broken link checkerПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, сьогоднішня публікація також буде стосуватись не коректних, або “битих” посилань, як їх ще називають, це саме такі посилання, які перенаправляють користувачів на не існуючі сторінки.

Звісно що таких посилань потрібно старатись уникати в себе на сайті, мені вже на електронну адресу від пошукових систем, приходили звіти, що на сайті знаходяться не існуючі посилання.

Були також від пошуковиків і рекомендації  виправляти такі посилання, але посилаючись на їхнє тлумачення, що в разі, якщо ті самі посилання в подальшому будуть фіксуватись роботом пошукових систем, тоді всерівно на ваш сайт ніякого негативного впливу не буде, а вони просто не будуть знаходиться в їхніх базах даних, і пошукова система буде їх ігнорувати.

Прийнявши такий аргумент до уваги, вирішив не приділяти достатньої уваги питанню виявлення, і видалення, а також і виправлення на сайті “битих” посилань,  давніше  вже правда були ці повідомлення,  але  попередня публікація яка стосувались похожого напрямку, хоча зовсім інше питання там розглядалось, в якийсь мірі заставила мене  зайнятись цим питанням, в загальному вирішив позбутись таких посилань, на своєму сайті.

Нагадаю,  що в попередній публікації, мова йшла про створення спеціальної красиво оформленої сторінки для таких посилань, щоб відвідувачу попавши на таку сторінку, відображась би інформація, в який вказувалась причина попадання на таку сторінку, і пропозиція спробувати знайти потрібну інформацію, за ключовими словами, ввівши їх на сторінці в полі для пошуку.

Та й врешті решт  вважаю, що любий хто попаде на таку сторінку, вже не подумає  собі скажем таке, що сайт не працює, або тимчасово не робочий, а саме догадається, що перед ним відкрилась всього лише одна не робоча сторінка сайту, і цим самим за рахунок того, що на сторінці  відвідувач  зможе ще й прочитати пояснюючий текст, появиться  ймовірність того, що відвідувач не закриє передчасно вкладку сторінки, а продовжить переглядати сторінки сайту, і залишиться на ньому.

Багато переваг можна побачити, з того щоб створити в себе на сайті таку сторінку, власне така сторінка в більшості випадків по замовчуванню вже може і існувати на сайті, в основному, коли ви створюєте сайт спеціальними програмами для створення сайтів, такі програми в більшості випадків самі автоматично, під час збереження проекту створюють “404” сторінку.

Також, якщо ваш шаблон відноситься до преміум теми, тоді взагалі і “404” сторінка може бути красиво оформлена, або скажем шаблон створений саме вами, створений спеціальною програмою для розробки шаблонів, правда вигляд такої сторінки в більшості випадків буде такий, або тільки біле поле і коротенький текст, або можливо навіть якщо сторінка вже існує в преміум темі, і навіть красиво оформлена,  але  вам вигляд такої сторінки, просто може не подобатись. 

І звісно що, для того щоб  така сторінка або красиво відображалась, ну або зробити такий вигляд сторінки, щоб саме вам сподобався, тоді  потрібно  вручну все зробити, або застосувати спеціальний плагін, який призначений для створення красивого оформлення “чотириста четвертої сторінки”.

Про все це говорилось в минулій публікації, ну а в цій публікації мова також буде йти про такі посилання, але буде написано, яким чином позбутись таких посилань.

Зрозуміло, що якщо у вас присутні такі посилання на сайті, тоді вони там, не то щоб лишні, такі посилання по суті, негативно впливають на ваш сайт, і посилання з помилкою “404” також  не люблять пошукові системи, тому звісно що їх потрібно позбутись.

 

Як і яким чином, зразу виникає запитання, чи вибрати спеціальний ресурс для перевірки, чи застосувати для такого завдання плагін.

Я спробував спочатку  спеціальний ресурс, взявши за осову інформацію, яка  не  давно прийшла на мою електронну адресу, в листі рекомендували один ресурс, скажу вам, перевіривши ще  і на цьому ресурсі на наявність на моєму сайті не існуючих посилань, в черговий раз переконався, і остаточно вирішив, що  доцільніше  для вирішення такого завдання застосовувати все таки плагін.

По перше плагін, після того як він виконає свою роботу, мається на увазі, перевірить всі ваші посилання і виявить серед них не існуючі, даний плагін можна потім деактивувати,  і по друге, все ж таки на мою думку, плагін надасть і більше інформації, (а саме на якій сторінці і в якому місці коду сторінки знаходиться не існуюче посилання).

По любому саме за допомогою плагіну, “битих” посилання буде легше позбутись, тому що їх буде легше  відшукати в якому місці коду сторінки вони знаходяться на сайті, простіше  за допомогою плагіна їх можна буде виправити, а також легко видалити.  

А що ресурс надасть, звісно що надасть можливо якусь там інформацію, можливо ще покаже адресу  такого посилання, але як знайти це посилання в коді на сторінці сайту, адже сторінка може мати і правильну адресу, про те може містити в себе посилання на вже не існуючу адресу, на сторінку сайту, чи картинку, з плагіном все буде простіше зробити, клацнули на кнопку “Видалити” або “Редагувати”, і не “паришся” з пошуками по рядках коду сторінки, оскільки плагін сам вже все знайде, і виправить, або видалить.

Хтось з вас мабуть вже обвинив мене в лінощах, тому переш ніж перейти до розгляду плагіна, який призначений для таких завдань, додам ще пару слів про те, як я перевіряв свій сайт на “биті посилання”, на одному з спеціально призначених ресурсів.

Можливо, для когось з вас один з подібних ресурсів став вже нагоді, і ви ним повністю задоволені, я вже не одноразово пробував вирішити таке питання на спеціально призначених сайтах, для допомоги в виявленні битих посилань, і в кінцевому підсумку, тільки непотрібна трата часу.

Останній з таких, якими я скористався, для свого сайту,  виявив чотирнадцять не правильних посилань, була така одна з декількох можливостей,  які надає сайт користувачеві, до речі це була тільки одна яка працювала, а остальні дві, по суті дві самі потрібні, і які також пропонувалось скористатись  на ресурсі користувачеві, взагалі не працювали.

Писалось в поясненнях, що присутня  можливість перейти на сторінку з не правильним посиланням, і переглянути де знаходиться таке посилання в коді сторінки,  саме в якому місці, в коді воно знаходиться, для цього потрібно було клацнути на кнопку “src”, і отримати результат, в мене після клацання на ті кнопки, результат відображався тільки один, англійською мовою текст, який означав — що пройшло занадто багато часу, і можливість перегляду коду сторінки уже не існує.

Спробував повторно перевірити сайт, для того щоб зразу клацнути на кнопку “src”, і можливо все таки побачити в коді, де знаходиться “биті” посилання, але як виявилось, що не правильних посилань уже не існує 😀 , “побавившись” ще трошки з переходами на сторінки з неіснуючими посиланнями, взагалі  отримав ще й глюки.

В одному браузері після переходу на мій сайт почала відображатись сторінка вибору мови, для встановлення “WordPress”, ну нічого собі подумав, це мабуть вже щось на “уязвимість” похоже, ну а в іншому браузері, в “опері”, відкривалась пуста сторінка, і текст посередині, що із за великої кількості перенаправлень, сторінку відобразити не можливо.

Зрозуміло, що подумав спочатку нічого страшного, не біда, але коли на свій сайт знову  заходив прямо з  закладки, і той самий результат, можна було  “припухнути”, чищу історію, і кеш, то саме, заходжу вже з мобільного, і той самий результат 😯  навіть і уявити не можу (що за ф–ня), як таке може бути,  подумати, саме після того як в полі того ресурсу ввів тільки адресу сайту,  і клацнув на кнопку перевірити.

Ресурс я цей  вирішив спопробував використовувати, після того, коли на почту прийшла інформація від автора одного з сайтів, по веб дизайну, були на тому сайті деякі корисні речі, які я скачував, а можливість скачувати була тільки за умови підписки на його блог, і за чого не мою почтову скриньку приходять  листи від того автора.

Власне, там і вичитав дуже переконливу пораду, спробувати перевірити свій сайт на даному ресурсі, спробував, не знаю що в нього там перевірилось, як в листі, так само як і в його публікації, процедура перевірки не описувалась, а значить, що не повністю функціональність ресурсу по перевірці на “биті” посилання провірялась автором листів, і тестування чи все працює, звісно що не проводилось. А публікацію, виклав мабуть з метою збільшення кількості публікацій на своєму сайті.

Звісно що розумію, на рахунок тимчасового не відображення мого сайту, що могло просто співпасти так, і такі “радощі” виникали із за тимчасових проблем на хостингу, а цей сайт по перевірці на “биті” посилання ніякого відношення до “радощі” не мав, але факт залишається фактом, фактично нічого корисного з того ресурсу я так і не отримав, адреси “битих” посилань які відображались після перевірки, я до речі  також  не знайшов, де саме ці сторінки знаходяться.

Користність від такої перевірки самі розумієте що ніяка, як на мою думку, краще для вирішення такого завдання як плагін не варто шукати, я розумію пораду від інших майстрів встановлювати якомога менше плагінів, але  саме плагіни для таких завдань просто не обхідні, тим  більше що після перевірки, плагін завжди можна деактивувати. А через деякий час, скажем пів року, знову активувати, і знову перевірити.

 

До речі на рахунок плагіна, називається broken-link-checker.

Ще коли починав засвоювати веб дизайн, памятав про цей плагін, пробував його роботу тоді тестувати, спочатку на Денвері, зрозуміло що нічого не вийшло, тай які тоді могли бути “биті” посилання на блозі, з трьох то, чи пяти публікацій.

А ще коли як прочитав, що плагін дає наватаження на сервер,  не розуміючи добре ще, чим навантаження на сервер мені мішає, вирішив не “паритись” більше з плагінами, а все перевіряти на спецальних, для вирішення таких питаннях, сайтах.

З часом по іншому все сприймається.

Звісно що, можливо плагін “broken-link-checker” і створює якесь там навантаження на хостинг, але і хостинг то в мене не безкоштовний, хай вибачають, але перевірити сайт на наявність “битих” посилань, мені необхідно.

Плагін я на даний час тестую прямо на сайті, а заодно і пишу публікацію про його функціональність,  зрозуміло що на локальному сервері створеному пакетом програм від “Енделс”, тестувати роботу плагіна  не має сенсу.

Перевірку плагін на посилання з помилкою (404) на сайті зробить через декілька годин, або можливо навіть і  днів, але  перші результати які почав показувати цей плагін,  залишають  в мене позитивне враження.

До речі плагін також покаже не тільки посилання з помилкою “404”, але і інші, власне як я зрозумів, цей плагін також зможе виявити  і сторонні посилання, які не мають відношення до ваших сторінок на сайті, але посилання які перенаправляють з вашого сайту, на інші сторонні ресурси.

В налаштуваннях плагіна можна вказати електронну адресу, на яку буде приходити результат, в якому будуть показані ці посилання, і що плагін їх виявив на сайті.

Я розумію, що кількості встановлених плагінів варто приділяти уваги, але не варто в себе на сайті тримати такі плагіни, для прикладу як, які створюють падаючий сніг на сторінках сайту, або дощ, або листя з дерев, або якись там ще інші анімації, вони безеперечно довго грузяться, із за чого сторінці щоб відкритись потрібен буде деякий час, звичайно що і навантаження дадуть, але такі плагіни то якраз, і зайві для сайту.

А ось плагін, який справді зробить корисну роботу, і що би він там не навантажував, але такий плагін все таки потрібний, тому такі плагіни варто мати в наявності.

І ось бутласка появився перший результат, плагін “broken-link-checker” знайшов першу сторінку з помилкою “404”, провіряю все чи справді так, в лівій панелі адмінки в випадку якщо плагін виявить посилання з помилкою “404”, червоним кольорм відображаеться число яке означає кількість таких посилань

broken link checker7

в випадку якщо плагін виявить посилання з помилкою “404”, червоним кольорм відображаеться число яке означає кількість таких посилань

broken link checker1

далі підвожу курсор миші до функції “Неправильні посилання”, клацаю, на сторінці бачу посилання, посилання на публікацію на англійській мові.

Частенько раніше знаходив такі посилання, виною всьому плагін WMPL, плагін який призначений для створення сторінок сайту на іншій мові, правильно буде сказати, плагін для створення мультимовного сайту, саме завдяки йому, після  перевірки на  призначених для таких завдань ресурсах, в яких присутня можливість перевірки сайту на не існуючі посилання, і посилання які створювались через плагін WMPL,  чомусь  позначались, як не існюючі.

Але цього разу, коли копіюючи адресу не існуючого посилання, яке виявив плагін “broken-link-checker”, і провіривши чи воно справді не існюче, як не дивно, але цього разу нічого подібного, справді відкрилась сторінка “404”.

Тоді памятаю, після того щоб переконатись, чи насправді посилання які виявлялись роботом на ресурсах по перевірці на “биті” посилання, не працюють, і в більшості випадків відкривалася сторінка з текстами публікації  на інші мові, без проблем, тому я навіть  і подумав спочатку, що адреса посилання правильна, чомусь посилання створенні саме через WMPL, вважались після перевірки на тих ресурсах, не існуючими.

А ось на цей раз моя перевірка насправді підтвердила, що такого посилання, а точніше такої сторінки на справді не існує, відкрилась красиво оформлена “404” сторінка.

broken link checker2

broken link checker3

І висновок, це ще один плюс на користь плагіну, щоб переконатись в цьому, мені вже інших доказів не потрібно, отож для перевірки на не існуючі посилання, краще за встановлений в себе на сайті плагін, не віришиться ні на одному ресурсі.

Залишається тільки видалити, і хоч сторінка “404” тепер виглядає красиво, але що поробиш, посилання такого не існує, в звязку з чим змушений його видалити.

Гляну дальше ще на “перенаправлені поилання”, що там робиться, це існуючі посилання, правда направляють вони на сторінки інших сайтів, а не на сторінки вашого сайту.

Чи потрібні такі посилання, відповідь не легко дати, з одної сторони вони забирають вагу з вашого сайту, оскільки на вашому сайті їхні посилання, а з другої сторони якщо це посилання на корисні і відомі сайти, то це вже плюс вашому сайту, правда, то повинні бути дійсно відомі і корисні сайти, а не чиясь там візитка, чи рекламна сторінка.  

До речі із таких візиток, і рекламних сторінок, можна і під фільтр пошукових систем попасти, так що ще один жирненький “плюсик”, який стосується корисності плагіну.  

І того, залишилось ще додати пару слів до публікації.

 

Які вже будуть стосуватись налаштувань плагіна.

Ітак, перед установкою любого плагіна, спочатку перевіряється співпадання версії плагіна, з версією CSM, потім скачується архів плагіна, встановлюється і активується, посилання на плагін “broken-link-checker” нижче: 

https://wordpress.org/plugins/broken-link-checker/

щоб потрапити на сторінку налаштувань плагіну, через бокову панель адмінки, вибираємо розділ “Налаштування”, а не розділ “Інструменти”, тому що в тому розділі будуть показані тільки не правильні і перенаправлені посилання, але ніякі налаштування для роботи плагіна ви там не зробите.

В розділі “Налаштування” з випадаючого списку вибираємо “Проверка ссылок”, підводимо курсор миші, клацаємо на текст “Проверка ссылок”, і переходимо на вкладку з налаштуваннями, в принципі майже ніякі то, за великим рахунком налаштування,  і робити не потрібно.

broken link checker4

Так що, якщо ви лише не щодавно розпочали роботу в створенні сайтів на csm WordPress, і ще не достатньо впевнені в собі, вагаєтесь що можите щось зробити не так, тоді можите не спішити з цим, а зробити налаштування іншим разом. Оскільки налаштування робляться, тільки для власної зручності.

В панелі “Налаштувань посилань” знаходяться пять кнопок, спочатку перед вами буде відображатись перша, це “General”, означає “основна”, в ній вказуєте вашу адресу почти, для того щоб вам на почту приходило повідомлення, в випадку якщо знайдеться, не існуюче посилання, також можите виставити собі періодичність перевірки.

По замовчуванню  виставлено на кожних  сімдесять дві години.

broken link checker5

в ній вказуєте вашу адресу почти, для того щоб вам приходило повідомлення в випадку якщо знайдеться не існуюче посилання, і можна виставити періодиність перевірки.

Друга кнопка “Look for Links in” стосується такого, якщо  вам захочиться зробити вибіркову первірку, для якихось там особливих типів публікацій, скажем в неопублікованих ще матеріалах, зразу перед публікацією статі,  перевірити чи існує в ній не працююче посилання. Ну пригодиться хіба що, якщо автор не ви, а хтось інший, можливо тоді  прийшлось би скористатись, і перевірити його “мемуари”, на наявність різних посилань.  

Наступна кнопка “Whith links to chek”, я так зрозумів можна виставити,  якого саме типу посилання потрібно перевіряти, по зомувчуванню як я бачу виставлені галочки на перевірку звичайних, і потрібних посилань, це і на зображення і на ютюб відео.

Інші де галочки не виставлені, виставляються вами, мене наприклад посилання на відео з відеохостингу “вімео”  не цікавиь, на сайті їх не має, взагалі то не бачу сенсу з всім цим “бавитись”, оскільки по замовчуванню виставлено все що потрібно, тим більше в мене появились ще два не вірні посилання, одне з яких, це посилання на картинку.

Публікація з “битим посиланням”, бачу  російською мовою, а це означає що не правильне посилання на картинку, було створене через плагін WMPL, можна посилання не видаляти, а виправити,  ну що ж, є над чим працювати тепер,  отож  пора  мабуть вже  й закруглятись.

broken link checker6

Висновок, вважаю що плагін потрібний, керуючись  своїм, можливо ще не дуже вже й таким великим досвідом, всерівно хочу сказати що плагін суперовий, все працює “Ок”, до речі як бачу сам, можна навіть в налаштуваннях також, виставити ліміт навантажень на сервер.

Зайве, я вважаю для перевірки не існуючих посилань, шукати собі якісь сторонні ресурси, оскільки з таким плагіном ви легко, а точніше сам плагін  чудово справиться з такими завданням.

На цьому все до зустрічі !