snap_10Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішня публікація буде стосуватись однієї з корисних програм якими я раніше користувався, а в принципі і на даний момент також застосовую цю “прогу” для оформлення блогу, це одна з програм від компанії Ashampoo.

Називається Ashampoo Snap 10, хто з вас приблизно десь два роки назад відвідував Zura – Blog, можливо  памятає що була публікація з похожою назвою, в принципі та публікація нікуда і не пропала, але версія тієї програми була сьомою.

Памятаю в тій публікації охарактеризовуючи компанію Ashampoo, я говорив що ця компанія щороку випускає свіжу продукцію, але крім того старається також удосконалювати свою продукцію, власне в десятій версій крім скріншотів в програмі присутній також і  редактор.

Редактор в принципі присутній і в сьомій версії, проте в тій публікації, я про редактор не вказував, причина мабуть така що я користувався для редактування фото іншою  програмою, потужнішою за можливостями, і призначеною спеціально для фото, тому на присутність редактора в програмі не звертав уваги, відповідно я нічого і не  написав про цей інструмент. 

На даний момент просто можу порадити звернути увагу, хто користується даною програмою, що в програмі присутня  можливість редактувати скріншоти.

Редактор, який вам надасть можливість отримати разом з скріншотом чудову картинку з водяним знаком, підписом, також на картинці присутня можливість вписати і дату створення картинки, знак який захищає авторське право, ну і в принципі багато ще всього корисного.

Хоча сказати, чи додались крім попередніх  можливостей які були присутні в сьомій версії, чи ще добавилось декілька корисних, цього не скажу, скоріш за все що ні, але як на мою думку, така можливість як захват декілька вікон, як для мене то цим інструментом користуватись зручніше за інструмент попередньої версії.

Ну і взагалі то новіша версія по любому завжди вважається краща за попередню, рідко коли трапляється що новіша версія гірше, хоча з “віндою” був подібний випадок, багато вважали що Vista “дубова” порівняно з ХР, ну що стосується  Ashampoo Snap то десята версія аж ніяк не гірша за сьому.

Чи краща, ну якби за прогу приходилось платити, то звісно що для чого витрачатись, а так хто знає яким чином можна отримати на халяву, то чому не поміняти новішу версію програми на стару.

До речі по моєму така функція як захват тільки самого тексту, по моєму а саме таку функцію, я не памятаю в версії від Ashampoo Snap 7, хоча як для мене то сама якість тексту не дуже, в цілому всі попередні елементи в цій версії пристуні також, до речі в тій публікації  “Робимо скріншот з програмою Ashampoo Snap 7” ви якщо маєте бажання то можите прочитати, для чого потрібні ті чи інші елементи.

Отож якщо там описано конкретніше для чого застосовують той чи інший елемен в програмі, то саме в цій публікації, я всі ці елементи чіпати не буду, погодьтесь що не має сенсу, тим більше і без харектеристик тих інструментів можна “догнати” що до чого, а краще коротко опишу як працювати з самим редактором від програм.

Отож раджу цим редактором користуватись, оскільки він значно розширить можливості, та й і в цілому надасть скріншоту належного вигляду, і відкине потребу в запуску фоторедактора від стороннього виробника.

Звісно що це не є професійний редактор типу “фотошоп”, але якщо в когось з вам взагалі вісутня програма для редактування фото, то просто не має сенсу скачувати будь який безкоштовний редактор, а краще застосовувати саме цей.

Оскільки всі інструменти які пристні в любому безкоштовному редакторі, будуть в наявності і в даній програмі.

Все що потрібно, для того щоб додати якусь інформацію в картинці, в інструментах від цього редактора ви знайдете, не потрібно буде відкривати якусь ще й спеціально для редактування фото призначених програм, а відразу не прогаявши часу, виставити передчасно все в налаштуваннях, і отримати вже бажаний відредактований скріншот.

 

Ну що ж приступаю далі до розгляду функціональності редактора від Ashampoo Snap 10.

Отож перш ніж приступати до створення скріншотів бажано зайти в налаштування, і в налаштуваннях вказати потрібну мову.

snap_10_1

для того щоб розуміти що означає та чи інша функція, робиться таким чином, з лівої сторони шукаємо і клацаємо на слово language, і далі зі списку вибираємо потрібну.

також на початку бажано вибрати і виставити папку, в котрій ваші скріншоти повинні зберігатись.

Папку на жорсткому диску звісно що виставляємо там, де вона найзручніше для нас буде знаходитись, для цього заходимо в налаштуванння, перейти можна таким чином, зверху клацаємо на значок шестерня а далі з лівої сторони шукаємо і клацаємо на пункт “сохранение”.

А з правої по середині, в рядку вибираємо місце для збереження файлів, клацнувши на значок де відображається папка, і обираємо папку в якій плануємо скріншоти зберігати, ну або шлях прописуєте вручну. 

Саме в цій папці, той шлях який ви пропишите в рядку, саме там програма повинна зберігати скріншоти.

В налаштуванях розібратись легко, оскільки мову маєте можливість виставити зрозумілу для себе, мається на увазі що присутня не тільки англійська, ну і встановлення мови це мабуть що самий перший крок який потрібно зробити.

А далі вибрати розширення файлу, вся процедура аналогічна, тільки місце інше, зверху колонка на яку вказує текст “Формат сохранения”, я вибирав jpeg, оскільки за якістю цей формат всім іншим не поступається, але має менший розмір, ніж візьмем для прикладу той ж png.

Далі коли зробимо скріншот,  появиться картинка в програмі, і саме цю картинку перш ніж зберегти, можна її відразу відредактувати в редакторі.

Також не проблемно, якщо ви картинку збережете передчасно, і не внесете ніяких спецефектів.

Оскільки програма створює спеціально папку з назвою (snapdoc), в якій присутні файли, саме на любий з цих файлів клацанням лівої клавіши миші запусите редактор, і відкриється для додавання спецефектів саме той скріншот, в якому ви збираєтесь робити зміни, короче ви завжди зможите внести зміни, для того щоб один з елементів, скажем наприклад водяний знак, додати до картинки.

 

І в принципі що стосується редактора, додам ще, може бути у вас подібний випадок, все від виставлених налаштувань в цілому залежить, але може бути що картинка ну або скріншот, зберігаються з прописаним посилання сторінки сайту з якого ви зробили скріншот.

І в такому разі внизу скріншота може вибиватись зовсім не потрібна інформація, це повна адреса як я вже вказував, адреса сайту на якому ви робили скріншот, і на вашому сріншоті пропишиться веб адреса сторінки того сайту.

По любому що такий “прикол” не буде влаштовувати, для чого на своєму сайті зберігати посилання на сторінку чужого сайту, тим більше що той сайт може зовсім не співпадати по тематиці вашого сайту, і питання як такого “приколу” позбутись. 

Отож в такому випадку запускаємо редактор, саме в папці збереження скріншотів, програмою створюється спеціальна папка з назвою “snapdoc”, в папці з назвою “snapdoc” знаходяться спеціальні файли, це файли які повязані з скріншотами які ви зберігали.

Якщо клацнути в папці на один з файлів, запуститься редактор, а в редакторі появиться скріншот, який ви можите відредактувати. 

Отож дивимось на назву скріншоту

 

в папці “snapdoc” клацаємо на таку саму назву файлу

назва файлу звісно що повинна бути така сама як і назва скріншоту в якому ви збираєтесь вносити зміни.

Ну в нашому випадку нам нічого додавати не потрібно, а потрібно щось викинути, це назву веб адреси сторінки сайту з якого ми зробили скріншот, оскільки назва сторінки чужого сайту звісно що не потрібна.

Отож лівою клавішою миші, підводимо курсор до назви сторінки “лівого” сайту, клацаємо і не відпускаючи кнопку, відтягуємо блок з назвою вбік. 

І а потім клацаємо щоб зберегти зміни.

Після чого скріншот уже буде відображатись без назви чугого сайту.

В принципі на цьому можна і закруглятись, отож в налаштуваннях ви можите виставити збереження скріншоту і без обробки в редакторі, а скріншот відредактуєте після збереження, якщо буде в тому потреба.

Описувати характеристику програми за великим то рахунком сенсу я не бачу, на сайті від компанії Ashampoo вся кокретна інформація, і саме  Snap, вважається найкращим продуктом цієї компанії.

До речі ця версія з  Windows XP працювати вже не буде.

Коли парився з одним з скріншотів для цієї публікації замітив що  Zura – Blog накінець то потрапив в десятку “UA TOP Bloggers”, це сайт на якому більшість блогерів реєструють свій блог, і як бачу декілька раз блог закінчував сутки в десятці, був навіть шостим за списком.

Я коли вперше свій зареєстрував цей сайт в “UA TOP Bloggers”, то  блог був по моєму на третій сторінці, на кожній сторінці розташовується по пятдесять найменувань, ну і ще на одному ресурсі бачу двадцять восьмий в тематиці.

Виникла в мене ідея, і можливо я в майбутньому, в публікаціях більше розкажу про ці сайти, сайти на яких є можливість наблюдати за розвитком свого блогу, ні у в принципі все, буду закруглятись, отож рекомендую для скріншотів застосовувати саме програму Ashampoo Snap 10, і на цьому все до зустрічі!