Поточний час:
Сьогодні 27 травня, неділя 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 5 місяців 8 днів

Ваш ip адрес:23.20.240.193


Ви обновили сторінку в 0 : 34
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 375
Кількість коментарів на блозі: 102
Кількість категорій на блозі: 17
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Television and internet production technology conceptПривіт всім відвідувчам Zura–Blog, продовжую викладати матеріали які стосуються терміну   Web2.0, в сьогодішній публікації будуть викладені порівняння між  Web1.0 і Web2.0, підкреслю ще раз, Web2.0 не являється новою версією, а представляє собою інший “стиль життя” мережі. 

Web1.0 або просто web, як його планував відомий багатьом Тім Бернер – Лі, являвся мережею документів з орієнтацією на швидкий доступ, до потрібного документу.

Все просто і зручно, але перш за все це лише збірка різних документів, звязаних між собою системою посилань, причому посилань не систематизованих.

Сьогоднішній підхід в мережі значно помінявся, що повпливало  на безліч факторів. Наприклад користувач   Web1.0 підключався до мережі через dial–up, і платив за весь час зєднання. Підключення здійснювалось кожен раз, коли користувач хотів отримати деяку інформацію. 

Web2.0 являється результатом широкополосної революції. На початку девяностих років, коли мережа стала комерційною, було зареєстровано збільшення в ній обєму доступної інформації. Таким чином сформувалась група користувачів, почалась співпраця в області наукових винаходів, освіти, появилась безліч он – лайн спільнот по интересам або практиці, мається на увазі робота над спільними проектами. Цей період пізніше назвали Web1.0, тоді не існувало такого терміну. 

Web1.5 потім dotcom (.com) диференцюював свої послуги, появились міліони часто обновляваних сторінок з новинами, а також необхідні CMS системи управління контентом. Любий користувач отримав можливість створити свою власну веб сторінку самостійно, з допомогою бескоштовних CMS, або з можливістю бескоштовного хостингу. Цей період відомий як Web1.5, який існував паралельно з поколінням 2.0.

Особливості Web2.0

Хоча про особливості Web2.0 говорилось в попередній публікації всерівно додам ще пару слів на рахунок особливостей, найбільшважливою особливістю Web2.0 на мою думку являється зєднання між користувачами (international computing), яке можна реалізувати між двома і більше компютерами, підключеними до інтернету. Зєднання між користувачами потребує використання он лайн  технологій,  для звязку людей один з одним.

Наприклад соціальні мережі, або бізнес групи, wiki, блоги, он лайн відеокліпи, всі вони містять коментарі і т.д. Звязок між користувачами базується на використанні компютерів для зєднання людей між собою, що сприяє створенню великої цифрової форми спілкування. Аспекти такого зєднання з підключенням до Web2.0, звязані з розвитком wiki, блогів, сайтів типу соціальних мереж і відеосайтів.

Wiki — це вебсайти, які дозволяють додавати користувачам, а також видаляти або редактувати вміст. Кращим прикладом  Wiki, являється енциклопедія Wikipedia, яка являє собою базу даних на декілька мов, і містить на даний час понад два міліони статей.

Blog — це веб сайт або журнал, представлений в хронологічному порядку, з допомогою якого автор – блогер підтримує он лайн журнал. Існує ціла серія веб сайтів, які надають можливість кожному користувачу створити власний блог, наприклад Blogger, WordPress, Blog.co.uk.

Також зростає інтерес до “microblogging” на Twitter, що дозволяє редактувати повідомлення до сто сорока символів, які можуть бути доступні як в мережі так і в мобільному телефоні. Крім того створена спеціальна пошукова система для блогів, яка називається Technorari.

Сайти соціальних мереж  — (Social Network Sites, SNS) вони дозволяють людям створити соціальні он лайн мережі. Групи таких спільнот базуються як правило навколо існуючих дружніх відносин, інтересів, команд, сфер діяльності, і функціонують вони через он лайн інструменти, відправку індивідуальних повідомлень, обмін файлами, форуми і он лайн чати. Найбільшпопулярні сайти соціальних мереж Facebook, Twetter, MySpace

Звязок з соціальними мережами може бути і через “соціальні закладки”, сайти соціальних закладок, дозволяють зберігати користувачам посилання на сайти, які вони хочуть запамятати і регулярно відвідувати.

Відеосайти — сайти які дозволяють кожному користувачеві розміщати он лайн відеокліпи, завантажувати. Суть цих сайтів в тому що вони пропонують місце для зберігання відеокліпів на сайті. Таким чином сайти виступають в якості дистрибютора відео. Найбільшим сайтом по відеороликах являється YouTube.

Web — служби виконують визначені функції, основані на базі обміну маркірованими повідомленнями в XML, які регулюються визначиними правилами. Індентифікація веб служб проходить через URL, передача даних проходить в звичайному режимі HTTP, а структурне визначення даних здійснюється з допомогою XML.  

Операції які виконуються веб службами

  1. Перетворення отрманих даних, таких наприклад як, перетворення значення в інші одиниці або конвертація валют.
  2. маршрутизація повідомлень
  3. запити різних серверів реляційних баз даних, обєктні або XML, такі наприклад як банківський рахунок, відстежування покупки в режимі он лайн, розташування каталогів продукції або координат розташування з допомогою інтерактивних он лайн карт.
  4. налаштування діалогу між користувачами, які знаходяться в різних точках світу
  5. реалізація різних процесів (розрахунків)
  6. запит дозволу у користувача, наприклад при запуску віддаленого додатку.

Характеристики веб послуг

  1. доступ який здійснюється через адресу
  2. наявність можливості обробляти дані любого типу, якщо вони являються в дійсності документами XML
  3. можливість розробки додатків  на базі платформ, архітектури і існуючих мов
  4. можливість адаптації (веб служби можна розширювати з допомогою інших додатків або посилатись в свою чергу на інші служби)

Розгляну деякі приклади надання веб послуг. Одним із них являється багатьом веб майстрам відомий  від Google, сервіс Google Analitics, який можна легко підключити до любого веб сайту для створення детальної статистики відвідувачів даного ресурсу.

Іще один приклад Google Checkout — сервіс обробки он лайнових платежів, не тільки приймає он лайн платежі, а також дозволяє додавати в вашу корзину більше продукції, чим це можливо в іншій базі даних. Дана он лайн послуга платна. Користувачі зберігають інформацію про кредитну картку і направляють інформацію на власний рахунок, який надає Google, таким чином покупка може здійснюватись звичайним натисканням кнопки.

Google Checkout надає захист від шахрайства, а також сторінку де користувач може відслідковувати покупки і їх статус.

Програмне забезпечення як послуга — Software as a Services (SAAS) це спосіб використання програмного забезпечення, при якому розробник веб додатку самостійно керує ним, надає користувачам доступ до програмного забезпечення через інтернет.

Основна перевага — це відсутність затрат, повязаних з встановленням, обновленням і підтримкою програмного забезпечення. Приклади  SAAS — Google doc, Zoho Writet, Microsoft Word. 

Ну що ж пора закруглятись, гугл одним з перших запровадив онлайн-інструменти. Вважаю за такими технологіями майбутнє, оскільки не потрібно встановлювати програми до себе на компютер, набагато зручніше зайти на такий ресурс, створити документ, і зберегти на диску. Нижче буде розміщена таблиця, яка дискотувалась на спеціальній конференції, присвяченій Web2.0. Можна буде подивитись і порівняти деякі відмінності між Web1.0 і Web2.0.

Web1.0 Web2.0
DoubleClick Google Adsense
Ofoto (Kodak Kodak Gallary) Flickr
Akami BitTorrent
mp3.com Napster
Britanica Online Wikipedia
Персональні сторінки Блоги
Продажа доменних імен SEO(Search engine optimization)
Вілвідувані сторінки Cost per click
CMS( content management system) Wiki
Директорія (таксономія класифікація) Tagging (фолксономія– сумісна класифікація інформації)
Публікації Участь
Stickness (здатність сайту приваблбвати і утримувати відвідувачів) RSS (синдикація інформації)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *