Поточний час:
Сьогодні 18 червня, понеділок 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 5 місяців 30 днів

Ваш ip адрес:54.198.86.28

Доброго дня!
Ви обновили сторінку в 14 : 05
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 375
Кількість коментарів на блозі: 102
Кількість категорій на блозі: 17
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

zura-blog calcПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, сьогодні до вашої уваги запропоную калькулятор для сайту,  створений мовою програмування РНР.

Звісно що з точки зору корисності, то такий елемент присутній в любій операційній системі, тому навряд чи багатьом буде потрібний цей скрипт.

Але якщо візьмем для прикладу студентів, які спеціалізуються на мовах програмування, тоді з таким завданням як створити калькулятор, ймовірніше за все прийдеться часто зустрічатись на домашніх завданнях, або коли виконюючи  контрольну роботу, чи  залікову, можливо навіть і в курсовій  може бути подібна задача.

Задача “створити калькулятор”, часто буває в домашніх завданнях коли ви вивчаєте якусь з мов програмування. І з чого цілком можна зробити висновок, що калькулятор, а саме скрипт який буде в цій публікації,  завдяки  даному скрипту можна не тільки зробити підрахунок якихось не будь даних,  а також  може стати вам в нагоді для роботи над домашніми заданями, які ви будете робити  і відсилати на перевірку.

Цей скрипт ви зможите легко створити самі, і застосувувати для багатьох цілей, в коді сторінки можите для себе зацікавитись ще одним скриптом написаним на JavaScript.

Завдяки цьому скрипту можна створити дуже цікавий ефект, який може пригодитись для багатьох завдань, це ефект “Тримтячий текст”. Публікація про цей ефект є в наявності на Zura — Blog, якщо кому не зрозуміло що мається на увазі “Тримтячий текст”, можите перейти і прочитати.

Або ще кращий варіант, переглянути демонстрацію скрипта нижче, біля слова “КАЛЬКУЛЯТОР”, взагалі наочний метод вважається одним з найкращих способів для пояснень якогось матеріалу.

Перед тим як безпосередньо перейти до розгляду скрипта, хочу додати пару слів про ЄВРО 2016, хоча в принципі і до теми цієї публікації, футбол можна сказати також має відношення, я як більшість в нашій країні, та і в світі також можна сказати, я є шанувальником футболу. 

Хто вважає себе любителем футболу той розуміє, що чемпіонат Європи являється один з самих цікавіших, і довгоочікуваних турнірів, особливо коли на турнірі виступає збірна твоєї країни, і звісно що як тільки підходить час до трансляцій, то мабуть кожен шанувальник, кидає всякі там справи, а зручно вкладається на диван, або на крісло, і приступає до перегляду трансляцій.

В більшості випадків коли показують футбол, я також включаю телевізор, і з радістю приступаю до перегляду трансляцій з стадіонів, але як я вже по собі побачив,  тільки як запущу програму  PHPStorm — (веб редактро для програмування мови програмування РНР), то цікавість футбольного матчу майже відпадає, і відірватись від ноутбука вже не получається.

Ні я не виключаю, або переключаю канал, але щоб подивитись з інтересом цілий матч, не виходить, більш бажання посидіти над кодами.

Не зважаючи навіть на цікаві футбольні трансляції, ті матчі, то якраз  цікавими були, хоча на чемпіонаті Європи більшість матчів такі, але замість перегляду матчів ЄВРО 2016 мені всерівно закортіло “попаритись” навіть над таким,  можливо і не дуже то потрібним елементом, чомусь всерівно  захотілось більше програмувати, ніж переглянути трансляції.

В більшості випадків дивлюсь я таким способом тепер трансляцій, звертаю увагу на екран коли гол забють, або якийсь небезпечний момент виникне, а так вся увага в ноутбук, і хоча матчі цікавими мали бути, всерівно прийнявся за калькулятор.

Вирішив щось мудрувати, створюючи скрипт і форму, за основу взяв код одного калькулятора, правда написаний код зовсім іншою мовою програмування, можна сказати, що перевів код з однієї мови на мову РНР,  результат получився,  калькулятор створений.

Тепер розумію коментарі тих людей, які натякали на залежність від програмування,   в крайньому разі зараз для мене стало як якась можливо і не основна потреба, але бажання приділяти увагу програмуванню виникає все більше і більше.

Навіть перед сном, деколи про коди роздумую, памятаю, читав раніше як хтось коментував, що так присідаєш на програмування, а також  витрачаєш часу сутки, але і стаєш уже залежним.

При цьому  сидиш і сидиш біля компа, щось розробляєш, і не зважаючи на те, що той елемент що розробляється, давно вже кимось може бути створений, наприклад фреймворк, але всерівно, хочиться також зробити  власними силами.

Калькулятор, також вже кимось і давно розроблений на РНР, але всерівно роблячи щось самому, навіть просто перемодифікувавши код з однієї мови на іншу, приносить задоволення від того що, вдалось найти спосіб і результат получився, і код працює.

До речі цей код запрацював завдяки ідеї з радіокнопками, сам спосіб мені дуже сподобася, для того щоб вказати команду яку слід виконувати, потрібно клацнути на одну з чотирьох радіокнопок, вводиться команда виставлянням галочки.

Хоча спочатку пробував інший спосіб, форму в котрій операції з числами можна було здійснити з випадаючого списку, не получалось, а потім прийшла ідея спробувати радіокнопку в формі, і знаєте получилось здійснити операцію, додати числа цим способом получилось, ідея використати радіокнопоки для операцій з числами, як для мене виглядає солідніше, і мабуть буде зручніше, ніж здійснювати операції за допомогою випадаючого списку.

Мені більше з радіокнопками подобається, хоча можливо “попарюсь” ще і над другим варіантом, на початку пробував саме цей веріант (випалаючий список з знаками ” +, -, *, / “), але резальтат хоча і з іншим варіантом але получився.

Ну і далі демонстрація калькулятора, скрипт і розяснення.


user_97

Демнонстрація калькулятора


Далі розяснення хто переглянув демонстрацію, біля слова “Калькулятор” знаходиться ще один ефект (тримячий текст), Zura — Blog, про цей єфект мова йшла в минулих публікаціях, він працює за рахунок скрипта зробленого іншою мовою веб програмування JavaScrip.

Сторінка створена з трьох елементів, стилі CSS, і скрипт мовою веб програмування JavaScrip відносяться до ефекту “Тримтячий текст”, форма і скрипт РНР відносяться до калькулятора. Ви можити частинки цих кодів застосовувати і для інших проектів, звісно що в кого присутній досвід і знання в веб програмування, то той зможе застосувати, ну а в кого такі знання відсутні, то слідуючи мету блогу, постараюсь як найдоступніше все розяснити.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC «-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN» «http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd»>

<html>
<title>Zura - Blog | Калькулятор</title>
<head>
	<style>
		.jc2 {
			position:relative;
			color:#cc0000;
		}
	</style>

	<script>
		var pauseFactor=15;
		function jiggleit(num){
			this.el=jiggleit.el('jiggle'+num);
			this.to=80;
			this.jig=function(){
				var c=this; if(pauseFactor){c.t=c.t? ++c.t : 1;
					if(c.t%pauseFactor==0){c.to=pauseFactor*80;c.t=0;
					} else c.to=80;}
				c.el.style.left=(parseInt(c.el.style.left)==1)? '-1px' : '1px';
				setTimeout(function(){c.jig();}, c.to);
			};
			this.jig();
		};

		jiggleit.el=function(id){
			return document.all? document.all[id] : document.getElementById(id);
		};

		jiggleit.init=function(){
			var i=0; while(jiggleit.el('jiggle'+i))
				i++; if(i--) for (i ; i > -1; --i)
				new jiggleit(i);
		}

		if(document.all||document.getElementById)
			window.onload=jiggleit.init;
	</script>

</head>
	<?php
$a = $_POST['name'];
$b = $_POST['name_a'];
$g = $_POST['vubir'];

if ($g === "plus" )
{
	$r = $a+$b;
};
if ($g === "minus" )
{
	$r = $a-$b;

};
if ($g === "dil" )
{
	$r = $a/$b;

};
if ($g === "mnoz" )
{
	$r = $a*$b;

};

 ?>
<body>
<table width="500" border = "5" align="center" cellpadding="0" cellspacing="1" bgcolor="#CBD5DF">
<form method=POST>
	<td>
		<table width="100%" border="0" cellpadding="6" cellspacing="1" bgcolor="#CBD5DF">
			<tr>
				<td colspan="3"><strong>Отримуємо результат</strong></td>
			</tr>
			<tr>
				<td width ="78">Дорівнює</td>
				<td width ="6">:</td>
				<td width ="294"><?php echo ("$r");?></td>
			</tr>
			<tr>
				<p align="center"> <strong>Калькулятор: </strong><span id="jiggle0" class="jc2"><a href="http://ruszura.in.ua" target="_blank">На Zura - Blog</a></span></p>
			</tr>
			<p>Введіть число 1:
<input type =text name=name>
			<p>Введіть число 2:
<input type =text name=name_a>
<p> <strong>Виберіть дію вказавши на позначку:</strong></p>
<p><input type="radio" value="plus" name="vubir" checked>Додати</p>
<p><input type="radio" value="minus" name="vubir">Відняти</p>
<p><input type="radio" value="dil" name="vubir">Поділити</p>
<p><input type="radio" value="mnoz" name="vubir">Помножити</p>
<p><input type="submit" value="Порахувати"></p></td>
</form>
</table>
</body>
</html>

Цей код сторінки, на ній відображається форма, форма створена для “Калькулятора”,  і біля тексту ( “Калькулятор” знаходиться текст “Zura-Blog”), відображається текст не звично, оскільки не стоєть на місці а рахується в сторони, такий ефект без заперечень заставляє привернути увагу.

І такий ефект ви зможите застосовувати  для інших проектів. Для цього копіюєте частинки в кодах, які відносяться до стилей CСS і скрипта JavaScrip.

Оскільки, для того щоб браузер правильно відображав елементи, коди який відносяться до  стилей CСS і скрипта JavaScrip, потрібно розміщувати на початку, між тегами (<head>), а саме краще перед закриваючим тегом (</head>).

<style>
		.jc2 {
			position:relative;
			color:#cc0000;
		}
	</style>

	<script>
		var pauseFactor=15;
		function jiggleit(num){
			this.el=jiggleit.el('jiggle'+num);
			this.to=80;
			this.jig=function(){
				var c=this; if(pauseFactor){c.t=c.t? ++c.t : 1;
					if(c.t%pauseFactor==0){c.to=pauseFactor*80;c.t=0;
					} else c.to=80;}
				c.el.style.left=(parseInt(c.el.style.left)==1)? '-1px' : '1px';
				setTimeout(function(){c.jig();}, c.to);
			};
			this.jig();
		};

		jiggleit.el=function(id){
			return document.all? document.all[id] : document.getElementById(id);
		};

		jiggleit.init=function(){
			var i=0; while(jiggleit.el('jiggle'+i))
				i++; if(i--) for (i ; i > -1; --i)
				new jiggleit(i);
		}

		if(document.all||document.getElementById)
			window.onload=jiggleit.init;
	</script>

Для того щоб текст відобразився, потрібно на нього вказати посилання,  коди стилей CСS і скрипт  JavaScrip виставлені, тепер потрібно в місцї в якому ви маєте бажання щоб “Тримтячий текст” відображався вказати посилання на скрипт, вказавши індентифікатор.

<span id=”jiggle0″ class=”jc2″><a href=”http://ruszura.in.ua” target=”_blank”>На Zura – Blog</a></span>

Цей код вставляєте в те місце, в якому має відображатись тримтячий текст, посилання на мій сайт, і текст Zura – Blog міняєте на своє. Якщо після target=”_blank” додати class=”button”, тоді текст буде відображатись на кнопці.

Наступні частинки коду стосуються РНР скриптів, і  форми, вони відносяться до “Калькулятора” і в принципі все по цьому елементу “Калькулятору”.

Дивлюсь зараз другий тайм де виступає наша збірна, що можна сказати, бачу їм то за великим рахунком “по тому самому”, зіграють собі ще гру, а потім на моря, на Каріби, а там на карібскому сонці собі “того” добряче поганяють, та й  нам вболівальникам мабуть нічого нервуватись,  ох  преса (Фуф – ка) розхвалила, принижуючи тренера англійців, так дуже сильно він би англійців натренував, мабуть непереможну команду зробив би :mrgreen: , і з чого то такі схвальні відгуки Фоменку.

Тренер ніякий, зразу в очі кидається що йому на цьому евро, ще більше “по 🙂 “, гра з німцями можливо дивилась, але німці першу гру завжди гнило грають, в принципі очікувати чогось в майбутньому від збірної не має сенсу, наша федерація ніколи толкового тренера не знайде, і їх самих ніхто не розгонить,  а все по “куміству” і далі буде, результат “і до бабки не ходи” можна передбачити, який самі знаєте, буде або велика “дуля” :cry:, або великий ( 😳 ) .

До зустрічі !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *