Post_3aЗ новим роком, сьогдні 1 грудня перший день нового 2015 року. Незважаючи на свято всерівно щойно як появилась в мене можливість сісти за компютер,   захожу в адмінку, і приступаю  до своєї чергової публікації.

Привід є, це бекап сайту і бази даних, який я так лінувався спочатку зробити, вважаючи що це займе багато часу, і  це не просто зробити, та і чомусь подумав що роблячи бекап, можна пошкодити сайт.

Насправді все получилось досить легко, та і пошкодити сайт під час бекапу, як  зрозумів це не реально.

Просто це мої роздуми, можна і не читати


 

Показати текст »

Сьогодні 1 грудня, перший день місяця, для мене це означає можливість отримувати трошки більшу швидкість від свого інтернет–провайдера, зараз з жахом дивлюсь як міняються тарифи і послуги у других провайдерів. Невже ми йдемо назад, вертаючись до 2007 чи ще нижче, де про таке поняття як мати в себе інтернет, вважалось дуже круто. Звичайно було би добре вернутись до 2009 років, але тільки в кращому розумінні, коли мова йде про достаток, де для багатьох хто проживав тоді в Україні він був непоганий. Зараз на даний час, себе мабуть добре почувають, та категорія населення в якої родичі за кордоном, як не як а теперішній курс долара, їм за друга. Ну а для бізнеса, ті хто займаються торгівлею, він вбивчий.  Влада обійцяє що іменно цей рік ще буде тяжкий, а остальний уже. Так і повірив, бо обіцяли що через пів року все поміняється, і стільки таких вже  кращих років нам обіцяють а ми очікуємо, одні керовники міняють інших, а все і нині там. Я цілком розумію  все можна зіпхати що в нас війна,  про розквіт економіки не маю на увазі, бо він можливий лише коли прийде інвестор, і вкладе кошти в наші фактично розвалені фабрики і заводи, тільки для цього закони необхідно прийняти такі, щоб і інвестор прийшов і   щоб враховувати нас самих, бо по рейтингу в нас дуже ризиковано вкладати інвестиції.  Сам розумію, добре що хоть грошову допомогу надають, хоча я зовсім її не відчуваю, та й більшість з нас також. Ніяк не можу знайти відповідь, кредитів набрали і мусимо віддавати, нерозумію хто саме має віддавати і хто набрав. Я наприклад освіту здобував за власні кошти, і вважаю щей переплатив, лікування теж за власні кошти, то  якого я та і більшість з нас маємо віддавати державні борги. Курс долара, але ж заявляли що дуже крутезного антикризового менеджера назначили, і він нас виведе з кризи, можливо ще виводить а курс долара це така його стратегія,  ну щож будем надіятись.


 

Ну а тепер до нашої теми, приношу вибачення за цей підпункт, що не по темі, його можна і не читати бо свої публікації я розділяю на підпункти, тому є можливість не читати цілу статтю, а перейти зразу до питання теми.

Про бекап і для чого він потрібний

Звичайно дитяче запитання майже кожен скаже  “Для чого бекап потрібний” але дехто може і не знати.

Бекап потрібно робити для того щоб зберегти ваші дані, а точніше відновити дані в випадку якоїсь непередбачуваної обставини.

Коли  ви зробите якусь помилку, або  якась поломка станиться на вашому хостингу або сервері, такі випадки деколи трапляються.

Незважаючи на те що на більшість платних хостингах, бекапи робляться працівниками хостингу, я всерівно раджу, щоб потім відновити ваші дані необхідно передчасно їх скопіювати самому, і зберегти в виділеному для цього небезпечному місці.

Місцем для зберігання може бути жорсткий диск вашого компютера, або просто жорсткий портативний диск  якщо є у вас в наявності, чи флешнакопичувач, простіше місце для зберігання.

Звичайно,  коли на тому місці, ви маєте готові завчасно збережені дані вашого сайту,   у випадку винекнення надзвичайних обставин, це той ужас коли у вас може перестати функціонувати сайт, ви з легкістю зможете відновити його  робочий стан, завдяки зробленому заздалегіть бекапу даних.

Які бувають види бекапу

Взагалі то якщо  почати розбирати які є  види, то можна цілу книгу написати, я робив бекапи на своїх компютерах, за допомогою програми Аcronis Тrue Іmеge.

Там  інструкція,  як користуватись і робити бекапи даних, кількістю понад сто сторінок. В майбутньому планую написати публікацію по програмі Аcronis Тrue Іmеge, а до статі файл по який можна буде скачувати. До речі зараз кому потрібна сама інформація про бекапи, їх види, можна більш детально ознайомитись, ввівши запит в пошукових системах, і у вас завантажеться книга в форматі PDF.

На компютері під керуванням операційної системи Windows ХP, використовуючи прогаму Аcronis Тrue Іmеge в мене получилось, всі дані відновити після переустановки операційної системи. До речі дуже хороший інструмент, не потрібно після переустановки заново встановлювати  всі  програми.

Потрібно було всього навсього перекопіювати дані з диску, який створює сама програма Аcronis Тrue Іmеge і в  створеному програмою диску поміщається точна копія системного диску. Переміщуємо або копіюємо  всі дані в системний диск, далі програма сама прописує необхідні параметри, всі програми функціонують без проблем. Всі, жодну  не переустановлював.

Але під керуванням Windows7  чомусь почала глючити сама система зразу після установки програми  Аcronis Тrue Іmеge. Можливо в тому була і моя вина, так як дав завдання програмі робити автоматично резервне копіювання, потім розберусь 

В принципі вона в мене працювала,  коли вказав що  резервні копії потрібно було робити вручну час від часу.  А як виставив щоб автоматично проводилось резервне копіювання, потім через певний період часу вона і заглючила.

До речі у Windows7 присутня дана функція, так що можна обійтись і без Аcronis Тrue Іmеge.

Але яке відношення  Аcronis Тrue Іmеge має до веб–дизайну, адже сайтів ця програма не стосується, хтось з вас скаже, відповім для того щоб “чайнику” який взагалі має тільки далеке поняття, лише знає що таке компютер, було легше зрозуміти для чого потрібен бекап.

Я обовязково про  Аcronis Тrue Іmеge напишу в наступних публікаціяхі, і про резервне копіювання, адже перевага велика, можна спокійно собі експерементувати з устанвкою різних програм, адже потім в випадку коли ОС перестане функціонувати, її без проблем можна буде відновити з резервної копії.

Я практикува вже дану програму, правда на Windows XP, тоді міняв “експішку” з старішим сервіс паком  на SP3 з укаїнською мовою, незважаючи на те що взагалі встановлював іншу операційну систему, після переносу програмних файлів з резервної копії в системний диск, не відновлював встановлену, програма сама мені все налаштувала, після переносу програмних файлів з резервної копії в системний диск, після чого всі проги працювали без встановлення.

Так що зручнішого інструмента не знайти, хоча існують  ще подібні програми від Paragon, правда на той час не був присутній в програмі русифікований інтерфейс.

Далі мова піде про бекап бази, я використовую  ручний метод, а не за допомогою плагінів, вони нагружають ваш сайт, тому вважаю краще таку просту операцію як бекап сайту і бази, робити вручну.  

Серед прочитаних відгуків, зробив висновок 

Обовязково потрібно робити бекап бази і сайту, серед багатьох прочитаних мною рекомендацій, поради у кожного різні, хтось вважає що потрібно плагін поставити, і автоматично кожен день бекап з архівом, буде приходити на вказану вами електронну  адресу.

Дехто радить без плагіну, вручну, щоб не перегружати сайт плагінами, я також вважаю що краще без плагінів, тим більше що робити бекап бази дуже легко, це не займе багато часу, можна і кожен  день.

Як зробити бекап бази  phpMyAdmin

Надзвичайно просто, для початку заходимо в базу даних, візьмем   хостинг, в загальному сам процес  щоб попасти в базу даних  в кожного на хостингу може бути по різному, в моєму просто потрібно підвести позначку миші до пункту  phpMyAdmin.

Клацнути кнопкою, появиться вікно де потрібно ввести логін і пароль бази, після чого заходимо в адмін панель бази, в самій панелі кількість баз в когось може бути більше, тоді звичайно треба вибрати ту на якій збираєтесь зробити бекап.

Через Денвер

Тепер як на денвері попасти в вашу базу даних,  на вашому  компютері запускаємо програму “Денвер”,  відкриваємо браузер, далі в верхній панелі набираєм команду localhost/tools/phpmyadmin  

Чому набирати потрібно в самій верхній області браузера, а не в пошукових системах Google чи Jandex, тому що  пошукові системи не мають даних про сторінку  з вашою базою, вона розміщена у вас на компютері за допомогою програми “Денвер”, сторінка не проіндексована пошуковими системами  і вони вас не знайдуть, бо там не буде даних за таким посиланням.

Набираємо саме таку команду, localhost/tools/phpmyadmin після чого зразу попадемо в адмінку бази,

15a

localhost/tools/phpmyadmin

 

А наступні дії одинакові, як для віддаленого так і   для локального компютера.

Злівої сторони меню бази   напис зверху phpMyAdmin, кольори php синім,  MyAdmin оранжевим, нижче вибираємо  назву потрібної бази,  якщо у вас їх декілька.

Клацаємо по назві і переходимо на сторінку яка називається “Структура бази”,  зверху сторінки розміщені кнопки,

“Структура”  ми зараз на ній знаходимся, далі

SQL”  “Пошук”  “Запит по шаблонуЕкспорт”  Импорт”  Операції”  Привілегії”  Процедури”  і остання Ще 

Ми вибираємо вікно “Експорт”  клацнувши на нього,  не  на “Імпорт”  чи якесь інше. Перейшовши на наступну сторінку, зверху побачимо напис “Експорт таблиць із  бази  даних”.

16а

⇑вибираємо потрібну назву бази

17а

⇑ вибираємо вікно “Експорт”

Далі вибираємо метод експорта їх є два, можна як говорять вибрати любий зних, але більшість радять вибрати другий той що нижче, він другий–знизу і називається  “Звичайний” 

Чому я пишу другий-знизу а не просто “Звичайний”, бо на сторінці  “Експорт” може видаватись і англійські значення, а другий-знизу і в Африці буде  другий-знизу, натискаємо на позначку яка вкакзує на метод.

Нижче де написано  “Таблиця”  рядом   написано слово “Вивод”, а знизу таблиці стоять дві вказівки, одна “Виділити все”  там  всі таблиці виділенні, або “Зняти виділення”, це  для тих  хто захоче не виділяти якийсь елемент  з таблиці.

18а

⇑рекомендую другий знизу

19а

⇑кодування файлу utf-8

Більше нічого не чіпаємо, лиш перевірим чи кодування файлу utf-8, зазвичай буває що так, якщо ні то треба виставити  utf-8, в самому низу підтвержуємо  натискаємо  “Ок”.

Далі як в кого, все залежить від налаштування браузера, в кого зразу загрузиться, якщо вказано місце куда автоматично завантажувати, якщо місце не вказано, то появиться віконце де потрібно вказати куда саме бажаєтє завантажити файл.

 

Тепер ще одна важлива річ, нарахунок самого файлу, вірніше буде в якому форматі його зберігати,  нижче “Кодування” стоїть позначка “Компресія”, де можете вказати який тип файлу зберегти, або  “Ніякий” або в архівах “Zip” або в “Gzip”, я зберіг в “Gzip”

 

Як зробити бекап сайту, через хостинг,денвер,або ftp-клієнт

Черз хостинг

Бекап сайту робити ще простіше, можна зробити за допомогою програми FilleZilla, або прямо через ваш хостинг.

Я зробив через хостинг, тут  головне знайти, виділити, і скопіювати в архіві потрібну папку серед багатьох.

Власне  на мому хостингу, мені  була потрібна  папка з  назвою доменного імені, назва папки звичайно може відрізнятись, в когось на хостингу може стояти назва яку вкаже хостинг, або папка з назвою доменного імені.

На любому віддаленому  хостингу отримати папку з вашим сайтом дуже просто, заходимо в менеджер файлів, шлях серед багатьох хостингів звичайний, там нам  потрібна папка або файли сайта, вміст сайту завжди знаходяться в папці www.

Тому  потрібно спочатку  знайти нахостигу  папку  www,  в мене знаходиться поки що одна з моєю назвою, бо в мене тільки один сайт, в когось звичайно може бути більше, але це не важно, як і назва папки яку може надати сам хостинг, головне потрібна  папка того сайту, на якому ви бажаєте зробити бекап.

На моєму  хостингу щоб здійснити бекап потрібно виділити потрібну папку, клацнути на “Експорт”, можливо на інших хостингах по іншому, в себе я виділяю папку, натискаю, і файли в архіви скачались  до мене на компютер.

Через Денвер

Аналогічно робиться бекап на денвері, активуєм денвер, заходимо в віртуальний диск створений денвером , йдемо таким шляхом, відкриваєм папки home→ localhostwww→ дальше  назва вашої папки, а там як завгодно, чи зархівувати, чи просто скопіювати папку, потрібно вибрати тільки місце куда.

Через FTP-клієнт

За допомогою програми  FilleZilla, спочатку що треба зробити це звязатись з хостингом, набравши спеціальні дані, це ті дані які вам надасть адміністратор хостингу спецально для FTP–клієнтів.

Після того як ви оплатите хостинг, вам нададуть такі дані, відкриваємо програму, програмі FilleZilla  зверху  знаходиться  місце де дані потрібно ввести дані  щоб звязатись з хостингом.

bekap

⇑ ввести дані  щоб звязатись з хостингом

Якщо звязок вдалий з хостиномг, тоді    посередині  побачите область з двома половинками, одна з папками і файлами вашого компютера, інша з папкамиі даними вашого сайту на хостингу. Похоже як в Total Comander.

На половинці де розміщені файли які знаходяться на хостингу, робимо  пошук потрібної папки, після чого, мишкою перетягуємо на другу половинку.

На другій половинці  розміщені файли які знаходяться на нашому компютері, вибираємо місце куда ми бажаємо розмістити  вибрані  файли чи папки.

Як створити копію вашого сайту в себе на компютері можна переглянути прочитавши публікацію “Переносимо сайт з хостингу до себе на компютер з програмою Денвер” за посиланням:

 

На цьому пора закінчувати, планую тепер проводити різні експеремент так як файли сайту збережені на своєму локальної хостингу, треба потрібно зробити копію свого сайту, і запускати на своєму комп’ютері через Денвер, звичайно щоб вийшло посилання потрібно поміняти, але якщо знаєш як, тоді ні важко, коли все вийде обов’язково опублікую.

З повагою Руслан

Копію сайту зробити вийшло, кому цікаво тоді вся інформація в публікациі “Переносимо сайт з хостингу до себе на компютер з програмою Денвер”

З новим 2015 роком та різдвом христовим.


Обовязкова процедура, на відео паказана можливість як розмістити ваш сайт в себе на компютері, і тим самим у вас появиться можливість тестувати різні плагіни скрипти на сайті, не боячись такого випадку, коли сайт може перестати функціонувати після невдало проведеного експеременту, або некоректно встановленого плагіну.