Поточний час:
Сьогодні 22 липня, неділя 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 3 дня

Ваш ip адрес:54.225.32.164

Доброї ночі!
Ви обновили сторінку в 3 : 52
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

 Post_42aКаскадні таблиці стилей існували в тій чи іншій формі ще на початку роботи над SGML (Standart Generalized Markap Language)– узагальнена метамова яка служить для створення систем логічної, структурної розмітки текстів.

Керуючі коди які вносяться в текст при такій розмітці, не несуть ніякої інформації про форматування документа, вони лише задають його структуру. Технологія яка лежить в основі CSS, була розроблена ще в 70– роки.

При розповсюдженні HTML виявилось що приміняти технологію CSS стало просто необхідним для любого документа  HTML, і для любого веб–сайта, створеного на HTML або на іншій мові розмітки.

Таблиці стилей не тільки забезпечили створення веб–сайтів, забезпечили контроль на їх утриманням, а також добавили елегантності при їх розробці. Разом з розвитком CSS виникла також необхідність підтримки інтернет браузерами більш нових версій CSS.

W3C запропонував декілька мов CSS для того щоб прийняти їх в якості стандартів. Із них дві мови були вивчені членами консорціума більш детально.

Cascading HTML Style Sheets (CHSS)

Stream–based Style Sheets Proposal (SSP)

На даний час прийняті специфікації CSS1,  CSS2,  CSS3. Першими інтернет браузерами які були адаптовані під CSS, були Internet Exploer і Opera. Вперше версія CSS була обявлена як частина інтернет–браузера в 2000році.

Перша версія CSS1 визначає наступні можливості форматування.

Параметри шрифтів гарнітуру,  розмір шрифта, а також його стиля (звичайний, напівжирний, курсив)

Колір— визначення кольору тексту, фону, рамок, і других елементів сторінки.

Атрибути тексту— міжсимвольний інтервал, відстань міжсимволами і висотою рядка.

Вирівнювання— для тексту, зображення, таблиць, і інших елементів.

Властивість блоку— внутрішні і зовнішні відступи від рамки, висота, ширина.

Версія  CSS2 підтримує додаткові можливості

Блокова верстка — відносне, абсолютне і фіксоване позиціонування

Типи носіїв— установка різних стилів для різних носіїв (монітор, прінтер)

Звукові таблиці стилей— визначення голосу, гучності для звукових носіїв (наприклад для сліпих відвідувачів сайту)

Сторінкові носії— установка різних стилей для елементів парних і не парних сторінках при друку.

Розширений механізм селекторів 

Генерований зміст— дозволяє встановити текст і картинку, які будуть відображатись до і після потрібного елементу.

Версія  CSS3

CSS3 заснований на CSS2.1, доповнює існуючі властивості і значення і додає нові.

Головною особливістю CSS3 є можливість створювати анімовані елементи без використання JS, підтримка лінійних і радіальних градієнтів, тіней, згладжування і багато іншого

Переважно використовується як засіб опису та оформлення зовнішнього вигляду веб-сторінок, написаних за допомогою мов розмітки HTML і XHTML, але може також застосовуватися до будь XML-документами, наприклад, до SVG або XUL.

Ще раз хочу відзначити про переваги CSS

Гнучкість—  CSS мають декілька особливостей які роблять код більш гнучким, легким в користуванні, легким в керуванні, в змінах, частіше всього код  CSS може бути змінений в режимі реального часу.

Відділення форматованого вмісту— основана особливість  CSS, це відділення вмісту таким же способом який представлений веб–сайт, а саме( правила форматування не будуть в цьому випадку самим вмістом, вони будуть зберігатись окремо).

Час завантаження, трафік— CSS радикально покращує ці аспекти. Тому що інформація про форматування зберігається в окремому файлі конфігурації CSS, вона загружається один раз і не генерує не бажаний трафік для кожного документа окремо, на відміну від веб–сайту, створеного без використання CSS.

Редизайн сторінки— можливість переформатувати документ HTML. Якщо у вас є декілька сторінок HTML, які ми можемо переформатувати з допомогою CSS, достатньо просто поміняти код CSS і все. Параметри будуть розповсюджуватись на всі документи HTML, які використовують дану таблицю стилей.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *