Поточний час:
Сьогодні 22 липня, неділя 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 3 дня

Ваш ip адрес:54.225.32.164

Доброї ночі!
Ви обновили сторінку в 3 : 48
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

zura-blog27Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, продовжую викладати матеріали які стосуються категорії “Основи інформатики”, і в сьогоднішній публікації мова піде про операційні системи. Операційна система являє собою комплекс системних і службових програмни засобів.

Вона спирається на базове програмне забезпечення компютера, але в свою чергу і сама також являється “опорою”, для програмного забезпечення більш високих рівнів — прикладних і службових програм.

Основна функція всіх операційних систем — посередницька, і заключається в забезпеченні декілька видів взаємодії.

  1. взаємодія між користувачами і програмно – апаратними засобами компютера (інтерфейс користувача)

  2. взаємодія між програмними і апаратним забезпеченням (апаратно – програмуємий інтерфейс)

  3. взаємодія між різними видами програмного забезпечення (програмуємий інтерфейс)

Навіть для одної апаратної платформи, наприклад такої як IBM PC, існує декілька операційних систем. Між ними існують як внутрішні, так і зовнішні відмінності. Внутрішні характеризуються методами реалізації основних функцій. А зовнішні визначаються наявністю і доступністю додатків даної операційної системи, необхідних для задоволення потреб користувача ПК.

Існує декілька сімейств операційних систем, орієнтованих на різні типи мікропроцесорів. Далі я коротко охарактеризую їх, можливо для більшості з вас вони і невідомі, адже  звісно що самими відомим представниками для багатьох користувачів персонального компютера   являється Windows, і MAC OS,  але і про ті які буде говоритись нижче також вважаються не менш відомими, це:

  1. CP/M – для восьмирозрядних мікропроцесорів,

  2. MS – DOS призначена для шістнадцятирозрядних, 

  3. UNIX – в основному для тридцятидвухрозрядних машин.

Програми створені для визначеної операційної системи, в основному не можуть працювати під керівництвом інших систем. Тому прикладні програми також розділяють на відповідні класи.

Першою і найбільшпростою операційною системою для персональних компютерів була CP/M. Вона надавала користувачам лише мінімальний, самий необхідний набір засобів для керівництва ресурсами персонального компютера, доступу до файлової системи і організації діалогу. Розширення можливостей схилялось на прикладні програми.

До другого класу відносяться MS – DOS. Її часто роздивляються як розвиток попередньої системи. MS – DOS володіє розвинутими засобами доступу до всіх апаратних компонентів, гнучкої файлової системи, основаної на ієрархічній структурі каталогів, зручною для користувача командною мовою.

Вона зручна і для розробників програмних засобів і користувачам прикладних пакетів і програм. З розповсюдженням на ринку персональних компютерів тридцятидвох і шістдесятичотирьох розрядних мікропроцесорів на них стали застосовувати UNIX. Ця система широко розповсюджена на малих ЄВМ, які більші за розміром і більш потужніші ніж звичайні персональні компютери.

Ця операційна система орієнтована в основному на ефективну підтримку розробки програмного забезпечення, і володіє підвищеною стійкістю до сбоїв і помилок програми. Крім того UNIX забезпечує багатокористувацький режим роботи малих ЄВМ (ДЕКІЛЬКА КОРИСТУВАЧІВ ЗА СВОЇМИ ТЕРМІНАЛАМИ). А це дає можливість реалізувати багатозадачність на персональному компютері.

На даний момент ентузіасти активно просувають нову юніксподібну операційну систему LINUX і дехто бачить в цьому швидкий крах системи Microsoft. LINUX — це бескоштовнорозповсюждувана операційна система з відкритим програмним кодом. Завдяки чому вона придатна для колективного допрацювання всім бажаючим. І також володіє підвищеною стійкістю до збоїв і вірусних атак. Для неї уже створені подібні Windows додатки.

Взагалі з усього вище сказаного, також сказаного в попередніх публікаціях, можна зробити висновок, що чим потужніший компютер, тим більшпотужна потрібна йому операційна система. В міру того як розвивались компютери IBM PC, побудовані на процесорах INTEL і іх аналогах, збільшились і потреби до їх програмного забезпечення.

За океаном в основному використовують інші операційні системи. Але всі вони можуть керуватись OS UNIX. Це платформонезалежна система і більшість копоративних машин функціонують під керівництвом цієї операційної системи. В американських навчальних і наукових закладів розповсюджені компютери Macintosh з операційною системою Mac OS. Ця система появилась значно раніше за Windows.  

Компанія IBM взяла на озброення MS-DOS В 1981 році а уже в 1983 році ця операційна ситема заняла домінуюче положення на світовому ринку програмного забезпечення. А в травні 1990 року відбулась презентація Windows. І закінчилась епоха командного рядка. Маніпулятор “миша”, графічний екран, а на ньому змінюючі один одного по нашому бажанню інформаційні області, які називаються “вікна”  від англ Windows.

На цьому буду закруглятись, додам що ні компанія Microsoft, ані сам Білл Гейтс не є першовідкривачами. Їх  Windows скопіюваний (створений) по образу більшраніших графічних інтерфейсів. Схожість між Windows і Mac OS навіть було предметом затяжного судового розбору.

Люба робота може як правило, бути виконана двома шляхами, повільно і добре або швидко і погано. Два інших (швидко і добре, повільно і погано) не має сенсу розглядати в силу їх очевидності. Якщо ви зробите роботу повільно але добре, то всі скоро забудуть що вона зроблена повільно, але довго будуть памятати що вона зроблена добре.

І наоборот якщо ви зробити роботу швидко, але погано, то звісно що навіть і не згадають що вона зроблена швидко, і ніколи мабуть не забудуть що вона зроблена погано.

Для Гейтса головне було потрапити в “струю”, зробити вчасно, і не зважаючи на те що роздаються претензії що “Windows не настільки зручна як було обіцяно, що вона по вуха в помилках, і працює повільно” її всерівно купують. А компанія створює все нові і нові версії. Ми правда не завжди купуємо  :mrgreen:

До зустрічі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *