Поточний час:
Сьогодні 22 липня, неділя 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 3 дня

Ваш ip адрес:54.225.32.164

Доброї ночі!
Ви обновили сторінку в 3 : 46
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Zura-Blog10Привіт всім відвідувачам Zura–Blog в сьогоднішній публікації я пропоную розширити свою уяву про веб дизайн, і розглянути тенденції розвитку інтернету, і способів  побудови веб сайтів. Роздивляючись питання про актуальні тенденції, ми говоримо в основному про Web 2.0. Взагалі а що таке  Web 2.0, зразу у багатьох початківців виникне запитання.  

Web 2.0 – не являється ні процедурою, ні стандартом, ні технологією. По суті це безліч доступних в інтернеті технологій і дійсних функцій, які можуть забезпечити веб сайту більше продвинуте середовище. Це середовище яке визначає майбутнє.  

Web 2.0 — це відносно новий термін, який появився на самому  початку двадцять першого століття. Він означає повний взаємозвязок інтерактивних і сумвісних аспектів інтернету, в часності Word Wide Web.

Винахідником і промоутером терміну Web 2.0  являється Тим ОРейлі — письменник автор ряду бестелерів по компютерній тематиці, засновник і генеральний директор O Reili Media, одного із величезних в світі видавництв  компютерної літератури.

Web 2.0 – (визначення  Тим ОРейлі) методика проектування систем, які шляхом врахування мережевих взаємодій стають все краще, чим більше людей ними користуються. Особливістю Web 2.0 являється принцип приваблювання користувачів до наповнення інформаційного матеріалу.

Web 2.0 як було вже сказано, не являється ні технологією або якимось новим стилем веб дизайну. По суті це комплексний підхід до організації, реалізації і підтримці веб ресурсів, які визначають нові способи використання організаторських можливостей мережі, для того щоб вона стала більш інтерактивною, в більшій мірі відповідала вимогам і потребам користувача, була user frendly. 

Web 2.0 включає в себе звязок між двома і більше особистостями,  між двома онлайн службами і між двома людьми і програмними додатками. В Web 2.0 вміст і інформація являються загальними для фізичних лиць, повязаних між собою в неофіційні мережі на основі інтернету, лиця які активно розповсюджують, і надають інформацію по цілому світу через інтернет.

В якості прикладів можна привести так називаємі wiki web блоги, підкастинги, а також різні портали по обміну фотографіями, музикою, фільмами, відео і програмним забезпеченням в інтернеті. Наприклад Flickr, YouTube.

Все це активно використовується сьогодні, оскільки інтернет став одним із найбільшдоступних способів спілкування, і це спілкування найчастіше проходить в мережі, в режимі реального часу, і ми всі можимо активно приймати участь в даному процесі.

Для прикладу найбільшвідомі прояви   Web 2.0 багато з них більшості з вас відомі.

Блоги — (інтерактивні мережеві щоденники) один із самих ярких прикладів використання принципів Web 2.0. Більша частина веб контента в них створюється користувачами, а не власниками ресурсу. Для цього активно задіюють технологію RSS і FOAF, характерні для  Web 2.0.

Вікіпедії — популярний  набір інтернет сервісів, по суті справочників і інциклопедій.  Вікіпедія представляє собою базу справочної інформації, і любий користувач може редактувати ці дані.

Технологія  FOAF — (Frend Of A Friend) дає користувачу можливість підписатись на новини і матеріали тих користувачів, які знаходяться в так званому “списку друзів”.  Технологія  FOAF являється одною із найважніших складових в соціальних мережах в інтернеті. 

RSS (Really Simple Syndication) технологія експорту гіпертексту, яка використовується для створення новостих стрічок, RSS як і другі технології, Web 2.0 основана на мові XML (eXtendet Markup Language) – розширена мова розмітки.

Сервіси обміну ці ресурси наповнюються за рахунок користувачів, які надають їм місце для різних файлів, музики, фільмів, документації і т.д. Тут також використовуються  RSS і теги

Сайти сумісного документовикористання — ціль даних ресурсів надати користувачам можливість одночасного і сумісного використання документів, створення, зміни, видалення інформації, доступної для загального користування. Великим плюсом являється відсутність необхідності в установці програмного забезпечення на локальних компютерах.

AJAX (Asynchronous Javascript And XML антисихронні Javascript і XML) технологія комбінованого використання  мови Javascript і XML для створення динамічного вмісту веб ресурсів.

Особливості Web 2.0 

— новий підхід до www являється ні програмним забезпеченням, ні колекцією програм 

— набір принципів і практик  

Багато яких особливостей ще можна  вказати, основними особливостями являється соціальний і інтерактивний аспект. Серед відомих сайтів які втілюють цю технологію виділяються Microsoft, Amazon, Yahou, Google, eBAY, Facebook, Tweter.

Характеристики  Web 2.0 

 

Web 2.0 являється другим етапом в розвитку Word Wide Web і включає в себе її інструменти, і послуги.

включає в себе дуже широкий спектр додатків і послуг з використанням інтернету в якості унітарної платформи і організації звязку

побудована на архітектурі яка заохочує активну участь користувачів, надає їм можливість виготовляти контент, для того щоб поділитись з ним іншими, тим самим забезпечити більшу інтерактивність.

полегшить взаємодію користувачів з загальними інтересами, збагатить їх досвід

володіє можливістю підключення користувачами різних додатків або послуг, збору даних із різних джерел RSS чи блогів.

забезпечує відкритий доступ до баз даних через API Application Programming Interface

включає соцілізацію інформації через появу сумісних інструментів типу wiki соціальних мереж, блогів, колекцію закладок, відеокліпів, або фотографій.  

Висновок: в общому винайшов чувачок Тим ОРейлі новий термін  Web 2.0 з нічого, виступив на конференції, описав цей термін, і пішло поїхало, хто щоб там не казав а  слово Web 2.0 в гуглівському пошуковику  дає більше ніж триста шість мільйонів результатів.

В принципі а чому би і ні, спробуйте самі придумати з нічого щось, це набір методик і технологій які роблять веб більш дійсним в режимі реального часу, більш налаштовуваним, що забезпечує більшу співпрацю між людьми і більш точний звязок між компютерами, — ну звичайно що на місці нічого не стоїть, все постійно розвивається і удосконалюється.

На цьому буду закруглятись, ну і фото хтось скаже додане до публікації, що що а зараз багато говорять про третю світову, я сумніваюсь що справа до такого дійде, всерівно не від нас все залежить, а від іншого кола людей, а вони з їхніми то “бабками” навряд чи в такій дурості зацікавленні.

То що не можуть між собою поділити сфери впливу, зрозуміло, чим більше є тим більше хочиться, але всерівно час приходить і приходиться все залишити, а тут такий нюанс, вроді би і не чожому залишаєш, своєму але не собі. Я думаю небезпека з іншого боку, люди таких кіл хочуть “щоб літо не закінчувалось і за ними рухалось” хтось з вас мабуть памятає таку пісню в СССР.

І для цього звісно готові фінансувати різні експеременти, а експеремент можуть привести до “вірусу” і похожого на такий що в деяких фільмах показують, а це якщо уявити справжній жах.

Відхилився я від веб дизайну, до речі це фото зовсім не має ніякого відношення до останніх подій, фото створене мною під час засвоення програми фотошоп, за допомогою фотошоп можна як я бачу створювати багато чого, а головне що виходять реальні події. В цілому що таке  Web 2.0,  короче — це нове бачення веб, і безліч всього ще можна додати до відповіді на це запитання.

В наступній публікації матеріали будуть стосуватись відмінностей між Web1.0 Web 2.0, на цьому все до зустрічі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *