Post_4assВітаю, в цій публікації я розповім про поняття, без яких в веб дизайні необійтись, і які  необхідно зрозуміти кожному початківцю, перед тим як починати засвоювати ази веб-дизайну.

Зараз я постараюсь  як найлегше розяснити, про такі поняття як домен, хостинг,  скажем  на хлопський розум. Попереджаю в  даній публікації присутньо трошки юмору, якщо чесно дуже тяжко зараз уявити користувача який не знав би що таке домен і хостинг.

Взагалі вибір доменного імені являеться одним з перших, а в деяких випадках і першим кроком роботи над проектом який ви збираєтесь створювати. Дуже важливо вибрати коректне імя, і головне таке яке буде відповідати тематиці вашого web-ресурсу.

що таке домен


 

Отже що таке домен, — це імя яке визначає сайт, вузол чи сукупність вузлів в інтернет мережі

Мабуть більшість з вас прочитавши зверху пояснення, зрозумли значення домену, що це імя, яке вказує на сайт або декілька сайтів. Не будемо зараз розбирати що таке вузли,  і тому подібне. Так, а зараз як най простіше.

А тепер почнемо на хлопський розум, скажем так, кожен з нас має якесь імя, хто Гриць  хто Стець  хтось ну не важно як, головне що кожного з нас можна індентифікувати по імені, а скоріш нас індентифікують по фамілії і іменах.

І наприклад  Гриць чи стець проживає десь там то, або  тут. І якраз там то  чи тут в інтернет мережі і є саме ДОМЕННЕ ІМЯ.

Не Гриць чи Стець, ( бо Гриць чи Стець це не є доменне імя, як більшість із нас на початку б подумали, а саме адреса  де  перебуває Гриць чи Стець, і називається доменним іменем).

Доменне імя саме по собі унікальне, воно повинно відрізнятися від інших доменних імен, бо не може бути в мережі двох одинакових доменних імен. Коли наприклад, імя яке ви вибрали для своєї адреси (доменного імені) уже  існує, то вам доведеться придумувати якесь інше.

Ну а Гриць чи Стець це скажем для прикладу в інтернеті можуть бути сайти, як і сайтів в мережі може бути безліч, так і самих Гриців і Стеців  в місті також може бути багато.

Отже доменне імя ( англ — перекладається як область, територія) це те через що визначають ваші сайти.

Для прикладу для Гриця чи Стеця це адреса квартири, яку вони винаймають, або арендують, і по тій адресі можна їх знайти, також в їхнй квартирі може прописатись ще і Бриць, все залежить від провайдера, і його послуг.

про хостинг


 

Про хостинг, це  інтернет сервіс, який пропунує фізичним лицям або організаціям, розміщення своїх сайтів в інтернеті, тут звичайно ще зрозуміліше, маєш сайт, і розміщуеш його в когось на сервері, можете в себе попробувати, купіть сервер, і якщо ще й розбираетесь з серверними програмами.

Жарт звичайно, хоча звісно була б можливість, навряд чи хтось від власного сервера відмовиться,  і за хостинг не треба платити, а місця ого-го.

Нижче просто навіть не розяснення, а так для гумору, адже  якщо не розуміти для чого хостинг, тоді не знаю, скажу просто хостинг— це те місце на якому не обхідно розмістити файли вашого сайту, або ресурсу.

Різні компанії надають таку можливість, і завдяки їм вам не потрібно купувати не тільки сервер, але і не мучитись з спеціальним програмним забезпеченням.

трошки гумору


Тепер трошки гумору, або продовжуємо на хлопський розум.

Гриць і  Стець приіхали до міста, заплатили ( за доменне імя) або точніше зняли собі квартиру, але  цього не достатньо щоб про них дізнались.

Їм потрібне місце  (хостинг), наприклад  вони в місті хочути щось продавати, і для того щоб про них дізнались, одного (доменного імені, самої адреси квартири не достатньо) їм потрібне взяти місце в аренду скажем на базарі у арендодавця, (компанії які надають хостинг) де вони би мали змогу  щось продавати, чи пропонувати свої послуги.

І таких місць, чи базарів в місті (інтернет мережі), може бути багато. І якщо іх не влаштовує одне, то вони шукають інше, ну а квартира (доменне імя), умовне місце проживання в них залишається одна.

Отож вони зняли квартиру, мають адресу, далі арендують місце скажем на місяць, якщо воно ім підходить, все влаштовує, то вони продовжують співпрацю.

Можна  Гриця розмістити в одному місці,  а Стеця в іншому, а Бриця ще в іншому, а можна всіх в одному. Я для прикладу на своє доменне імя можу розмістити три сайти.  Все знову ж таки залежить від послуг, які вам надасть ваш хостинг–провайдер.

Висновок


Вибачаюсь за дещо надзвичайну публікацію, бо справді в поняттях домену і хостингу немає нічого складного, якщо вам потрібен сайт тоді без доменного імені ніяк не обійтись, можна лише за одної умови, якщо сам веб майстер додасть ваш сайт до себе, але тоді у вас буде  назва доменного імені веб майстра.

Звісно виникає питання, чи підійде воно вам для вашого сайту. Те саме і стосується самого хостингу, його точніше сервер можна придбати, і знову виникає питання для чого.

Якщо викладати свої ігри, фільми, музику, все в великий кількості, тоді звичайно краще купити власний сервер.

 

Це цікавий ролик, прикольно як слоненя поганяло стадо левів.