Post_113Привіт всім відвідувачам Zura–Blog, сьогоднішня публікація буде стосуватись такого поняття як гнучкість.

Що підрозумівається під словом “Гнучкість”, в першу чергу це то що сайт повинен коректно відображатись в любому браузері, і на всіх приладах, які призначення для перегляду інтернет сторінок.

Мається на увазі як мобільні пристрої, так і пристрої з великим монітором, а також проектор. Що входить в поняття гнучкості веб–сайта, це розширення пристрою через який доступний даний ресурс, це і ширина вікон, також розмір шрифтів, і швидкість відображення.

Розпочну з розширення, розширення являється важливим аспектом веб дизайну. Правильно реалізований веб сайт повинен бути сумісний з великою кількістю розширень.

Не зважаючи, чи ви заходите на даний резурс через мобільні системи наприклад планшет, або смартфон, або  мобільний телефон, чи через класичну систему, мається на увазі ноутбук з стандартним розширенням 800х600 або 1024х768 пікселів, або через персональний компютер з великим моніторм і з дуже великим розширенням, ваш веб сайт повинен коректно відображатись на любих пристроях.  

 

Більшість сучасної техніки з функцією “browsing” (перегляд веб сторінок) використовує розширення 1024х768, тому з самого початку створення проекту слід старатись це враховувати.

Найкраще за все, перед тим як завершуєте проект, зайти на  сторінку проекту з любого пристрою, починаючи з мобільного телефона і закінчуючи персональним компютером з проекивним монітором, і переглянути результат.

Ширина вікон

Ширина вікон може коливатись від двіста пікселів для мережі мобільних телефонів, і до дві тисячі з режимом full screen.

Ваш сайт повинен читатись і в ширикому діапазоні розмірів, і в маленькому. Візмем для прикладу якщо всі читачі використовують монітори 1024х768 пікселів, і якщо один користувач який зайде на ваш сайт але буде переглядати вміст вашого веб проекту з іншим пристроєм, то  повинен бути можливий перегляд, щоб користувач мав можливість наприклад: використовувати вікно шириною чотириста пікселів.

В принципі якщо це стосується тексту, то таку вимогу не тяжко виконати. Що до тестувань то краще протестувати  вікна в яких меньший розмір за розмір монітора.

Тестування великих вікон комусь може здаватись не можливим, але і з таким завданням можна справитись. Його можна реалізувати, використовуючи допомогу зума (zoom — змінює масштаб) із браузера, а іменно виставити 50% збільшення і побачити в два рази меньше чим кінцеве зображення.

Результат буде не дуже “читаємий”, але помилки слоїв будуть очевидними.

Розмір шрифтів

Ще одним важливим аспектом гнучкості, являється розмір шрифта веб сайту. Якщо середній розмір текста 10 або 12 не влаштовує, тоді пробуємо інші розміри, до тих пір поки не знайдеться підходящий.

Все залежить від проекту, його цілям  і пропонованій категорії  відвідувачів. Деякі веб сайти використовують малий шрифт, тоді як інші надають перевагу великим.

В принципі по закінченню веб проекта можна поексперементувати зі змінами, розмірами шрифта, типом шрифта, і іншими параметрами. Подібні елементи можуть підкреслити визначенні деталі веб сайту.

Швидкість відображення

Ще один момент який впливає на гнучкість веб сайту, це швидкість з якою він відображається, або з якою можна попасти на іншу сторінку. Протестуйте цей аспект в ряді пристроїв. Швидкість з якою загружається веб сайт визначають різні технології, які використовують для реалізації проекта.

В даному випадку не існує, ні рецептів, ні правил. Необхідно тільки протестувати швидкість завантаження веб–сайту, і постаратись оптимізувати шляхом переписування скриптів, в випадку необхідності за рахунок зменшення деяких зображень і т.д.

В цілому було б добре, якби сайт завантажувався від десяти до пятнадцяти секунд. Більш довший проміжок часу в значній мірі впливає на терпіння відвідувачів, і може відштовхувати половину з них.

Існують on–line інструменти, які виміряють швидкість. Один з таких знаходиться за адресою

http://www.iwebtool.com

Переходите на сайт, в полі вводите домен який хочите протестувати, і отримуєте відповідь. В звітах можна побачити час завантаження сторінки сайту, і оптимізувати швидкість якщо не обхідно, за рахунок зменшення зображень, або інших графічних елементів.

Хоча на даний момент швидкість яку надають провайдери настільки високі, що питання завантаження сторінки відпадає саме по собі.

Звісно хтось може користуватись безпровідним інтернетом і знаходиться на віддаленій території, тоді швидкість в нього слабенька, але таких відвідувачів стає все менше і менше.

До речі я вважаю якщо ресурс комусь буде подобатись, то незважаючи на повільне завантаження сторінки, відвідувач всерівно дочикається, щоб переглянути цікаві для себе матеріали.

Незалежність браузера

Ваш веб сайт повинен добре передивлятись в різних браузерах, в різних операційних системах (хоча дане питання не від вас залежить), з різними характеристикакми.

Важливо що сайт добре переглядався в любому випадку. Як я вказував в попередній публікації, важливо перевіряти HTML код на помилки, щоб він був на 100% правильним.

Важливо добитись незалежності від любого браузера, не має значення чи то Opera, чи Internet Explorer, чи Firefox. Головне щоб він правильно відображав вміст.

Інтернет браузери по різному сприймають веб сайт, але результат за умови, якщо код дійсний, завжди повинен бути одинаковий, відображення вашого веб сайту повинно бути ідентично.

Практично кожен веб програміст усвідомлює необхідність перевірити веб сайт в різних браузерах. Як далеко потрібно заходити під час тестування, залежить звісно від наявності ресурсів і технічних можливостей. Оскільки не кожен може мати можливість перевірити веб сайт на Mac, Unix,  або Linax.

Firefox — цей браузер володіє найкращими стандартами для веб дизайнерів, завдяки великий кількості спеціальних плагінів (додатків), які стануть в нагоді веб дизайнерам. Взагалі багато веб майстрів рекомендують використовувати цей браузер, коли створюєте свій проект.

Internet Exploer — на даний момент вважається самим популярним браузером, але в країнах ЄС. В нас браузер немає такої популярності, я вважаю  можливо із за того що його тяжко обновлювати. Хоча він  вважається і самим уязвим серед остальних топових браузерів, а тут ще і не обновлювати. 😀

Не всі в нас горять бажанням обновлювати операційну систему. Що до проектів то сайт слід перевіряти в послідніх і передпослідніх версіях.

Наприклад, в шостій версії сучасні технології такі як AJAX або деякі елементи Java, не завжди функцонують належним чином.

Opera — на даний час все більше втрачає свою популярність. Але всерівно залишається швидким і доволі таки строгим, автори браузера дотримуються стандартів.

Я сам весь час користувався цим браузером, і продовжую користуватись, хоча як я вже зазначав що для веб проектів краще використовувати “Мазілу”.

Зокрема  “Opera” погано працює з серверами, які розміщують на персональному компютері завдяки програмам “Денвер” або “Хамп”, для того щоб мати в себе на компютері копію свого сайту, який розміщений в мережі. Майже не працює, тому для веб–проектів краще застосовувати інший браузер.

Я користюсь коли працюю в “Денвері” браузером Chrome.

Chrome — браузер який відрізняється високою швидкістю, раніше під час установки нових програм, чи антивірусів майже завжди пропонувалось встановити цей браузер. Зараз так само пропонується Yandex.

Safary — браузер від МАС, існує версія для Windows, в принципі актуальний для США або Канади де високою популярністю користується інша операціна система.

Яким чином найлегше вирішити подібне завдання, це придбати або безкоштовно скачати готовий шаблон і переробити для себе. Як за звичай там все виставлено, і налаштовано, як для звичайного перегляду, так і для мобільного, або широкоформатного.

Можна такого результату досягнути і самому, якщо добре розбиратись в веб програмуванні, зокрема в стилях CSS прописати правила.  

На цьому все до зустрічі.