matrixПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішня публікація в якийсь мірі продовження поза минулої публікації, там мова йшла про вибір сучасних телевізорів.

Інфо в сьогоднішній публікації, в більшості буде стосуватись вибору матриці для екрану телевізора моніторачи плашета, ну або точніше сказати, вибір технологій які застосовують для виготовлення матриць для дисплею.

Звісно що, якщо навіть скажем неозброєним оком придивитись на картинку двох планшетів з різним дисплеєм, які є з різними технологіями виготовлення матриць, візьмем для прикладу IPS і TFT екрани, то різниця в загалі то буде замітною,

В планшеті, екран який створений з IPS матриці, зображення буде виглядати чіткіше ніж планшет чий екран  створений з застосуванням технології TFT.

Але в принципі, якщо візьмем для прикладу ще й такий випадок, наприклад ми вибираємо планшет тільки для ігор, то в такому випадку наші вимоги може задовільнити і планшет, екран якого зроблений за технологіями TFT.

Наш вибір, звісно що в першу чергу буде залежати від комплектації приладу, зрозуміло що  екран з IPS коштує дорожче ніж екран з TFT матрицею.

Але якщо в планщеті з матрицею IPS в цьому планшеті наприклад  знаходиться двоядерний процесора, а в планшеті чий екран виготовлений за технологією Twisted Nematic, і там знаходиться чотирьохядерний процесор, то в  випадку, якщо маємо намір придбати планшет суто для ігор, то звісно що, краще зробити вибір на планшеті з чотирьохядерним процесором.

Звичайно,  можна  взяти планшет і з чотирьохядерним процесором і з матрицею IPS, якщо вартість приладу для вас не має суттєвого значення.

В мене є в наявності два планшета, один від фірми самсунг один від леново, і різниці між ними великої не бачу, можливо трошки краще читати текст на планшеті з леново, в ньому матриця виготовлена з  IPS технологією.

В принципі, сьогоднішня публікація стосується не вибору комплектації ноутбука або планшета чи телевізора, а тільки вибору матриці для екрану, тому наступні рядки вже будуть стосуватись суто самої матриці.

 

Отож якою інформацією потрібно володіти при виборі матриці екрану.

При виготовлені сучасних екранів, застосовують три технології, Twisted Nematic (TN, STN, TN+Film), Multi-Domain Vertical Alignment (MVA), IPS (In Plane Switching).

Сама дешева вважається Twisted Nematic, орієнтуючись за особливостями при яких варто зробити вибір, це — низьке енергоспоживання і хороший час реакції, але контрастність не найкраща. І є ще одна перевага цієї технології, це те що биті пікселі не чорні як на екранах виготовлених іншими технологіями.  

Multi-Domain Vertical Alignment (MVA) — екрани виготовлені за цією технологією мають кращу і вищу яскравість і контрастність. Кращу передачу кольорів, кращі кути огляду . 

IPS (In Plane Switching) — матриця екранів виготовлених за цією технологією вважається найкращою, звісно що і найдорожчою.

Появилась ще одна нова технологія, її запропонувала фірма Samsung Electronics, технологія називається Super PLS (Plane to Line Switching), власне вважається що ця технологія повинна замінити технолгію IPS (In Plane Switching), але поки що як зазначають багато спеціалістів в цій сфері, якихось таких суттєвих переваг над  IPS (In Plane Switching) не виявлено.

Використовують екрани, а правильніше сказати дисплеї виготовлені за цією технологією Super PLS (Plane to Line Switching) в планшетах і смартфонах компанії Samsung Electronics, такі Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Note та і інші.

Взагалі – то більшість виробників не вказують які типи матриці в іхніх дисплеях, а вказують тільки по яких технологіях вони виготовлені, одні виробники роблять ставку на хороший час відгуку, довший час автономної роботи, інші на якість зображення.

В принципі, якщо вибирати скажем ноутбук, і  з яким екроном надати вибір ноутбуку, то для перегляду тексту, читанню сторінок, для цього вистачить і дисплея з розштренням XGA, яке має – 1024х768 пікселів, для графіки звісно що варто надати вибір з WUXGA це 1920х1200 пікселів, для ігор ще крутіше, але для ігор вже краще обрати системник.

Оскільки ноут буде нагріватись,  коли ви граєте в якусь скажем потужну  гру, ну і самі розумієте кожен прилад мусить мати свій ліміт, і звісно що в такому разі ноут свій ліміт  вичерпає скоріше. Та й взагалі, при виборі ноутбука чи планшета також слід звертати увагу на покриття екрану.

Якщо поверхня екрану матова, то вас не будуть доставати відблиски, на глянцевих звісно що відблиски видні набагато сильніше, і якщо в білий день щось передивлятись, скажем якийсь фільмак, то у вас получиться дуже дратівливий перегляд.

Але зато дисплей з глянцевою поверхнею, погодьтесь що на вигляд набагато красивіший, і звісно що зображення на такому дисплеї виглядає набагато яркішим, ніж навіть і в сучасному матовому. 

Ну і в принципі на рахунок інформації по вибору матриці екрану все сказано. Тим самим приходить вже й час зробити висновок, пора висловити свою думку на рахунок вибру матриці екрану.

Отож, в принципі це не то що моя думка, а також і спеціалістами вважається що малий час відгуку являється  головною і єдиною перевагою в TN-матриць над іншими, остальні параметри знаходяться у цих технологіях на  середньому рівні, але дисплеї виготовлені за такої технології цілком підійдуть для ігор і перегляду фільмів, а також для  офісної роботи.

Тому для любителів мультимедійних розваг, можна і не дуже то і “паритись”, а конкретніше не робити ставку на дорогі типи, такі як IPS (In Plane Switching), ну а для якоїсь серйозної або професійної  роботи, скажем роботи з графікою і т.п, то звісно що варто вибирати інші і дорожчі типи матриць.

І коли я вибирав сучасний телевізор, глянувши в документації тип матриці екрану TN+Film, всерівно обрав саме модель з таким екраном, але з комплектацією потужнішою, хоч і дешевші телевізори з таким типом але вважаю що я і не прогадав.

Хоча, що скажу, переглядати інтернет сторінки  взагалі – то нормально, “ок” як говориться, ну а коли читати якийсь текст з мого телевізора, тоді присутньо трошки скажем дискомфорту під час читання, можливо з ай пі ес – кою було би читати текст “прикольніше”, але погодьтесь “телек” все ж таки для перегляду кінофільмів, трансляцій, телепередач призначений,  а не для читання романів, новелл і т.д.

Для любителів почитати краще купити електронну книгу з відповідним екраном. 

На цьому все до зустрічі.