, або на сторінку з додатковою інформацією, виділяемо текст чи слово клацаємо на позначку

Перша позначка  додати посилання відкриється вкладка де в  полі “Введите адресс назначения” вказуємо посилання, в другому “Текст ссылки”  застосовується щоб при наведенні курсора мишкі зявився невеличкий текст,  (не обовязково), і в третьому полі краще виставити галочку, щоб посилання відкривалось з нової сторінки.

Для того щоб видалити посилання, виділяємо текст або слово чи літеру елементи які вказують на посилання, клацаємо на позначку “Удалить ссылку”, і посилання на сторінці зникне.

Тег далее

“Тег далее” потрібно для того щоб цілий текст не відображався на головній сторінці, а лише його частина, для цього вибираємо три або два перших абзаца, нижче них клацаємо на значок “Вставить тег далее”

Колір тексту

для того щоб виділяти  слова або текст різними кольорами, виділяємо потрібне слово або текст, далі клацаємо на позначку “А”,  і з випадаючої вкладки вибираємо колір.

cms WordPress   cms WordPress  cms WordPress  cms WordPress

В принципі основні інструменти для редагування вказані, далі я керуючись плагіном Tiny MCE Advanced коротко роскажу про деякі інструменти які застосовують при створенні публікаці. В редакторі cms WordPress  нехватає  головного елемента це “Розмір шрифта” і “Сімейство шрифта”, є ще і “Смайлики” “Таблиці” але якщо ви хочите створити якусь дуже скажем красиву таблицю, то тоді краще встановити плагін призначений для таблиці, або внести зміни в коді самому.

Розмір шрифта — клацаємо на значок, і з випадаючого списку встановлюємо розмір від восьми до тридцяти шести.

Сімейство шрифта — клацаємо на значок і з випадаючого списку вибираємо шрифт, я користуюсь шрифтом verdana.

Ну і в принципі все, цієї інформації вам буде достатньо щоб створити свою першу публікацію, можна додати медіафайл, фото наприклад, клацаємо на позначку “Добавить медиафайл” відкриється вкладка, і далі “Свернуть” згортаємо браузер, потім пересуваємо ваше фото в вкладку, появиться фото в вкладці, далі “Додати” після чого появиться фото в вашій публікації.

На цьому буду закруглятись до зустрічі, можливо в майбутньому створю своє власне відео яке розміщу на цій сторінці.


user_97

Публікації присвячені cms WordPress .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *