waretoolsПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, продовжую викладати публікації які стосуються операційної системи Kali linux, сьогоднішня публікація буде стосуватись додаткових інструментів VWware tools.

Ну і звичайно що, виникає відразу запитання, а що це за інструменти, а для чого потрібні ці інструменти.

Інструменти VWware tools зроблять вашу роботу з операційною системою Kali linux в віртуальній машині значно комфортнішою.

Звісно за умови, якщо ця система вже встановлена в віртуальну машину, а сама віртуальна машина створена програмою  VWware Workstation 12 Pro.

Зрозуміло що, якщо операційна система Kali linux встановлена не в віртуальну машину, а на флеш накопичувач, або на жорсткий диск (вінчестер), тоді звичайно ніякі інструменти VWware tools вам не будуть потрібні. 

VWware tools — працюють тільки в віртуальних машинах, створених програмою VWware Workstation 12 Pro.

Коли ви встановлюєте будь яку  операційну систему в віртуальну машину, тоді для комфортнішої роботи з цією системою в віртуальній машині, необхідно ще й встановлювати додаткові інструменти.

 

Ці інструменти допоможуть відчувати себе на багато комфортніше, коли  ви будете працювати в будь якій гостьовій системі, яка створена в віртуальній машині.

Звісно що, гостЬова система може бути встановлена і на вінчестер, або флеш накопичувач, в такому разі ніяких інструментів не потрібно, а ось якщо система встановлена в віртульну машину, тоді просто необхідні додаткові інструменти.

Для віртуальної машини створеної програмою  VWware Workstation 12 Pro, такі інструменти називаються VWware tools.

Отож,  VWware tools необхідні  для операційної системи Kali linux, системи яка повинна бути встановлена в віртуальну машину, встановити такі додаткові інструменти для кращої роботи операційної системи в віртуальну машину, як виявлялось згодом, було не дуже то і просто.

Скажу вам так, що дуже багато способів можна було знайти в мережі, але в мене жоден з тих способів які я пробував, не спрацьовував.

У всіх способах які я тоді знайшов, і які я спробував використати, всюди встановлювались інструменти VWware tools, через команди в терміналі.

В мене зовсім нічого не спрацьовувало із знайденого мною, і прочитаного, причина, ну не знаю, можливо що не правильно в терміналі вказував шлях для файлу, хоча навряд чи, в загальному я і вирішив не паритись з тим терміналом, а точніше з введенням команд в терміналі, а спробувати зробити все по іншому, без використання терміналу.

І знаєте, в мене все получилось, спосіб доволі таки простенький, тому вирішив я поділитись цим способом з вами. Тим хто починає лише засвоювати linux, можу порадити, якщо у вас не получається тими методами які описують автори, пробуйте якісь свої, привичні і зручніші для вас.

Візьму за приклад розпакувати архів, якщо цю операцію робити через термінал, потрібно правильно вказати шлях на архів, а також команду щоб відкрити цей архів, потім команду і шлях щоб розпакувати, в іншому випадку не вийде розархівувати через термінал, тай взагалі, на всі операції в терміналі потрібно прописувати напрямок до файлу.

Коли мало знайомий з таким способом, то задачка виявляється не те щоб не проста, але і трошки скажем такий спосіб “дратує”, коли спробував цю задачку зробити звичним для себе способом, і коли все спрацювало, тоді і подумав, ну а “на—ф–га” мені було так мучитись з тими терміналами.

Отож запускаємо Kali linux в віртуальній машині VWware Workstation, і після того як система запустится, ми зразу побачимо що нам потрібно виставити налаштування робочого столу на повний екран, оскільки такий вигляд робочого столу операційної системи Kali linux нас не дуже буде задовільняти, адже цей вигляд не буде співпадати з розмірами екрану.

waretools1

Зичайно після того як ми встановили Kali linux в віртуальну машину, і в нас не получається розгорнути робочий стіл системи на цілий екран, ми зрозуміло що приймеся виправляти такий не долік.

waretools2

Але, проста зміна маштабу екрану нічого не дасть, оскільки  робочий стіл просто збільшиться в розмірах, і всерівно не буде співпадати по пропорціям.

А нам потрібно щоб екран співпадав по пропорціях, тому для цього нам необхідно встановити для віртуальної машини, на якій встановлена ця операційна система, хоча взагалі – то не тільки для Kali linux потрібно встановлювати додаткові інструменти VWware tools, а також для будь якої операційної системи будь – то Windows, чи ще якась інша, для будь якої системи яку ви встановлюєте в віртуальну машину, потрібні ще й додаткові інструменти.

І такі інструменти потрібні не тільки для того щоб була можливість розгорнути робочий стіл системи на цілий екран, а також щоб було можливо підключати до роботи з операційною системою і дисковод, і флешнакопичувач через usb.

Ну що ж, першим ділом, давайте я закрию диск Kali live, він не потрібний, появився на екрані після того як я щойно встановив цю систему в віртуальну машину, а потрібний буде диск VWware tools, не факт що диск Kali live буде відображатись у вас після встановлення, якщо відображається то можите закрити, щоб не мішав.

waretools3

Як вивести диск VWware tools на екран, для чого це потрібно, для того щоб у нас була можливість в диску відкрити потрібно вкладку, а не “паритись” з командами в терміналі, в вкладці перенести або скопіювати папку з архівом на робочий стіл, в архіві якраз і будуть знаходитись папки і файли з інструментами VWware tools, а потім розархівувати, і вже встановити ці додаткові інструменти без введення команд в терміналі.

Для цього підводимо курсор миші до верхньої панелі програми, в ній знаходяться інструменти VWware Workstation, ця панель потрібна коли ви повністю розгорнули робочий стіл операційної системи на екран, підводимо курсор миші в самий верх, тоді появиться панель з інструментами віртуальної машини VWware Workstation, нас цікавить функція “Виртуальная машина” (див картинка внизу), клацаємо далі, а далі появиться випадаючий список з функціями, а з випадаючого списку вибираємо, і також клацаємо на “Установить  VWware tools”.

waretools4

Після чого на робочому столі, появиться диск з назвою VWware tools.

waretools5

Підводимо  курсор миші до диску, і клацаємо двічі, після чого відкриється вкладка з папками і файлами, які знаходяться в диску VWware tools.

Файлів пять, з цих файлів нам потрібно вибрати файл архів, розширення файлу gz, точніше папку з архівом, цей архів нам потрібно буде розархівувати на робочий стіл.

Як цю операцію попростіше зробити, потрібно просто півести курсор миші до файлу архіва, клацнувши клавішу не відпускати її, а перетянути файл архів на робочий стіл.

waretools6

Коли перетягнули, ну або скажем скопіювали архів на робочий стіл, тоді двічі клацаємо на цей файл архів щоб відкрити його, відкриється вкладка з папкою “vmware-tools-distrib”, далі шукаємо в вкладці вверху кнопку “распаковать”, на яку звичайно що клацаємо на кнопку, а далі розпочнеться розархірування.

waretools7

Можна також ще й вказувати місце куда розпаковувати папку, я не вказував, після того коли відкриється вкладка, в якій буде написано що розархівування успішно завершено, потрібно знайти папку “vmware-tools-distrib”.

Можна самому пошукати папку “vmware-tools-distrib”, але простіше буде клацнути на кнопку “показать файлы”, а не на кнопку “завершить”, і щоб потім не гаяти час, і не шукати місце куда розархівувалась папка, а зразу потрапити в то місце, де папка знаходиться, чи так чи сяк, але всерівно шукаємо потрібну нам папку з назвою “vmware-tools-distrib”, і коли знаходимо, тоді звичайно що двічі клацаємо на цю папку, щоб її відкрити.

waretools8

Далі в папці нам потрібно знайти файл “vmware-install.pl”.

waretools9

І аж тепер, для того щоб запустити файл “vmware-install.pl” на виконання, нам буде потрібен термінал, запускаємо термінал, а далі також просто все робиться, перетягуємо файл “vmware-install.pl” з папки, клацнувши і не відпускаючи клавішу, перетягуємо цей файл в термінал, і в нас зразу в терміналі буде вже прописаний шлях на цей файл, і нам не потрібно вже буде самому визначати і прописувати шлях на цей файл.

Погодьтесь що набагато легше якби ми всі ці операції як з розархівуванням, так і вибором місця як для архіву, так і для папки куда її помістити, все це робили вводячи команди і вказуючи шлях в терміналі. 

waretools10

waretools11

Все що нам тепер потрібно робити далі, оскильки шлях сам прописався, це видалити лапки (‘ ‘), вони розташовані на початку, і в кінці рядка, і клацнути клавішу “Enter”,

waretools12

і в подальшому на любі запитання куда, а точніше в яке місце встановлювати той чи інший інструмент, клацаємо клавішу  “Enter”.

Після того коли в терміналі прочитаєте слово “Enjoi”, можите перезапускати операційну систему, все готово.

waretools13

Набираєте в терміналі команду “reboot”, і після перезапуску системи, робочий стіл появиться вже повністю підігнаним по параметрам на весь екран. 

waretools14

VWware tools будуть встановлені, скажу ох і “намудохався” я з цим встановленням, оскільки пробуючи способи які описували інші автори, орієнтувався я на ту інформацію,  яку я знаходив в мережі, в кінцевому підсумку нічого в мене з установкою не виходило.

На форумах знаходилось безліч запитань, як встановити додаткові інструменти VWware tools в VWware Workstation, для операційної системи Kali lunux. і відповідей також безліч, але під ними коменти користувачів, в яких говорилось, що нічого не виходить.

Прочитав я ще, що можна скачати спеціальний образ Kali linux, в якому вже будуть встановлені додаткові інструменти VWware tools.

Писалось що це найлегший варіант, чи спрацює такий варіант я не знаю, оскільки я не пробував цим способом користуватись, по суті звісно що можливо найлегший спосіб, тому що просто встановлюєте систему в віртуальну машину, іменно з цього образа, і у вас вже будуть встановлені по замовчуванню система з додатковими інструментами VWware tools.

Я спробував свій, він в мене “проконав”, по суті всього то вивели через  верхню панель програми VWware Workstation 12 диск VWware tools, далі знайшли і розархівували архів, знайшли папку “vmware-tools-distrib”, в папці знайшли файл “vmware-install.pl”, запустили термінал, перетягнули файл “vmware-install.pl” в термінал щоб прописався шлях, в рядку де появиться шлях, там буде прописаний рядок в якому потрібно на початку і в кінці видалити лапки, і далі запускаєте на файл виконання, клацнувши клавішу  “Enter”.

Після чого перезапускаєте все командою “reboot”, в принципі всі ці операції я записав на відео, тому маєте можливість все переглянути на відео, як додати додаткові інструменти  VWware tools в віртуальну машину VWware Workstation 12 для операційної системи Kali linux.

Відео як встановити VWware tools для Kali linux в віртуальній машині VWware Workstation 12 Pro в кінці публікації.

До зустрічі !


На відео показано як встановити додаткові інструменти VWware tools для Kali linux в віртуальну машину VWware Workstation 12 Pro, більше відеороликів які стосуються Kali linux ви можите переглянути на Zura – Blog chanell ”