revisionПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішня публікація скоріше за все це продовження попередньої, в котрій мова йшла про те як оптимізувати базу даних, видаливши старі і не потрібні записи, які зберігаються в базі даних, за допомогою плагіна WP-Optimize.

В попередній публікації, в одному з абзаців я відзначав, що на початку ведення блогу видаляв старі записи не застосовуючи при цьому плагін.

Як я і обіцяв, якщо пригадаю спосіб яким чином я звільняв базу даних від старих записів, то обовязково в одній з публікацій на блозі, появиться запис як очистити базу даних від ревізій, вручну, при цьому не застосовуючи ні яких плагінів.

Отож, в цій публікації виконую свою обіцянку, і в сьогоднішній  мова буде йти про те, як очистити базу даних від старих записів, не використовуючи при цьому плагінів, які спеціально призначені для таких завдань.

Скажу так, за складністю, сказати що вручну зробити очистку від старих записів складніше ніж за допомогою плагіна, навряд чи. В ручну також доволі легко справитись з таким завданням, правда звичайно що потрібно знати як.

Додам, як що таке завдання виконувати за допомогою плагіна  WP-Optimize, то можна і не шукати такої додаткової інформації, як, і яким чином зробити оптимізацію, а досить легко самому розібратись зайшовши в панель налаштування плагіна, в крайньому разі я без пошуку інформації догадався як проовести оптимізацію з плагіном WP-Optimize, але вручну щоб видалити старі записи, потрібно все таки знати рядок коду, а правильніше буде сказати це “запит”, який потрібно буде ввести в адмінці бази даних phpMyAdmin.

Не має сенсу пояснювати зараз що таке база даних, на Zura – Blog хто з вас не знає для чого вона потрібна, знаходиться достатньо публікацій по такому питанню, в базі даних нагадаю що зберігаються також і старі записи, які залишаються після кожного разу коли ви обновлюєте сторінку, пишучи публікацію, і вони називаються  редакції.

Скільки редакцій міститься в одній публікації, ви можите побачити справа, в текстовому редакторі CSM WordPress, знаходиться опція яка називається “Опублікувати”, в котрій після “Статусу” і “Видимісті” третьою знаходиться “Редакції”, і рядом вказано кількість редакцій. Ця цифра показує скільки раз ви обновили сторінку для цієї публікації.

revision1

Після того як ви обновлюєте сторінку, старі записи залишаються зберігатись, ви завжди зможите їх відновити, любу з них, і повернутись до більш ранішого варіанту тексту, також навіть у випадку коли непердбачувано може пропасти електроживлення, записи не пропадають а залишаються зберігатись.

І коли вже публікація повністю готова, і опублікована, і звісно що не має вже сенсу зберігати старі ревізії, тоді їх бажано видаляти, щоб не нагружати базу даних, і звільнити базу від лишніх мегабайт, з часом ревізій накопичується багато, і вони будуть займати  багато місця. Наприклад: скажем якщо у вам триста публікацій, і ви не видаляли ревізії, то у вас їх з старими записами може накопичитись десь біля трьох тисяч.

І крім триста опублікованих, дві тисячі сімсот стають не потрібні, звичайно що їх бажано видалити, як це зробити, можна за допомогою плагінів, про один з таких було в минулій публікації, можна також і самому, як говориться “вручну”.

Що для цього потрібно зробити, перш за все зайти в адмінку бази даних, на фото нижче, в мене приклади з бази даних яка знаходиться на локальному сервері, створеному пакетом програм від “Енделс”, щоб попасту в адмінпанель баз даних мені потрібно всього лише клацнути на іконку, для того щоб попасти в адмінпанель бази даних,

revision2

але база даних, яка буде мати відношення до вашого сайту, який знаходиться на реальному хостингу, вам звісно щоб туда попасти, спочатку потрібно зайти панель керування файлами і папками, які мають відношення до вашого сайту.

Ну а звід там і попасти в адмінку бази даних phpMyAdmin, і звичайно що вам  прийдеться ввести логін і пароль, який ви зберегли, коли створювали базу даних, якщо вам хтось робив сайт, тоді обовязково скажіть щоб вам залишив пароль і логін для входу в адмін панель бази даних.

В іншому випадку вам прийдеться дізнаватись який логін і пароль відкривши файл, cofing.php, саме в цьому файлі можна побачти логін і пароль для входу в адмінку бази даних phpMyAdmin. В адмінці phpMyAdmin не має значення чи на локальному сервері створеному пакетом програм, чи на реальному, на якому розміщений ваш сайт, всі процедури проводяться одинаково.

Якщо у вас декілька баз даних, тоді переконайтесь що ви вибрали саме ту з якої ви хочите видалити не потрібні записи, і безпосередньо в самій базі даних, в верхній панелі, клацаємо на кнопку SQL, і в вкладці на яку ми перейдемо, в полі потрібно ввести цей запит.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = “revision”;

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

потім клацнути кнопку вперед. Після чого якщо появиться видалено стільки то, і це заняло стільки то часу, то можите себе привітати з успішним виконанням завдання, ви очистили базу даних від старих записів, не використовуючи при цьому ніяких плагінів.

revision3

Якщо у вас декілька баз даних, тоді переконайтесь що ви вибрали саме ту з якої ви хочите видалити не потрібні записи

revision4

безпосередньо в самій базі даних, в верхній панелі, клацаємо на кнопку SQL

revision5

в вкладці на яку ми перейдемо, в полі потрібно ввести  запит

потім клацнути кнопку вперед.

revision6

якщо появиться видалено стільки то, і це заняло стільки то часу, то можите себе привітати, ви очистили базу даних від старих записів

Крім видалення ревізії з бази даних, їх в принципі можна, і взагалі то відключити, але в такому разі  ви не будите мати змогу в випадку якщо захочите вернутись до попереднього варіанту тексту, його відновити, оскільки записи не будуть вже зберігатись.

Хоча можливо дех то з вас використовує “Word” для своїх публікацій, і потім вже готовий текст переносить в редактор WordPress, я також коли лише починав, використовував спочатку “Word”, а потім все переносив.

Отож як відключити ревізій взагалі, буде в майбутніх публікаціях, на сьогодні все, спробуйте спочатку видаляти ревізії в “ручну”, на тестовому сайті, самі побачите що це доволі таки легко, і можливо хтось з вас захоче використовувати саме цей спосіб. Хоча звісно що, з плагіном це робиться зручніше.

На цьому все, до зустрічі!


user_97

Оптимізація бази даних за допомогою плагіна WP-Optimize .