Acronis_Disk _DirectorПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішню публікацію вирішив присвятити категорії яка стосується корисних програм і сервісів, і в сьогоднішніх матеріалах буде говоритись, про програму для роботи з жорсткими дисками, яка називається Acronis Disk Director.

Виробник програмного забезпечення, компанія Acronis, важається досить відомою, спеціалізується на програмному забезпеченні, яке використовують для роботи з жорсткими дисками.

А саме за допомогою програм від  компанії Acronis, ви зможите створювати резеврні копії або скажем клони ваших жорстких дисків.

І в випадку, якщо у вас злетить операційна система, у вас буде можливість потім все відновити, без необхідності переустановки не тільки операційної системи, а також і прикладних програм які ви додавали до операційної системи, звісно що за умови, якщо ви завчасно створили копію системного диску.

Власне в мене також був подібний випадок, давніше  вже, ще на операційній системі Windows XP, мені довелось скористатись перевагами однієї з програм від компанії  Acronis, правда то була інша програма, але також відома, це  Acronis True Image,  коли після установки зовсім іншої Windows XP, в мене получилось відновити деякі програми, без необхідності їх установки в іншу Windows.

І це не зважаючи на те, що взагалі операційна система була іншою, з іншим сервіс – паком, скопіювавши завчасно збережені програмою Acronis True Image папки програм, які знаходились в системному диску, мені вдалось відновити деякі програми, без необхідності їх повторного встановлення.

Всього лише додавши в системний диск, папки встановлених програм, які я зберіг завчасно з системного диску попередньої операційної системи, саме програмою  Acronis True Image я тоді створив резервну копію цілого диску, і потім з тієї копії додавши папки програм в системну папку нової операційної системи, і виставивши деякі налаштування в програмі Acronis True Image, я відновив майже всі попередні програми, без необхідності їх знову встановлювати.

Acronis True Image дуже корисний інструмент по створенню резервних копій,  та й звісно що необхідний, адже в випадку чого, ви все будете в змозі відновити, варто приділити цій програмі увагу, можливо в одному з попередніх постів, я більш детальніше напишу про Acronis True Image, ну а зараз мова піде про інший відомий інструмент від цієї компанії, це Acronis Disk Director.

Взагалі то обидві ці програми рекомендують встановлювати разом, оскільки разом вони створюють дуже потужний інструмент по роботі з жосткими дисками, перша Acronis True Image орієнтована більше на резервному збереженню даних, а Acronis Disk Director орієнтований в більшості випадків на використанні дискових ресурсів.

 

Оскільки  в цій публікації  говориться про Acronis Disk Director, тому коротко в двох словах для чого вам може знадобитись ця програма.

З допомогою цієї програми, ви зможите створювати розділи жорстких дисків, і керувати ними, що я маю на увазі, це те що на одному жорсткому диску, ви зможите встановлювати різні операційні системи, а також зберігати і файлові системи.

Присутня можливість, встановлювати різні операційні системи в різні розділи, для багатоваріантних завантажень, скажем на одному диску мати в наявності декілька операційних систем, від “експішки” до “вісьмьорки”, а також, до речі мене саме це в програмах від Acronis зацікавило, коли вперше з програмою ознайомився, це те що, за допомогою цієї програми, можна перемістити операційну систему, з одного диску на інший.

Не бачу сенсу поглиблено описувати можливості програм від Acronis, адже хто з вас зацікавиться програмами від Acronis, той всю інформацію отримає на офіційному сайті виробника програмного забезпечення, додам що присутній в мережі також альтернативний варіант, для програм від Acronis, це програми які також від досить відомого виробника, який спеціалізується на створенній програмного забезпечеення для подібних завданнях, від компанії Partition. 

Раніше коли користувались “експішкою”, всі програми було прийнято не встановлювати в системний диск “С”, а для всановлення програм обирався інший з дисків, тому розмір системного диску не був великий. Коли я встановлював на ноутбук “сімьорку”, то переглядаючи на форумах інформацію про розміри системного диску, і майже всюди  писалось,  що  для сімьорки виділяють на системномий диск десь біля сто гігабайт.

Для мене тоді це здавалось “дико”, віддавати стільки місця для ОС, хоча, в принципі я обрав тоді майже такий самий варіант, це половина розміру з того що рекомендувалось.

Причина виділення стільки місьця для ОС, це встановлення програм в системний диск. Я не прихильник встановлювати програми в системний диск, пятдесять гігабайт вважав буде достаньо, навіть “вище головли”, місця на жорсткому диску для операційної системи.

Для чого стільки, думалось мені, адже тільки офісні програми від  Microsoft, необхідно встановлювати в системний диск, і все, але вже потім прийшлось деякі з програм  від  Adobe   “закидувати” в диск “С”.   З часом розмір диску “С” в мене добрячи таки збільшився, правда місця  всерівно ще достатньо було.

Не що давно, для своїх потреб встановлював пакет програм від Nero, більшості з вас відомо, скільки місця займає пакет програм від Nero.

Я не маю на увазі одну програму, для запису медіафайлів на гнучкий диск, давно вже нічого не записую на диски, дорого стало диски купувати, а цілий пакет, куди входить декілька програм.

І щоб встановити цей пакет, потрібно не мало виділити місця на диску для  Nero. В принципі Nero не вимагає обовязкового встановлювання в диск “С”, чим я і скористався, встановивши в один з не системних дисків.

Поюзавши  одну з прогів від Nero, а саме програму для створення слайдшоу, вже й встиг привикнути до неї, а тут раз і сталася “халепа”, Nero чомусь перестало працювати, прочитав потім у відгуках, там де автор виклав  Nero, від декількох з юзерів, що прога також переставала працювати, в одного “навіть” попрацювала тільки дві години, і перестала, в мене правда більше. Переустановка Nero вже нічого не давала, програма всерівно не мала бажання запускатись.

Позлившись на автора, (для чого такий пакет викладати), згадав, що є в мене класна збірка пакету програм від одного чувака, викладає збірки, в яких знаходиться безліч відомих програм, правда одне но, хоча і програми в збірці встановлюються дуже легко, всього то в три кліка, але всі устаноки в диск “С”.

То що я не дуже то і полюбляю, але вже що поробиш, привикнути встиг до Nero,  ну і ладно думаю, хоча місця то займе добряче на диску  “С”, але місця всерівно ще залишиться.

Все встановилось без проблем і працює надалі, нарікань не маю, правда диск “С” потім почав час від часу червоним кольорм виділятись, сигналізуючи про те, що місця стало не багато.

Але я всерівно не думав “паритись” над тим, щоб збільшити диск “С”, тим більше що ту програму яку я використовував для збільшення диску “С” ще працюючи в Windows XP, для  “сімьорки” не підходила.

А з чимось новим “бавитись” не хотілось, а ж поки не запустивши “Bandicam” (програма призначена для створення запису відео з екрану монітора), побачив після запуску текст “Що у вас не зареєстрована версія”, та ну його “в пень” думаю, дістало вже, ось і вирішив збільшити розмір в диску “С”, оскільки програма “Bandicam” також присутня в  збірці програм від того чувака.

Після встановлення і запуску Acronis Disk Director, не дуже то і зрозуміло було спочатку як з нею працювати, в програмі яку я використовував для збільшення диску “С” в Windows XP, по іншому все виставлялось, вирішив “погуглити”.

Далі заходжу в “гугляк” для пошуку інформації по роботі в Acronis Disk Director,  а саме як з нею працювати, і  дивно, не знайшов нічого толкового, на одному сайті цілі “мемуари”, радять що для збільшення розміру потрібно почистити диск “С” від мусору, і тим самим звільнити місце, (і справді зразу на 15г місця збільшиться), не знаю, мабуть відео в системний диск, в папку “Загрузки”  чувак закачував, а потім все видалив, навіть не розумію як в нього стільки місця звільнилось, хоча скріншоти справді показували що на диску “С” місця добряче збільшилось.

В більшості публікаціях все одне й те саме, писалось як за допомогою Windows утиліти збільшити розмір диску, була інфо про те, як за допомогою програми від Partition збільшити розмір системного диску, а ось про Acronis Disk Director ні чого.

Прийшлось мені самому до всього докопуватись, власне не дарма, оскільки розмір диску “С” збільшив, потім вирішив що можливо в когось з вас також  встановлений  Disk Director, і комусь ця інфо пригодиться.

Тай й про веб дизайн майже вже все що мені відомо виклав,  вирішив сьогоднішню публікацію присвятити програмі  Acronis Disk Director, і питанню (як збільшити розмір диску “С” цією програмою).

 

Далі вже безпосередньо про те як збільшити розмір диску за допомогою пограми Acronis Disk Director.

Отож запускаємо програму, воно то нічого складного, але коли знаєш як, а інша справа коли не маєш навіть звідки глянути і прочитати. Відкривається інтерфейс прогами, поділений на чотири частини, верхня звісно що меню програми, зліва бокове меню програми, знизу ще одне поле де красиво, в графічному варіанті показаний вигляд розмірів дисків.

disk director

не вибрати для налаштувань диск “С”, а точніше той диск, який ви хочите збільшити в розмірах

Тут то якраз і заключається “фішка в тому”, що спочатку потрібно вибрати той диск, з якого ви забирете “гіги” а точніше місце, щоб віддати гігабайти диску “С”.  

Не вибрати для налаштувань диск “С”, а точніше той диск який, ви хочите збільшити в розмірах, а вибрати спочатку той диск, який вам потрібно зменшити в розмірах, щоб віддати розміри диску, який ви хочите збільшити. В мене це диск “Е” з назвою “Install”.

disk director2

вибрати спочатку той диск, який вам потрібно зменшити в розмірах

Підводиться курсор миші до потрібного диску, (диск з якого ви забирете гігабайти), клацається щоб виділити, ну а далі вибираємо функцію “Изменить размер тома”.

До речі вибрати цю функцію можна трьома способами,

з бокового меню, воно появиться після того як ви клацнете на диск з якого вам потрібно забрати “гіги”, а точніше зменшити в розмірах

disk director3

або в верхньому меню, в розділі “Управление дисками”, клацаємо там і з випадаючого списку також вибираємо  “Изменить размер тома”,  

disk director4

ну або безпосередньо також клацаємо, підвівши курсор миші до потрібного диску правда вже іншою клавішою миші, і з випадаючого списку також буде доступна функція “Изменить размер тома”.  

disk directo5

Як говориться “від перестановки доданків сума не міняється”, отож перед нами відкриється вкладка, в котрій нам потрібно зменшити розміри диску, для цього або виставляємо вручну розміри, в лівій половинці вкладки, біля тексту “Размер тома”,

disk director6

або вище де показана графічна схема диску, просто його звужуємо, підвівши курсор миші в кінець диску і клацнувши на жовтий кружочок звужуємо, при цьому нижче появиться текст “Незанятое свободное пространство” а біля нього число, яке буде вказувати на розмір.

disk director7

Число означає скільки місця ви забираєте у одного диска, потім стільки ж звісно що додасться до іншого диска. Коли все виставилось, тоді клацається кнопка “Ок”, в верхній панелі після того як клацнули на кнопку “Ок”, появиться жовта мітка з значком “Стартовий прапорець”, і текст “Применить ожидающие операции”.

Далі вибираємо вже диск який ми хочимо збільшити в розмірах, мені потрібно збільшити  диск “С”, ну вам можливо потрібно збільшити інший диск, любий можна який ви хочите збільшити в розмірах, а також і зменшити, відкриється така сама вкладка, правда вже з іншим диском.

Для того щоб його збільшити, потрібно виставити галочку біля тексту “Добавить не занятое место к тому”, і перетянути в верхньому полі, там схема графічного зображення диску, підтянути “повзунок” до кінця. Біля тексту “Размер тома” має появитись вже більший розмір. А це означає клацнути на кнопку “Ок”. 

disk director8

потрібно виставити галочку біля тексту “Добавить не занятое место к тому”

disk director9

підтянути “повзунок” до кінця

disk director10

Далі нас цікавить жовта мітка в верхній панелі з значком “Стартовий прапорець”, і текст “Применить ожидающие операции”, біля тексту вже буде знаходитись цифра (2).

Screenshot_16

Це означає що ми виставили дві операції,

1 — зменшити розмір диску “Е”

2 — збільшити розмір диску “С”, за рахунок зменшення розміру диску “Е”.

Все зрозуміло і легко, клацаємо на жовту мітку, появиться вкладка в якій буде показаний процес операцій, в мене складався з шести розділів, далі кнопка “Продолжить”, і потім ще одна вкладка з інформером, звісно що все одобрюємо, починає перезапускатись система, і можна йти покурити, або по обідати, часу трохи займе.

disk director14

Ну або залишитись на місці, і наблюдати за самим процесом, звісно що після перезапуску відкриється DOS — середовище, в котрому правда вже в консольному режимі можна дивитись як проходить сам процес.

Після того коли програма обробить всі шість розділів, почне запускатись операційна система, може бути так що появиться тільки значок “Windows”, і деякий час все буде стояти на місці, ні в якому разі не потрібно виключати, або перезапускати компютер.

Оскільки після того як Acronis Disk Director виконає свою роботу, утиліта яка входить в “Windows”, повинна перевірити диск, на наявність помилок, тому через деякий час відкриється синій екран, з англійським текстом, потрібно почекати деякий час, поки утиліта не завершить свою роботу, а далі  “Windows” сама запуститься.

Хто вже змінював розміри диску, звісно що подібна процедура відома, далі залишається все перевірити, якщо розміри не збільшились, то звісно що ви щось десь не виставили, тоді повторіть все спочатку.

Ну і все на цьому буду закруглятись, памятаю коли робив свое перше завдання з компютером, це “прожиг” диску, почув вислів (що це найлегше що можна робити на компютері), зміна розміру диску, ну або тома як правильно виражатись, також вважається найлегшим завданням по роботі з жорсткими дисками.  

Ну і надзвичайно просто це зробити в програмі Acronis Disk Director, додам що крім зміни розміру тома диску, аналогічно так само можна і розділити диск на розділи.

Хоча  мені, правда не  дуже  довго, але все таки  прийшлось “почіхати репу”, коли відкривши  диск “С”, не міг спочатку “второпати” як змінити його розмір в цій програмі, в попередній нортоновській утиліті все виставлялось вручну, в одній вкладці, а тут налаштування по іншому, правда набагато зручніше.  

До зустрічі!


user_97

На відео показано як змінити розмір тома диску, за допомогою програми Acronis Disk Director.