Post_7aДоменне імя – це імя  яке  визначає сайт, вузол чи сокупність вузлів, а також сокупність робочих станцій і серверів мережі, що адмініструється як єдина група.

Кожен компютер в інтернет–мережі має свою унікальну адресу, це число яке складається з чьотирьох байтів.

Доменне імя це  набір символів, який дозволяє визначати ресурс в інтернеті, завдяки доменному імені визначається кожен сайт який існує в мережі. 

Дещо незвичний початок цієї публікації, відрізняється від інших, на даний час сам в пошуку якогого виду повинна бути публікація, щоб подобалась читачам.

Тому звичайно змушений експерементувати, але суть всіх публікацій всерівно не змінна, вони повинні бути корисні і подобатись читачам.

Власне похожа тематика публікаувалась в попередній статті, “Вибір доменного імені” де говорилось про те яким повинно бути доменнеи імя.

Кому може бути цікава саме ця публікація, я вважаю перш за все студентам.

Під час складання іспитів, щоб знайти відповідь, приходиться довго шукати інформацію в пошуковій системі google.

Цікава процедура, відповідь необхідно знайти швидко, і повинна бути чіткою. І часу на це обмаль, адже екзаменатор в деяких випадках навіть не дає глянути на смарфон, не говорячи щоб в ньому сидіти і вишукувати. 

Як початківцю, то багато знати про доменне імя не має великого значення, його треба придумати і зареєструвати на любому хостингу. Поради стосовно вибору доменного імені можна прочитати в публікації “Вибір доменного імені”  перейти натиснувши на посилання нижче. 

В цій публікації надані деякі відповіді, які би могли пригодитись при здачі екзамену, чи написанні контрольної роботи.

 

Доменне імя – це імя  яке  визначає сайт,  вузол чи сокупність вузлів, а також сокупність робочих станцій і серверів мережі,що адмініструється як єдина група.

Доменне ім’я  має кілька значень:

Доменна система імен (англ. Domain Name System, DNS) — розподілена система перетворення імені хоста, (комп’ютера або іншого мережевого пристрою) в IP-адресу.

Кожен комп’ютер в Інтернеті, має свою власну унікальну адресу — число, яке складається з чотирьох байтів.

Оскільки запам’ятовування десятків, чи навіть сотень — не досить приємна процедура, то всі (чи майже всі) машини мають імена, запам’ятати які (особливо якщо знати правила утворення імен) значно легше.

Уся система імен в Інтернеті — ієрархічна. Вся структура служби DNS є ієрархічною. Існують домени першого, другого, третього, n-го рівнів.

Про домени першого, другого, третього, n-го рівнів.

Домени бувають декількох рівнів. Візьмем для прикладу домен .ua — це домен першого або верхнього рівня.

Домен створений на основі кодування назв країн, відповідно до міжнародних стандартів для обслуговування адреснонго простору,  саме українського сегмента мережі.

І в загальному, управляти цим доменом дозволено лише спеціальним організаціям. Ці організації не вважаються власниками,  доменне імя надається їм в упраління.

Наступний рівень це другий, і він відрізняється від перщого тим що буть яка людина може подати заявку і стати власником домену другого рівня, звичайно за умови якщо доменне імя не занято. Позначається воно для прикладу, перед крапкою .ua—in.ua.  

Якщо добавити до in.ua. значення ruszurа то це інтернет домен но уже третього рівня, і одночасно домен другого рівня для домену in.ua.

 

Класифікація доменів

Доменні імена класифікубться за такими ознаками:

ГЕОГРАФІЧНА→вказує на країну, якій належить даний сайт, при написанні присутній двубуквенний код цієї країни. 

ua – України

by – Білорусь

us – США

ca – Канада

jp – Японія

it – Італія

de – Німеччина

виняток для Великої Британії де міжнародний двобуквенний код –gb  а доменне імя – uk

ТЕМАТИЧНА→вказує на саму  тему глобального маштабу, до якої відноситься даний сайт.

gov – урядові структури;
edu – навчальні заклади;
org – некомерційні організації;
com – комерційні організації;
mil – військові організації;
net – комп’ютерні мереж

ТЕМАТИЧНА НОВА→зявились в звязку зі зростанням інтернету.

name – для фізичних осіб;
biz – комерційні організації;
pro – організації та установи, що займаються професійною діяльністю в різних областях науки і техніки;
aero – організації та фірми, пов’язані з авіаційними перевезеннями;
museum – музеї та інші заклади культури.

 

На даний момент більшість власників зовсім не дотримуються рекомендованої класифікації, так в домені .com розташовують не тільки сайти комерційних організацій, в ньому більшість  будь-який, в багатьох випадках блоги, також  в домені .ru – ми можем побачити не тільки російські сайти, але і багато українських.

 

Типи 


 

Існують домени другого рівня, які виділені із загальної маси. Це так звані домени типу GEOGRAPHICAL, які виділені для суб`єктів України – наприклад, spb.ua, nsk.ua та інші.

У цих доменів, як і у доменів першого рівня, немає  власника, але є організації, які відповідають за їх функціонування.

Домени типу GENERIC. До них відносяться домени другого рівня  AC.UA, COM.UA, EDU.UA, NET.UA, ORG.UA, INT.UA, MIL.UA, PP.UA, GOV.UA це домени загального користування.

Домени загального користування відкриті для реєстрації всім, на загальних підставах, відповідно до правил реєстрації, опублікованими адміністраторами доменів і на сервері адміністратора домена UA.

 

Дізнатись де зареєструвати домени .UA,  AC.UA,  COM.UA,  EDU.UA,  NET.UA, ORG.UA, INT.UA, MIL.UA,  PP.UA,  GOV.UA. можна на сайті  ООО”Хостмастер” http://www.hostmaster.ua. 

Хостмастер є спеціалізованим підприємством і веде єдину діяльність яка представляє послугу по адмініструванню, і технічному супроводу домену ua. і публічних доменів в ньому.

Власник домена другого рівня має право самостійно вирішувати, чи буде він реєструвати домени третього рівня усередині свого домена чи ні.

Це рішення оголошується при оформленні заявки, на отримання домена другого рівня. Зрозуміло, що це відноситься до всіх доменів, за винятком доменів загального користування.

Домени, власники яких оголосили про своє бажання реєструвати домени третього рівня, називаються доменами відкритого використання. Всі питання по реєстрації нових доменів вирішує його адміністратор.

Хто є власником домена третього рівня?  

У доменах загального користування, власником є та особа, на кого буде зареєстрований домен. А ось в решті доменів, це питання вирішується по-різному, залежно від того, які правила встановлює адміністратор домена другого рівня.

Дізнатися, хто ж дійсно має права на те або інше доменне ім`я, можна за допомогою спеціального  сайту-сервісу  Whois .

Стосовно всіх доменів, власник яких залишає право розпоряджатися своїм доменом за собою, називається доменами обмеженого використання CORPORATE. Це не означає, що в нім не можуть бути зареєстровані домени третього рівня.

Просто зареєструвати домен усередині нього, можливо тільки за домовленістю з його власником.

Якщо ваш проект повязаний з придбанням доменів .сom, .net, .biz. .org, .info, то в такому випадку необхідно звязатись з компанією, яка спеціалізується на продажі доменів такого типу.