ataviПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, в сьогоднішній публікації вирішив розглянути один чудовий сайт, який надасть вам змогу безкоштовно зберігати ваші закладки.  Перш за все виникає запитання,  для чого потрібний менеджер закладок, адже можливість зберігати закладки присутня і в браузерах.

Звісно що присутня, але в випадку якщо злетить операційна система, тоді звичайно що разом з  операційною системою  пропадуть  і всі закладки, які ви зберігали,  і ймовірніше деякі з них могли бути хоча і дуже рідко використовуваними, проте корисними.

Що я маю на увазі, закладки сайту на який ви скажем заходили давніше, на ньому була присутня якась корисна інформація для вас, і ви його звісно що зберегли в закладках, але ось сталась  халепа з ОС, і вам прийшлось її переустановити.

Назви всіх ресурсів запамятати не можливо, і звичайно що назви тих сайтів на які ви рідко заходили не запамятаються, тоді їх приходиться шукати через пошуковики. Звичайно що через пошуковики можливо все відшукати, але краще підстрахуватись,  потрати там якусь годинку або півгодинки,  аби перенести закладки з браузера на Atavi, і зберегти  їх зазделегідь.

Потім, в випадку форс мажорних обставин можна все швидко собі відновити, зайшовши на сайт Atavi, ввівши тільки особисті дані, логін і пароль, і без проблем

отримати можливість до своїх закладок. Таку можливість надає менеджер закладок Atavi. Де потрібно пройти тільки форму реєстрації, і в подальшому ввіши дані які ви вводили при реєстрації, отримати закладки на любому новому браузері.

Погодьтесь, набагато швидше і зручніше, ніж все робити вручну.

Отож перехожу на сайт Atavi, ввівши в панель пошуку https://atavi.com, на сайті пропонують зареєструватись, рядом вище знаходитья напис про те, що Atavi надійно збереже закладки, і вони будуть доступні з любого пристрою (компютера, смартфона чи планшета).

atavi1

https://atavi.com

Що ж зрозуміло як це працює, ви реєструєтесь, отримуєте обліковий запис, потім з любого пристрою переходите на сайт Atavi, вводити ваші дані,  які ви вводили при реєстрації і отримуєте всі вами раніше збережені закладки. Дуже зручно, коли користуєтесь планшетом чи смартфоном. Хоча синхронізація присутня тепер в кожному браузері.

Де також потрібно створити обліковий запис, завантажити браузер для Android або iOS і завдяки обліковому запису всі ваші закладки також буде можливо відновитити, але якщо для прикладу на компютері ви користуєтесь браузером від Firefox, то  на смартфоні щоб мати доступ до своїх закладок, вам також потрібно встановлювати Firefox.

З Atavi ви отримаєте доступ до своїх закладок в любому браузері. До речі чому я власне зацікавився менеджерами закладок, адже більшість з вас вважають такий додаток не потрібний. Раніше я  весь час використовував браузер Opera, але півроку  я користуюсь Mozilla, і звісно що мені ще невідомі всі нюанси цього браузера. Саме в браузері Mozilla, як виявилось на відміну від Opera, вкладка яка довго не використовується, зникає а на її  місце, прописується нова вкладка сайту який ви щойно передивлялись.

Із за такої дрібнички, я втратив одну  вкладку, вкладку на дуже потрібний мені ресурс, на жаль назву я не запамятав, тому прийдеться тепер шукати його через пошуковики, це і була  причина чому мене зацікавив менеджер закладлок.

Після реєстрації ви отримаєте можливість додавати сайти в закладки Atavi. Також можна встановити розширення Atavi для браузера, після чого, кожна нова порожня сторінка в браузері буде відкриватись з закладками. Налаштувати  Atavi під себе не складно, я вибрав саме спосіб додавши розширення Atavi до браузера Mozilla, також для Atavi присутні в налаштуваннях, і інші варіанти.

Але саме з розширенням Atavi мені зручніше користуватись, в цілому якщо ви не маєте бажання використовувати розширення Atavi, то просто збережіть сайт Atavi в одній з закладок браузера, і до ваших закладок будете діставатись через цю вкладку.

В чому різниця, якщо ви встановити розширення Atavi, тоді люба  нова вкладка в браузері буде відкриватись з зазделегідь збереженими закладками Atavi, похоже як в браузері Opera. До речі можна зробити Atavi і стартовою сторінкою, так що в принципі можна обійтись і без встановлення додатка Atavi, а мати доступ до своїх закладок через стартову сторінку.

Багато можна застосувати варіантів, основне це те що у вас появиться можливість зберігати закладки, розділити їх на групи щоб було зручніше відшукати потрібну, і мати можливість отримати доступ до своїх закладок з любого чужого, або свого другого компютера, а також планшета, чи смартфона.

В верхній панелі після того як ви встановити розширення Atavi, в браузері Mozilla Firefox появляться дві іконки, ліва “Зірочка”, а права “Квадратик з плюсом”.

atavi2

При наведенні курсора миші до іконки “Зірочка”, появиться напис “Надіслати в закладки”. Якщо у вас буде бажання додати цей сайт до ваших закладок, коли ви на ньому перебуваєте, то просто клацаємо на іконку “Зірочка”, появиться невелика вкладка, в якій підводимо курсор миші до значка папка, клацаємо і вибираєте категорію для закладки, потім клацаємо кнопку “Додати”.

atavi3

По замовчуванню створена тільки “Початкова категорія”, далі в налаштуваннях додаєте категорії самі, для прикладу я створив категорію з назвою РНР, і саме в цю категорію  збираюсь додавати до закладок ті сайти, які мають відношення до мови програмування РНР.

Самому можна створити декілька категорій, наприклад відеокліпи, музика, онлайн телебачення, і т.д. і в кожно додавати ті сайти які мають відношення до свого напрямку, наприклад в категорію спорт, додаємо сайти які відносяться до спортивної тематики, для новин інші сайти, розділивши все на категорії  щоб було зручніше відшукати потрібний сайт.

Для того щоб додати категорію, точніше сказати буде створити “групу” для заклкдок, в самому низу знаходиться значок (ШЕСТЕРНЯ), більшість з вас знають що така іконка відноситься до налаштувань, підводимо куроср миші до значка, появиться напис “Налаштування групи”, клацаємо і в вікні яке появиться даємо назву групі, після чого клацаємо “Додати”, і в низу у нас появиться ще одна категорія (група).

atavi4

atavi5

Наприклад група з назвою “РНР”, тепер в цю групу “РНР”, просто додаємо всі ті сайти які мають відношення до мови програмування РНР, потім створюємо ще одну групу, наприклад “Шаблони”, і в неї додаємо ті сайти на яких знаходяться шаблони, або іконки, або ще якісь корисні інструменти, які мають відношення до веб дизайну.

Screenshot_19

В принципі все по менеджеру закладок Atavi, хоча ще пару слів додам на рахунок налаштувань, в верхній панелі клацнувши на значок який має відношення до “Меню” (фото нижче), можна зробити деякі налаштування для себе, а саме відображення вікон закладок на сторінці, я виставив “Плиткою”, можна виставити відображення “Каскадом”, також можна поміняти пошукову систему, по замовчуванню гуглівська, або тему сторінки.

Screenshot_23

atavi7

Висновок один менеджер закладок Atavi це і зручно, і в подальшому вам безперечно пригодиться, рекомендую, в принципі все, буду закруглятись.

Закінчував друкувати цю публікацію якраз після закінчення матчу нашої збірної з футболу з збірною Ісландії, і ось почув таке інтервю від тренера збірної України Шевченко, в якому він зазначив що нічия з “таким грандом” це більше позитиву ніж негативу 😀

Ну що тут сказати, всі можливості вийти з групи ми мабуть втратимо ще на “екваторі” змагань, про те журналісти будуть на своєму стояти, що в нас мовляв була надзвичайно сильна група, що Шевченко це великий тренер, і за такий короткий термін не в силі створити боєздатну команду, тому що рівень чемпіонату слабкий, а звісно що в інших збірних, які змагаються з нашою збірною за вихід з групи, рівень (набагато вищий).

Тим більше  що Шевченко колись отримав “Золотий мяч”, а ось за таку заслугу потрібно обовязково дати побавитись зі збірною, потренувати, хе –хе як в свою чергу Тимощуку пограти в фінальній частині на ЄВРО, бо він вже закінчує карєру футболіста, і більше не буде мати таку можливісь, а в негативному результаті винуваті самі футболісти, бо вони “професіонали”, отримують великі гроші за виступи, і повинні здобувати перемоги і без тренера.

Що поробиш, така в нас логіка, де хто ще й бачить прогрес у грі, не знаю, давно вже не бачив такої гри від збірної, хіба що, ще в девяностих, коли ми знаходились на рівні Північної Ірландії. Вибачаюсь звісно що перейшов на футбол, але почувши це інтервю від головного тренера, закортіло таки висловити свою думку.

До зустрічі!