instal_plaginsПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, після доволі таки тривалої перерви як для мене, а саме давно вже не виходили нові публікації на Zura – Blog, в липні місяці, вийшло всього лише три публікації, приступаю накінець то до написання, до чергової публікації.

Ну що ж, доволі таки тривала перерва в мене вийшла, хоча доводилось чути що такі моменти настають в багатьох блогерів, коли здається що не має вже про що писати, і матеріалів на блозі достатньо, та й бажання по трохи пропадає.

Отож, з чимось подібним і мені довелось зустрітись, це відсутність бажання викладати публікації, особливо після того як пропала можливість заробляти на партнерці. Хоча, можливо   відсутність бажання в викладанні публікацій, в мене повязана скоріше з тим, що на даний момент багато часу приходиться витрачати на “буксах”. 

Що таке “букс”, коротше говорячи це сервіс на якому можна заробляти, або скажем один із способів на якому можна заробляти в інтернеті. Правда, багато поки що не заробляється, і слід також відзначитит що нудна робота, але я вважаю навіть якщо присутня така можливість як заробити на оплату інтернет за місяць, то це вже плюс, і варто цю можливість використовувати. 

Хоча сам я вважаю що ні “букс”, ні втрата там  заробітків на парнерках, не може бути причиною щоб не викладати нові публікації, тому сьогодні і вирішив відкласти “букси”, а також пошуки рекламодавців на свій сайт, оскільки вже цілий місяць пройшов, а я так поки що і нічого цікавого не знайшов, “цікавого” мається на увазі отримання якихось доходів з блогу.

Хоча навряд чи хтось поділиться такою інформацією, тому мабуть прийдеться все ж таки самому до всього докопуватись, ну що ж, сьогоднішня публікація стосується початківців, а саме тих відвідувачів, хто вперше зайшов в адмінку csm WordPress, і не знає що далі в ній йому робити.

Візьму для прикладу таку ситуацію, розробили вам сайт з адмінкою на csm WordPress, або ще якийсь іншій системі управління контетом, до речі це найлегший спосіб зробити сайт.

Звісно, що якщо ви вперше знайомитесь з веб дизайном, то зайшовши в адмінку сайту, не маєте ніякого поняття що там в ній робити. Отож першим ділом  буде потрібно додавати плагіни, для більшої функціональності вашого сайту. Які саме плагіни, все залежить саме від того, для чого ви плануєте використовувати сайт, хоча слід  відзначити також, що є стандартних шість, або сім плагінів які встановлють майже для всіх сайтів.

А так в остальному, інформацію про плагіни можна знайти достатньо в мережі, і вибрати для сайту потрібні,  в сьогоднішінй публікації мова буде про те, як встановлювати плагіни. 

Встановити плагін для сайту можна двома способами, через адмін панель, або завантажити плагін в папку сайту. До речі бувають випадки коли через адмінпанель плагін не встановлюється, і тоді тільки другий спосіб виручить. Тому знати способів як додати плагін, бажано обидва.

Розпочну з першого способу, (встановити плагін через адмінпанель).

В адмінпанелі csm WordPress з лівого боку знаходиться меню, в якому по списку розташовані інструменти, ці інструменти допомагають вам налаштовувати сайт або блог, в боковій панелі “меню” підводимо курсор миші до елементу “плагіни”, і з випадаючого списку вибираємо опцію “Додати новий”, клацнувши лівою клавішою миші.

Screenshot_1

До речі для зручності рекомендую відкривати опцію “Додати новий” в новій вкладці.

Така можливість присутня в кожному браузері, щоб нею скористатись, потрібно всього навсього коли навели курсор миші на посилання, клацнути не правою клавішою миші, тому що після цього здійсниться перехід на сайт, але на сторінці вкладка  поміняється на ту, на котру ви здійснюєте перехід, а лівою клавішою миші, тоді зявиться випадаючий список в якому ви вибираєте опцію (відкрити посилання в новій вкладці), і тоді у вас буде в наявності дві сторінки, перша залишиться в тій самій вкладці, а друга сторінка відкриється в новій вкладці.

instal_plagins2

На сторінці, на яку ми здійснили перехід, після того коли вибрали опцію “Додати новий”, в верхньому меню знаходяться варіанти якими ви можите додавати плагіни.

Перший це можливість завантажити плагін з вашого компютера, а другий варіант це ті плагіни які вам рекомендуть в адмінці.

instal_plagins3

Клацнувши на слово “Популярні” ви перейдете на сторінку в якій буде зноходитись короткий опис про декілька самих популярних плагінів, в звязку з чим ви зможите встановити деякі і з цієї вкладки, для цього там де знаходиться потрібний вам плагін, клацаєте кнопку “Встановити”

Як правило більшість вебмайстрів завантажують спочатку плагін до себе на компютер, потім перевіряють його функціональність на копії сайту, копію ви зможите створити в себе на компютері, коли встановите в себе пакет програм від Денвер або Енделс. Любий з таких пакетів створить у вас на компютері локальний хостинг, в результаті чого у вас буде можливість отримати копію вашого сайту в себе на жорсткому диску компютера. І тим самим тестувати різні плагіни і теми. 

Отож краще вибирати перший варіант, знаходиться вище біля слів “Додати плагін”, в ньому вибирається плагін який знаходиться у вас на жорсткому диску компютера. Саме таким варіантом користується більшість, для цього потрібно спочатку потрібний плагін завантажити до себе на компютер. Плагін обовязково повинен знаходитись в архіві, в іншому випадку він не встановиться. 

instal_plagins6

Для того щоб встановити плагін, клацаємо на пункт “Завантажити плагін”, знаходиться біля слів “Додати плагін”, і після того як сторінка перезапуститься, зверху появиться підказка (що плагін повинен знаходитись в архіві з розширенням zip), тільки в такому разі ви можите його встановити.

Для того щоб дістатись до архіву з плагіном, клацаємо на кнопку “Вибрати” біля слова (файл не вибрано), і в новому “вікні” яке появиться після того коли ви клацнули на кнопку “Вибрати”,  кнопка знаходиться біля слова (файл не вибрано) шукаєте шлях де знаходиться плагін, вказуєте на потрібний плагін, клацнувши на кнопку “Відкрити”, після чого замість слів (файл не вибрано) появиться назва плагіну.

Screenshot_3

instal_plagins4

instal_plagins x

Screenshot_8

Далі клацається кнопка “Встановити”, і після декількох секунд очікування, хоча можливо навіть і хвилину приходиться чекати, все залежить від швидкості інтернету, появиться інформація про те що плагін встановлений, або інформація про те що плагін по якийсь то причині не встановився. Якщо інфо вказує на те що плагін успішно встановлений, то для того щоб він функціонував його потрібно активувати. Клацається на кнопку “Активувати плагін”.

instal_plagins5

Появиться інформація що плагін активований, якщо він вам не потрібний його завжди можна деактивувати, бувають випадки, візьму такий приклад, час від часу потрібно очистити базу даних від зайвої інформації, це можуть бути резервні копії ваших записів, оскілбки коли ви пишите публікацію, і після того коли клацаєте на кнопку “обновити”,  сторінка обновляється з новими записами, а старі зберігаються в резервніх копіях.

Якщо матеріал вже повністю готовий, і в ньому вже не потрібно вносити ніякі зміни, резервні копії, які кожного разу зберігаються після того коли ви обновлюєте свої записи, також стають не потрібні, і головне що ці зайві записи займають місце на хостингу, тоді звісно що їх потрібно видаляти.

Для таких випадків я і користуюсь  плагіном, спочатку активувавши його щоб видалити резервні копії, а потім коли вже не має потреби плагіна в роботі, плагін деактивую, щоб не нагружав.

Бувають також випадки, коли не виходить встановити плагін через адмінпанель, причини можуть бути різні, це скажем може бути комерційний плагін, і через адмінку його не встановити, в такому разі існує іншй спосіб.

Встановлення плагіна “вручну” додаючи до папки сайту.

Цим способом ви все робите “вручну”. Спочатку потрібно розархівувати архів з плагіном, а точніше папку з плагіном витягнути з архіву, а потім цю папку перенести в папку  вашого сайту. Звісно що для цього потрібно зайти в адмінпанель на хостинг, щоб отримати доступ до файлів і папок вашого сайту. Заходиться в адмінпанель на хостинг ввівши потрібні дані, які вам висилаються після того коли ви отримаєте місце на хостингу.

Також можна додати папку з плагіном через  FTP–клієнт, там тоже потрібно ввести дані щоб мати змогу перенести файли і папки плагіну, в папку з файлами і папками вашого сайту.

Звісно що потрібно також знати саме куда їх переносити, отож в кореневій папці вашого сайту шукаємо папку “wp-content”, а в папці “wp-content” шукаємо папку “plugins”. І саме в цій папці знаходяться папки з файлами всіх плагінів, які працють для вашого блогу. В цю папку потрібно перенести папку з потрібним плагіном.

Після того коли перенесли папку з плагіном в папку “plugins”, заходимо в адмінпанель csm WordPress, а далі підводимо курсор миші до “Плагіни”, де з випадаючого списку вибираємо опцію “Встановлені”, клацнувши на яку перейдемо на сторінку де в нас будуть відображатись всі встановлені плагіни. Звісно що там появиться назва того плагіну, папку якого ви вручну перенесли. Правда для того щоб плагін запрацював, його ще потрібно активувати.

Клацаємо “Активувати”,  після перезапуску сторінки зявиться інформація що плагін успішно активований, і все плагін готовий до роботи. Якщо і в такому разі не виходить встановити плагін, тоді потрібно більш детально вивчати причину, скоріш за все буває що в папці знаходиться декілька плагінів, які схожі за функціональністю, але кожен з них призначений для якогось окремого завдання.

Вони звісно що будуть знаходитись в архівах, і зрозуміло що іх не вийде активувати не одним із двох способів встановлення плагіну. Такий файл ви зможите визначити по розмірах, якщо розмір великий, то зрозуміло що в такому архіві знаходиться декілька плагінів, в такому разі окремо розархівовуєте кожен плагін, і переносите окремо по одному в папку “plugins” (папка в якій знаходяться всі плагіни), або встановлюєте через адмінку.

Але не цілий архіву зразу, адже в архіві будуть знаходитись всі плагіни, а витягуєте їх всіх з архіву, і потім встановлюєте по одному. В мене був такий випадок коли я встановлював плагін WPML (допомагає зробити сайт багатомовним).

В принципі все по встановленню плагінів в csm WordPress, планую наступні матеріали присвятити  саме  плагінам,  які можуть бути вам корисними  для ваших проектів.

на цьому все ДО ЗУСТРІЧІ!