Zura-Blog16Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, в сьогоднішній публікації буде говоритись про технології які використовуються для того щоб створювати різні користувацькі додатки, які надають можливість бути в наявності таким елементам на ресурсі, наприклад як веб–чат, чи відео–чат, а також потокове відео чи аудіо, чи онлайн тв  і тому подібне.

Багатьом з вас відомі деякі слова, які стосуються цих технологій, ці технології зараз використовує майже кожен потужний ресурс, слова Adobe Flash , Adobe Media Player, Microsoft Siverlight, також AJAX  більшості коритувачам відоме іх значення.

Власне в сьогоднішній публікації я і пропоную розібратись для чого використовують ці технології, як вони працюють і взаємодіють на одному ресурсі, що підрозумівається під технологією RIA, що означає термін SOA, які терміни включає в себе соціальна мережа, про все це  буде йти мова в сьогоднішній  публікації. 

Розпочну публікацію з такого поняття як технології RIA.

Технологія  RIA (Rich Internet Application) якщо дослівно перевести з англійської, то буде означати “багаті інтернет аплікації”, містить такі відомі додатки як Ajax, Flash, дозволять створювати  складні веб додатки, з метою розмивання відмінностей  в інтерфейсах, і часу відповідей на звичайні настільні додатки, які поставляються з допомогою плагінів власних і незалежних веб браузерів, через  тестування  механізмів, або через віртуальні машини.

Термін “Rich Internet Application” (RIA), означає (розширення інтернет додатків) був введений в 1990 році компанією Macromedia, і спочатку підрозумівав разширенню інтерфейсів додатків, медіа контенту і випадки вирішення узагальнених рішень, шляхом введення власних розширень. Веб додатки збагатились з появою технології RIA, вони стали більш складними, але заодно їх стало складніше реалізовувати.   

RIA використовує настільні додатки наряду з веб додатками. З допомогою цієї технологій можна створювати такі складні елементи як “Он лайн ігри”, вони  також  являються  напрямком  де додаток RIA дуже важливий. Для запуска  RIA необхідний підходящий шаблон, додаток з інтернет розширенням, який необхідно  встановити з допомогою операційної системи компютера, перед запуском додатку.

Шаблон програмного забезпечення як правило відповідає, за завантаження, обновлення, перевірку і приведення в виконання  RIA. Приклади RIA Adobe Flash, Adobe Air, Java/JavaFX, Microsoft Silveriight

Технологія Ajax (Asynchronous JavaScript і XML) являється новою моделлю для розширення виконання веб – додатків, шляхом нового обєднання існуючих технологій. Ідея Ajax складається в використанні обєктів  JavaScript типу XMLHttpReguest для ансихронного виклику веб сервера. Технологія Ajax являється даним стандартом, більшість браузерів підтримує XMLHttpReguest.

 

Ajax (від англ (Asynchronous JavaScript und XML) “асинхронний JavaScript і XML” підхід до побудови інтерактивних користувацьких інтерфейсів, веб додатків, заключається в фоновому обміну даних браузера, з веб сервером. В результаті при обновленні даних веб сторінка не перезагружається повністю, і веб додатки стають більш швидкими і зручними.

Платформа технологій Adobe для   RIA (Rich Internet Application) була розширена шляхом розробки такого програмного забезпечення, як Adobe AIR і Adobe Flex, яке використовується для швидкого створення інтерактивного контента і додатків, яка здолало різницю між браузерами, робочими столами і операційними системами.

Ведучі компанії в таких галузях як: медіаіндустрія, розваги, фінанси, і соціальні мережі (наприклад Deutsche bunk, The New York Time Company  )  адаптували технології Adobe AIR, в цілях забезпечення інтересної і ефективної взаємодії з клієнтами.

Технології Adobe AIR включають інструменти, серверні платформи, послуги і виконуючі файли, які діють разом, створюючи тим самим досвід широкого спектру дій.

Adobe AIR (Adobe Integrated Runtime) — дозволяє розробникам створювати RIA на робочому столі, використовуючи техніку і технології веб (такі як HTML, AJAX, PDF, Adobe Flex, Adobe Flash ), які вони вже використовують.

Додатки основані на Adobe AIR,  володіють перевагами додатків  RIA із браузера (швидкість, просте використання і доступ практично з любого місця), так і перевагами настільних додатків, здатністю писати і читати локальні файли, працювати з іншими додатками на компютері користувача і зберігати дані, які зберігаються на робочому столі.

Zura-Blog air

Додатки основані на  AIR можуть працювати без інтернету, а потім активувати функції і відправляти дані коли інтернет зєднання встановлено. За приклад можна взяти eBay Desktop, який дозволяє продавцям створювати off-line список і потім викладати його на eBay коли інтернет підключений. Доступно більше 180 додатків, які використовують Adobe AIR.

Adobe Flex призначена для створення інтерактивних додатків RIA. Вона поєднує в собі формат MHML (Macromedia XML), з мовою скриптів Actionscript. Кінцевий результат буде у виді файлів Flash (SWF), який буде містити інтерактивні елементи інтерфейсу. Frame – work Flash надається компанією Adobe з відкритим кодом.

Для ефективного створення додатків можна використовувати Adobe Flex Buider, пропонується з бескоштовною ліцензією для використання навчання в домені, або Adobe Flex Buider Professional на комерційній основі.

Перевага технології Flex складається в тому щоб керувати додатками як у веб браузері, так і настільними  додатками з використанням  Adobe AIR.

Adobe Media Player являє собою також нові додатки, створені з  Adobe Flex (SWF) і оснований на Adobe AIR. Головне призначення програми це відтворювати ролики формату  Adobe Flash, програма також підтримує оналйновий і офлайновий режим, а також потокове відтворення. 

Adobe Media Player являється поєднанням телебачання і інтернету, що дозволяє користувачам відслідковувати свої любимі шоу передачі в любому місці, де б вони не знаходились, в любий час.  

Adobe Media Player був випущений в квітні дві тисячі восьмого року, в ньому вдосконалені технології Flash, з його допомогою компанія Adobe застосовує перегляд навчальних відеороликів по своїм продуктам. Демонструється навчальний відео–ролик, як працювати з тією чи іншою програмою створеною Adobe.

Переваги Adobe Media Player в тому що з його допомогою можна передивлятись відео файли з розширенням SWF, без необхідності використання браузера, також присутня можливість перегляду файлів   з розширенням SWF  в повноекранному режимі. Програвач також здатний автоматично відстежувати і завантажувати нові серії ваших любимих телевізійних передач, у вказаний час, в результтаті чого ви зможите іх передивлятись і в офлайн режимі.

Adobe Media Player — розповсюджується безкоштовно і працює як на  операційних системах Windows, так і на Mac OS.

Microsoft Silverlight це програмна платформа яка дозволяє відображати мультимедійний контент в браузері, такі додатки які містять анімацію, векторну графіку, і аудіо відео ролики. Основана   Microsoft Net Framework, Silverlight дозволяє дизайнерам і розробникам з легкістю використовувати діючі інструменти для введення RIA (Rich Internet Application) в веб. Для цього дизайнери використовують Microsoft Expression Studio  а розробники Visual Studio.

Zura-blog siwerlight

Silverlight може включати мову розмітки додатків XAML (Extensible Application Markup Language) який генерується  динамічно на сервері і може також отримати доступ да баз даних, що дозволяє реалізувати складні додатки. Microsoft Silverlight, технологія яка створює конкуренцію Adobe Flash. Дана програма працює у вигляді плагіна, разом з популярними браузерами. 

Curl обєкто–орієнтована мова прогамування, враховуючи що Adobe пропонує AIR а Microsoft — Silverlight в якості рішення розвитку RIA, компанія  Curl Inc представляє нову обєктно орієнтовану мову програмування. Вона використовується для створення  RIA — Curl, яка являє собою поєднання мов розмітки, наприклад HTML, скриптів JavaScript, і класичних обєкто орієнтованих мов  C++ і Java.  Curl це більш потужніша  мова, чим інші мови програмування які використовуються в технологіях RIA.

Curl рефлексивна об’єктно-орієнтована мова програмування, створена для написання інтерактивних веб-додатків. Потужність Curl забезпечується можливістю комбінувати коди і елементи розмітки, визначати типи параматезації, створювати компіляції і виконувати код в момент виконання програми. На даний час  Curl може генерувати  більш швидкий код, чим інші мови які використовують в RIA, що особливо важливо  при  аналізі великих обємів даних, або великих форм анімації.

SOA — Service oriented architecture включає FID RSS веб служби Mash–up

Під SOA розуміється підхід архітектури до розробки програмного забезпечення, яке визначає використання послуг, забезпечуючих функціональність, необхідну користувачам.  SOA вимагає, щоб нові послуги створювались із існуючих на основі взаємодії.

Як правило ми можемо реалізовувати веб служби з використанням GCI–скриптів, або різних серверних додатків,  двома способами.

  1. Функціонально (типу запит відповідь) користувач відвідує сторінку і формулює запит, який проходить через гіперпосилання або через форму.
  2. Умовно (типу запит відповідь) користувач може сформулювати запит про наявність питань до конкретного питання для повернення більш точної відповіді. 

SOA може полегшити інтеграцію різих умов в безліч організаціях, сприяти співробітництву і обміну інформації між організаціями, і зовнішніми партнерами. SOA на основі бізнес процесів забезпечує можливість підтримання бізнес моделі, яка виходить за рамки організації, покращує співпрацю, сприяє повному бізнеспроцесу, і підвищує операційну ефективність.  

Основна перевага SOA, являється можливість спростити бізнес процеси, що в свою чергу сприяє гнучкому керуванню ними. SOA являє собою можливість зробити бізнес процеси більш прозорими, так що вони можуть бути налаштовані і оптимізовані для більш повного задоволення потреб клієнтів. Час відповіді зменшується, і в той же час зберігається висока якість і надійність.

І  саме головне то що  SOA зберігає складність інтеграції application–to–application i business–to–business, що значно скорочує затрати, і підвищується технологічний рівень бізнесу.

Соціальна мережа, ще один тип архітектури Web 2.0 включає такі терміни як Tagging, Wiki, Podcast, Blogging 

Tagging — визначення мітки в виді ключового слова для організації, швидкого пошуку всередині структури. З допомогою тегів можна досить зрозуміло класифікувати пости, і використовувати їх при оптимізації. За дапомогою цієї функції користувач зможе наприклад передивитись на карті місце, де було зроблене фото, чи відзнято відео.

Wiki — веб додаток розробкою структури і наповненням займаються користувачі, вони можуть самастійно створювати і редактувати записи за допомогою тих інструментів які знаходяться на ресурсі  Wiki. Термін Wiki  використовується і для характеристики спільного програмного забезпечення, яке використовується для створення таких сайтів. Самий відомий тип Wiki це Wikipedia.

Podcasting — спосіб розповсюдження мультимедійних файлів (як правило аудіо і відео) шляхом надання доступу до матеріалів сайту, роблячи їх доступними для повторного використання, формати вмісту RSS і ATOM. Файли можуть бути завантажені і відтворені на компютерах і телефонах, які підтримують формат на якому вони були створені.

Автора підкасту як за звичай називають “podcaster”. Підкастинг сайти можуть представляти файли для завантаження і прослуховування он лайн, або офлайн, або для прямого відтворення. Основний метод це метод  завантаження через RSS або  ATOM.

Blogging — процес ведення блогів, така можливість присутня на багатьох потужних ресурсах, де користувач зможе завести власний блог на якусь тематику, блоги можна завести власний, як правило блог веде автор публікацій, колективний, блог ведеться цілою групою осіб, також і корпоративний, співробітники якоїсь організації ведуть блог.

Звичайно на таких ресурсах присутні правила, які визначені адміністраторами і модераторами, і які потрібно дотримуватись. 

Висновок

Власне в чому перевага технології RIA, передача клієнту, точніше в ваш браузер необхідну частину інтерфейсу, а більшу частину залишає на сервері, це швидкість, запускається в браузері і не потребує додаткового встановлення, а це зручно, і також запускається локально “в пісочниці” і це безпечно.

Що входить в дану технологію, понад сто восімдесять додатків, якими можна користуватись, технологія  Ajax, в чому її перевага, в швидкості, як працює дана технологія,  користувач заходить на якусь сторінку і нажимає на потрібний елемент, браузер відправляє відповідний запит на сервер, а сервер віддає тільки ту частину документа яка змінилась.

Adobe AIR від  компанії  Adobe потрібна для запуску додатків, завдяки чому появилась можливість використовувати HTML, AJAX, Adobe Flash і Apache Flex для перенесення веб-додатків на ПК і мобільні пристрої.

Adobe AIR – це засіб для розробки інтерактивних додатків від Adobe, можливість розробляти кросплатформені додатки з використанням HTML, Ajax, Flex, Flash

Silverlight — це програмна платформа, що включає в себе модуль для браузера, який дозволяє запускати додатки, що містять анімацію, векторну графіку і аудіо-відео ролики.

Крім компаній Adobe і Microsoft які збагачують своїми додатками  технологією RIA, також слід відзначити компанію Curl Inc яка презентує нову обєктно – орієнтовану мову програмування.

Curl – може бути і мовою розмітки як HTML, мається на увазі звичайний текст показується саме як текст, але в той же час Curl включає в себе можливості об’єктно-орієнтованої мови програмування.

Curl володіє можливістю незалежної роботи аплетів, тобто веб-аплети які виконуються на робочому столі користувача, не залежать від вікна браузера, як це зроблено в Silverlight і в Adobe AIR.

На цьому все до зустрічі.