Zura-blog8Привіт всім відвідувачам Zura–Blog, в сьогоднішній публікації мова буде йти про один з преміум шаблонів для Wordpress, який називається Solitudo.

Власне   в  чому  перевага даного шаблону над іншими, як працювати з цією темою, відповіді на  всі  ці запитання  в сьогоднішній  публікації.

Solitudo  це не просто тема, а  цілий констуктор для сайту, тема в яку входить дуже багато елементів, і завдяки цій темі можна при створенні сайту майже обійтись без плагінів.

Solitudo це майже повністю готовий сайт, де потрібно  зробити  тільки деякі  налаштування, тема завдяки який  вам не  потрібно  буде   встановлювати  велику  кількість  плагінів.

Ви  завантажуєте тему і  в адмінці  активуєте тему,  у вас в боковій панелі адмінки появиться цілий  “букет”  з різних елементів,  які  ви  зможите  використовувати для  сайту.

Тема після встановлення буде готова для використання, переваг у Solitudo багато, наприклад з допомогою Solitudo  можна створити багатомовний сайт, а також в темі  присутній Revolution Slider,  відзначу що всі ці елементи платні, а це означає що ви зможите собі зекономити кошти на платних плагінах.

З латинської мови, слово Solitudo, означає “Усамітнення”, це слово дуже популярне, ним називають готелі, парки, ресторани, а також ця назва дуже популярної  теми для WordPress, яка може підійти для створення любого типу сайту, як для блогу так і для інтернет магазину. Не конфліктує  Solitudo з багатьма плагінами, і якщо у вас є можливість придбати  Solitudo, рекомедую вам собі придбати цю тему.

Я і сам хотів спочатку створити блог з темою Solitudo, і можливо якщо захочу створювати ще один блог то обовязково буду використовувати Solitudo. Далі мова піде про те як встановити, і працювати з цією темою.

З чого розпочати, для того щоб створити сайт з допомогою преміум–шаблону  Solitudo вам потрібно буде  встановити CMS WordPress, і потім тільки зробити деякі налаштування. Як встановити  тему в себе в адмінці. Є як завжди два варіанти, перший це завантажити тему через адмінпанель, шлях “Зовнішній вигляд”, “Теми”, “Додати нову”, на сторінці клацнути біля позанчки “Вибрати файл”, і вказати шлях до файлу.

Тема яка знаходиться в мене, минулорічна, тому напряму,  першим  варіантом через адмінпанель в мене тема не встановилась, але можна використати другий варіант — розпакувати папку з файлами, в папці можуть бути декілька версій теми, вибрати тільки одну, і перенести папку з файлами теми Solitudo, саме так має називатись папка, в папку з темами. Потім в адмінці перейти на вкладку теми, і на сторінці має зявитись Solitudo, яку потрібно активувати.

Шлях основна папка вашого сайту → wp-content → themes, після встановлення через адмінпанель, або переносу файлів теми,  переходимо на сторінку “Теми”, і активуємо тему. Після того як ви встановите тему, у вас появиться в боковій панелі адмінки тринадцять елементів, яких цілком вистачить для розробки любого сайту.

solitudo2

⇑тринадцять елементів

Розпочинаємо, першим по списку “Налаштування теми”, як в налаштування можна перейти, підводимо  курсор до напису Theme admin, і з випадаючого списку вибрати “Налаштування теми”.  Клацнувши на цей напис ми перейдемо на вкладку “Налаштування теми”, першими за списком  будуть стояти загальні налаштування.

solitudo1

⇑визначаємось з типом шаблону

В них першим ділом визначаємось з типом шаблону, “Тип шаблону” — можна вибрати широкий на цілий сайт, або вузький, вузький виставляється біля напису “Ширина сайту”, розміри виставляються звичайним пересуванням бігунка вліво і вправо, потім  клацанням  кнопки “Зберегти налаштування”, і перезавантаженням сторінки щоб переглянути результат.

Нижче так само виставляється ширина лівої і правої бокової панелі, пересуваючи бігонок, зберігаючи зміни, і  обновлючи  сторінки, також можна легко визначитись з шириною лівої і правої бокової панелі. Все це говорить лиш про одне, дуже легко і зручно створювати сайт з Solitudo.

Далі на черзі другий абзац,  це  “Кольори і фони головної теми”, але спочатку в другому абзаці не пропускаємо  “Фавікон”.

Фавікон це маленька картинка розмірами 16х16 або 32х32 з розширенням ісо або gif, вона відображається в вкладці сторінок сайту, фавікон можна і не виставляти, дехто ігнорує цей елемент, як для мене сайт з фавіконом виглядає солідніше, розташовується в головній папці сайту. Де можна придбати фавікон, або завантажити з спеціальних ресурсів і вибрати один з фавіконів, або створити самому завдяки спеціальним програмам.

Завдяки конструктору Solitudo не потрібно вручну додавати фавікон, і в кодах прописувати посилання, ви можите легко встановити фавікон, для цього потрібно виконати наступні дії, біля напису фавікон клацнути кнопку “Вибрати зображення”, далі можна просто перетягнути файл, або клацнути “Вибрати файл”,  і вказати шлях до файлу, після того як вкажемо шлях, клацаємо на “Вставить изображения”, і  звичайно потрібно не забувати після внесення змін про кнопку в верху зліва “Зберегти налаштування”.

Перезавантажуємо сторінку для перевірки, і в вкладці має зявитись фавікон.

Далі за чергою вибирається фон сайту, можна або просто виставити колір, клацнути на квадратик і вибрати колір, і зберегти, або створити фон з картинки, клацнути “Зберегти зображення”  вибрати зображення для фону, зберегти налаштування, перезавантажити сторінку і має також повинен результат.

Колір теми — в цих налаштуваннях мається на увазі один з кольорів літер, по замовчуванню чорний, в принципі міняти не потрібно, далі виставляється колір сторінки, так само клацаємо на квадратик,  і підбираємо колір. До речі ці налаштування також можна залишити по замовчуванню, оскільки колір по замовчуванню  білий. Це вже на ваш смак. Далі можна зробити наступні налаштування, виставити кольори “Заголовків”, “Текст”, “Посилання”, “Наведення на посилання”, “Лінії” і т.д.

Наступне, в налаштуваннях теми переходимо на вкладку налаштувань заголовків,  щоб перейти потрібно в боковій панелі клацнути “Заголовки”, в списку вони знаходяться нижче “Загальних”. Спочатку вибираємо тип заголовку, який би нам найбільше підійшов. Нам пропонується вибрати один з чотирьох варіантів. Наводимо курсор миші на один з варіантів, клацаємо і далі кнопка “Зберегти налаштування”.

solitudo3

⇑Наводимо курсор миші на один з варіантів

Далі один  з самих основних елементів це логотип сайту, можна просто виставити колір, а можна завантажити зображення, власне як зробити логотип, для цього існують онлайн сервіси, або спеціальні програми, про одну з них я напишу найближчим часом, можна також за допомогою програми Photoshop. Після завантаження у вас у шапці сайту замість слова Solitudo зявиться ваш логотип.

Далі  фон шапки сайту, можна виставити колір або мати готове зображення, якщо воно у вас великих розмірів, всерівно завантажуємо ціле, а потім з боку ми можемо відрегулювати зображення. Як відреголювати зображення якщо надто велике, вибираємо пункт “Положення” і виставляємо або по “Центру”, якщо не підходить по “Центру” тоді ще можна вибрати з декількох варіантів.

Налаштування зображень знаходиться  нижче поля в якому ми вибираємо зображення, рядом з завантаженою картинкою  розташовані три області для регулювання. (повторити, положення, прокрутка). Вибираємо область регулювання картинки, наприклад “Положення” і з випадаючого списку виставляємо варіанти, якщо картинка маленька, і не заповнить шапку сайту, тоді потрібно вибрати “повторити”,  щоб  повністю  заповнити шапку картинкою.

.

solitudo5

Наступні налаштування “Цвета и фоны главного меню” що тут основне вказати, якщо у вас фон шапки картинка, то тоді звичайно ви захочите щоб колір меню був у вас прозорий, так як в шапці сайту назви в головному меню будуть виділятись кольором, що спричинить не зовсім красивий вигляд, для цього клацаємо на квадратик, відкриється вкладка вибору кольору, в якій потрібно виставити прозорість, для цього опускаємо бігунок вниз, або біля позначки % виставляємо число “0”. Ну і все далі,  по списку йде “Типографія”,  можна залишити по замовчуванню виставивши галочку, а можна вибрати інший шрифт тексту.

solitudo4

⇑щоб колір меню був у вас прозорий

Наступна область по списку це “Нижня частина” futer або підвал сайту, всі ті самі операції з налаштування  що і для шапки сайту робляться для налаштувань футера, виставляємо колір або завантажуємо картинку,  в самому низу можна витавити свої ініціали вставивши їх між словами © 2013 Copyright by Ruslan AIT-Themes. All rights reserved. або написати свій текст видаливши присутній.

solitudo6

⇑© 2013 Copyright by Ruslan AIT-Themes.

Далі за списком опускаємся вниз, клацаємо на слово Google і виставляємо на ID за умови якщо ми хочемо користуватись лічильником відвідування сайту від Google Analitics.

Значки соціальних мереж, ті що непотрібні можна видалити, наступні налаштування стосуються в основному як буде відображатись вхід в адмін панель, всі вони не є суттєво важливими, можна і не налаштовувати. Можна виставити свою ІР–адресу. Якщо з якихось причин Solitudo, не буде відображатись коректно, і після видалення у вас в боковій панелі адмінки залишаться елементи від теми, то не впадайте в паніку, і не переустановлюйте WordPress.

А просто зайдіть у вкладку плагіни, і деактивуйте ті плагіни які залишились після видалення теми. Причина по якій Solitudo може відображатись не коректно, може бути в версіях Wordpress, якщо вам шаблон подобається, тоді поміняйте версію Wordpress на старішу, в основному це Wordpress 3.9.

На цьому буду закруглятись, звичайно що це ще не всі налаштування преміум теми Solitudo, остальні в наступній публікації, і на сам кінець напишу причину чому такий довгий період я не викладав матеріали.

Вся причина в Comodo, компанія яка займається розробкою антивірусних програм, фаєрволів, а також програмами для оптимізації системи, раніше памятаю спробував одну з їхніх щоб почистити реєстр, правда на ХР і знаєте зразу синій екран після читски, забув уже цей випадок.  

Довгим часом маєже два роки користувався їхнім фаєрволом, правда в більшості випадків тільки тоді коли потрібно було передивлятись айпішки які контактують з моїм компом через мережу. Недавно вирішив поміняти на нову версію, перед цим видаливши повністю стару спеціальними програмами.

Після змін все працювало добре, але постійно вискакувала вкладка з проханням обновитись. Ох забув уже які можуть бути наслідки  таких обновлень від Comodo, надоїли ці вискакування, думаю візьму і  обновлю, обновив, перезапустив і “фініта” як говориться най  ті і тому подібне.

З таким ще не стикався, половину програм запускаються, половину ні, переустановити вінду без біоса не получиться. А моя тільки через диск встановлюється, через біос видає помилку. Прийшло іншу встановлювати.

Антивірус також не запускається, програма для виправлення помилок реєстру також ні. В общому почитавши на форумах чи є якісь варіанти щоб не переустановлювати, виявилось ні, єдиний це переустановити повністю систему.  Можу порекомендувати, якщо бажаєте отримати навики переустановки системи, кращого варіанту ніж встановити і обновлювати Comodo не найдеться. Після обновлення програми обовязково прийдеться переустановлювати систему.

На цьому все до зустрічі.