anonimПривіт всім  відвідувачам Zura – Blog, в цій публікації знайдеться інформація про один із способів який можна застосувати, для того щоб досягнути якомога більшої анонімності в мережі.

А також сьогоднішня публікація стосується категорії “Корисні програми і сервіси”, оскільки в цій публікації буде говоритись про один з корисних ресурсів, на якому ви зможите отримати більш детальну інформацію, яка саме стосується ІР – адресів.

Для чого може знадобитись така інформація, тут варіантів може бути безліч, я використовував цей ресурс не тільки для перевірки зміни  ІР – адреси, на “whoer.net” справді можна отримати багато інформації на рахунок тієї  ІР – адреси, яку ви в даний момент використовуєте.

Тай взагалі, завдяки “whoer.net”, крім того що там знаходиться інформації в якій вказано яка анонімність у вас в мережі, також на цьому сайті можна знайти підказки, які стосуються того як підвищити свою анонімність, можливо підвищити получиться навіть і на 100%.

Раніше коли я користувався старішою версією “Opera”, то в мене виходило зробити сто процентну анонімність, але в теперішній виходить тільки на девяносто. Девяносто процентів для анонімності також не погано, а взагалі то, для анонімності найкращий варіант, це встановити на “флешку” операційну систему “Tails”.

Власне не буду багато “балакати” на рахунок використання методів і інструментів, щоб досягнути найкращої анонімності, можливо в майбутньому виділю для такого питання цілу категорію, оскільки одної публікації навряд чи вистачить, багато є способів щоб зробити свою анонімність самою найвищою.

Отож, повернусь  до сайту whoer.net, на одній з сторінок, а саме на whoer.net ймовірніше за все, ця сторінка вважається  головною, сторінка призначена для визначення  ІР – адреси, і на цій сторінці крім інформації про вашу ІР – адресу, знаходиться також інформації про вашого провайдера, і операційна система якою ви користуєтесь, і т.д.

 

на “whoer.net” можна отримати дуже багато корисної інформації, яка стосується тієї  ІР – адреси, з якої ви зайшли на сайт.

Дальше я сам зайду на сторінку сайту whoer.net, і більш детальніше розтлумачу яку інформацію можна отримати, або що цікавого і корисного ви як користувач, зможите дізнатись на сторінці сайту whoer.net.  

“Мой IP”  сторінка яка видає інформацію яка стосується тієї ІР – адреси,  якою ви корстуєтесь.  

anonim1

на сторінці показана корисна інформація

справої сторони показана наступна інформація

— ваша  ІР – адрес 

— місцерозташування, мається на увазі країна з якої ви зайшли на сайт — провайдер, який надає вам послугу для користування інтернтом, браузер, операійну систему, і хост.

На картинці звісно що не моя ІР – адреса, це адреса яку мені надали завдяки розширенню browsec, і як бачимо показує що я зайшов з Нідерландів, а провайдер Digital Ocean.

З лівої сторони ще цінніша інформація, там показано чи користувач який зайшов з цієї айпішки, чи використовує цей користувач якісь спеціальні  інструменти, щоб видавати себе за іншого. І як бачимо на картинці, що всюди стоіть “Ні”.

Навіть в полі де вказано “анонимайзер”, там вказано що “Ні”, це говорить про те що цей ір — адрес, який застосовую для анонімності, суперово підходить для цього. Буває що на сайті “whoer.net” в цьому полі відображається назва анонімайзера.

Означає що ця айпішка відома ресурсу “whoer.net”, відома тим що надається користувачам “browsec” для анонімності в мережі. За великим то рахунком на анонімність не впливає, оскільки адміну сайта який ви відвідуєте може бути і не відомо що саме ця айпішка надається анонімайзером для користування.

Ну “whoer.net” може бути і відома, про те не тяжко зачекати хвилинку, або поміняти країну, чи просто взяти ту саму країну, просто відключити і включити “browsec”, або перезапустити сторінку, і по любому отримаємо ту айпішку в якій в полі “анонімайзер” буде показувати слово “Нет”.

Зверніть на картинці  ще увагу на поле “DNS”, як бачимо в полі вказано, що країна розташування і “DNS” одна і та сама.

Це ще одне підтверження, що анонімайзер який я використовую, дуже хороший, мені прийшлось багатьма іншими ще користуватись, навіть і платні були, давайте візьмем приклад, країна наприклад Нідерланди, а “DNS” знаходиться в Гондурасі.

І навіть “Грицеві який пасе гусей”  — буде зрозуміло, що не буде провайдер який знаходиться в Нідерландах використовувати “DNS” який розташований в Гондурасі. Тому звісно що бажано щоб країна з якої ви заходите на сайт, а точніше провайдер який надає інтернет послугу і “DNS” співпадали.

Ще можна змиритись якщо “DNS” знаходиться в сусідній країні, але якщо візьму за приклад, були в мене випадки коли я заходив, країна вказувалась на Сінгапур а “DNS” в Польші, звісно що буде зрозуміло, якщо навіть і не буде вказуватись, що ви застосовуєте анонімайзер, але провайдер з Сінгапур звісно що не буде використовувати “DNS” з Польші.

Підівівши курсор до тексту “Ваша анонімність N%”, клацнувши на текст клавішою миші, з висуваючої вкладки отримаємо цінну інформацію, на рахунок того, що потрібно зробити щоб збільшити вашу анонімність.

anonim2

вказано  які дії застосувати щоб підвищити свою анонімність

Власне там не тільки вказано що потрібно зробити, а точніше сказати, які дії застосувати, але описано як їх застосувати

Наприклад візьму один з пунктів: 


Отличие IP-адресов Наши интерактивные проверки выявили, что вы не тот, за кого себя выдаете. Ваш реальный IP-адрес отличается от предоставляемого. Используйте правильные настройки системы и VPN, или выключите Flash/Java/ActiveX/WebRTC в браузере 

— раніше, коли підводив курсор миші до любого з пунктів, де знаходиться текст, який відноситься до даної частини тлумачення, то можна було звідтам перейти на сторінку, на котрій знаходилась інформація, які необхідно зробити дії щоб вирішити таке завдання.

Зараз бачу, що тепер можливо тільки перейти на сторінку, на якій вказана тільки  інформація “Як відключити Flash в основному браузері“, правда анонімність від цього збільшиться тільки на сім з половиною процентів, хоча бачу що інфо на цій сторінці,  як відключити Flash а саме в браузері Opera,  такої інформації яка би стосувалась “Opera” не має.

Як зробити щоб ІР — адреса не відрізнялись, в загалі то цей пунт виконати не просто, оскільки відключити WebRTC буде не просто, WebRTC вбудований в браузер з метою відправляти вашу настоящу ІР — адресу.

Тому навіть якщо ви використовуєте VPN, всерівно про вашу справжню ІР — адресу буде відомо через WebRTC.

 

Як відключити WebRTC, чи присутня така можливість в налаштуваннях браузера

В кожному браузері налаштування відрізняються, я не буду зараз описувати яким чином можна звільнитись від WebRTC в декілька браузерах, мені відомо було раніше, як це зробити в “Opera” “Mozila” “Chrome”, браузери дуже часто обновлюються, тому той спосіб який застосовувався давніше, може і не спрацьовувати.

Тим більше, щоб описати як відключити WebRTC в браузері “Mozila”, щоб описати сам спосіб, декілька рядків не вистачить, для опису потрібна буде ціла публікація, як зробити вимкнення WebRTC всерівно коротко опишу, правда тільки в браузері Opera.

Взагалі якщо дуже аж так турбує своя анонімність, то краще застосовувати інші інструменти, як вже не раз вказував які, це операційна система Tails, або браузер Tor.

Що стосується браузера “Opera”, то на сторінці сайту whoer.net, всерівно вказано що WebRTC включений, але справжньої ІР — адреси коли в налаштуваннях виставити спосіб нижче, не видно.

Отож, підводимо курсор миші до значка Opera, справа в вгорі, клацаємо і з випадаючого списку вибираємо параметри, клацаємо на “Параметри”, відкриється вкладка “Налаштування”, в боковому меню зліва вибираємо “Конфенденційність і безпека”, звісно що клацаємо на цей текст, і шукаємо розділ WebRTC.

В розділі список з чотирьох варіантів, всі вони стосуються WebRTC.

anonim3

anonim4

WebRTC включений, і ІР — адреса вказана

ставимо галочку біля “Вимкнути UDP без проксі”, і хоча після всіх цих дій на whoer.net показано що WebRTC включений, але ІР — адреси вже не видно, і анонімність збільшується на тридцять процентів.

anonim5

ставимо галочку біля “Вимкнути UDP без проксі”

anonim6

на whoer.net показано що WebRTC включений, але ІР — адреси вже не видно

Наступний пункт, стосується “Різного системного часу”, мається на увазі, що час країни з якої ви заходите, відрізняється від часу який встановлений в вашій системі. Час, щоб збільшилась анонімність в системі, потрібно виставити той, який є в тій країні,  до якої відноситься ІР — адреси з якої ви зайшли.

На whoer.net, в пункті “Час”,  вказано час, який відноситься до часового поясу країни з якої ви зайшли, і системний час, це час який виставлений в налаштуваннях вашої операційної системи. 

anonim7

 вказано час, який відноситься до часового поясу країни з якої ви зайшли, і системний час

Я користуюсь Windows 7, багатьом користувачам відомо як поміняти час в системі.

Підводимо курсор миші де вказаний час системи, в мене панель де вказаний системний час відображається знизу

anonim8

клацаємо клавішою миші  на час

після чого зявитсь вкладка в котрій клацаємо на текст “Изменение настроек даты и времени”

anonim10

появиться ще одна вкладка “Дата и время”, де клацається на кнопку “Изменить часовой пояс”

anonim9

далі  ще одна вкладка, в котрій потрібно виставити часовий пояс.

anonim13

anonim11

anonim12

На сайті whoer.net, в пункті “Время”, вказаний  локальний час країни, до якої відноситься айпішка з якої ми зайшли на сайт, і саме час цієї країни нам потрібно виставити з випадаючого списку, а саме вказати часовий пояс цієї країни в налаштуваннях системного часу.

На картинці whoer.net вище як бачите  “Sun Jun 18 2017 08:03:41 GMT+0200 (CEST)”,

—  08:03:41 в мене системний 09:03:41, різниця в одну годину, країна Нідерланди, столиця цієї країни Амстердам, отож з випадаючого списку шукаю  назву цієї столиці, виставляємо і клацаємо “Ок”.

Час системний зміниться, обновлюємо сторінку, на сайті whoer.net, бачимо що системний час тепер співпадає з місцевим, і відповідно анонімність збільшилась на пятнадцять процентів.

 

Залишилось змінити мову, щоб збільшити анонімність на двадцять процентів.

Для цього підводимо курсор миші до значка Opera,  і в меню зі списку також вибираємо параметри, клацнувши на “Параметри” відкриємо вкладку “Налаштування”, в налаштуваннях нас цікавить пункт “Браузер”, і там шукаємо ту частинку в котрій вказана “Мова”.

Там де вказаний текст “Мова інтерфейсу користувача”, з випадаючого списку міняємо мову, в даному випадку на голандську.

Перезапускаємо браузер і отримуємо девяносто процентну анонімність.

anonim14

90%

Десять процентів залишається щоб відключити  Flash, в налаштуваннях також присутній цей пункт, в якому виставивши галочку біля тексту “Блокувати запуск Flash на сайтах” повинно б по суті відключатись.

anonim15

Але на сайті whoer.net, вказано що Flash не відключений.

Чи вплине якось цих десять процентів на вашу анонімність, не знаю, в любому випадку це є ручний спосіб який створює анонімність на девяносто процентів, в старіших версіях браузера можна було зайти в спеціальний підпункт, і зробити сто процентну анонімність.

В самих нових версіях браузера, я поки що як туда дістатись не знайшов, також можна досягнути сто процетної анонімності і в браузері “Mozilla”, правда де що тяжче з налаштуваннями, але всерівно якщо все розтлумачено, можливо найближчим часом викладу інформацію і по цьому браузеру.

Давно я вже з цим всім не парився, скоро майже рік буде, а за рік самі знаєте що браузер “Mozilla” обновлюється декілька раз, і звісно що велика ймовірність того що там щось помінялось, і тим способом можливо отримати анонімність в сто процентів не вийде.

Ще раз відзначу, що крім цього ручного способу, можна для анонімності використати як вважається багатьма спецами, операційну систему Tails, яка якраз то і створена для тих осіб, яким потрібна найкраща анонімність в мережі.

Все на цьому, до зустрічі!