Post_13saПеред тим як описати типи даних, розкажу вам як створити цікаву сторінку–html, в який ви зможете зберігати різні посилання.

Кому вона пригодиться, звичайно в першу чергу початківцям.

По перше її дуже легко створити, я маю на увазі написати сам код,  по друге цю html–сторінку з посиланнями можна тримати завжди як говориться під рукою, можна на флешці, можна в себе на смартфоні, в любому випадку вона пригодиться, адже і сам браузер може злетіти і з ним всі закладки які ви зберігали, а ця html–сторінка в таких випадках дуже себе оправдає.

Для чого вона потрібна


А тепер чому я вирішрив її створити для себе. Як я вже зазначав з компютером я вже від давно, і за весь цей час в моєму браузері було розміщено можливо від сили десять закладок. З тих пір як я почав займатись veb–дизайном іх у мене не то щоб на багато більше стало, просто навіть і перерахувати неможливо. Приблизно десь з 90.

Що хто там би не казав але таке кількість закладок звичайно і робить навантаження на систему, але найголовніше більшість з цих закладок автоматично підключаються до своїх серверів. Візьму зараз приклад запустивши свій брендмауер Comodo Firewoll і зєднань там показує мама дорога.

Для чого мені стільки зразу спадає думка, але ні куда не дінешся, закладки то потрібні, не раз прийдеться до них заглянути. І що робити, ну звичайно можна поділити їх між браузерами, або записати на Microsoft Word.

Я пропоную дуже просте рішення, створити невеличку html–сторінку яка завжди буде як говориться  під рукою. І зараз я покажу і розкажу на прикладі, як її створити. Даний код вже був розміщений в попередній публікації, “Що таке гіперпосилання” а зараз його виводжу тут.

<html>
<head>
<meta http-equiv=»content-type»content=»text/html;charset=windows-1251″>
<title>Приклад використання</Title>
</head>
<body>
<a href=»http://google.ua»target=»_blank»>GOOGLE</a>
</body>
</html>

До речі це не тілько код, але і правильний порядок елементів, що становить html–документ. Все що нам потрібно це просто виділити весь код, потім натиснути “Копіювати” відкрити звичайний текстовий редактор, і вставити його.

Потім зберегти  назву можна дати любу, а розширення повинно бути тільки  .html в інакшому випадку він не буде відкриватись в браузері. Наприклад: я назвав документ href.html.  

20а

⇑назва люба а зберегти в .html

Тепер коли ми зберегли файл з розширенням .html у нас має зявитися файл–сторінка нашого браузера   за замовчуванням в мене  Opera. Якщо його відкрити в кутку зліва буде напис GOOGLE при натисканні на нього ми зразу перейдем на сторінку з google.ua

Як добавляємо посилання:

Дуже просто, копіюємо код посилання це — <a href=»http://google.ua»target=»_blank»>GOOGLE</a>

Відкриваємо наш текстовий редактор, і всавляємо цей код нижче коду посилань, який ми вже скопіювали, можна і вище тоді ваше нове посилання буде просто першим, а посилання від google.ua другим.

Наступні дії просто змінюємо, там де у вас стоїть google.ua  міняємо на приклад на  yandex.ua  і там де стоїть назва  GOOGLE міняємо на назву yandex. Зберігаємо і відкриваємо в браузері, появляється простенька сторінка з двома посиланнями синього кольору, GOOGLE і yandex рядом.

Просто змінюємо, там де у вас стоїть google.ua міняємо на  yandex.ua  і там де стоїть назва GOOGLE міняємо на назву yandex.

21а

⇑копіюємо, вставляємо нижче і міняємо

22а 23а

 

Простенька, ну а що ж ви хотіли, дальше її потрібно прикрашати, добавляти різні елементи, таблиці наприклад, я  коли красиву сторінку зроблю зразу напишу її код.

В любому випадку щось подібне пригодиться, головне що всі посилання під рукою, зайшли на чужий компютер, підключили, а там всі ваші посилання, навіть на хостинг можете зробити, чи в адмінку.

Та і на сторінку можна поставити логін і пароль, точніше код вручну прописати, щоб ніхто крім вас її не відкрив, я коли сам напишу код з логіном і паролем обовязково його опублікую на сайті.

24а

⇑просто але головне працює

ТИПИ  ПОСИЛАНЬ В HTML


Значення атрибутів мови розмітки HTML може зберігати дані різних типів. Ми роздивимся остальні основні типи в слідуючих публікаціях, а зараз роздивимось тільки типи посилань в  HTML. 

Типи посилань в  HTML Розшифровка  
 АLTERNATE

Альтернативна версія документу. З атрибутом lang показує на перекладданого  документу на другу мову, з атрибутом media вказує на версію документу призначену  для  другого носія (наприклад для печаті) 

STELESHEET Вказує на зовнішню таблицю стилів. Цей тип посилань може використовуватись в купі з типом АLTERNATE для альтернативних таблиць стилів по вибору користувача
 START Посилання на перший документ в серії документів. Повідомляє пошуковим системам, який із документів серії автор вважає відправною точкою для серії подальших документів.
 NEXT Якщо у вас є лінійна послідовність документів, ця функція покаже на наступний документ в тій послідовності. 
 PREY Якщо у вас є лінійна послідовність документів, ця функція покаже на попередній  документ в тій послідовності. 
 CONTENTS Посилання на документ забезпечує функція змісту. Деякі браузери також підтримують функцію змісту таблиць, ToC— “Table of Contents”.
 INDEX Посилання на документ, який містить алфавітний вказівник.
 GLOSSARY Вказує на документ, який містить глосарій, який відповідає поточному документу.
 COPYRIGHT Посилання на документ, який містить дані про авторське право на даний документ.
       CHAPTER Посилання на окремий документ, який виступає в якості окремої глави в збірнику документів
 SECTION Посилання на документ, який служить розділом в серії документів
SUBSECTION Посилання на документ, який служить підрозділом в серії документів
APPENDIX Посилання на документ, яки виступає в якості додатку до серії документів. 
HELP Посилання на документ, який містить справку ( про більш детальну інформацію, посилання на другі джерела інформації і т.д. 
BOOKMARK Вказує на закладку (відмічене важливе місце в документі) таке яке містить посилання по імені, яке описується атрибутом title. В документі HTML можно визначити декілька закладок.

 

Ось і таблиця получилась, на початку не думав поміщати цю інформацію в таблицю, а потім спробував получилась, таблиці ще на своєму блозі не розміщував, кому пригодиться таблиця, мабуть кожному хто займається створенням сторінок.

Передивлятись інформацію в ній на мою думку набагото зручніше, ніж описувати своїми словами, в принципі по типам посилань в  HTML майже все, існують такі важливі дані як сценарій (Script) скрипти, або сценарій кліента і це все що поки–що можу про них сказати, також небагато відомо про CSS, каскадна таблицей стилів.

CSS служить для того щоб всі параметри не вказувати лишній раз на сторінці, або кожен раз, параметри це колір тексту, шрифт тексту, розмір поля, без каскадної таблиці стилів всі ці параметри потрібно вносити на кожну вашу сторінку, задача довготривала так що це мабуть надзвичайно корисний атрибут.

Пора завершувати публікацію, згадаю ще раз код для посилання, його сам написав просто спробував чи получиться, вийшло, звичайно ще треба доробити, можливо в таблицю помістити, допрацюю і результат виложу в публікаціях, можна поздоровити мене з першими коментарями, і першими лайками, вони в мене появились а це вже значить що не я один лиш читаю цей блог, ну і звичайно дякую за коментар і за лайки на цьому буду закінчувати — всього доброго.  

Сьогодні у нас: 24-09-2018