Post_92Привіт хто читав попередні пости на Zura — Blog, або хто має деяку практику у веб дизайні, добре представляє собі що таке веб сервер.

В попередніх публікаціях описано що таке бази даних. І мабуть більшість з вас цікавить питання, яким чином функціонує веб сервер з базою даних.

Або як функціонує база даних на веб сайті. Для того щоб зрозуміти як функціонують між собою база даних і веб сервер, на початку уточнимо чим вони відрізняються один від одного.

 

Веб–сервер являє собою графічний інтерфейс і механізми для збору даних, а база даних це організоване місце зберігання інформації або механізми запитів і їхня первинна обробка.

Зараз  простий сценарій взаємодії веб–сервера і бази даних.

Етапи даної взаємодії будуть наступними.

1 Користувач отримує доступ до веб сайту.

2 Веб сервер посилає клієнту  сторінку на яку робиться запит

3 Користувач відсилає дані, використовує методи POST або  GET, з допомогою веб форми, яка присутня в додатку.

4 Через веб сервер додаток приймає дані від користувача і перевіряє їх

5 Додаток обробляє інформацію (додавання, зміна, видалення або запит) в базі даних

6 Результат обробляється для отримання відповіді в форматі HTML і відправляється користувачу з допомогою протокола HTTP.

Відзначим що веб додаток використовує HTTP для кроків 1.2.3. 6. і SQL для пятого кроку.

Дії

В цілому веб додаток повинен могти виконувати наступні дії.

  • приймати і інтерпретувати інформацію від користувача
  • оперувати змінами, доповненнями і запитами по базі даних
  • динамічно генерувати сторінку HTML в залежності від результатів в базі даних для повернення їх користувачу.

Щоб відповідати цим вимогам, веб додаток повинен бути написаний на мові, яка допускає всі вищеперераховані дії. Найбільш відомими для реалізації даного завдання являється мови програмування такі як PHP. JSP. PERL. Python. Ruby. ASP.

ASP дана мова повністю інтегрована з IIS (Internet Information Servise — набір серверів від компанії Майкрософт, основний компонент — веб – сервер.)

 

ASP NET це технологія для сворення веб додатків веб служб. ASP NET являється наслідником технології ASP (Active Server Pages) і збільшує потужність платформи розробок  NET і набір інструментів який надає розробник додатків Visual Studio NET.

ДЛЯ ПРИКЛАДУ фрагмент коду РНР.

<?php

//  ми підключаємо до сервера базу даних MySQL

//  використовуємо username admin і секретний код

//  використована база даних test

mysql_connect(“localhost”, “admin”, “secret”);

mysql_connect_db(“test”);

// вибираємо через запит всі записи в таблиці “приклад”

$result = mysql_query(“SELECT*FROM” приклад);

// зберігаємо все в одній змінні

$row = mysql_fetch_array( $result);

// генеруємо код html

echo “<html>Імя:”.row[‘імя’];

echo “Вік:” “.row[‘вік’]</html>;

?> 

Знизу приклад коду вказаного вище. Кому буде потрібен фрагмент коду, тоді скопіюйте, але копіюйте код який розташований нижче.

Він розміщений за допомогою спеціального плагіну, який призначений для того, щоб розміщувати на сайті коди для копіювання.

Але плагін погано працює з кодами РНР, тому початок і кінець коду не вказаний. Його необхідно дописати, вставивши в початок і кінець символи які вказують браузеру що код слід обробляти як скрипт РНР. 

 

На початок коду, після того як скопіюєте додайте тег <?php, інакше код працювати не буде, а в кінці коду закрийте код  додавши ?>.

// ми підключаємо до сервера базу даних MySQL

// використовуємо username admin і секретний код

// використована база даних test

mysql_connect(&quot;localhost&quot;, &quot;admin&quot;, &quot;secret&quot;);

mysql_connect_db(&quot;test&quot;);

// вибираємо через запит всі записи в таблиці &quot;приклад&quot;

$result = mysql_query(&quot;SELECT*FROM&quot; приклад);

// зберігаємо все в одній змінні

$row = mysql_fetch_array( $result);

// генеруємо код html

echo &quot;Імя:&quot;.row['імя'];

echo &quot;Вік:&quot; &quot;.row['вік'];

В принципі в цій публікації образно розглянуто як функціонує база даних разом з веб сайтом і як працює запитдо бази даних MySQL.

Відзначу що на сьогоднішній день майже всі потужні вебсайти використовують базу дани в основному із за їх зручності в використанні і функціональності.

MySQL дуже часто використовують в веб представництвах торгових організацій. Реалізація такого веб сайту без бази даних, завдання трудоємке і майже неможливе, тому що практично не можливо створити міліон шаблоних сторінок тільки на HTML.

Але база даних даних, з допомогою РНР генерує динамічні сторінки автоматично приктично в необмеженій кількості. Для прикладу, зайдем на сайт інтернет–магазин який використовує MySQL, завдяки такій технології ми з легкістю, в запропонованому пошуку товарів знайдемо потрібний нам, не зважаючи на (країну, марку, регіон і т.д).

Для прикладу можна взяти і веб–каталог, де вибір необхідної інформації також реалізований з використанням баз даних. Область застосування баз даних в веб проектах дуже широка, це і бібліотеки і словники, і інтернет представництва музеїв, і інших організацій. Звичайний користувач не має доступу до скриптів баз даних.

На цьому буду завершувати ряд публікацій присвячений базам даних, в горизонтальному меню якщо півести курсор до кнопки  “MySQL” з випадаючого списку можна буде перейти на ряд цікавих публікацій. Найближчим часом в тому місці розміщу інформацію як робити запит до бази даних “MySQL” на мові РНР і Java. А також найближчим часом опублікую публікацію на тему як встановити CSM WordPress, де для того щоб встановити даний додаток, необхідно спочатку створити базу даних і користувача.

Так що установка CSM WordPress повязана з роботою в базах даних. Ну і на тренувальному сайті (створений  вручну на кодах) постараюсь підєднати інформацію до бази даних.

На цьому все до зустрічі.


user_97

На Zura-Blog розміщені матеріали які стосуються системи управління базами даних MySQL, матеріали можна знайти навівши на кнопку MySQL, і з випадаючого списку вибрати потрібний матеріал клацнувши клавішою на нього, або прейти за посиланням нижче

 

А також  інформація про те які бувають системи управління базами даних, і в цілому що таке бази даних

Системи управління базами даних, моделі баз даних

Що таке база даних