Post_67a.Привіт всім продовжую публікувати  тематику про одну з найкрасивіших частин в розробці сайтів. Тематика про графічний дизайн сайту. В попередніх публікаціях ми познайомились з деякими правилами дизайну, які стосуються кольорових співвідношень.

Доповнюючи дану тематику сьогоднішня публікація познайомить вас з двома графічними редакторами Adobe Photoshop і Corel Photo Paint. Дані два програмних інструменти являються найбільш функцірнальними і зручними із запропонованих на ринку продуктів.

Власне в статті  викладу деякі налаштування, які будуть стосуватись  Adobe Photoshop,  зокрема як поміняти потрібну мову, а також як створити необхідний розмір документу і т.д.

Давайте почнемо знайомитись з графічним редактором Adobe Photoshop.  Я довгий час користувався програмою, та і продовжую користуватись ACD Pro. Але дана програма в більшості випадків розрахована для редактування фотографій. Власне з допомогою Adobe Photoshop можна також редактувати фотографії, але крім того там присутньо багато можливостей для створення різних продуктів, які з ACD Pro створити не получиться.

Звичайно із за таких широких можливостей програми Adobe Photoshop набагато тяжче засвоїти ніж скажем ACD Pro, але потрачені зусилля в майбутньому окупляться. Що стосується мене то я вирішив зайнятись засвоєнням даного продукту, і все те про що сам дізнаюсь буде опубліковано мною в наступних постах.

Photoshop — це графічний редактор, запропонований користувачам компанією Adobe Systems. На даний момент Photoshop являється лідером ринку графічних редакторів, і бузумовно самим важливим продуктом, із запропонованих компанією Adobe Systems. Adobe Photoshop вважається стандартом в індустрії графічної продукції.

Photoshop — був створений ще в 1987 році студентом Мічіганського Університету. Розроблявся як звичайний інструмент, який дозволяв редактувати монохромне зображення на малому монохромному екрані МАС.

 

Монохромне зображення — це зображення яке складається із кольору одного спектру (одного відтінку), в той час як кольорове зображення може містити різні кольора.

До монохромних зображень відносяться малюнки олівцем, тушшю, вугілля, чорнобілі фотографії.

За рекомендацією свого брата Thomas Knoll перетворив цю програму в комерційний продукт. В 1988 ця програма була повністю переіменована в Photoshop і до цих пір назву не міняла. Перша комерційна версія Photoshop появилась в 1990 році, для Macintosh. На даний час  Photoshop доступний на платформах Max OS X Max OS Microsoft Windows.

Комплектація програми 

Photoshop — це комплексна програма. З допомогою даної програми можна створити дуже багато проектів. Вона володіє великою кількістю функцій і процедур, які можуть допомогти в роботі дизайнеру, фото–редактору, чи любому спеціалісту в області компютерної графіки. 

Photoshop використовується як любителями так і професіоналами. Вивчити всі функції і способи використання даної програми не легко.

Відзначу такий факт що Adobe Photoshop дает можливість імпорту і експорту створених проектів в інші програмні продукти компанії  Adobe. Такі як Adobe Illustrator, Adobe Premier, Adobe After Effekts,  Adobe Encore. Таким чином, присутня можливість успішної взаємної роботи всіх перечислених продуктів. В кінцевому підсумку може бути створення професійного DVD.

 

Adobe Photoshop и Corel Photo Paint  являються піксельними (растровими) редакторами на відміну від  Adobe Illustrator і Corel Draw.

Графіка буває растровою і векторною.

Растрове зображення являє собою матрицю, яка складається із пікселів (точок) різних кольорів.

Векторні графічні зображення складаються із базових графічних елементів (точок, ліній, прямокутників, і т.д.) Для кожного елементу задають координати опорних точок, колір, позицій ліній. Основною перевагою векторної графіки є невеликий розмір файлів, зображення і збереженні якості зображення, при зменшенні і збільшенні його розмірів.

Формати

Photoshop може використовувати наступні моделі кольорів RGB. LAB. CMYK. Grayscale. BitMap. Dautone.

Photoshop може редактувати наступні формати зображень eps. png. gif. jpeg. fireworks.

Рідні формати фотошоп

PSD. (Photoshop Document) — формат, який зберігає зображення з можливістю застосування більшості опцій програми, що включає слої, маски, кольора, профілі ІСС, прозорість, текст, кольорові зони і двокольорові налаштування.   

 

ІСС — опис методів обробки кольору конкретним  пристроєм  згідно з стандартами, проголошеними  Міжнародним Консорціумом Кольору (International Color Consortium ICC)

Формат PSD. дуже поширений і підтримується більшостю програм які не належать до Adobe.

PSB.(Large Document Format) — більш новіша версія документів типу  PSD. з тою різницею що PSB. підтримує файли розміром більше 2 Гб.

PDD.(Photo Deluxe Document) — версія PSD. яка підтримує тільки функціональність додатків програмного продукту Adobe Photo Deluxe.

Інтерфейс Adobe Photoshop

В верхній частині вікна знаходиться головне меню. В меню робимо перші налаштування, а саме обираємо мову якою ми збираємось користуватись для роботи з програмою.

AdobeCorel1

⇑головне меню.

 

Отже щоб поміняти мови потрібно пройти такий шлях:  

Підводим курсор миші до кнопки “Редактирование”  по англійськи “Edit” клацаємо клавішою мишки. Появиться випадаючий список.

AdobeCorel2

⇑кнопки Редактирование”  по англійськи “Edit”

Далі нам потрібні “Налаштування” вони знаходяться в самому низу другі–знизу, перед “Синхронізувати налаштування” підводимо курсор миші до “Налаштування”, появиться список.

Серед списку клацаємо клавішою миші на “Інтерфейс”.  Він другий після “Основні”. Появиться вкладка в котрій нам потрібно поміняти мову інтерфейса. Область з зміною мови знаходиться посередині в самому низу.  

В полі “Текст” міняємо мову інтерфейса, вибравши потрібну із випадаючого списку, по можливості можем поміняти і шрифти.  

adobepfoto1

⇑полі “Текст” міняємо мову інтерфейса

Зміни відбудуться після перезапуску програми.

Тепер попробуємо створити перший документ. Підводимо курсор мишки до файл натискаємо появиться список, натискаємо створити новий, після чого появиться вкладка в котрій виставляємо налаштування “Ширина” “Висота”.

adobepfoto2

⇑Далі “Ок”

Далі “Ок” має появитись пуста картинка, а це буде означати що програма працює.

В наступних публікаціях викладу деякі приклади роботи з програмою Photoshop. Сама програма досить складна, мені власне щоб зробити таку просту процедуру як виставити потрібну мову прийшлось добряче позлитись.

Далі розміщу переклад значень кнопок меню, можуть бути випадки коли програма просто не має можливість переходу на іншу мову. Або буде відсутня зрозуміла вам мова. Даною програмою користуватись в такому разі якщо ви початківець буде просто не можливо.  

⇒ File

злужить для збереження, відкриття і розробки нових файлів 

⇒ Edit

служить для редактування копіювати, вставити, вирізати

⇒ Layer

служить для роботи зі слоями, 

⇒ Select

пропонує опції для виділення областей

⇒ Filter

пропонує доступ до різних фільтрів, плагінів

⇒ Analysis

спеціалізоване меню інструментів для того щоб виміряти любі області на зображеннях

⇒ Vieu

опції для перегляду документів

⇒ Window управління робочою областю сторінки дозволяє включати або виклячати панель інструментів,  

⇒ Help — допомога.

Для груповання елементів найчастіше використовується меню з лівої сторони, в котрому містяться необхідні інструменти для роботи з зображеннями.

AdobeCorel3

⇑меню з лівої сторони

Не зважаючи на вибраний інструмент в верхній частині вікна відображаються параметри кожного інструменту.

AdobeCorel4

⇑параметри кожного інструменту

На цьому завершую короткий огляд Adobe Photoshop, далі пару слів про ще один редактор Corel Photo–Paint. Зазначу такий факт що до компанії Corel то більш крутішим продуктом вважається Corel Draw. Сама програма Corel Draw вважається лідером в векторній графіці на відміну від Corel Photo–Paint. 

Corel Photo–Paint графічний редактор створений компанією Corel. Починаючи з версії 11  Corel звернув свою увагу на роботу професійних фотографів, в звязку з чим був введений такий інструмент як виправлення ефекту “червоних очей” на портреті.

Хоча на даний момент такий іеструмент присутній майже в кожному, і навіть безкоштовному графічному редакторі.

Corel Photo–Paint призначений для роботи з растровими фотозображеннями. Використовуючи дану програму ви професіно зможите підготовити зображення як для публікації в мережі так і в друковальних видавництвах.

Висновок: 

Corel Photo–Paint графічний редактор дуже схожий на Adobe Photoshop, хоча і не має такої популярності. Спеціалісти які працюють з графікою часто спорять який з них кращий.

В інтернет мережі дуже багато інформації  яка стосується цих редакторів. Обидва редактори дуже похожі і рівнозначно можуть допомогти вам в створенні різних графічних проектів.

Який з них вибрати вирішувати вам, на цьому буду закруглятись до зустрічі.