Zura-Blog 6Привіт всім відвідувачам Zura–Blog, сьогодні вирішив написати свою точку зору на  на дуже цікаве запитання, “Для чого потрібно вивчати мову програмування php”.

Скажу достатньо цікаве запитання, для того хто хоче займатись розробкою сайту, і вирішив вивчити хоча б одну з мов програмуванння які використовують у веб розробці.

Звісно, на перший погляд може здаватись  що вивченя іменно мови програмування РНР, не буде давати очікованого результату, по перше щоб побачити здавалось би всього лише тільки самі прості слова “Привіт світ”, то для цього потрібно вставлювати ще й цілу копицю програм.

На даний момент рнр починає ставати самою популярною мовою в веб програмуванні, звичайно на початку засвоювання мови рнр виявляється де що тяжкою справою,  розібратись в РНР набагато тяжче ніж в  html та ccs, та й скрипти від JavaScript легше додати до сайту ніж скрипти від рнр, тому що результат появиться зразу, а в рнр без сервера браузер просто виведе код.

В РНР скрипті щоб побачити результат на відміну від JavaScript новачку прийдеться трошки почухати маківку, тому що спочатку потрібно встановити локальний сервер, а вже потім правильно ввести адресу, і саме головне поміняти розширення файлу на рнр, бо побачити результат не получиться.

За допомогою РНР можна вирішувати дуже багато важливих завдань. Одне про які вже говорилось в попередніх постах, це контактна форма, за допомогою html можна тільки створити контактну форму. А зробити так щоб користувач відправив вам свої дані можна тільки за допомогою мови веб – програмування, одна з яких це РНР.

Іще один важливий аспект, якщо ви будите вести блог на чистому  html  коді, то на кожну статтю потрібно буде створювати новий файл, додавати і редактувати тексти прийдеться вручну. А за допомогою мови програмування РНР для цього достатньо всього навсього одного файлу, а публікації будуть зберігатись в базі даних.

Багато чого ще корисного можна додати на сайт за допомогою РНР,  це і авторизація на сайті, і наприклад можна створити дуже цікавий елемент, де може мінятись фонова картинка в залежності від пори року, в цілому основні переваги це те що РНР вміє працювати з базами даних, а також з файлами на сервері.

Та й ще багато чого іншого, зараз наведу деякі приклади, які покажуть корисність вивчення РНР. Візьму код з моєї попередньої публікації для контактної форми. Якщо просто додати рнр код і контактну форму, які показані нижче,  то при відкритті сторінки браузера появиться звичайний білий фон з контактною формою. Форма в коді повністю робоча, до речі має хоча простий але все таки захист.

Ну і звичайно чистий білий фон, хоч і робочий але для вашого сайту на якому мабуть розміщений зовсім інший красиво зроблений дизайн, чистий білий фон зовсім не “буде вписуватись”.

Що тоді робити, такий варіант як просто прописати посилання на даний файл, і до вашого сайту додасться ще одна сторінка.  Але вона то буде відкриватись з звичайним білим фоном, звичайно можна погодитись “і так зійде”, а щоб знайти такий код щоб скопіював і вставив, і зразу все відобразилось як ви захочите, навряд чи получиться.

 

Копіюєте код, створюєте новий файл в веб редакторі, вставляєте в самому верху html – сторінки скопійований код рнр, зберігаєте код з розширенням рнр.

<?php
function show_form()
{
?>

<?
}

function complete_mail() {
// $_POST['title'] містить дані із поля "Тема", trim() - забираємо всі лишні пробіли і переноси строк, htmlspecialchars() - преобразуеє спеціальні символи в HTML сущности, будем рахувати для того, чтобы прості спроби взломати наш сайт обломались, ну і substr($_POST['title'], 0, 1000) - урізаемо текст до 1000 символів. Для змінних $_POST['mess'], $_POST['name'], $_POST['tel'], $_POST['email'] все аналогично
$_POST['title'] = substr(htmlspecialchars(trim($_POST['title'])), 0, 1000);
$_POST['mess'] = substr(htmlspecialchars(trim($_POST['mess'])), 0, 1000000);
$_POST['name'] = substr(htmlspecialchars(trim($_POST['name'])), 0, 30);
$_POST['tel'] = substr(htmlspecialchars(trim($_POST['tel'])), 0, 30);
$_POST['email'] = substr(htmlspecialchars(trim($_POST['email'])), 0, 50);
// якщо не заповнено поле "Імя" - показуемо помилку 0
if (empty($_POST['name']))
output_err(0);
// якщо не правильно заповнене поле email - показуємо помилку 1
if(!preg_match("/[0-9a-z_]+@[0-9a-z_^\.]+\.[a-z]{2,3}/i", $_POST['email']))
output_err(1);
// якшо не заповнено поле "Повідомлення" - показуємо помилку 2
if(empty($_POST['mess']))
output_err(2);
// створюємо нове повідомлення
$mess = '
Імя відправника:'.$_POST['name'].'
Контактний телефон:'.$_POST['tel'].'
Контактний email:'.$_POST['email'].'
'.$_POST['mess'];
// $to - кому відправляємо
$to = 'test@test.ru';
// $from - від кого
$from='test@test.ru';
mail($to, $_POST['title'], $mess, "From:".$from);
echo 'Дякую! Ваш лист надісланий.';
}

function output_err($num)
{
$err[0] = 'Помилка! Не введено імя.';
$err[1] = 'Помилка! Невірно введений e-mail.';
$err[2] = 'Помилка! Не введено повідомлення.';
echo '

'.$err[$num].'

';
show_form();
exit();
}

if (!empty($_POST['submit'])) complete_mail();
else show_form();
?>

А ось і відповідь на запитання, оскільки за допомогою знань мови програмування РНР, ви легко змодифікуєте любий код, і в цей також “впишете” без проблем форму, яка буде відображати вашу сторінку не звичайною білою сторінкою, а сторінкою з вашим дизайном.

В даному коді потрібно щоб відображалась не звичайна біла сторінка, а сторінка з дизайном вашого сайту, всього навсього  перенести блок “div” (нижче) з коду, в потрібне місце на сайті, і на тому місці куда ви вкажетеи блок “div”, у вас зявиться контактна форма, а сам код РНР потрібно розмістити тільки в самому верху сторінки.

Саму форму ви можите міняти на свій “смак”, для цього вистачить знань і по html, код РНР потрібний тільки для відправки.

<div align="center">
<br />Імя*<br />
<input type="text" name="name" size="40">
<br />Контактний телефон<br />
<input type="text" name="tel" size="40">
<br />Ваш email*<br />
<input type="text" name="email" size="40">
<br />Teма<br />
<input type="text" name="title" size="40">
<br />Повідомлення*<br />
<textarea rows="10" name="mess" cols="30"></textarea>
<br /><input type="submit" value="Надіслати" name="submit"> <input type="reset" name="batton1" value="очистити"/>
</div>

Далі роскажу ще про одну корисність мови РНР, можливо хтось і не зрозуміє, що я маю на увазі. Отож, що я маю на увазі, це те що ви зможите приховати для прикладу деякі символи, скажем номер телефону на сторінці сайту, і він відобразиться на сторінці сайту тільки в тому випадку коли ввести в полі для пошуку, або додати в полі для пошуку індентифікатор, де після перезапуску сторінки у вас появиться такий номер.

Сторінка буде відкриватись для звичайного користувача без прихованих символів, (номер телефону), а для того кому потрібно переглянути ці символи, просто додає до пошукової адреси індентифікатор, і після перезапуску появляться приховані символи.

А нижче скрипт простенький з розясненням, починаємо з присвоєння змінної, зміні в РНР позначаються знаком долара, “$tel” далі массив  “1” а в масиві вказуємо дані, далі призначаємо змінну і приєднюємо до “$_GET”, щоб отримати “ID”. І оператор  “echo” повинен вивести  “ID”, взятий в теги параграфу щоб краще було видно символи.

<?PHP

$tel = [

1=> [‘title’ => ‘00000000’]

]

$id=$_GET[‘ID’];

$a =$tel[id];

<p><? php echo $a[‘title’];?></p1>

Далі вводимо в полі для пошуку, точніше додаємо слеш і ID, “/?id=1”, і в нас відобразиться 00000000. Ну що ж по прикладах все, додам перед закінченням публікації таку річ, що код РНР ВИКОНУЄТЬСЯ НА СЕРВЕРІ, а це  означає щоб його переглянути в роботі, для цього потрібно в себе на компютер встановити набір програм від “Денвер”, або “Хаммп”, або “Енделс”, або самостійно встановити,  веб-сервер Apache,  PHP-интерпретатор, систему управління базами даних MySQL.

Вручну встановити цей набір буде дуже тяжко, читав навіть для тих в кого є чималий досвід в сайтобудуванні,  в принципі я вручну ще спробую, цікаво, оскільки на моєму другому компі “Денвер” працює не коректно, всерівно потрібно буде переустановлювати.

“ДЕНВЕР”— це локальний сервер який використовується веб розробниками для розробки і перевірки функціональності сайтів на своєму домашньому компютері. Цей пакет саме легше поставити на компютер, пакет має найменшу вагу серед інших пакетів, він встановлюється без всяких додаткових інструментів, іконка у “Денвера” на мою думку, на вигляд де що застаріла.

І чуть не забув, приклад другого рнр коду ви не зможите перевірити на “Денвері” оскільки в пакеті програм ще відсутня остання версія в РНР.

А массив в коді написаний за новим синтаксисом РНР, тому то розбиратись хоча б в одній мові веб програмування  потрібно і бажано, в “Денвері” він не перевіриться. Але на сайті буде працювати, ок на цьому завершую публікацію до зустрічі.