Поточний час:
Сьогодні 27 травня, неділя 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 5 місяців 8 днів

Ваш ip адрес:23.20.240.193


Ви обновили сторінку в 0 : 35
Статистика

Кількість публікацій на блозі: 375
Кількість коментарів на блозі: 102
Кількість категорій на блозі: 17
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Zra-blog14Привіт всім відвідувачам Zura–Blog продовжую викладати матеріали які стосуються терміну Web 2.0 і в сьогоднішній публікації буде говоритись про семантичний інтернет. “Семантичний ” слово  де що не зрозуміле,  а саме поняття що таке “семантичний інтернет”.

Подальший розвиток інтернету вчені повязують з  Web Semantic, концепція семантичного інтернету. В принципі що таке інтернет, це один із способів обміну інформації, а семантичний інтернет, дасть на думку вчених дасть можливість інтегрувати в інтернет навіть обєкти “реального світу”.

Зразу виникає питання, яким чином, в процесі реалізації концепції семантичного інтернету, завдяки широкому застосуванню синтаксичних методів отримання інформації. Одна із фундаментальних цілей семантичних веб технологій, це зробити вміст опублікованим в мережі, зрозумілим не тільки для людей, а також і для веб додатків, які цей вміст оброляють.

Досягнення  цієї цілі можливо шляхом розвитку і існування спеціалізованих мов, стандартизованих  під семантичну веб – спільноту, які можуть бути використані для структурування і анотування опублікованого вмісту. Доступні мови можуть задовільнити різними типами додатків семантичного інтернету.

рівень метадат — забезпечує загальний вираз простих твержень. Модель вказується через мову RDF і різні словники метаданих, як DCMI (Dublin Core Metadata Initiative), RSS (Really Simple Syndication) FOAF (Friend Of A Friend) і т.д.

рівень схем — пропонує можливість простих специфікацій для визначення опису понять і властивостей.

логічний рівень — вводить комплексні онтологічні мови, дозволяє моделювати складні онтології. FOAF являється абрівеатурою від Freand Of A Freand — словника, основаного на RDF для опису людей і відносин між ними. Як і всі словники RDF,   FOAF може легко поєднюватись з другими словниками, дозволяючи специфікації великого обєму метаданих.

Для самих важливих класів і використовуваних класів FOAF, це Person Basic, забезпечуючих опис інформації про приватні особи через доступні властивості.

Ідея семантичного інтернету появилась із бажання мати веб додатки, які виконують більш складні задачі, включаючи закони, які на даний час роблять користувачі людянинішими і надають доступ до всієї інформації в інтернеті. Semantic Web хоче бути інтернетом з значенням, в якому обєкти описані таким чином, що дозволяють додаткам ассоціювати, вибирати, збирати і аналізувати  їх.

Іншими словами, кожен обєкт повинен мати опис, звязаний з атрибутами, і повинен відноситись до групи або ассоціюватись з іншими обєктами. Наприклад обєкт “кінь”  повинен бути частиною групи “ссавців” і в опису можуть відображатись “чотири ноги” (що являється посиланням на визначений обєкт) , “два ока”, “грива”, “хвіст”.

Важливим кроком в підтримці веб, де додатки інтелектуальні, являється перетворення даних в універсальний формат, який забезпечує інтеграцію і обєднання даних із декілька джерел. Таким чином на основі семантичного веб появляється RDF (Resource Description Framework ) мова розмітки, яка використовується для опису інформації і ресурсів в мережі.

Сер Тимоти Джон Бернерс Ли, “батько інтернету”, вже очікував появи Web2.0 коли створив поняття веб – сервер і браузер. Він хотів щоб всі сайти редактувались користувачами, і щоб користувачі мали можливість б відмічати чи цікавий сайт, це би прискорило іншим користувачам пошук необхідної інформації.

Інтернет повинен бути вільним, і відкритим, і служити людству. Коли на початку девяностих років інтернет став комерційним, всі ідеї Тимоти Джон Бернерс Ли були забуті, оскільки на перший погляд здавалось що його ідеї не вписувались в те чим стала Word Wide Web. Творці успішних сайтів не мають бажання, щоб любий користувач додавав або міняв вміст їх сайтів.

Але всерівно Тимоти Джон Бернерс Ли отримавши титул “сера” в дві тисячі червертому році, продовжив працювати щоб здійснити на практиці свої ідеї, і запропонував Semantic Web, який може зайняти місце Web2.0.

Семантичний інтернет додає точки, які визначають інформацію з веб сторінок, і зєднюють їх таким чином, щоб компютери могли виявити більш ефективні дані, і могли створити нові звязки між частинами інформації, які ведуть до створення глобально розпреділеної бази даних. Семантичний інтернет спільно з іншими специфікаціями і інструментами, розроблений в компанії Word Wide Web Consortium, включаючи стандарти для людей з обмеженими фізичними можливостями, і програмне забезпечення для мобільних пристроїв, які  втілює  бачення    Тимоти Джон Бернерс Ли в вигляді “одної мережі про все і для всіх”.

Яке майбутнє веб сайтів

Напрямок розвитку простору WWW на даний час і в майбутньому, напрямку де інтернет буде домінувати.

Web – семантика — це новий спосіб організації інформації в інтернеті, який робить його більш легким для розуміння і обробки.

Штучний інтелект — В пятдесятих роках Alan Turing представив текст для машини, яка оснащена “штучним інтелектом”, людина задає запитання і отримую відповіді з двох джерел, від іншої людини і від компютера, і не можливо було зрозуміти яка з відповідей дана компютером. В світі веб, штучний інтелект представляє можливість виконати ряд конкретних людських операцій.

Віртуальний світ — всі ми чули мабуть про Second Life. Second Life це віртуальний світ, розташований в інтернеті, де на основі облікового запису можна вести альтернативне життя в віртуальному середовищі.  Вважається що такі віртуальні світи стануть буденним в майбутному.

Якраз щойно згадав відомй всім фільм “Матриця”, в якийсь мірі досить хороший приклад який демонструє суть віртуального світу.

Attention Economy — кожен з нас рано чи піздно добивається успіху, і допомогати в тому, щоб кожен користувач скоріше міг знайти те що потрібно в інтернет мережі, завжди тільки поощряється. Ми говоримо про налаштування трафіку, персоналізацію новин, а також застереження від якихось продуктів.

Поставщик послуг повинен виконувати вимоги користувача, представляти відповідні результати, щоб переконати споживачів повертатись, створювати нові можливості продаж.

Мобільний веб — Швидкими темпами зараз розвивається беспровідний інтернет, звісно чого більшість з нас хочуть в майбутньому це беспровідне підключення до інтернету любої точки земної кулі. Основні провайдери мобільного звязку уже багато років працюють над покращенням якості звязку.

Веб сайти з функціями послуг — веб послуги залежать від W3C як програмного забезечення, призначеного для обміну інформації між двома компютерами, розташованими в мережі. В цілому веб служби представлені в двох формах, одні сайти надають інформацію доступну через API, інші зберігають власну інформацію, але також пропонують можливість від mashap, додаток який комбінує в себе контент з різних джерел, з допомогою якого можна обєднати інформацію із деяких джерел в виді веб служб.

On line Video/TV — все більше і більше телекомпаній починають створювати в інтернет мережі відеоконтент, і звичайно що є сподівання що через декілька років якість телевізійних передач, які передаються через інтернет, буде значно вища. Звісно стосується в першу чергу зображення, звука і швидкості передачі.  

На цьому буду закруглятись , покращення веб трафіку стало постійним завданням над яким зараз працють багато винахідників, першим зробленим кроком в цьому напрямку було здійснено компанією Google, звісно що мати доступ до інтернету з любого місця де б хто не знаходився бажав би кожен.

Єдине за рахунок чого можна вирішити це завдання, це безпровідні технології, робота яких складається з радіо “хвилей”. Але чи безпечні вони для здоровя, коли проходять через наш організм. Те що пишуть по стандартам так, зрозуміло що не будуть писати що радіопередачі даних шкідливі. Тут і виникає питання чи справді так аж дуже необхідний доступ до інтернет мережі, з любого місця де б ми не знаходились.  На цьому все до зустрічі. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *