nastolПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, судячи з назви публікації ви мабуть вже здогадались який напрямок сьогоднішньої публікації, в цій публікації буде говоритись про інформер.

Який повинен показувати статистику, а саме, на сторінку сайту якщо додати цей інформер, тоді у вас на сторінці будуть відображатись скільки років, місяців і днів вашому сайту.

Що для цього потрібно зробити, всього то на всього скопіювати рнр код, який знаходиться на сторінці нижче, виставити потрібні  налаштування в рядку коду, дату з якої скрипт повинен вести облік, і зберегти зміни.

Скрипт написаний мовою програмування РНР, тому для того щоб перевірити чи скрипт працює, звісно що потрібний сервер, реальний, або локальний сервер.

Локальний сервер, може бути створений завдяки пакетам програм, призначеним для такого завдання, створений на вашому компютері, оскільки без сервера роботу рнр скрипта перевірити буде не можливо.

В себе на сайті я код скрипта виставив в віджетах, якщо сайт створений системою управління контентом csm WordPress, тоді для того щоб вибрати місце на сторінці сайту для інформера з даною статистикою, та й взагалі для коду любого скрипта,  які написані мовами програмування рнр,  або  javascript,  для цього використовують  віджети,  з встановленого плагіну.

Якщо у вас сайт, або сторінка сайту, створена без застосування систем управління контентом, тоді код можна виставити в любе місце і без плагінів. Просто вставляєте код в потрібне місце на сторінці, після чого на сторінці появиться така статистика.

І звісно, також необхідно в рядку коду виставити потрібну дату.

На zura — blog побачити як працює цей скрипт можна в боковому меню зліва, там знаходяться декілька інформерів, інформери показують різну статистику, про одну з них, і говориться саме в цій публікації.

Ця статистика має відношення до кількості років, місяців, і днів. Звісно що, текстове значення в скрипті ви також зможите переробити, на  Zura — Blog  цей скрипт призначений для того щоб показувати таку інформацію, як скільки часу існує сайт, ви ж в свою чергу помінявши в коді текст, налаштуєте все для себе.

Скажем так, щоб на сторінках сайту було показане інше текстове значення, скільки  років, днів і місяців не сайту, а вашій компанії, ну або ще інші якісь варіанти, скажем скільки  років, днів і місяців вам.

Все що потрібно для того щоб справитись з таким завданням, це скопіювати код нижче, і вставити в місце на сторінці, яке ви вибрали для показу статистики.

 

Скрипт який вираховує час, а саме скільки років, місяців, і днів

<?php
 $birthday = mktime(0, 0, 0, 12, 19, 2014);
 echo 'Zura-Blog ';
 echo birthday($birthday);

 // Кількість років, місяців і днів, що минули з дня народження

 function birthday($sec_birthday)
 {
  // Сьогоднішня дата
  $sec_now = time();
  // Підраховуємо кількість місяців, років
  for($time = $sec_birthday, $month = 0;
    $time < $sec_now;
    $time = $time + date('t', $time) * 86400, $month++){
    $rtime = $time;
    }
  $month = $month - 1;
  // Кількість років
  $year = intval($month / 12);
  // Кількість місяців
  $month = $month % 12;
  //Кількість днів
  $day = intval(($sec_now - $rtime) / 86400);
  $result = declination($year, "рік", "роки", "років")." ";
  $result .= declination($month, "місяць", "місяця", "місяців")." ";
  $result .= declination($day, "день", "дня", "днів")." ";
  return $result;
 }

 // схиляння числа $num
 function declination($num, $one, $ed, $mn, $notnumber = false)
 {
  if($num === "") print "";
  if(($num == "0") or (($num >= "5") and ($num <= "20")) or preg_match("|[056789]$|",$num))
   if(!$notnumber)
    return "$num $mn";
   else
    return $mn;
  if(preg_match("|[1]$|",$num))
   if(!$notnumber)
    return "$num $one";
   else
    return $one;
  if(preg_match("|[234]$|",$num))
   if(!$notnumber)
    return "$num $ed";
   else
    return $ed;
 }
?>

Отож далі розбераємось в коді, самий перший рядок коду, в ньому виставляєте налаштування, це дату, час з якого моменту скрипт повинен рахувати роки, місяці і дні.

$birthday = mktime(0, 0, 0, 12, 19, 2014);

цифра “12” — відноситься до місяця

цифра — “19” має відношення до днів

цифра —  “2014” відноситься з якого року йде відлік

В другому рядку

echo ‘Zura-Blog‘;

прописуєте своє слово, яке повинно вказувати текстове значення, до чого саме має відношення дата, скажем для прикладу якщо до вашого дня народження, тоді вказуєте echo ‘Мені зараз’; і замість слів “Zura-Blog”, у вас на сторінці будуть відображатись слова “Мені зараз”, а далі числом скільки років, місяців, днів.

І далі зберігаєте зміни, перезапускаєте або відкриваєте сторінку в браузері, на котрій знаходиться цей код, і далі результат.

До зустрічі!