indexПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішня публікація має деяке відношення і до веб дизайну, тому що стосуватись буде авторського права, але спочатку дещо уточню, або скажу трошки простіше, скажем звідки дує вітер.

Отож, мабуть кожному з вас відоме значення цих двох слів “авторське право”, це право на власність якогось творчого проекту, на прикладі звісно що візьмем сайт, і всі ті матеріали які ви на своєму сайті викладаєте, ті ж публікації, це є ваша творчість, і рахується як ваше авторське право.

Суть сьогоднішньої публікації не зовсім буде стосуватись юридичного напрямку, тому не скажу вам, чи потрібно на публікації які ви викладаєте підтвержувати авторство, якимось скажем юридичним напрямком, щоб в дійсності публікації були захищені.

Також не маю  бажання сперечатись з деякими знатоками, маю на увазі сперечатись на рахунок того, чи авторське право справді можна підтвердити тільки лише одною простою дією, це в самому низу теми, прописати текст, що авторство підтвержено і захищено google, і всі права захищені.

Не думаю я, що ці права будуть такі вже і захищені, любий мабуть що в змозі скопіпастити вашу публікацію, вас послати прямо, і викласти майже таку ж саму в себе на своєму проекті, ну звісно можна навіть де що там поміняти в публікації, по суті то, що ви можите зробити тому хто “стиряє” у вас контент, мабуть нічого, тільки попросити не “тиряти” його.

 

А просити когось не красти, тоді який же це захист, ось і виявляється що ваші авторські права “ні – фі– га” не захищені.

Тут сперечатись можна багато, хтось “розпіниться” і буде з демагогією доказувати що ні, що все захищено, ну а більш толковіший буде пробувати якось і справді публікацію захистити, шукаючи шляхи, яким чином свою ж публікацію можа доказати, що вона насправді твоя.

Методів зісно що можна в мережі знайти достатньо, але я вважаю що перш за все, необхідно швидко запустити публікацію на індексацію.

Оскільки в такому разі ваша публікація через пару скажем хвилин, попаде в індекс, і посилання на вашу публікацію буде пошуковим роботом зафіксовано першим саме з вашого сайту, і тим самим, саме ви і будете вважатись автором статті.

Але для цього, потрібно користуватись спеціальними інструментами для веб майстрів, які знаходяться на таких потужних ресурсах як Яндекс вебмайстер, і гуглівський Google Search Console.

Для того щоб корстуватись цими інструментами, необхідно зареєструватись на цих порталах, потім зареєструвати сайт, а точніше доменне імя сайту, підтвердити що ви є власник сайту додавивши файл, який вам видасть система для підтверження власності, і цей файл буде потрібно додати в папку сайту.

 

Після підтверження власності на сайт, ви маєте можливість користуватись спеціальними інструментами для веб майстрів.

Далі я вже на прикладі розкажу як можна швидко відправити свою публікацію  в гуглівський індекс.

Отож ви підтвердили що саме ви є власником сайту, і тим самим отримали можливість користуватись гуглівськими інструментами для веб майстрів. 

Спочатку заходимо на сторінку для вебмайстрів, за посиланням нижче:

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=uk

index2

фото вище, показана вкладка коли ваш ресурс ще не підтвержений вами, що саме ви є власником сайту, нижче коли вже право власності підтвержено, ви маєте доступ до веб інструментів, і на цій сторінці клацаємо на функцію Search Console

index3

клацаємо на функцію Search Console

перейшовши на сторінку Google Search Console, з правої сторони знаходиться вказівка , що це є домашня сторінка, нижче пункт повідомлення, і ще нижче пункт інструменти для веб майстрів (веб інструменти), які до речі в даний момент не будуть потрібні, мається на увазі що на цей пункт не потрібно клацати клавішою миші для переходу в вкладку з інструментами.

По середині будуть відображатись дані вашого сайту, картинка на який відображається частинка головної сторінки вашого сайту, рядом вказується доменне імя вашого сайту, і як на картинці так і на доменному імені вашого сайту, при наведенні курсору миші, стрілка перетворюється на вказівний палець, а це означає що ми можемо клацнути клавішою миші, і перейти відкривши нову вкладку.

index4

де вказано червоною стрілкою клацаємо клавішою миші

Нова вкадка не перекине вас на ваш ресурс, а відкриється сторінка з інструментами, власне зверху справа, буде вказівка що це панель інструментів, тут фішка то в тому, що якщо клацнути клавішою миші на попередній сторінці на вказівку (інструменти для веб майстрів), то ви не попадете туда, де можна буде  проіндексувати вашу публікацію.

Клацнути клавішою миші потрібно саме на картинку, яка буде відображати частинку головної сторінки вашого сайту, або також  рядом де вказується доменне імя вашого сайту, також можите клацати на цей пункт, щоб перейти в панель інструментів.

По середині присутня інформація, яка повинна стосуватись вашого сайту, інфо яке споказує чи присутні помилки на сайті, чи робот бачить файл robot. txt, і ще багато корисної інформації, яка буде стосуватись правильної індексації вашого сайту.

index5

А в панелі інструментів нас цікавить пункт сканування, підводимо курсор миші, клацаємо і з випадаючого списку вибираємо опцію (переглянути як Google).

панелі інструментів нас цікавить пункт сканування

клацаємо і з випадаючого списку вибираємо опцію (переглянути як Google)

Отож далі саме на цій сторінці, посередині така вказівка (Переглянути як  Google), а нижче частинка інформації  (Погляньте, як Google бачить сторінки вашого веб-сайту).

А ще нижче буде вказано доменне імя вашого сайту, і рядом поле в котре вписується посилання, а вписується в це поле посилання на вашу публікацію, яку ви можите швидко проіндексувати.

 

Звісно що це стосується тієї публікації яку ви щойно виклали, а не місяць чи півтора назад.

Отож саме на цій сторінці, ви можите нову публікацію швидко проіндексувати, тим самим першим підтвердивши що саме ви є автор публікації.

Оскільки якщо ваш сайт ще не достатньо відомий пошуковикам, то той чи сайт часто відвідують пошукові роботи, може тупо стиряти вашу публікацію, викласти в себе, і оскільки пошукові роботи ії проіндексуть першою на його ресурсі, то його вже і будуть вважати автором публікації.

Ну а ви будете вважатись тим хто просто копіює чужіі матеріали і розміщує в себе на сайті, в результаті чого доменне імя саме вашого сайту відкинеться системою на останні сторінки в пошуках.

Таким чином саме на цій сторінці, ви маєте можливість цього всього уникнути, оскільки ви першим можите виставити посилання на вашу публікацію, і ця публікація буде вже відома системі.

Часу на цю процедуру витрачається дуже мало, і за такий короткий проміжок часу, навряд чи в когось получиться у вас щось “стиряти”.

До речі в поле куда вноситься посилання, не потрібно  прописувати доменне імя вашого сайту, оскільки воно вже прописане, а посилання починати з назви категорії, а не з назви доменного імені.

На цю річ обовязково звернути увагу, оскільки якщо ви будете вносити повністю посилання, то прописуватись буде двічі назва доменного імя вашого сайту, і відповідно сторінка не відшукається, а видасть помилку.

Приклад прописання посилання: 

http://ruszura.in.ua/korysni-prohramy-i-servisy/yakym-chynom-vstanovyty-prohramne-zabezpechennya-dlya-android-yakscho-ne-mozhlyvo-cherez-google-play-apkpure-dlya-android.html

правильно прописування посилання починається з категорії

korysni-prohramy-i-servisy/yakym-chynom-vstanovyty-prohramne-zabezpechennya-dlya-android-yakscho-ne-mozhlyvo-cherez-google-play-apkpure-dlya-android.html

а не з назви доменного імені

http://ruszura.in.ua/korysni-prohramy-i-servisy/yakym-chynom-vstanovyty-prohramne-zabezpechennya-dlya-android-yakscho-ne-mozhlyvo-cherez-google-play-apkpure-dlya-android.html


Далі залишається клацнути на одну з двох кнопок, саме вибрати спосіб надсилання  публікації, я завжди вибираю кнопку “отримати”. 

Крім того, що ви відправите посилання вашої нової публікації на швидку індексацію, для того щоб уникнути деяких там небажаних повідомлень, таких як що неможливо знайти посилання на ваш ресурс, сторінки вашого сайту погано індекуються,  або ще якісь похожі посилання, потрібно заздалегідь про все подбати.

А саме зробити внутрішню оптимізацію. Що таке внутрішнє, а що таке зовнішнє я думаю що багатьом зрозуміло, тому не має сенсу розяснювати.

 

Отож які потрібні дії для внутрішньої оптимізації вашого сайту.

Перш за все це файл robots.txt, цей файл, це звичайний текстовий документ, потрібний для протоколів передачі даних http, https, а також FTP, він вказує пошуковим роботам які сторінки чи файли потрібно сканувати а які ні.

Для чого взагалі потрібно щось вказувати пошуковому роботу, якщо є доступ наприклад: до системних файлів, або до сторінок архівів, і тоді робот витрачає час на сканування непотрібних для пошукової системи файлів, звісно що в часі у робота також мабуть визначений ліміт, і в кінцевому пісумку не знайшовши потрібного для пошукової системи, просто піти ні з чим.

Декілька таких скажем “холостих” відвідувань на ваш  сайт, скоріш за все дасть привід пошуковому роботу все рідше відвідувати ваш ресурс.

Тому то у синтаксисі файлу robots.txt не повинно бути помилок, кодування повинно бути UTF — 8, в іншому випадку коли кодування тексту не в UTF — 8, пошуковий робот може неправильно обробляти інформацію.

В принципі як перевірити правильність складання файлу, а також необхідні вимоги для файлу robots.txt, всю цю інформацію можна знайти на Яндекс вебмайстер або Google Search Console.

Також в папці вашого ресурсу потрібний файл sitemap.xml. Потрібний звісно що пошуковим системам, для того щоб орієнтуватися в структурі вашого сайту, коли будуть у вас виходити нові публікації, відповідно що тоді на вашому сайті зявляються нові сторінки, і завдяки файлу sitemap.xml пошукові  роботи їх швидше знаходять.

І звісно що за умови якщо файл sitemap.xml як і файл robots.txt правильно створений.

Отож файл sitemap.xml — це спеціальний файл, в котрому міститься  інформація по сторінках, мається на увазі що файл допомагає пошуковим системам у появі нових сторінок на сайті, короче потрібний для того щоб, під час індексації не були пропущені потрібні сторінки. 

В принципі ці два підпункта скоріш за все стосуються внутрішньої оптимізації, а не авторського права, хоча для вас а також для швидкої індексації ваших нових сторінок, про ці два файли вам буде корисно знати.

Що ще можна додати на рахунок захисту своїх публікацій, можна ще встановити спеціальний плагін, де в кожного хто  просто перенесе хоча б одне слово з сторінки вашого на сайту на свою сторінку, завдяки завчасно встановленому вами плагіну, отримає на своєму сайті, без відома посилання на ваш сайт.

Ну але це все скоріш за все для таких вже повністю профанів, любий хто з досвідом знай про такі “штучки”, тому звичайно завчасно все скопіює в текстовий редактор, ну а вже потім і на свій сайт перенесе, звісно що без ризику отримати лишнє ваше посилання.

Ну і в принципі все, буду закруглятись, скоріш за все якщо у вас буде можливість швидко повідомляти пошуковим  системам про появу нових сторінок на сайті, це і буде найкращим захистом ваших творчих проектів.

Ні ну не  буду сперечатись, якщо для якогось там нового відкриття мабуть що потрібний якийсь юридичний захист, то для публікацій достатньо буде швидке повідомлення пошуковим системам про появу цієї публікації в мережі.

Ну а хто з вас все ж таки вважає, що для захисту авторського права, достатньо буде на сторінці вказати відповідні дані, то коротко що саме необхідно вказати:

 — ЦЕ знак авторського права ©, далі ваше імя, прізвище, звісно що тект “всі права належать вам і перепубліковувати щось без вашого відома заборонено” ну і дату виходу публікації, хоча можливо дату і не обовязково.

Я все ж таки вважаю що, ні ну звичайно вказати внизу сторінок сайту таку інформацію лишнім не буде, але для підтверженння того що саме ви є автор публікації, краще цю публікацію запустити на швидке індексування.

Отож цю публікацію я ще в мережу не виклав, тому маю можливість все перевірити, як швидко все це спрацює, хоча по суті мною давно вже все перевірено, тому можу і без перевірок з певненістю сказати, що ваша публікація появиться миттєво в пошуковику.

До речі на фото вище вказано що публікація вийшла двадцять девять хвилин назад, стоїть другою, і на першій сторінці, з впевненістю можу сказати що вона там появилась значно швидше.

На цьому все до зустрічі!