wordpressПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, в сьогодішній публікації вирішив поговорити про обновлення csm WordPress. 

А саме обговорити такі питання, чи варто обновлювати csm WordPress, як тяжко буде початківцію справитись з таким завданням, і звісно, які переваги можна отримати коли ми все обновимо.

Висловлюю як говориться свою точку. На рахунок того чи варто обновлювати csm WordPress,  і які переваги можна отримати.

Звісно зрозуміло, що будь яке обновлення, чи то звичайна програма, чи плагін, і тому подібне, по суті, повинно принести користь. Оскільки перш за все під час обновлення, закриваються “дири”, щоб в систему не можливо було проникнути.

Крім того, звичайно що і функціональність  повинна бути кращою, оскільки додається щось нове, і якийсь не потрібний елемент, мається на увазі той яким майже не користуються, вилучається з проекту, а також такий елемент, який  не працював коректно, і не був ще достатньо добре функціональним, обновлення чогось повинно по суті приносити користь.

Тим більше якщо вже версія вашої csm дуже стара, або ви взагалі версію свого “двіжка” взагалі не обновлювали, тоді звісно що навіть і необхідно обновлюватись.

Але дуже часто обновлювати “двіжок”, також не має сенсу, для чого часто обновлюватись  якщо всерівно все добре працює, “дири” через які можна проникнути, вони завжди знайдуться, ну і після обновлення, як зазвичай щось вже не так, якийсь з елементів може вже працювати не коректно, або взагалі  бути вже не робочим.

Часто в мене таке траплялось, коли обновлював “Вінду”, бувало що одного разу дообновлювався до “чорного екрану”, не путайте з синім, “чорний екран” — це коли на робочому столі не можливо розмістити замість фону якусь картинку, просто  у вас завжди фон робочого столу у вигляді темного екрану, ну і повідомлення часто випливають про те, що у вас копія системи “ліва”.

І співчуття, що ви можливо стали жертвою “шахраїв”, придбавши “ліву” копію системи.

Правда функціональність самої операційної системи, від “лівої копії” в мене гіршою не стала, та й вдалось, згодом мені відшукати спосіб як позбутись цього (чорного екрану), завдяки тому що знайшов два файли, які відповідали і контролювали обновлення, не знаю точно для чого ті файли ще були потрібні, але коли їх видалив, після того “чорний екран” вже не зявлявся.

Потім по суті, і знайшов через які саме обновлення, вашу систему можуть перевірити на ліцензійну версію,  саме ці обновлення не варто встановлювати для своєї ОС. Обновлення можна також самому вибирати, і якщо пропускати, а точніше заборонити системі встановлювати ці два обновлення, тоді можна і обновлюватись стільки, скильки “душа забажає”, і подібний “чорний екран” вже не буде зявлятись.

Скажу чесно, що мене ці обновлення так “діставали”, особливо коли вже кортить  виключти комп, і в тому числі і з розетки вийняти шнур, а система коли зупиняєш роботу видає повідомлення, суть якого “не спішіть ще потрібно зачекати”,

Ох приходиться ще не виключати живлення, а виключати вже необхідно після установки обновлень, в принципі система виключається сама, але спокініше все таки коли, електроприлади вимкнені.

Знаєте, чекати то приходиться годину, а то і більше, мені взагалі то спокійніше коли все з розетки виключено,  система то завершить роботу автоматично, але шнур з розетки не витягне.

Ну і системний диск, постійно був заповнений їхніми обновленнями, і деколи не хватка місця  на системному диску, коли встановлюєш якусь програму, а робота програми можлива тільки в тому випадку коли файли встановлені в диску “с”,

В загалі то я давно перейшов я вже на іншу операціну систему, тому що та була вже застарілою, як для себе висновок зробив такий, шо з обновленням що без нього, то  майже одна різниця.

Звісно, що стосується операційних систем, де в мене “лівих” але за то робочих і професіних копій, то їх декілька, тому і обновлюватись не дуже то “страшновато”, подумаєш потратити в випадку чого лишні півтори годинки, а ось що стосується сайту, то обновлювати csm WordPress, звичайно що “стремно”, особливо якщо в цьому все добре працює, а у самого ще не достатньо досвіду.

Читав на блогах, що автоматично обновити csm WordPress в більшості випадків не получається, і потрібно все робити в ручну, до речі перші версії даного “двіжка” обновлялись в ручну, а для того щоб обновити вручну, звісно що потрібно “шарити”,  інакше сказати розбиратись.

І якщо автоматично обновити не вдається, то по суті нічого страшного не повинно статись, “двіжок” не повинен злітати, просто повідомлення, що csm WordPress не обновився по такій то причині, але  трапляється ще і така річ, що все взагалі перестає працювати.

Пробував я обновлюватись приблизно два роки назад, тоді звісно що досвіду ніякого не було, і коли на локальному хостингу видало що csm WordPress обновити не вдалось, вирішив краще не “паритись”  з цими обновленнями, тай по суті як говориться, “і на кой мне старче нужно то занятіє”, самі розумієте якщо все працює, ну і чого тоді рипатись.

Часу пройшло вже з того моменту добряче, і нових версій вже вийшло “мама дорогая”, відзначу було правда трошки давніше це, коли розробляв один сайт на csm WordPress, і вже тоді було замітно, що новіший “двіжок” мені здавався більш комфортнішим, але всерівно “стрьомно” було обновлюватись, тому і тримав довгий час саме цю версію, без всяких там обновлень.

Знав звісно що і копія бази даних, і копія сайту підстрахує у випадку чого, зрозуміло що файли поміняти на сервері де знаходиться сайт не тяжко, але цього не достатньо буде, оскільки потрібно ще і в базі даних таблиці поміняти, а щоб такі зміни робити, потрібний все таки досвід, тоді вже почуваєшся впевненіше.

Після зробленої чергової копії сайту, а точніше зробленого бекапу свого сайту, закортіло мені всеж таки обновити нарешті цю версію csm WordPress, деактивував всі плагіни, та і думаю запущу цей процес, провірити на локальному сервері було  в “лом”, не хотілось тратити час, тим більше  давніше коли пробував обновлюватись через локальний сервер, тоді чомусь не обновлявся “двіжок” на локальному сервері.  

Думаю собі, “ну і ладно”, не вперше вже в мене таке трапляється, щось “намутити”, а потім заново виправляти, і “вінди” і програм це стосується, не давно міняв старіший “Dreamweavear” на новіший, ну і щось намутилось з цим.

Тепер жодну прогу від “adobe” не можливо встановити, видає помилку, а помилка така буває навіть і в того, в кого встановлювалась ліцензійка, і щоб цю помилку виправити, потрібно заходити в свій обліковий запис, індентифікувати ID, багато якихось ще процедур проходити, знаєте, скажу коли таке трапляється, ось тоді і думаєш собі “а на кой ж те старче було то занятіє“.

Можливо когось з вас і дратує, коли назва публікації одна, а говориться багато про “інше”, але це “інше” як бачите всерівно в якийсь мірі стосується цієї публікації, по суті  для обновлення csm WordPress рекомендують автоматичний спосіб, і до речі обновитись автоматично, цим способом настільки просто, що взагалі нічого складного мудрувати не потрібно, описати все можна навіть  одним коротким реченням.

Зробили копії, деактивували плагіни, і запустили обновитись.

Коли клацнув на кнопку “Обновить сечас”, хоча і не з квадратними очима, з невеликим хвилюванням наблюдав за цим процесом, а хвилюватись виявилось не було чого, через дві, або три, можливо і чотири хвилини,  час я не засікав, csm WordPress — обновився без проблем.

Прикол в тому, що після  обновлення на сервері де знаходиться мій сайт, вирішив тоді обновити csm WordPress ще й на локальному сервері, той що в мене на компі, звісно що розумніше експерементувати спочатку на локальному, а не на тому де знаходиться сайт.

Так само, все без проблем, чому тоді не міг обновити WordPress, не маю поняття, правда інтернет був тоді в мене інтертелекомівський, швидкість передачі даних (як в “черепахи”), вбачаю тільки в цьому причину.  

В загальному, на рахунок обновлень самої WordPress, в принципі пишуть в коментах що стаються часто такі випадки, раз обновився без проблем, другий раз, третій, а через якийсь там n – раз, взяв і “обламався”, і приходиться вже тратити час, щоб все відновити. Так що, за що раз обновлятись, вважаю що не має сенсу.

Звісно, якщо брати до уваги мій випадок, це версія якій більше ніж два роки, тоді в такому випадку, звісно що просто необхідне обновлення версії на новішу, але за що раз, я б не обновлявся, не має просто потреби.

Ну і звісно, що після обновлень, можуть бути глюки, і в мене появились, такі собі невеликі, навіть і не знаю, яке би слово для цього застосувати, короче які прийдеться тепер виправляти, поки наблюдаються такі, що відносяться до смайликів, вони чомусь відображаються дуже малого розміру, тому смайлики скоріш за все, поки що закрию.

Не памятаю, чи я розмір смайликів тоді сам виставляв в кодах, чи нормального розміру вони в мене зразу появились, коли користувався минулою версією, але точно ті смайлики які в мене в коментах, на вигляд були такі самі, як і в публікаціях.

Зараз якогось того, в публікація відображаються взагалі якісь “ліві”, це і не старі і не нові. До речі в папку чомусь завантажились ще й “старезні” смайлики, так що знову прийшлось їх видаляти з папки, і міняти на новіші.

Ті два смайлики які я не меняв додавав вручну, вважав що їх коди, в массиві прийдеться заново прописувати, але як не дивно, але в файлі “smalye. php”, в кодах в масиві , вони залишились прописаними.  

Ну а файлі “function.php” прийшлось заново їх прописувати, номер рядка де вони знаходяться вже був інший, і самі коди смайликів, вже відрізнялись від попередніх. 

Поки що тільки з цими елемантами вийшла накладка, ну і в принципі рекомендується обновлюватись не на самі нові версії, а з тої версії  що вийшла перед новою, оскільки якщо щось не буде працювати, то знайти спосіб щоб це виправити, скажем “порішати” щоб знову все коректно працювало, тоді легше  буде знайти відповідь на форумі.

Оскільки буде велика ймовірність того, що не в вас одного така проблема, в когось така проблема вже мала місце, хтось по любому вже це виправить, і  опублікує. А з самою новою версією, звісно що буде менша ймовірність. 

 

Ну власне майже все, вирішив я все таки пару слів ще добавити, детальне тлумачення на рахунок того, як обновити  WordPress.

Спершу, звісно що необхідно зайти на свій хостинг, і з сервера скачати папки свого сайту, і обовязково зберегти базу даних в архіві, і всі таблиці в базі даних.

Яким чином:

заходимо в адмінку бази даних, клацаємо на кнопку “Експортувати”, в верхньому меню переходимо на сторінку для експорту бази даних,

wordpress1

далі вибираємо метод “Звичайний – відображати всі можливі настройки”, виставивши саме біля такого тексту галочку

наступний пункт вивід, де потрібно вибрати в якому форматі архіву будемо зберігати файл, і з випадаючого списку вибираємо стиснення в gzip

і все кнопка далі “вперед” — кнопка

Після того як зберегли копії сайту і бази даних, можна приступати ло обновлення, заходимо в адмінку сайту, в лівому боковому меню, вибираємо “Плагіни”, і заходимо на сторінку де у нас знаходяться всі плагіни.

Біля слова “Плагін” виставляємо галочку, робиться для того щоб майбутня дія стосувалась всіх плагінів які знаходяться у вас на сайті, (якщо маєте намір деактивувати всі плагіни, то краще саме таким способом користуватись, це виставивши галочку біля слова “Плагін”, тоді точно деактивуються всі плагіни, а не виставляти і деактивувати плагіни по одинці), тому що в такому разі можна пропустити один, і залишити не деактивованим.

Якщо один плагін залишити активним, тоді обновитись не вдасться.

З випадаючого списку вибираємо деактивувати, і далі клацається на кнопку “Застосувати”. Після того як сторінка перезапуститься, всі плагіни деактивуються.

Потім перехід на головну сторінку адмінки, в “Консоль”, і на сторінці вверху якщо появиться вказівка, що вийшла нова версія WordPress, це означає що є в наявності новіша версія за вашу, ця версія доступна для  обновлення, залишається клацнути на синю кнопку “Обновить сейчас”.

Ну і все, чекаємо і після обновлення, активуємо деактивовані плагіни.

Як зазвичай буває після обновлення WordPress,  не всі елементи працюють як раніше, зокрема я вже говорив в цій публікації про смайлики, бачу ще один глюк, в мене в адмінці, в посилання виставлена одна категорія, а сторінка відображається з іншою, яка називається “uncategorized”, ох ну і що ти зробиш

І це ще не все, текст відображається не з тим розміром, і картинки тепер не збільшуються. Прийшлось все виправляти, чомусь на картинки не виставляє автоматично посилання, приходиться виставляти вручну. Не значні глюки, буває і гірше, скажу так, в принципі “Ок”, підходить. 

“Як обновити WordPress, і який спосіб для цього обрати” — звичайно що спосіб (автоматичне обновлення), і лиш коли не получається таким способом обновлюватись, тоді обновлення прийдеться зробити вручну.

Відеоролик як обновити WordPress “автоматом” можна переглянути в кінці сторінки, внизу.

На цьому все, до зустрічі!


На відео показано як обновити WordPress