sopcastПривіт всім відвідувачам Zura – Blog, продовжую викладати публікацї які хоча і не мають відношення до веб – дизайну,  про те можуть стати в нагоді кожному із вас.

Публікція відноситься до категорії корисних програм і сервісів, і в цій публікації мова піде про одну класну програмку, яка призначена для перегляду  онлайн відео трансляцій.

І власне що я маю на увазі, візьмем для прикладу спортивні трансляції, скажем трансляція футбольних матчів, скоро чемпіонат світу розпочнеться, і для багатьох з вас, інформація яку ви знайдете в цій публікації може стати в нагоді.

Особливо тому хто в час коли йде трансляція якогось класного матчу знаходиться не біля свого телевізора, а десь скажем на роботі.

Правда робота повинна бути не та де приходиться “ішачити”, а легенька скажем звичайна сторожівка, і при такій роботі переглянути скажем “футбольчик” можливо, але є проблемка, там де ви в даний час знаходитесь, відсутня сателітка, або кабельне телебачення з потрібними каналами.

Ну і звісно, що кожного з вас зацікавить, а яким чином отримати можливість переглянути класний футбольчик.

Переглянути якийсь класний футбольчик можливо, але для цього в першу чергу потрібний хороший інтернет, швидкісний я маю на увазі, що не є вже дифіцитом навіть на робочих місцях, ну і  сам пристрій, ноутбук або планшет.

А дальше встановити “прогу”, спеціальну програму яка призначена для онлайн трансляцій, таких програм в мережі можна знайти декілька, SopCast одна з таких, програма яку я вже протестував, і звісно що ця публікація, призначена саме SopCast.

Перш ніж продовжити опис даної програми, хочу уточнити деякі моменти, які стосуються самої якості трансляції.

Отож цією прогою я повністю задоволений, як не як, а трансляції в HD–якості, одного з нтв каналів, або нашого каналу “Футбол”, в мережі не знайдете на жодному сайті, де що уточню, саме трансляцію безкоштовно, і з мінімум реклами. 

Середньої якості знайти трансляцію зовсім не проблемно, а ось в HD–якості, і майже без реклами, в принципі і реклами то на деяких матчах не було зовсім, а як було, то невеличкий банер в куті, який зовсім не заважає перегляду.

Ні розривів, де пише по англійськи, для того щоб продовжити перегляд, потрібно клацнувши “мишкою” і перейти туда то. В принципі не буду дальше розписувати свої враження від SopCast, а додам коротко, як користуватись програмою.

Отож перегляд трансляцій можливий як і через саму програму, саме в пункті програми там знаходиться вказівка “все канали”, і саме там є в наявності декілька каналів, і до речі один з них, ось його індентифікатор  цифрами (двіста пятдесять чотири тисячі сімсот восімдесять, руфотбалоргтв) показує один з нтвешних каналів, матч два або матч тв, остальні також є, які присвячені спортивним трансляціям, правда на турецькій  румунській, ну або іншій мовах.

sopcast1

Перегляд цим способом можливий, але не зовсім то задовільняє, оскільки хоч і в HD–якості, але зрозуміло що навряд получиться весь час потрапляти на бажаний матч.

Ну і далі вже запитання, а яким чином оримати трансляцію бажаного матчу, можливо на даний час вже будь кому з вас не тяжко додуматись, що потрібно пошукати в гуглі, набравши (чарівні) а точніше потрібні слова для пошуку, (онлайн відео трансляція через SopCast), і отримати в пошуковику потрібні посилання.

Звісно що гугляк відшукає доволі таки достатньо сайтів, на яких буде присутньо SopCast, але не всі вони будуть виводити на потрібні посилання. Хто вже достатньо довго користується інтернетом, той знає, що не так то і легко знайти потрібне.

sopcast3

Я звісно що поділюсь одним з таких сайтів, який в мене збережений в закладках Atavi, і на цьому сайті я вже віддавно, якщо не має можливості подивитись бажану трансляцію на “телеку”, знаходжу потрібну трансляцію на сайті Live tv.

sopcast4

Правда якість трансляції була не  суперова, та й взагалі ніяка, але що поробиш, яка вже є, ну і ось одного разу, нещодавно збирався подивитись один класний футбольчик (Баварія Ріал), футболним вболівальникам відомо що це за матчі бувають,  “примостився” я на своєму дивані, включаю телек і тюнер заодно, і тут тобі на, як говориться “моржовий на рило”, пише “Кодоване тв”.

Чекаю хвилинку, чекаю другу, нічого не міняється, що за ф–ня, дивлюсь на роутер, все підключено,  інтернет працює, пробую перезапустити тюнер, все без результату, захожу в меню, а там якогось х – я вказано що клієнт відключений.

Дзвоню до “товаришів”, для того щоб розібратись, що за такі справи, а трубку ніхто не бере, потім пізніше на наступний день, зайшовши в кантору почув те що і очікував, як це завжди буває, сказали саме (та ви що, в нас все було підключено).

А мені прийшлось на момент трансляції покривши все багровими, перейти на Live tv, і хоч там жахлива якість трансляції, із появою “копиці” реклами, але  нічого не поробиш, мусово вже як завжди змиритись.

Подивився, помятюкався і вирішив, давай вже щось мудрувати, краще вже взагалі не дивитись, ніж на цей перегляд, дивлюсь а на цій же сторінці я і побачив  SopCast, і раніше там був, точніше весь час, я чомусь не звертав увагу, а тут глип, і саме побачив який потік трансляції, в пять, шість, і шість з половиною тисяч.

sopcas5

фото D

Ну зрозуміло що якість з такими параметрами трансляція повинна бути класною, не порівняти з шіссот а той й ще менше, давай спробую.

Встановив програму, запустив, порився трошки в налаштуваннях, ну і в пункті “все канали”, натрапив я вже на (руфотбалоргтв), там якість показувало в пятьтисяч, через пару секунд появилась на плеєрі канал з матчем  (Баварія Реал).

sopcast6

Знаходжу  потрібну кнопочку, клацаю, відкривається (віндовс медіа плеєр), можна в принципі інший в налаштуваннях програми виставити,  бачу що якість супер, розгортаю  на ціле вікно, і самі розумієте просто вражений, не сподівася, можливо що настав той час що тарілка з шарінгом і тюнером вже лишні.

Безкоштовно, в HD–якості, з маленьким рекламни банером, на фото правда трансляція Леванте Севілія, самі розумієте не міг я “паритись” з цією публікацією під час матчу (Баварія Реал), і вже заспокоівшись був зациклений тільки на грі.

Крім Live tv сайту (http://livetv.sx/ua), можу дати посилання на сайт (http://adv-sopcast.at.ua) – там знайдете посилання на спортивні трансляції для sopcast, є ще (http://footballobzor.com/footballonline/), в принципі кожен з вас сам знайде.

Опишу зараз приклад як я отримую футбольну трансляцію через sopcast, отож переходжу на сайт Live tv, там вибираю матч який я хочу дивитись в онлайні, переходжу на сторінку  де вказані посилання на цю гру.

На фото D бачимо, вверху знаходяться посилання для перегляду футбольного матчу через браузер, потік трансляцій не більше вісімсот, звичайно що слабенький, і якість буде навіть нижче середньої.

Хоча через монітор – телевізор, якість трансляції в вісімсот чи шість тисяч буде одиноковою, мається на увазі хорошою, до речі перші монітори, коли ще не було сучасних з матрицею моніторів, були на вигляд як звичайні телевізори, хоча менші за розмірами телевізора, але місця на компютерному столі займали добряче.

А тоді і потік вісімсот вважався ого – го, і щоб отримати такий перегляд через інтернет, за сам інтернет прийшлось би платити цілу копицю грошей.

Сьогодні такий перегляд зі швидкістю передачі вісімсот, в принципі раніше то для перегляду з такою швидкістю, шість тисяч навіть інтернету б не знайшлось, навіть супутниковий інтернет і то меншу швидкість пропонував, так що не має сенсу на цьому зациклюватись, теперішній з ста “мегами” без проблем дозволяє отримати перегляд трансляції, потік який більше шести тисяч.

Посилання щоб отримати перегляд матчу з такою швидкістю на сторінці було нижче, як бачите на фото D вище, там вказані ті посилання, де перегляд можливий тільки через sopcast, отож для того щоб подивитись наприклад трансляцію матчу “Інтер Юве” зі швидкістю понад шість тисяч, потрібно встановити програму sopcast.

Або, нижче бачимо є лінки на аналогічну програму яка називається Ase Stream.

Можна пробувати і цю “прогу”,  отож  вибираємо лінк для sopcast, бачите на фото D їх декілька, клацаємо на любий з них, точніше на значок який вказує на запуск, він у вигляді кнопки (відтворення), на картинці нижче підкреслено червоною рискою.

sopcast7

оскільки чуть вперед також позначка (синя стрілка вгору), але ця позначка відкриє посилання через “Alise”, а там купа реклами, і обрив трансляції кожні пятнадцять хвилин.

Після того як клацнемо на позначку у вигляді кнопки (відтворення) , появиться вкладка з вказівкою, де вказано що (потрібно натиснути на таке то посилання, щоб відкрити його в окремій програмі), клацаємо на це посилання, і після чого запуститься програма sopcast, а через деякий час, в сторону висунеться плеєр від sopcast, і зявиться бажана трансляція.

sopcast8

Не бачу сенсу описувати як працювати в цій програмі, оскільки все настільки просто, навіть і не уявляю в кого могли би виникнути проблеми з виставлянням налаштувань.

Але може бути що програма sopcast не запускається, отож якщо програма не відкрилась, в такому разі не звертайте уваги на текст внизу де пише, що (для перегляду трансляції необхідний браузер інтернет експлоєр), і не варто знову все повторювати через цей браузер, sopcast всерівно не запуститься.

А вибираємо  нижче, там знаходиться вказівка, інші посилання, і клацаємо на одне з них, після чого зявиться веб плеєр з тією ж самою трансляцією, і з якістю HD, або пробуємо інший варіант, опять же через програму sopcast, можливо цей спосіб і трошки складніший для когось з вас виявиться, оскільки все потрібно вказати в програмі вручну, посилання на трансляцію.

Правда вказуємо не ціле посилання а тільки останнє число, але спочатку запускаємо програму, далі клацаємо вхід анонімний, хоча можите в налаштуваннях програми свої паролі виставити, щоб крім вас “прогою” ніхто не користувався.

А далі вказуємо число, короче  потрібно останнє число, яке вказано в посиланні для програми sopcast, вказати це число в полі де вказується адреса на канал.

А саме, я візьму для прикладу  посилання на картинці, картинка вище, там вказано посилання sop://brouker.sopcast.com:3912/262995, це посилання на трансляцію, і останнє число в цьому посиланні  (262995) це число і потрібно вказати в програмі, а саме вписавши в полі де вказується адреса на канал.

Ну звісно, далі клацнути мишкою на стрілку вперед, повиться плеєр від sopcast, а через деякілька секунд і трансляція.

sopcast20

До речі сам плеєр від sopcast  також можна розгорнути на цілий екран, клацнувши на кнопку на плеєрі яка у вигляді (квадратик зі стрілкиою вверх), а можна і через плеєр який ви використовуєте для перегляду фільмів, наприклад віндовс медіа плеєр, мені зручніше користуватись тим через який я дивлюсь фільми з “ноута”.

Чому може не запускатись sopcast, причин багато, може брендмауер не дозволяти, може антивірус блокувати, може якась аналогічна програма заважати, в принципі якщо не запускається sopcast, запускаємо і виставляємо все в ручну, або як я вже відзначав на сайті live tv є можливість спробувати через веб плеєр, клацнувши на інші посилання.

Ну і все, додати ще щось за великим то рахунком і немає, хоча до речі програма працює за таким самим принципом як і любий торент, а торент працює за  технологією P2P (peer to peer), а це означає що передається контент частинами, від різних користувачів. 

Різниця лише в тому, що торент передає файловий контент, а дана програма  потокові відео трансляції.

На цьому буду закруглятись, до зустрічі.