zura-blog web developerПривіт всім відвідувачам Zura – Blog,  до вашої уваги запропоную ще два чудових додатки, які безперечно стануть  в нагоді, для вашої творчості в веб дизайні, і мабуть кожному досвідченому веб майстру відомі ці додатки.

В сьогоднішній публікації розпочну вас знайомити з одним додатком, або плагіном як більшість називають додатки, це плагін з назвою Web Developer, про Firebag планую планую розказати в наступній публікації.

Плагін Web Developer створений для браузера Firefox, скажем так,  саме для розробки різних веб проектів, та й в веб дизайні в цілому, майже всі рекомендують застосовувати  браузер mozilla Firefox.

Завдяки просто величезній кількості різних додатків (плагінів), які створені спецально для цього браузера, і більшість з таких додатків стануть в нагоді, як я вже зазначав для вашої творчості в веб дизайні. Ну що ж більше діла менше слів як говориться, починаю розляд плагіну Web Developer, до речі цей плагін часто застосовують з плагіном Firebag, вони разом складають дуже потужний інструмент.

Ну і ще раз нагадаю, що коли ви встановити додаток для браузера, якщо він вам не потрібен, або заважає при перегляді сторінок, то ви його просто відключаєте, і все, а коли буде необхідність використати додаток для якихось цілей, тоді включаєте, зробили що потрібно з цим додатком, і знову відключили, тим самим любий додаток який встановлений в браузер, не буде заважати, коли ви виконуєте якесь інше завдання.

Додам також, що цей додаток ви можите встановити і в інші браузера, проте більшість майстрів використовують для веб дизайну браузер Firefox, для перегляду кодів, і т.д, саме браузером Firefox радять більшість користуватись у роботі, і якщо до цього часу ви користувались іншим браузером, то обовязково спробуйте застосовувати в своїй роботі браузер Firefox, ну і остальні браузери не будуть лишніми для вас, оскільки якщо  ви маєте бажання зайнятись розробкою сайтів, тоді вам буде потрібно провіряти чи коректно сайт працює на відомих браузерах.

Firefox — один із самих популярних браузерів, тому знати деякі “нюанси” які присутні в цьому браузері, особливо якщо ви збираєтесь або вже  розробляєте сайт, тоді вам звісно прийдеться враховувати правильну функціональність сайту і в  Firefox і в кожному відомому браузері.

Присутні деякі розбіжності між браузерами, а найкраще все засвоювати на практиці, я до цього часу користувався тільки браузером “Opera”, і скажу одне, перейти на інший браузер, надзвичайно легко, професійний веб дизайнер мусить розробляти сайт таким чином, щоб він коректно відображався в усіх популярних браузерах.

Тому хто з вас лише починає засвоювати дану галузь, то починайте зразу в своїй практиці застосовувати різні браузери для роботи, якщо  Firefox не користувались раніше, то обовязково встановіть цей браузер, це не тільки моя думка, так радять більшість досвідчених веб майстрів.

Ну що ж, після того як встановите додаток і перезавантажите браузер, додаток почне функціонувати, перед вами зявиться додаткова панель в верху браузера,  не побачити її буде не можливо, на відміну від іншого додатка Dounloud YouTube videos as MP4, цей додаток я також рекомендую встановити  і застосовувати для збереження в себе на жорсткому диску компютера, відеороликів з відеохостинга YouTube.

Верхня панель плагіну Web Developer відобразиться з іконок, і рядом біля іконок слова, в мене слова англійською мовою, щоб відображались на зрозумілій мові, яким чином так зробити я не знайшов, можливо така можливість відсутня, оскільки це сама новіша версія плагіну, і можливо переклад поки що відсутній.

Screenshot_2

Верхня панель плагіну Web Developer

Для мене  великої різниці не має на якій мові додаток, не скажу що я вільно володію англійською момою, але тих знань англійської мови, якими я володію, щоб розібратись в функціях цього плагіна, і інструментах, в мене не викликає труднощів.

Отож сама остання кнопка “Options”  клацаємо на кнопку, і з випадаючого списку ще раз на “оptions”, далі зверніть увагу на текст “Displey the developer toolbar with”, біля тексту знаходиться налаштування, за допомогою якого ви можите виставити вигляд кнопок, саме як вам подобається, щоб кнопки  відображатись в панелі. По замовчуванню виставлені “іконка і текст”, а можна окремо з “іконок”, або тільки “текст”.

Screenshot_4

клацаємо на кнопку, і з випадаючого списку ще раз на “оptions

Screenshot_5

зверніть увагу на текст “Displey the developer toolbar with”

Screenshot_6

іконка

Screenshot_7

текст

Далі “Tools” — показує  url – адреси валідаторів.

Keybord — кнопки (їх комбінація), застосувавши яку ви викличите швидку одну з функцій, для швидкого виклику функцій, в любій програмі застосовується такий елемент, як комбінація клавіш.

zura-blog web developer

По “Options” все а тепер сама перша “Disable” (означає відключити), на жаль на англійський мові, у когось з вас виникнуть труднощі, оскільки буде не зрозуміло, що саме відключити, використовуйте такий спосіб, по замовчуванню вже виставлені галочки, клацнувши біля одного з значень, відобразить в браузері сторінку без того елементу який ви відключите, і ви побачити вигляд сторінки без того елементу який ви відключити, щоб все повернути назад і включити відключений елемент, просто зніміть галочку.

Screenshot_3

Таким чином можите визначитись з виглядом сторінки, коли відключите один з елементів JAVA, а особливо як відключити JavaScript, де коли приходиться відключати, так що функція корисна.

Далі на черзі наступна група інструментів, яка знаходиться у вкладці “Cookies”, потрібна для роботи з куками, дозволить в одним клацанням відключити куки, а також подивитись інформацію про них, або очистити браузер від куків.

До речі що таке куки, в початківця зразу виникне запитання, щоб легше пояснити, наведу приклад, уявіть собі що ви зайшли в магазин, і вам хтось не замітно для вас приклеїв ззаді бірку, і коли ви ще раз зайдете в той самий магазин, бірка яка буде знаходитись у вас ззаді, буде вказувати на те, що ви вже відвідували цей магазин.

Так само  і в відвідуванні сайтів, якщо на сайті встановлена можливість прикріплювати куки, то у вас в браузері вони будуть зберігатись, власне куки допомагають пришвидшити перехід на сторінку сайту, який ви вже відвідували, зберігають паролі, коли ви заходити на сайт, і для авторизації якщо у вас виставлена галочка, то вам не потрібно буде  проходити авторизацію, а за допомогою куки ви зразу ввійдете на сторінку. Оскільки в куках буде зберігатись інформація про логін і пароль.

В принципі в куках присутні як плюси так і мінуси, мінус це звісно що хтось може передивлятись вашу історію відвідування ресурсів, може дізнатись про пароль для входу, тому рекомендуть чистити куки.

Взагалі яка перевага в цьому додатку і в його інструментах, адже всі ці дані як і інформацію про куки, а також необхідність очистити браузер від куки, можна зробити і в параметрах браузера, а перевага в тому, по перше щоб налаштувати іншим чином, потрібно перш за все знати шлях в параметрах браузера, щоб відключити ту чи іншу функцію, ну а по друге активувавши додаток Web Developer, у вас “все буде під рукою”, не потрібно тратити час на відкриття вкладки яка стосується параметрів браузера, а також тратити час на зняття або додавання галочок, щоб підключити чи відключити ту чи іншу функції.

Наступна область інструментів це CSS, надзвичайно корисний інструмент, дозволить відобразити помилки в стилях, якщо присутні, коли відкриваєте сторінку, тай взагалі щойно клацнувши на кнопку “Viue CSS”, бачу що просто безліч корисної інформації в цьому інструменті, що до сторінки. Можна переглянути який буде вигляд сторінки, якщо відключити стилі, повністю або частково.

Щойно зараз клацнувши на наступні функції, які стосуються форм і картинок, тільки на інформацію, і висновок зробив для себе один, плагін потрібний, в інструментах “Tools” можна передивитись сторінку на помилки в кодах валідатором, клацнувши з випадаючого списку на потрібну кнопку, здійсниться перехід і відкриється вкладка в якій будуть вказані помилки в кодах.

Не дуже мене втішив валідатор, помилок достатньо, безліч як я бачу інструментів, отож цей плагін необхідний для роботи в веб дизайні. Так що раджу, встановлюйте, для веб проектів не то що би корисний, а необхідний.

До речі планував розглянути або вірніше сказати протестувати  ще інший плагін “Фаєрбаг”, якщо в них виявиться не одинакова функціональність, то обовязково появиляться матеріали і про “фаєрбаг”.

На цьому все до зустрічі!