dateПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, продовжую викладати публікації які стосуються скриптів, скрипти ці створені з такою метою, це розмістити на сайті такі собі інформери, які повинні показувати на сторінках сайту інформацію такого типу,  скільки днів сайту, дату, ір–адресу відвідувача, котра зараз година, і тому подібне.

В когось з вас, звісно що виникне запитання, а для чого вони потрібні, відповідь тут одна, а для чого взагалі тоді тоді потрібен сайт, та й інтернет в цілому, власне інтернет потрібен, щоб мати можливість “черпати” корисну для себе інформацію.

Скрипти, звісно для того щоб зробити сайт функціональнішим, і інформаційнішим, ці короткі інформери, які появились на Zura — Blog в боковій панелі, по перше вони не лишні, і вони розміщені на сторінках таким чином, що ніяк не заважають перегляду публікацій.

І по друге, саме значення скрипта, коди в скрипті, а також інформацію яку обробляє і показує скрипт, завжди можна переробити для своїх цілей.

І якщо комусь інформація яка показана в одну з скриптів не потрібна, мається на увазі, комусь додавати таку інформацію на своєму сайті не потрібно, або на сторінку сайту, але  саме значення тексту, або рядки кодів скрипта, за умови звісно що, якщо варить “репа”, завжди можна переробити під свої потреби.

Власне, для прикладу візьму один з скриптів на Zura — Blog, це корткий інформер, цей інформер знаходиться в боковй панелі, показує саме таку інформацію, коли ви обновлюєте сторінку, відображається вказівка, яка вказує час, і надає  інформацію з текстом, “Що о такій то годині, ви обновили сторінку”.

date1

date3

Появилась в мене ідея зробити такий скрипт, з кодів іншого скрипта, помінявши в кодах тільки значення в тексті.

Ідея  виникла в мене коли переглядав одну з моїх минулорічних публікацій, передивлявся цю публікацію із за одного комента, відвідувач в коментарі подякував, за те що в публікації “Виводимо в даті назву місяця на український мові мовою програмування рнр”  знайшов корисну для себе інформацію, а точніше потрібний скрипт.

В тій публікації, знаходиться декілька скриптів, і  один з тих скриптів  призначений для того, щоб показувати годину на сторінках сайту, але такий скрипт по суті для показу годин, був не зовсім підходящий, можна сказати навіть  що і не “повноцінний”.

Передивившись тоді ще раз, як працює цей скрипт, побачив що дійсно,  не дуже то і підходить цей скрипт, для свого призначення, це  показувати на сторінках час.

Як не “крути”, ну аж ніяк не скажеш, що такий скрипт добре застосувати для показу години на сторінках сайту, оскільки хоч час то він на сайті показує, але для цього потрібно самомму постійно обновлювати сторінку.

 

Оскільки час змінюється тільки тоді на сторінці, коли ви її обновите.

Самі мабуть вже зробили висновок, що ніякий годинник з такого скрипта взагалі бути не може.

Але якщо є “смекалка”,  якщо вона у вас присутня, тоді почіхавши маківку, з коду такого скрипта, можна зробити щось нормальне, потрібне і корисне, зробити щоб скрипт був для чогось потрібним.

Не тяжко було “прикинути”, що якщо для годинника  скрипт  ніяк не підходить, оскільки нікому не буде цікаво, щоб точний час показувало тільки тоді, коли обновиться сторінка, а ось зробити з нього такий елемент, як інформаційну вказівку, наприклад “Ви обновили сторінку, далі відображається час  (о такій то годині)”, для такого призначення, цей скрипт  підходить в самий раз.

Я не кажу, що щось геніальне придумав, просто в черговий раз зробив висновок, що з усього можна придумати  щось корисне, потрібно тільки подумати, як і що можна зробити, і в кінцевому підсумку, отримати ще  корисніший елемент.  

Годинник в мене вже є, про те як зробити такий годинник, мова йшла в попередній публікації, знаєте чомусь знову собі нагадав той сайт, в котрому також говорилось про скрипт показу години, написаний скрипт мовою РНР, і автор публікації  того сайту на який я натрапив, вказав що такий код <? echo ( date ( “d F Y h : i”)); ?> хороший.

date2

Не знаю, що в тих словах автор мав на увазі, і чим він хороший, можливо тільки якщо для показу дати, саме з того рядка коду, який був вказаний на сторінці його сайту, повинна відображатись дата і година, з такого рядка коду звісно що буде відображатись на сторінці і час і дата, але сам формат  дати, це — місяць англійською мовою, а година в 12 — годинному форматі.

Я не збираюсь обговорювати чиюсь публікацію, або  рядок того коду, тим більши що навряд чи автор має відношення до того коду, крім такого що скопіював цей код, і розмістив в тексті своєї публікації.

Але сам код хорошим можна назвати тільки в тому випадку, коли в такому коді, зробити де що по іншому, скажем щоб місяць  відображався цифрою, а не англійським словом, ну а годину краще в 24 — годинному  форматі, і все це й справді легко переробити.

<? echo ( date ( “d m Y h : i”)); ?>

Хоча  слід також враховувати, то що той сайт не мав по тематиці, ніякого відношення ні до веб дизайну, і ні до мов програмування, тож зрозуміло, що автор просто скопіював рядок коду, не протестував як сам код працює, можливо що навіть і не знав, як тестуються скрипти написані мовою програмування рнр, а просто додав рядок коду, до своєї публікації.

В загалі – то, зовсім не просто знайти в інтернеті потрібний  скрипт, навіть якщо десь знайти код скрипта, то в більшості випадків  з подібними “косяками”, і тоді потрібно самому щось виправляти, щось в самих кодах.

І навіть якщо взяти такий простий за функціональністю скрипт, як показ дати і години на сайті, я не раз намагався знайти цей скрипт, щоб показував справжній годинник на сайті, але все було без успіху.

Всюди пропонують зробити скрипти за гроші. До речі,  вирішив я зізнатись звідки в мене появився скрипт, написаний на мові програмування JavaScript, який призначений для того, щоб показувати годину на сторінках сайту,  про цей скрипт говорилось в минулій публікації.

Отож що буду казати, звичайно що не сам я цей скрипт написав, і не жартую, коли скажу що, просто цей код, навіть і не знаю як би правильно сказати, просто “микнув” з одного сайту.

Скрипт на тому сайті “не був в тарілочці” викладений, його коду не було в публікаціях, просто коли побачив на одному з ресурсів, що на сторінках присутній показ години, появилась в мене тоді ідея, попробувати через  інструменти які присутні в кожному браузері, це перегляди коду сторінок, і коду елементів, скопіювати код скрипта, і потім перевірити чи спрацює такий варіант.

Подумав собі, що таким чином можливо буде отримати цей скрипт, не полінувався, вирішив попробувати таким способом отримати код, з допомогою таких інструментів, як я вже зазначав, вони присутні в кожному браузері, перегляд коду сторінки або коду елемента, ну і плагінів для перегляду кодів, також існує чимало.

І знаєте, після того як скопіювавши, і коли протестував  код, і коли появився час на сторінці, і тим більше що правильний час, а не той час  де знаходиться сервер, що тут сказати, звичайно задоволення, і ще один плюс для себе, звичайно що цей спосіб не є новинкою, відомий багатьом, але додумався до такого способу сам.

І саме головне, що цей скрипт  в мене показує правильний час, а не дві години назад, чи одну годину вперед, і не той час, який може бути на сервері, звичайно що я довольний як слон, тут до речі слово “микнув” зовсім не правильне, а правильно буде сказати додумався яким чином, і отримав потрібний результат. 

 

Ну і для себе можна вже сказати, що “трошки ти все ж таки шариш в цьому”.

Перш ніж перейти до кодів, ще відзначу таке правило, в принципі це правило, в якийсь мірі також стосується і скрипта, від автора публікації часто вже згадуваного мною сайту, де він  мав на увазі, що цей код хороший.

Все вірно, тому що взагалі – то вважається чим коротший код, тим  код  вважається кращим, той код також всього з одного рядка, він короткий, але правда саме цей рядок коду, майже ні до ні чого, і не застосуєш.

Нижче декілька рядків з кодами написані мовою програмування рнр, я вирішив розмістити декілька різних кодів, є один з них і той про, який я вже так часто згадував (код показу години), я зовсім не маю на меті обговорювати когось, але просто коли шукаєш потрібний скрипт, і назва публікації говорить про те, що він там мав би бути, але коли заходиш на сторінку, а та інформація  просто ні про що, звісно що будь хто буде не задоволений:

Коди нижче, всі вони розділені тегом </br>

перший — надасть можливість показувати правильний час, не зважаючи на те, що функція “date” для показу години, орієнтується на час сервера. І в принципі цей код, має пряме відношення до цієї публікації.

Оскільки, саме про цей  скрипт говориться в цій публікації “Скрипт який показує в котрій годині ви обновили сторінку”, мета публікації  цей скрипт, і його код.

другий — цей код, код є в наявності, в  публікації на Zura — Blog,  “Виводимо в даті назву місяця на український мові мовою програмування рнр“.

Але цей код буде показувати саме такий час,  який присутній на сервері де знаходиться сайт, правда саме з цього коду, я помінявши в операторі “echo” значення (Сьогодні у нас: така то дата і така то година), на значення (Ви обновили сторінку о такій то годині) вирішив зробити цей скрипт — показує о котрій годині ви обновили сторінку.

Про цей скрипт і йде мова в сьогоднішній публікації, значення вказує не годину, а просто час коли обновилась сторінка.

третій — це також по суті той самий код, який взятий з  публікації   “Виводимо в даті назву місяця на український мові мовою програмування рнр“, (показує годину) але цей код вже змінений, для того щоб показувати вже поточний час, а не час який є на сервері.

В цьому коді додані деякі рядки з першого коду,  для того щоб показувати правильний час, точніше той час який потрібний, це поточний час а не час сервера.

Остальні три коди по суті то і не є важливими, вони всі з одного рядка, перший серед них, це код взятий з публікації від згадуваного мною вже автора, вказує  місяць англійською мовою, інші два рядки, ці коди також показують час і дату, але дата місяця вказана вже числом а не англійським словом January, це змінені мною варіанти  коду з публікації вже часто згадуваного мною автора. 

date4

<p>1 - код</p>
<?php
$time  =  date("H:i") ;
$time1  =  date("H") ;
$time2  =  date ( " i " ) ;
$time_s   = 2;
$timel  =  $time1  + $time_s ;
if ($timel  >=  24)  { $timel  =  $timel  - 24;  }
$time  =  "$timel:$time2" ;
echo ("Ви обновили сторінку в $time");
?></br>
<p>2 - код</p>
<?php
$date_today = date("d | m | Y"); //присвоено день місяць рік
$today = date("G:i:s"); //присвоено година хвилина секунда [1]
echo("Сьогодні у нас: $date_today година : $today .");//Виводимо дату і годину:
?></br>
<p>3 - код</p>
<?php
$date_today = date("d | m | Y"); //присвоено день місяць рік
$time  =  date("H:i") ;
$time1  =  date("H") ;
$time2  =  date ( " i " ) ;
$time_s   = 3;
$timel  =  $time1  + $time_s ;
if ($timel  >=  24)  { $timel  =  $timel  - 24;  }
$time  =  "$timel:$time2" ;
echo("Сьогодні у нас: $date_today година : $time .");//Виводимо дату і годину:
?></br>
<p>4 - код</p>
<? echo ( date ( "d F Y h : i")); ?></br>
<? echo ( date ( "d m Y h : i")); ?></br>
<? echo ( date ( " h : i")); ?></br>
<? echo ( date ( " H : i")); ?>

Тестуючи  два скрипти, які призначені для показу часу на сайті, тоді і побачив в їхніх кодах такий один недолік, який стосується  показу години на сторінці сайту.

Як код в публікації того автора який складався з одного рядка, так і  код, який взятий з моєї публікації   “Виводимо в даті назву місяця на український мові мовою програмування рнр“, він також призначений для показу години.

І як виявилось, і ви самі мабуть переконались, можливо хтось з вас навіть і без всяких тестувань роботи цих кодів, зразу бачить що вони для показу часу на сторінках сайту,  зовсім не підходять.

<?php
$date_today = date("d | m | Y"); //присвоено день місяць рік
$today = date("G:i:s"); //присвоено година хвилина секунда [1]
echo("Сьогодні у нас: $date_today година : $today .");//Виводимо дату і годину:
?></br>
<? echo ( date ( "d F Y h : i")); ?>

Навіть і не тільки тому, що кожен раз для цього потрібно обновлювати сторінку, оскільки в іншому випадку не вийде отримати свіжий час, але і тому, що вони ще й показують той час, який присутній на віддаленому сервері.

А той час, по любому що відрізняється від поточного. Різниця може бути в годинах, а це означає що для показу хіба що тільки дати, ці коди пригодяться, а ось для показу години ні.

Всі ці рядки кодів вище, я виклав для тих відвідувачів хто лише починає знайомитись з програмуванням, ви можите уважно “прикинути” як і що використовувати, скажем просто “прикинути” собі, як і де виставлена різниця в часі.

Оскільки третій код за своїм призначенням, показує правильний (поточний) час, а другий код показує час сервера, і для того щоб зробити в скрипті так, щоб час був той який вам потрібний, вам треба просто вирахувати саме різницю в часі, і виставити різницю в рядках коду там де потрібно, а це число яке виставляється в змінній “$time_s”, завдяки йому скрипт буде показувати той час, який потрібний вам, а не час сервера.

Дивимось ще приклад, гляньте на час, який показаний в другому коді, там на сторінці буде відображатись той час, де знаходиться серевер, а вже в першому коді, також в змінній ($time_s = 2;), вирахована і виставлена різницю в часі, і крім того вказане ще й інше значення в операторі echo,

в першому коді — echo (“Ви обновили сторінку в $time”);

в другому коді — echo(“Сьогодні у нас: $date_today година : $today .”);

В мене, в коді виставлено число два, це різниця в дві години, тому виставлене число “два”.

У вас може бути звісно що інша різниця, три або чотири, або ще інша, отож перший і третій коди можуть замість часу сервера, показувати потрібний вам час, остальні показують годину яку їм видає сервер, вираховуєте різницю, і в змінній  “$time_s” виставляєте свою.

 

Вище приклади кодів скрипта стосуються початківців, викладені з метою, щоб було легше  для цих відвідувачів  орієнтуватись, а саме як робляться зміни в кодах, звичайно що це в більшості стосується тих відвідувачів, в яких не має достатнього досвіду робити з програмуванням на рнр.

Отож як бачите які я зробив зміни в третьому і першому коді, основа з другого коду, додані спеціальні рядки кодів, щоб показувати той час який потрібний, ну і звісно що якщо сервер знаходиться в вашому часовому поясі, тоді ці зміни робити не потрібно.

Якщо ви новачок, тоді можите порівняти ці рядки, самому побачити що саме змінено, пробувати самому робити зміни, спробувавши самі переконаєтесь, що не тяжко робити зміни в кодах, якщо у вас є в наявності свій код для показу дати, але показує не правильний час, ви можите самі попробувати змодифікувати ваш скрипт, додавши такі рядки, які знаходяться в першому і третьому кодах, ну і за приклад, що саме мінялось, орієнтуйтесь.

Ну що ж, вирішив я вчора вечером  “попаритись” з кодами, і модифікувати один з  кодів, призначених для показу години  на сторінках сайту, написаний на мові програмування  РНР, вирішив зробити зміни в ньому, щоб застосовувати для показу іншої інформації, помінявши просто саме значення тексту в словах, щоб текст в скрипті вказував не на годину, а тільки час коли ви обновили сторінку.

 

Погодьтесь, що не погано придумав, оскільки все просто зробити, і кодам застосування знайшов.

Але коли почав тестувати зроблені зміни в кодах, все ж як говориться, мало би бути “вері гуд”, але ні, результат який получився ви вже здогадались, це “дуля з маком”, ну або без маку, вина в усьому, звичайно час на сервері, який відставав на дві години.

Ох, як говориться “твою дівізію”, дивлюсь що не підходить, “косяк”, і якщо для показу такої інформації,  наприклад як — “скільки днів існує сайт”, або вивести на сторінці сайту звичайну дату, це число, місяць і день, то для такого завдання цей “косяк” буде просто майже і не замітним, але для показу саме такої інформації як показ години — “що ви обновили сторінку о такій то годині” буде вже виглядати не сенітницею.

Оскільки, в інфо вказується що ви обновили сторінку, наприклад о 21:00, а у вас в системі, на віджеті показано час 23:00.

Скажу, що спочатку  щоб вирішити цю задачу, закортіло спробувати саме скрипт на мові програмування JavaScript, це код годинника, (в боковій панелі на zura — blog вверху показаний час з секундами), я “прикинув”, що цілком може підходити цей скрипт з попередньої публікації, для вирішення такого завдання, так як час то він показує системний.

Але написаний цей скрипт на мові програмування JavaScript, хоча я і “попарився” трошки з його кодами, адже скрипт все таки показує  правильний час, це час який у вас показує віджет вашої операційної системи.

Але цей варіант не підійшов, оскільки в мові програмування JavaScript  я зовсім не кумекаю, я не кажу що я гуру в мові програмування рнр, але щось для себе “зшаманити”, порівняно з мовою програмування з JavaScript, я  в змозі. 

Більшість скриптів, майже всі які є в мене в наявності, всі вони написані мовою програмування рнр, і всі скрипти в яких застосовується функція для показу дати “date”, орієнтується на час сервера, цей час відрізняється від часу який показаний в віджеті на моєому компі, різниця може бути в декілька годин.

Час на вашому компі, це звісно що вважається правильний час.

Оскільки саме такий час у вас на годиннику, такий час показаний в новинах, на вашому телеку, а серверний час в більшості випадків не буває правильним, за виключенням якщо сервер знаходиться в прийнятному вам часовому поясі,  тому що сервер може видавати тілький той час, де він і знаходиться.

Не хотілось, в звязку з невдачею все “кидати”, вирішив все таки запустити вже майже і забуту мною програму “рнр storm”, маю на увазі давно вже я не “парився” з кодами на рнр, відкриваю деякі файли, передивляюсь я в них деякі коди, ці коди взяті з інших скриптів, коди які би, мені могли би пригодитись, і давай щось мудрувати.

Тут можливо, трохи погожусь з тими людьми, хто би так на це все сказав, “Що пес коли не має що робити, лиже …”, то саме можна і собі сказати,  пропустив я один футбольчик, із за цього, ну вже, що поробиш, тай сам перегляд футбольної трансляції, також багатьма вважається даремною тратою часу.

В принципі, людина коли не має що робити, що робить, або дивиться телек, на жаль зараз там не має що дивитись, кросворди рішати, ну це хороший варіант, оскільки для розуму навіть фахівці рекомендують, мозок мабуть також має потребу, щоб ним думали, і я власне також тоді вирішив, в якийсь мірі задовольнити вже потребу мозку.

В загалі то програмування, є в ньому багато спільного, з розвязуванням кросвордів, стоїть завдання і думаєш як завдання розвязати.

Прийнявся я за цю задачку, і не дарма, оскільки результат появився, а це саме те що необхідно, коли над чимось вирішив потратити час, і потратив не дарма, “пошаманив” я з різними частинками кодів, це коди від деяких інших скриптів, і спрацювало, тепер цей скрипт, який показує годину, коли ви обновлюєте сторінку, показує не годину яку видає сервер, а ту яка потрібна мені.

Скрипт який показує в котрій годині ви обновили сторінку. 

<?php
$time  =  date("H:i");
$time1  =  date("H");
$time2  =  date ( "i " );
$time_s   = 23;
$timel  =  $time1  + $time_s ;
if ($timel  >=  24)  { $timel  =  $timel  - 24;  }
$time  =  "$timel:$time2" ;

echo ("Ви обновили сторінку в $time")?>

Що і як яким чином получилось, ви вже знаєте, визначаєте який час, і в змінній “$time_s” виставляєте різницю.

Шукаючи спосіб в інтернеті, щоб в мене получилось розвязати це завдання, це показ на сторінці такого часу який мене влаштовує, випадково знайшов на одному з сайтів, ще один цікавий скрипт, сам назвав я його “Привітання”.

Призначення цього скрипта заключається в наступному, це через різні проміжки дня, він  видає привітання  типу, в обід і до вечора видає текст “Доброго дня”, з ранку і до обіду видає текст “Добрий ранок”, ну і відповідно вечором “Добрий вечір”, а в ночі текст “Доброї ночі”.

Звичайно що також прийнявся за його модифікацію, оскільки і в ньому функція “date”, звісно що орієнтується на час сервера, тому щоб отримати потрібний результат, там також потрібно було де що поміняти.

І все получилось “Ок”, коли робив зміни в кодах, получилось спочатку на локальному сервері, зробленому завдяки пакету програм від “Енделс”, а потім і на тому де знаходиться Zura — Blog, мається на увазі в себе на сайті, на реальному сервері.

Скрипт який показує, в котрій годині ви обновили сторінку і привітання!

<?php
$time=date('H');

$time  =  date("H:i");
$time1  =  date("H");
$time2  =  date ( "i " );
$time_s   = 2;
$timel  =  $time1  + $time_s ;
if ($timel  >=  24)  { $timel  =  $timel  - 24;  }
$time  =  "$timel:$time2" ;
if ($time>=5 && $time<=11) echo "Добрий ранок! ";
if ($time>=12 && $time<=18) echo "Доброго дня! ";
if ($time>=19 && $time<=24) echo "Добрий вечір! ";
if ($time>=1 && $time<=4) echo "Доброї ночі! ";
echo ("Ви обновили сторінку в $time")?>

Радісно можна тепер потирати руки, оскільки цей скрипт виявляється як чудове доповнення до мого, та ще й тепер мабуть всі  “косяки”  виправлю,  адже застосував я таку комбінацію і до іншого коду, і головне що все спрацювало.

В загалі то можна в цьому коді  обійтись, і без цієї комбінації.

<?php
$h=date('H');

if ($h>=5 && $h<=11) echo "Добрий ранок!";

if ($h>=12 && $h<=18) echo "Доброго дня!";

if ($h>=19 && $h<=24) echo "Добрий вечір!";

if ($h>=1 && $h<=4) echo "Доброї ночі!";?>

Вище сам код привітання, без моїх модифікацій, по суті розібратись в коді також не тяжко, там потрібно тільки проміжки часу поміняти, скажем наприклад на “Добрий ранок!” виставити не (5 — 11), а (3 — 9), щоб підналаштуватись під час сервера, протестую і цей варіант, думаю що такий  варіант  також мав би спрацювати.

Відзначу ще, перед закінченням цієї публікації, на рахунок комбінація з двох цих скриптів, яка є в мене в боковій панелі, після привітання, йде інформація о якій годині ви обновили сторінку.

То коди з цих двох скриптів можна або розділити, щоб один показував привітання “Добрий ранок!” і т.д, а інший час “інфо о якій годині ви обновили сторінку”, між ними слід ще виставити тег </br>, щоб інформація кожного з них, була показана в іншому рядку.

Або скопіювати вже готовий код в цій публікації, знаходиться вище, і цей скрипт, в котрому просто зєднані коди двох скриптів, називається “Скрипт який показує, в котрій годині ви обновили сторінку і привітання!”, також робочий і перевірений, і на сторінці буде показувати одне з привітань, і за одно інформацію, в якій годині ви обновили сторінку.

Буду мабуть вже закруглятись, бачу мабуть що рекордна по кількості слів буде ця публікація, майже чотири тисячі слів, де хто можливо і не задоволено покритикує, мовляв для чого стільки писанини, можна просто викласти код, ну таке як говориться “Жираф большой ему видней”.

Можливо по кодам скрипта “Привітання” викладу ще окремо публікацію, такий код можна мабуть застосовувати і для інших цілей, в загальному по цих інформерах, які я нещодавно розмістив в боковій панелі, маю на увазі самі коди цих скриптів, по них а точніше інформація по кодах знайдеться на інших сторінках  Zura — Blog.

Посилання на ці сторінки нижче, і хоча дві з тих публікації, не мають по темі ніякого відношення до інформерів на боковій панелі, але їх коди знаходяться в тих публікаціях, для цих інформерів коди взяті мною з тих матеріалів, назви таких публікацій з посилання в самому низу цієї публікаії.

І деякі коди скриптів можна знайти там, зокрема скрипт який виводить назву місяця, дня неділі на українській мові, ну і  скрипт який показує ір – адресу відвідувача, і звісно що ці скрипти можуть пригодитись для ваших проектів.

На цьому все до зустрічі !


user_97

Публікації які стосуються скриптів інформерів, вони показують цікаву інформацію, приклад на Zura – Blog меню зліва.