Поточний час:
Сьогодні 21 липня, субота 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 7 місяців 2 дня

Ваш ip адрес:54.224.60.122

Добрий вечір!
Ви обновили сторінку в 22 : 04
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Post_19asСьогодні цією публікацією відкриваю нову категорію.

Стосуватися вона буде медіафайлів. Як не як, а одним лише WordPress на сайті зациклюватись не варто, крім нього є ще багато цікавого в іт–технологіях.

Мова цього разу піде про конвертування файлів. Що це таке, простіше буде сказати, це перетворення файлів з одного формату в інший. Для чого це потрібно, і чому саме програма Format Factory читайте далі.

Для чого конвертувати файли.


Не бачу сенсу зараз заходити в вікіпедію, або ще десь на інший ресурс, щоб перекласти і опублікувати пояснення. Там і складно написано, зразу не зрозумієш, постараюсь своїми словами що таке конвертер,  для чого він потрібний.

Давайте для прикладу візьмемо  так, вам подобається збірник пісень, або фільм. І звичайно, коли ви їдете в авто вам охота послухати свої любимі пісні, чи просто полежати на дивані і заодно подивитись фільми на вашому DVD-плеєрі,  можна і на компютері, але там прийдеться  сидячи дивитись, а це не комфортно, можна ще і з ноутбука але екран в ноутбуках нажаль малий.

Але проблема одна, при спробі  записати сам медіафайл відео чи аудіо, у вас нічого не вийде. І програма для записування, або як правильніше називають “прожиг дисків” вам в такій справі не допоможе. Вона або не побачить файл, або якщо читає всі формати, тоді звісно побачить і запише, але тоді все рівно ваш DVD його не буде відтворювати.

Виною всьому формат файлу, він може бути таким, що не буде читатись вашим відео чи аудіо програвачем.

 

Розумію,  де-що застаріла тема про конвертацію файлів, адже зараз на даний момент якщо взяти просто новий LCD-телевізор, чи любий медіапристрій, проблем в форматах файлів не існує, всі формати які існують програються ними, а в теперішніх LCD-телевізорах просто вставив флешку і дивишся зразу, так що формат для багатьох тепер до одного місця.

І лише можливо, до вашого смартфона конвертування файлів пригодиться, щоб переконвертувати скажем файл MKV чи AVI в  mp4. 

В такому випадку без програми ковертування файлів не обійтись, мова піде про Format Factory не має значення якою версією ви будете користуватись, всі версії робочі, і всі хороші, раніше я нею часто користувався, коли переконвертовував кліпи з формату який DVD–плеєр не читав  в формат AVI, щоб передивлятись на DVD–плеєрі.

На даний момент майже забув про її існування, але стався один  випадок,  що заставив мене згадати про цю програму. Про випадок пізніше,  а зараз про саму програму Format Factory. 

 ff-16Format Factory


Format Factory — багатофункціональний, потужний і безкоштовний конвертер мульти медіафайлів, підтримує і робить конвертацію  не тільки відео і аудіо файлів, а також графічних файлів. Це говорить про те, що може також пригодиться і для web–дизайну.

            Основні можливості            програми Format Factory

⇒ конвертація відео в MKV, МР4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF формати 

⇒ конвертація аудіо в MP3, WMA, AMR, OGG, AAC, WAV формати

⇒ конвертація графічних файлів у формати JPG, BMP, PNG, TIF, ICO, GIF, TGA

⇒ підтримка iPod, iPhone, PSP, BlackBerry форматів

 створення образів DVD і CD у форматах ISO і CSO, конвертація  ISO в CSO і назад

⇒ ріппінг DVD у відео

⇒ ріпінг Audio CD

⇒відновлення пошкоджених аудіо та відео файлів

⇒при конвертації зображень доступна зміна розмірів, обертання, вставка підпису

Ого, надзвичайно богато можливостей пропонують нам автори програми, від себе скажу, сама програма  дуже хороша, працює без глюків, я нею раніше часто користувався, нарікань не маю, чому перестав причину вказав вище.

Не має вже такої необхідності в конвертуванні, але всерівно трапляються випадки коли програма конвертер стає в нагоді, про мій випадок я трошки розповім пізніше, можливо і ви опинитесь в подібній ситуації, а зараз ще коротенько про ті переваги від цієї програми які мені цікаві, і вам пригодяться.  

Перш за все що мене цікавить від конвертера, це формати які  Format Factory  підтримує, формати — MKV, WMV, AVI, MPG, MP3, WMA, AAC, JPG, PNG, GIF і можлива підтримка різних портативних пристроїв в тому числі таких як iPod, iPhone, PSP.

Ще додам стосовно формату – МKV , правда було в пізнішій версії програми, конвертувався на формат  AVI  але сам розмір файлу не міг перевищувати 450 Мгб. Для ролика цілком достатньо. Можливо в новіших версіях розміри файлів можуть бути більші.

            Як працювати з програмою Format Factory


 

 

30а

⇑інтерфейс програми

Відкриваємо програму, можите   натиснути на фото щоб збільшити зображення, і передивитись функціональність кнопок.

Спочатку вибираємо що будем конвертувати, відео, аудіо, картинки, або завдання ROM Пристрий\DVD\CD\ISO, можна DVD у відео, музичний CD у аудіо файли,  DVD\CD у ISO/CSO ISO У CSO а також програма дозволяє розширений набір в котрий входить,  зклеїти відео, зклеїти аудіо, змішати відео з аудіо MIX, Media File Info, Rename. 

На вказані області   вибираємо кнопку для операцій з файлами, ми візьмемо наприклад конвертацію для відео, натискаємо на кнопку відео. У нас появляться формати відеофайлів у які ми хочемо конвертувати наше відео  а також мобільні пристрої, якщо потрібно переконветртувати файл для них.  

Для прикладу я візьму відео–файли,  натискаємо на віконце “Відео”, і нам потрібно вибрати формат файлу в який ми збираємось переконвертувати наше відео. Вибираємо AVI, для цього потрібно натиснути на кнопку з  назвою (AVI).

У нас відкриється нове вікон, зліва зверху буде виділятись значок AVI, потім  шукаємо кнопку “додати файл”, натскаємо,  у нас появиться віконце на моніторі,  там ми вибираємо потрібні файли на жорсткому диску, щоб завантажити  в програму. Вибрані файли виділяємо, для того щоб завантажити в програму.

Коли знайшли  виділяемо їх,   натискаємо “Відкрити” після чого файли завантажуються в програму, після завантаження відкривається інтерфейс програми.

Там наші файли уже додані, вони в нас  в програмі, це всі ті файли які ми додали, натискаемо “Ок” щоб підтвердити, потім щоб розпочати конвертування кнопку “Старт”, у нас почнеться конвертування.

Можна зразу так само  і цілу папку з відеофайлами або аудіофайлами завантажити, ті самі дії щоб вибрати потрібний формат файлу, потім  натискаємо кнопку внизу зправа “Додати папку” появиться вікно зверху буде написано “Додати файли в папці”, натискаємо на кнопку  “Вибрати”

Знаходимо потрібну папку з медіа файлами, нажимаємо “Ок” і в нас появляться всі відеофайли які знаходьться у медіа папці. Далі такі самі процедури як і в додавані окремих файлів, натискаемо “Ок” щоб розпочати конвертування кнопку  “Старт”

Додам ще що в верхній панелі програми можна вибрати місце куди ми хочем щоб програма розмістила конвертокані файли. Натискаєм “Опції” у нас відкриється нове вікно, в області де написано кінцева папка натискаємо “Змінити” після чого вибираємо місце куди ми хочимо помістити конвертовані файли.

Всі описані вище дії на фото можна переглянути.

31а

⇑ВИБИРАЕМО ПОТРІБНІ ФАЙЛИ

32а

⇑НАТИСНІТЬ ВІДКРИТИ

33а

⇑натисніть “Ок” Ashampoo_Snap_2014.12.16_05h42m29s_013_ОК

34а

⇓⇑натисніть старт

Ashampoo_Snap_2014.12.16_05h42m59s_015_

ОК  продовжуємо, тепер про інші можливості  Format Factory.  Мова піде про Riname. Власне чому я і згадав про цю програму. Розкажу про  мій випадок, коли в мене закачався  файл з досить цікавим розширенням htm. З таким розширенням ви ніяк не зможите передивлятись файли на  DVD–програвачі.

Памятаю  коли почав шукати файл щоб відтворити, зразу і не врубався добре де–ж він подівся. Немає і все, в загрузках браузера показує що файл завантажився в таку–то папку, а в папці його не бачу, лише згодом, те що розуміючи що він повинен там бути і лише коли добре придивившись, побачив нарешті свій файл, він мав вигляд не медіафайла (файл який відображається з іконкою медіапрогравача) а вигляд файла від браузера.

Не знаю чи то сам автор в такому форматі виклав матеріал, чи сам браузер так закачав, якби там не було але розширення файлу  htm.

Змушовало мене  постіно файл відкривати не зразу, а лише за пару кликів. Бо коли натиснути на файл зразу, відкривався браузер замість відтворення.

35а

Ashampoo_Snap_2014.12.16_05h35m25s_003_Вибір програми

⇑його треба просто переконвертувати

Воно то не страшно, лишній раз на кнопками мишкою понажимати “Відрити за допомогою”, але я вирішив файл виправити. А саме  переконвертувати з формату htm  в формат AVI  таке розширення  яке і  повинно  бути для відеофайлів. 

Додам, першим методом який ви передивились, файл виправити не получиться. Програма просто не побачить файл, з таким розширенням.

 

Можливо хтось з вас також з чимось подыбним зыштовхнеться, відеофайли з розширенням htm. Выдеофайл з таким розширенням   можна відкрити і передивитись, але тільки на компютері. На медіапристроях выдео з розширенням  htm ви точно не подивитесь. Не думаю що якийсь медіапристрій читає файл з таким розширенням 

Тепер як його переконвертувати, скажу що ще простіше ніж попередній, хоча прийшлось мені повозитись з ним, не зразу все вийшло, попередній метод не підходить, але всерівно догадався як.

Процедура стандартна, натискаємо на область “Розширений” відкриваємо панель яка показує які операції можна виконувати, далі нічого не мудруємо, а захоплюємо мишкою файл з розширенням htm і перетягуємо в програму.

У нас відкриється вікно де потрібно вибрати “Відео”  натисакємо на кнопук “Плюс” у нас відкриється додаток з форматами, вибираємо формат у який ми хочимо переконвертувати наш ролик.

Коли ви його перетягнете в програму і натиснете на кнопук “Плюс” у вас відкриється таке вікно знизу фото.

36а

дальше вибираємо формат файлу, для прикладу візьмем AVI, і натискаємо “Ок”. І “Старт” бо інакше програма не буде конвертувати а стояти на місці.

Ashampoo_Snap_2014.12.16_05h42m59s_015_

Ashampoo_Snap_2014.12.16_05h43m50s_018_ФабрикаФорматів 3-1-1

⇑конвертація почалась все “Ок”

Висновок

Програма дуже хороша, перш за все тим що крім конвартації ще виконує такі функції як, зєднати відео  і аудіо, надає повну інформацію про файл, також ще присутня можливість додавання звуку в відеофайл.

Раджу спробувати, на деяких сайтах читав що не зрозумілий інтерфейс, я б так не сказав, інтерфейс легкий і цілком зрозумілий, зручний. Користуватись програмою легко, та і функцій достатньо як для бескоштовного варіанту.

Звичайно існує багато конверторів, але як я вже казав що платні варіанти не завжди краще функціонують ніж бескоштовні. І в цілому якщо брати програми по конвертуванню, вважаю зовсім не має сенсу звертати увагу на платні варіанти, бескоштовні повністю наділені всіма необхідними функціями.

На цьому все до зустрічі. Сьогодні у нас: 21-07-2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *