Post_4aВітаю шановне товариство, продовжую з вами ділитись важливою інформацією, для тих хто починає свої перші спроби в створенні сайту.

Мова сьогодні піде про url, що це таке, як правильно виставити, і для чого потрібно виставляти  url.

Починаемо розбирати


URI (Uniform Resourse Identifier)— хто з вас розуміє  по англійськи мабуть здогадався зі слова “Identifier”, що це щось звязано з індентифікацією (розпізнавання).

URI  це система індетифікаціі ресурсів, яка використовується для індентіфікаціі і локалізації сторінок,складається з безліч компонентів.

Я розповім коротко про два найбільш важливих з них.

URN(Uniform Resourse Name) і URL (Uniform Resourse Location) в широкому розумінні, ці компоненти не що інше як стандартизована система адреси в імені, а саме URN означає імя ресурса, а  URL адресу ресурсу.

А ще точніше URL це  URI які пропонує більш повні дані для доступу до ресурсу. URL служить стандартизованим способом запису адреси ресурсу в мережі (визначник місцезнаходження ресурсу)

Система адресації заснована саме на доменних іменах. За допомогою доменних імен записуються адреси ресурсів в Інтернеті.

Відповідний запис називається URL (Uniform Resource Locator – уніфікованим локатором ресурсу).  Будь-яка інформація, розміщена в мережі, має свій URL.

Кожна адреса складається з таких частин


 

 

http: // — Hyper Text Transfer Protocol – протокол передачі гіпертексту. Вказує метод, який використовується для отримання ресурсу. А саме для отримання сторінки браузер повинен спілкуватися з сайтом за правилами, які визначені протоколом HTTP.

 

www— визначає тип інтернет-ресурсу, тобто підкреслює, що мова йде про веб сторінку в мережі Інтернет.  Якщо  www відсутня в адресі, браузер все одно отримає потрібну сторінку (зверніть увагу: адреси багатьох сторінок не містять цієї частини).

 

А далі  так зване  доменне  ім’я, на  якому зберігається інформація (доменне ім’я сайту).

Далі за доменне  ім’ям визначається назва папки де розміщена сторінка, після якої назва чи імя файлу сторінки,

Після назви папки в самому кінці стоїть крапка,  за крапкою має стояти .html

.html саме так має виглядати закінчення посилання для вашого сайту,  його закінчення .html

http://ruszura.in.ua/neobhidno-znaty/scho-take-url-posylannya-pravylno-vystavlyajemo-urly.html

http://протокол

ruszura.in.ua/доменне імя (необовязково www)

neobhidno-znaty/категорія

scho-take-url-posylannya-pravylno-vystavlyajemo-urly.назва документа файл

.htmlзакінчення посилання для сайту

Чому звісно виникає запитання, адже все працює із тим посиланням яке виставлене автоматично CMS WordPress.

Пояснення:


 

 

По перше така форма виявляється найбільш дружелюбною до пошукових систем. По цій формі сайти краще індексуються, і самі браузери лояльніше відносяться до адреси такого типу.

По друге без цього додатка: .html пошукова машина наприклад може розуміти що це якийсь каталог статей, або посилань, тому бажано зробити свою власну структуру. 

Як зробити власну структуру


Робимо власну структуру це дуже просто,

наводимо курсор миші на “Налаштування” → вибираємо пункт  “Постійні посилання”  натискаємо і переходимо на сторінку з загальними налаштуваннями посилань → дивимося які в нас є налаштування, їх там пять

⇒за замовчуванням

⇒ дата і назва

⇒місяць і назва,

⇒числовий

⇒назва публікації

⇒власна структура.

вибираємо → “Власну структуру”, поставивши галочку на кружок, і звичайно прописуємо свою структуру.

/%category%/postname%.html

4а

 

Якщо не зрозуміло де виставляти нажміть на фото вище і перегляньте фото в  повному вигляді  де  знаходиться рядок /%category%/postname%.html , і втому місці пропишіть в себе в адмінці в загальних налаштуваннях сайту.

Найближчим часом збираюсь підвести собі підсумки, цікаво чи є в мене прогрес,  в наступній публікації планую описати тему чи варто навчитись створювати сайти.