Сьогодні у нас: 28-03-2024

Post_6aВітаю пані і панове, і продовжую публікувати свої перші спроби в розробці сайтів. Ох і прийшлось в черговий раз похвилюватись, думав що сайт злетів.

Воно власне на то було і похоже, а виною всьому скажу напис— Сьогодні у нас: 29-12-2014.  Так саме цей напис, з першого погляду глянувши на напис   любий з вас зразу не зрозуміє а що-ж там може бути небезпечного.

Придивіться уважніше, це не є простий напис з датою — це шорткод. Давайте почнемо розбирати, і перше питання для чого він потрібний.

питання для чого він потрібний

Як я вже зазначав, це не просто напис з датою, а це шорткод, і за його допомогою можна виводити сьогоднішню дату, яка показує яке сьогодні число.

Звісно можна кожний раз міняти дату і без шорткоду, але як для кожної сторінки, і кожного дня міняти дату, звичайно надоїсть, тому для допомоги можна прописани цей шорткод.

Особисто я давно шукав щось подібне,  перед тим як спробувати встановити його в себе на сайті, звичайно спробував його в дії протестувавши на своєму компютері, через свій локальний сервер, створений за допомогою програми “Денвер”.

Прописати і встановити шорткод вдалось без проблем на свому локальному компютері, з допомогою програми “Денвер”. Установивши дану програму ви будите мати можливість створити точну копію вашого сайту, і проводити різні експеременти або тестувати плагіни, чи теми перед встановленням їх на реальний хостинг.

І яке моє не те що розочарування, а скажем просто шок, коли роблячи ті самі дії на реальному хостингу, після перезавантаження сторінки   в підсумку отримав зовсім не зрозумілу пусту сторінку.

Спочатку подумав що  це із за мого інтернет-провайдера “Інтертелеком”, просто сторінка не завантажилась.

Буває так що   не завантажується, і тоді все пропало, весь текст в публікації на сторінці які я робив не відновиться і тоді приходиться все робити спочатку. А ось вже  другий раз відновити те що спало на думку, а саме ті слова з точністю не вийде.

І чому я  бекап сайту не зробив, ужас невже тепер знову все пропаде, подумалось мені, чому навіть  перед бекапом  всі сторінки не перекопіював до себе на компютер. Як говориться краще перетого ніж недо. Звичайно причина це  — просто лінь.

тепер про помилку яку я виправив


 

Тепер про те як я виправив помилку “Пусту картинку”,  назву  я  придумав, і  як виявилось помилка появилась завдяки моїй неуважності, або понтам, бо відноситись почав трошки зухвально, не так я на початку разів десять передивлявся, і лиш коли все добре обдивився  тоді і починав встановлювати.

Воно то нічого страшного і не було, просто з даним кодом, методом копіювати і втавити, захопив мишкою кусочок іншого коду, точніше його початок, після чого обновлюючи сторінку отримав її пустою.

Звісно воно мене зовсім не обрадувало, так як перезапускаючи свій сайт а результат той самий, пуста картинка, і все, а сайт не запускається.

А найгірше що  в редакторі сsm WordPress в файлі теми  видалив вміст шорткода який я прописав, а результат всерівно  залишався той самий, це ні чого мені не дало,  ось тобі і маєш шотркоди подумалось.

 

В мовах програмування Pascal  чи Qbasic в випадку таких форс-мажорних обставинах простіше, зразу показується причина, код помилки, тому виправити все досить легко, а тут просто пуста сторінка і все, як говориться в анекдоті про колобка, ти би хоть друже для орієнтації пер**ув  🙁 .

Не до жарту було, а проблему треба якось вирішувати, вже хотів на хостинг допомоги просити, хоча це не їхні звісно проблеми, виправляти чиїсь помилки.

Зайшов на свій хостинг,  відкрив потрібний файл передивившись його, зразу сталовсе зрозуміло, чомусь сам  код в темі на хостинговому файлі не стерся.

В мене в адмінці, в файлі  показано що вміст шоркода який я прописував видалений, точніше його не видно було, а в файлі на хостингу він залишився.

Видаляю тепер його на хостингу, добре що в них є така можливість,  цікаво чи на інших дозволяється. Зберігаю, перезапускаю сайт в новому вікні, і ура все відновилось, ух пронесло.

Перед тим дуже пожалів що не зберіг копію файла, хоч і зараз не знаю як  зберегти, після переносу сайту з компютера на хостинг за допомогою програми FileZilla не наважуюсь поки що користуватись її послугою. Менше з тим пронесло, відновилось все і добре.

для чого використовують шорткоди


 

Шорткоди використовуються для  розширеняя функціоналу сsm WordPress. Ну не тільки WordPress  але і  Jomla  і Drupal.

Вони вставляються в тему  блогу  вручну, або  через плагін. Саме я встановлював вручну, і в цій публікації я напишу як всавити шоркод вручну. Як можна знайти серед величезної кількості шорткодів  саме той, який підійде  вам,  хто шукає той знайде.

У самому сsm WordPress є свій власний набір шорткодів, які можна використовувати в записах і сторінках сайту, але крім них існує велика кількість шорткодів, які пропонують майже безмежні можливості.

На одному з блогів прочитав цікаві слова “Що шорткоди не звірі а наші друзі”, погоджуюсь цілком що друзі, але треба з ними все таки обережно поводитись. Перед тим як ставити в тему, протестувати   в дії на свому компютері, з допомогою програми “Денвер” або можливо ви користуєтесь і іншою програмою для таких завдань.

Ну в принципі все нарахунок опису про шорткоди, вставляти їх звісно треба навчитись, а для цього треба старатись пробувати, бо без практики як і без помилок не можливо навчитись.

Приношу вибачення, що дуже багато пишу про свою помилку і її вирішення, але погодьтесь, для початківців саме опис зробленої помилки більш важливий, ніж як поставити шорткод.

 як  прописуємо шорткоди


 

Нічого складного в цьому не має, в боковій лівій панелі, підводимо курсор мишки до позначки “Дизайн”, появиться випадаючий список, який складається з “Теми”, “Налаштувати”, “Меню”, “Віджети”, нам потрібен “Редактор” → клацаємо і переходимо на сторінку “Редагувати теми”.

Далі потрібно відредактувати файл шукаємо наш файл зліва в області де прописані “Шаблони”   внизу нам показано всі наші файли з розширенням РНР. Відкриваємо файл нашої теми, назва “functions.php”, і в самому низу прописуємо потрібни код.

Дуже обережно в самому низу файлу functions.php .

В нашому випадку цей код і є код нашої дати, перегляньте і скопіюйте, а потім вставте в самому низу файлу functions PHP.

add_shortcode(‘namecode’, ‘name’);

function show_date() {
$data =”<strong>Сьогодні у нас: “.date(‘d-m-Y’).”</strong>”;
return $data;
}

add_shortcode( ‘show_date’, ‘show_date’ );

Можна  в ручну прописати, а можна методом копіювати вставити. Це ще не все, для того щоб результат коду побачити, потрібно вибрати спочатку сторінку на якій ви збираєтесь його прописувати.

Вибираєте сторінку або публікацію,   далі вибираєте місце на сторінці, →  клацнули мишкою щоб появилась на вибраному місці  моргаюча пряма позначка.

Наступна дія переходимо в текстовий режим натиснувши на  режим “Текст”,  стоїть рядом з режимом  “Візуально”

Далі в режимі текст клацаємо на кнопку “Соde”, після чого зявляється позначка.<code> з дужками [] і в середині дужок прописуємо значення  show_date

Нагадаю ми в файлі “functions.php” кінці коду нашого шорткода прописували додати значення show_date


add_shortcode( ‘show_date‘, ‘show_date‘ );

shortcod1

⇑ режим “Текст”

<code>”→ рядом вписуємо значення іменно в [в середині цих дужок] вписуємо такі слова show_date → далі закриваємо тег </code>

Ну і все обновлюємо, після заходимо в режим “Візуально”, і на тому місці де ви позначили у вас має зявитись форма шорткоду, а на сайті дата на екрані.



 

 shortcod2

 

⇑в режим “Візуально”

 

Тепер щоб переконатись чи все спрацювало, відкриваємо ваш сайт і на ньому мусить появиться цей шорткод, під виглядом дати “Сьогодні у нас→ дата”. Слова можна в коді любі прописати, які бажаєте, чи просто “Дата”, чи якісь інше не важно, все можна але обережно.

 

shortcod3

 

⇑на сторвнці появиться цей шорткод

 

Знизу для вас  два шорткоди, про один я розповідав, інший також вам можливо  пригодиться, ви можите перенсти ці шоркоди методом копіювати–вставити на ваш сайт. Копіювати шорткоди бажано з цієї області сторінки.

 

Snap_asd

 

⇑Копіювати шорткоди бажано з цієї області сторінки.

 

Саме це поле створене за допомогою плагіну Syntax Highlighter Evolved, який призначений для того щоб виводити на сторінку різні коди. Про даний плагін обовязково напишу публікацію.

 

Якщо копіювати коди з звичайного тексту, то ймовірно будуть помилки в кодах, най частіше не правильно відображаються дужки.

 

І тоді можливо код який ви перенесети методом копіювати – вставити скоріш за все не буде працювати. Або працювати не належним чином. Виправити код звичайно можна, якщо знати причину, але якщо код має багато рядків, тоді все і не виправиш.

 

На сайті Zura-Blog або на якомусь іншому, копіювати коди краще з спеціального поля якщо буде присутнє на сайті. Таке поле створюється спеціальними плагінами. 

 


1.Шорткод Дата.

add_shortcode(‘namecode’, ‘name’);

function show_date() { $data =”<strong>Сьогодні у нас: “.date(‘d-m-Y’).”</strong>”;

return $data;

}

add_shortcode( ‘show_date’, ‘show_date’ );

Вписуємо так <code>[show_date]</code>

  2. Шорткод Ініціали.

function name()

{

$text=” Стецьо Бухий!→не забутьте вписуйте ваші  ініціали “;

return $text;

}

add_shortcode(‘namecode’, ‘name’);

Вписуемо <code>[namecode]</code>

1.Шорткод Дата
function show_date() {
$data =»<strong>Сьогодні у нас: «.date(‘d-m-Y’).»</strong>»;
return $data;
}

add_shortcode( ‘show_date’, ‘show_date’ );
2. Шорткод Ініціали
function name() {

$text=»

Стецьо Бухий!→не забутьте вписуйте ваші ініціали

«;

return $text;
}add_shortcode(‘namecode’, ‘name’);

user_97

Як можна всавити шорткод через плагін, перейдіть в наступну публікацію .

ПЛАГІН VIDEO EMBEDDER ДЛЯ WORDPRESS

 


 

Ну і публікація получилась сьогодні, добре те що добре закінчується, пора закруглятись, зверху фото з чувіхов яка показує що все окей, а знизу чудове море  мабуть знімають на яхті, легенька музика, щоб поставити це відео одного плагіна не достатньо, потрібно прописати шорткод, проте прописати його з допомогою плагіна набагато легше так як в файлах нічого міняти не потрібно, до нового року більше публікацій не планую.

з НАСТУПАЮЧИМ 2015 РОКОМ.