Post_110Привіт всім відвідувачам Zura-Blog, сьогодні вирішив повернутись до програми Incomedia WebSite x5 , і як я обіцяв  в попередніх постах які стосувались цієх програми, що напишу пост про те як створити контактну форму в програмі Incomedia WebSite x5.

В попередніх публікаціях які стосувались Incomedia WebSite x5, описано як створювати майжі всі необхідні елементи які потрібні для сайту–візитки, тому хто має бажання створити сайт з програмою Incomedia WebSite x5 можите знайти для себе корисні матеріали.

Про контактну форму, як її створити в цій програмі, а також про те як створити карту місцевості, яка також не буде лишньою для сайту–візитки, буде йти мова в цій публікації.

Розпочнемо з контактної форми, для чого вона потрібна мабуть пояснювати не потрібно, тим більше якщо створювати сайт візитку, в якому ви представляєте себе або вашу фірму, без контактної форми не обійтись. Звичайно що можна вказати домашню адресу фірми або вашу, можна телефони, але всерівно без email не обійтись.

Можна просто вказати вашу електронну адресу в текстовому рядку, але тоді щоб користувач відправив вам повідомлення йому буде потрібно заходити в свою електронну почту, і вже звідти надсилати повідомлення. Набагато зручніше для відвідувачів коли контактна форма розміщена у вас на сайті, тоді не потрібно заходити лишній раз в свій почтовий ящик, а вказати дані, написати повідомлення і клацнути кнопку “Відправити”.  

Як створити таку форму в себе на сайті з програмою Incomedia WebSite x5 мова піде далі. Починаємо з запуску програми, далі вибираємо наш проект, запускаємо і тут вирішуємо чи ми хочимо контактну форму ромістити на цілу сторінку, чи збираємось розмістити на сторінці в вибраній ячейці.

І на цілій сторінці, і в ячейці, створити контактну форму в програмі Incomedia WebSite x5 простіше простого, для сторінки запускаємо в меню бокової панелі другий розділ або “другий крок” який називається “Створення карти сайту” далі вибираємо сторінку і клацаємо кнопку “Далее”.

Переходимо в третій розділ “Створення сторінок”,  далі в лівій боковій панелі вибираємо обєкт “Почтова форма” і перетягуємо в середину сторінки, для того щоб в нас зникнули остальні ячейки, адже для сторінки “Контактна форма” нам потрібна тільки одна ячейка.

Cont form1

Одна ячейка

Три ячейки

contact_form2

Далі клацаємо кнопку “Редактировать” , переходимо на вкладку “Форма обратной связи”  і  зліва вгорі в нас знаходяться три розділи для створення контактної форми. contact_form3

Перший розділ “Список”

Розділ в якому ми визначаємо скільки елементів має бути присутньо в нашій контактній формі. Власне які дані ми хочимо отримувати від відправника повідомлення. Звичайно обовязково нам потрібно знати імя відправника. Для цього клацаємо кнопку “Добавить” вибираємо “текстове поле”  далі вказуємо ширину поля, адже по замовчуванню ширина в нас 100% вибираємо 30%.

contact_form4

В полі тег вказуємо або пишем назву “Імя”,  далі виставимо галочку біля тексту “Установить как обезательное поле” адже імя автора листа потрібно знати, далі перейдемо в розділ “Стиль” вибираємо в “Елементах форми”  в полі теги виставляємо наступні елементи, це шрифт,  розмір тексту, а також колір заголовку. Наприклад вибираємо синій колір, тоді слово “Імя”  в нас відобразиться синього кольору.

contact_form5

Третій розділ “Стиль”

Далі продовжуємо налаштовувати нашу контактну форму, після того як перейшли в розділ “Стиль” де вибираємо наступні положення, виставивши галочку в одному з значень в елементі “Поля”.

Відображати заголовки над полями” (слово “Імя” буде відображатись вище поля для введення імені),

“Відображати заголовки в середині полей” (слово “Імя” буде відображатись в середині  поля для введення імені) 

“Відображати заголовки поля зліва” (слово “Імя” буде відображатись збоку, поля для введення імені) як для мене найкращий  вигляд у “Відображати заголовки над полями”

Наступні налаштування елементу форми “Поля”,  визначаємо який повинен бути вид поля, в принципі все тут виставлено по замовчуванню, з лівої сторони в нас показано який вигляд полів, з правої налаштування. Налаштовуємо вибираючи наприклад “Колір тексту” вибираємо синій і слово значення з лівої сторони відобразиться синього кольору. Що тут ще можна добавити, це виставити галочку в полі “Тінь”. 

contact_form6  contact_form7

Наступний елемент форми кнопки “Отправить” “Сбросить” вибираємо в стилях колір тексту, колір рамки, колір фону. По замовчуванню кольора фону кнопок — сірі, тексту — чорні.

Розділ “Отправить”

Далі наступні налаштування в розділі “Отправить”, з правої сторони виставляємо той адрес електронної почти на який ми хочимо отримувати листи від відправників.

Перше поле в нас вже створене, далі додаємо остальні поля, для прикладу можите зайти на сторінку мого блогу клацнувши в головному меню кнопку “Контакти”,  і переглянути які поля додаються.

contact_form8

Вертаємось в розділ “Список”, клацаємо кнопку “Добавить”, і вибираємо наступний елемент це “Адрес електронної почти”, далі вказуємо ширину поля, адже по замовчуванню ширина в нас 100% вибираємо для цього поля 50%. В полі тег прописуємо назву “Ваш email” і виставимо галочку біля тексту “Установить как обезательное поле” Можна ще два поля добавити з тими самими налаштуваннями, наприклад “Фамілія” користувача, і “Тема” повідомлення, виставляти галочку біля цих текстів не обовязково.

Прийшов час добавити текстове поле для повідомлення, процедури аналогічні “Добавить” тепер вибираємо “Текстовая область”. Які налаштування можна зробити, зняти галочку з максимальної кількості символів, або добавити якщо не бажаєте отримувати великі повідомлення. Тоді вказуєте галочку біля тексту “Максимальное количество символов” і вказуєте обмеження на кількість символів.

Далі що ще слід виставити, в нас вже присутньо поле в котрому повинно відображатись електронна адреса відправника, і звісно з обовязковим полем, якщо в розділі “Отправить” в правій панелі виставити галочку “Отправить письмо подтверждающее email” то знизу після поля в котрому відправник повинен вказати свою електронну адресу, появиться ще це поле з підтвердженням електронної адреси.  

contact_form9

contact_form10A

Ну звичайно щоб захистити себе від спаму, конче виставляємо поле з капчою поставивши галочку в розділі “Отправить”, біля тексту “Включить фільтр аниспам”. Капча готова. Які ще поля здалось би добавити, можна добавити “Дату” і “Приложеный файл” для того щоб на ваш емаіл можна було відправити файл. І  все контактна форма повністю готова. Тепер тестуємо, клацнувши кнопку отправить, клацаємо і появляється віконце яке вказує нам що необхідно заповнити всі поля, значить працює “Ок”.

contact_form10

Карта місцевості

Як створити карту місцевості, туда як зазвичай додають свою адресу, яка має відображатись на карті, заходимо на третій “крок” точніше третій розділ “Созданія страниц” в лівому боковому меню, вибираємо значок який відображає карту місцевості, перетягуємо в ячейку і редактуємо.

Вказуємо в полі “Адреса”  вашу адресу, можна просто вказати Україна, або додати ще назву вашого міста, можна ще і додати вулицю, тоді на карті відобразиться місце де будуть вказані ваше мвсто і ваша вулиця.

Але карта відобразиться в програмі тільки тоді, коли ви будете підключені до інтернет мережі, взагалі то карта місцевості рідко зустрічається на сайтах, тому її створювати не дуже обовязково, на цьому все до зустрічі.