Post_93

Привіт сьогодні цією публікацією відкриваю нову категорію, яка буде стосуватись системи управління контентом  CMS WordPress. В даній публікації будуть знаходитись матеріали такого направлення, як встановити CMS Wordpress на хостинг, як працювати з системою управління контентом  MySQL,  як створити базу даних і додати користувача.

В принципі публікацій які стосуються  CMS WordPress в інтернет мережах можна знайти безліч, інформації про різні додатки які полегшують роботу з wordpress також достатньо, хто з вас займається веб-дизайном, в того мабуть присутня практика роботи з двіжком  Wordpress, адже ця CMS вважається найпопулярнішою.

Але та особа яка лише починає займатись веб–дизайном, або бажає спробувати себе в веб–дизайні, звісно  і поняття немає що таке система управління контентом, що таке база даних, що таке система управління базами даних MySQL,  а також  графічний інтерфейс для роботи з базою phpadmin.

Тому я вважаю варто спочатку розпочинати  з ознайомленя,  отже перш з якого елементу ми розпочнемо, це з системи управління контентом, зараз кортоко відповім  для чого вона потрібна, в чому  перевага і т.д. На даний час розробка веб процектів стає все більш громіздкою роботою, тому що потрібні динамічні  сторінки, які повинні часто обновлюватись.

Все частіше виникає необхідність на сайті в таких розділах як форум, відправка повідомлень, голосування, блоги і багато інших опцій. З чого можна зробити висновок, керувати сайтами з допомогою лише одного html–редактора, стає вже нереальним завданням.

Питання у більшості  виникає, що ж тоді робити. Вихід є, це CMS ( система управління контентом). Що вона позволить, і вчому її перевага, перевага в тому що CMS якраз і дозволяє в зручний для користувача спосіб робити різні операції, редактувати, видаляти, додавати різні медіафайли, і т.д.

Все досить легко, вам потрібно внести зміни на сторінці, без проблем, відкриваєте публікацію або сторінку в  редакторі Wordpres, зверху розміщена панель інструментів, з її допомогою робляться зміни, обновлюєте і все готово. Робота схожа з роботою в текстовому редакторі.

Коли користуватись  лише html–редактором, тоді вам прийдеться вносити не тільки зміни в тексті, а також вносити зміни і в коді. Погодьтесь і довше, і тяжче, а якщо ще й не розбиратись в мові  розмітки тексту html, то і не получитсья зробити зміни на сторінці.

Хто має досвід роботи з текстовими редакторами,  маю на увазі не просто клацання по клаві, а виконував в редакторі більш тяжчі завдання, тому легше буде засвоїти роботу в редакторі WordPress.

Саме тільки вміння працювати з редактором Wordpress  дозволить вам писати публікації, точніше повністю вести блог, вам не потрібні будуть знання мов програмування, а також, цілком зможите вести свій сайт самостійно, без допомоги спеціаліста з мов програмування.

Як взагалі все це працює, робота любої CMS заключається в наступному, користувач системи додає контент, вміст на сайт, інформація яку ввів користувач зберігається в базі даних, після того як відвідувач входить на сайт, інформація видобувається із бази даних і відображається на сайті.

 

Система, головне призначення якої, це керування вмістом проекта, називається CMS — Content Managment System (система управління контентом).

Найчастіше, в більшості CMS редактування документів здійснюється схоже як і в програмі Microsoft Word. Самих CMS також існує  багато, існують як платні так і безкоштовні. А також CMS відрізнять за типами, і за завданнями.

Власне CMS WordPress призначена для блогів, але на ній також можна створювати  різні проекти ( наприклад інтернетмагазин). Крім Wordpress можна спопробувати Joomla також популярна система з відкритим кодом, безкоштовна. Між веб–майстрами часто виникають суперечки, яка з CMS краща.

В любому випадку і Joomla і Wordpress потребують базу даних MySQL, що таке база даних а іменно система управління базою даних  більш докладно описано в попередній публікації. “Що таке бази даних”.

Зараз додам таку річ, якщо встановлювати CMS WordPress, тоді необхідно спочатку створити базу на хостингу, за умови якщо провайдер надає вам таку можливість.

Звичайно якщо хостинг у вас платний то проблем з можливістю мати в наявності базу даних мабуть не буде, в принципі якщо обирати хостинг провайдера, то в любому випадку перш ніж як говориться в поговорці “Сім раз відміряти” в нашому випадку потрібно не спішити а спочатку подумати. Більше інформацій про хостиг провайдера можна почитати в постах, на Zura–Blog в попередній публікації  “Все про вибір хостингу і про сам хостинг”  там присутня інформація про вибір хостингу.

Як встаноавити CMS WordPress на хостинг

Створюємо базу даних і користувача.

На хостингу в такому випадку шукаємо в додатках слово PhpMyAdmin тут не перепутайте з PhpPgAdmin, клацаємо на  PhpMyAdmin де в нас відкриється вкладка в якій вписуємо логін і пароль, а потім нам запропонують ввійти в систему. 

Word1

⇑ входимо в адмінку MySQL

Ввійшовши в систему дальше створюємо базу даних, клацнувши на кнопку “Бази даних” відкриється нова вкладка, в полі  де пише “ ” вписуємо назву бази, і клацаємо на кнопку “Создать”, після чого база даних буде створена.

Word2

клацнути на кнопку “Бази даних”

вписуємо назву бази, і клацаємо на кнопку “Создать”

Word3

Далі додаємо користувача,  клацнувши в верхній панелі на кнопку “Користувачі” там шукаємо поле з написом “Добавить пользователя” клацаємо на напис клавішею, появиться вкладка з реєстраційними даними, в котрій вводимо імя користувача і пароль, вони нам будуть необхідні при установці CMS WordPress.

Word4

шукаємо поле з написом “Добавить пользователя”

Далі виставляємо всі привелеї користовачу “Отметить все” — після чого натискаємо на кнопку “Добавить пользователя”. В базі даних кодування повинно бути UTF-8 

Word5

⇑виставляємо всі привелеї користовачу

Встановлюємо CMS WordPress хостинг

База даних і користувач створений, далі нам потрібно встановити CMS WordPress на хостинг. Спочатку скачуємо версію CMS WordPress бажано з офіцйного сайту до себе на компютер. Після чого нам потрібно доставити папку з файлами до себе на хостинг, там розміщені файли нашого сайту. Перенести файли і папки можна двома способами за допомогою FTP — клієнта, або можна на пряму через хостинг, за умови якщо хостинг провайдер надає таку можливість.

Я свій завантажив на хостинг на пряму без  FTP — клієнта, а тут постає питання куда і як помістити файли з папкою CMS WordPress. Не залежно від хостинг провайдера, в кожного на власній сторінці має бути присутній “менеджер файлів”. Де можна знайти “менеджер файлів”, звичайно в “інструментах”, графічний інтерфейс у хостинг провайдерів відрізняються, тому не бачу сенсу показувати де знаходиться графічний інтерфейс на фото.

Хоча якщо ви вирішили користуватись таким же хостинг провайдером яким користуюсь я, то де розташований “менеджер файлів”  можите глянути на фото, в любому випадку складності в тому щоб найти  дану функцію я не бачу, кожен справиться.

Клацаємо на “менеджер файлів” і в нас відкриється вкладка з всіма нашими папками. Нам потрібна папка www, в цій папці має бути присутня папка з нашим сайтом, в мене називається назвою  доменного імені, в принципі назва може бути і інша, але як за звичай це назва папки вашого доменного імені, тому саме в цій папці потрібно розмістити файли які знаходяться в папці  CMS WordPress.

Яким способом можна зробити таку задачу, або за допомогою FTP — клієнта, або за допомогою інструментів які надає ваш хостинг провайдер. Звісно що якщо у хостинг провайдера відсутня така можливість, то в такому разі FTP — клієнт.

В панелі мого хостинг провайдера можна легко розпакувати архів, для цього виділяємо завантажений архів CMS WordPress, якщо ви не завантажили до себе на хостинг, тоді завантажуєте архів в папку де розміщений ваш сайт. Після того як виділили архів  CMS WordPress  натискаємо в панелі кнопку “Ізвлечь” після чого всі файли і папки які знаходяться в архіві розархівуються в папку де розміщений ваш сайт (в мене папка називається назвою доменного імені).

Тут відзначу що в папці повинні бути тільки файли і папки  CMS WordPress, а не сама папка з файлами  CMS WordPress, якщо розархівується папка з файлами  CMS WordPress, тоді файли і папки потрібно винести з папки, а папку  CMS WordPress видалити.

Ну що ж все готово, тепер видаляємо файл заглушку, файл який вам надасть ваш хостинг провайдер, після того як ви придбаєте місце на хостингу. Не забудьте видалити, а далі вводимо ваше доменне імя, в браузері в панелі для пошуку а не в пошукових системах, google або yandex.

Адже ваш сайт ще не індексується, і звісно він невідомий пошуковим системам, тому вони його не знайдуть.  Якщо все зроблено  вірно, тоді у вас відкриється вкладка, де вам запропонують в письмовому вигляді встановити  CMS WordPress, натискаємо на “Створити файл конфігурації” далі клацаємо кнопку “Вперед”.

Підключемось до бази даних MySQL

Відкриється вкладка з формою, де нам потрібно внести назву бази даних яку ми створили на хостингу, а також імя користувача і пароль. Натискаємо після введення даних відправити, якщо все зроблено правильно, то в такому випадку ми підключемось до бази даних, після чого почнеться встановлення CMS WordPress.

Ну а далі вам запропонують ввести дані для вашого сайту, це логін, пароль, назву сайту, і електрону почту. В принципі дані можна потім і поміняти. Вводимо дані натискаємо “Запустити” і якщо появиться повідомлення “Ура все встановлено” значить встановили.

Заходимо в  адмінпанель CMS WordPress.

Далі заходимо в вашу адмінпанель, ввіши логін і пароль. До речі вводіть такий логін і пароль щоб ви памятали, або був за писаний у вас на чомусь. Хоча якщо забудите все рівно не страшно, ці дані можна відшукати у файлах сайту на хостингу.

Все після того як введете дані попадете в адмінпанель. На цьому пора завершувати публікацію, наступна буде присвячена встановлення CMS WordPress до себе на компютер.

Кортко всі перечислені дії.

1. Заходимо в PhpMyAdmin і створюємо базу даних, імя користувача з всіма привілегіями, і кодування виставляємо UTF — 8.

2. Скачуємо CMS WordPress з офіційного сайту, і переміщуємо до себе на хостинг, в папку сайту. Бажано в папці сайту розмісти тільки файли і папки, а не саму папку  CMS WordPress,   точніше файли і папки перемістити в папку сайту, а саму папку CMS WordPress потім видалити.

3. Набираємо в браузері доменне імя, після чого створюємо файл конфігурації, спочатку заповнюємо форму з даними, назву бази даних, імя користувача, щоб зєднатись з базою даних.

4. Якщо підключитись вдалось тоді розпочнеться встановлення  CMS WordPress після чого вводимо логін, пароль, електронну адресу, назву сайту.

5. Далі в новому вікні вводимо логін і пароль і заходимо в адмінку сайту.

 

CMS WordPress — це безкоштовна CMS, двіжок блога, призначений головним чином для розробки блогів. Wordpress являється наслідником b2\cafelog.

Як і любий двіжок блогу, Wordpress підтримує шаблони, які містять різні додатки, які можуть змінювати сторінки сайту по нашрму бажанню, без необхідності самому редактувати код РНР, а також html. Крім того що можна встановлювати різні теми, їх вид також можна міняти за нашим бажанням.

Вони можуть бути модифіковані і відредактовані як ми бажаємо, простіше сказати можемо міняти колір теми, розмір шрифтів. Як і любий продукт з відкритим кодом,  Wordpress вважається уязвима платформа.

Але придбати за триста умовних одиниць, лише для блогу, та і взагалі триста умовних одиниць за CMS хто зараз би собі позволив цікаво. Мабуть в кого гроші лишні. Як би там не було, я вважаю хто захоче той любу систему зламає, хоча звичайно цікаво було б попробувати попрацювати з платною, і відчути чи є в чомусь перевага.

До Wordpress звичайно вже привик, тому навряд чи якась для мене буде зручнішою, але всерівно попробую на joomla, все  таки також вважається дуже популярною.

З повагою Руслан