Post_77aМова РНР не являється легкою і простою. Вона заснована на багаточисленних правилах і елементах.

І якщо старанно вивчати матеріали по даній мові, тоді її можна зрозуміти, зрозуміти як вона функціонує, і в майбутньому використовувати її функціональні властивості в своїх проектах.  

Який з елементів мови РНР може стати в нагоді, для прикладу візьмем контактну форму. Даний елемент буде потрібен любому ресурсу. І на основі РНР можна створити контактну форму.

Іменно контактні форми являються самим розпоширеним напрямком використання даної технології. Скриптів написаних мовою РНР для контактної мови в інтернет джерелах присутньо достатньо, тому можна навіть і не володіти широкими знаннями в програмуванні на РНР.

Але для того щоб ці скрипти і саму форму підєднати до вашого ресурсу необхідно буде мати хоча б деяке поняття, як користуватись можливостями даної технології.

Вся складність в тому що для роботи з програмами написаними на РНР потрібний веб–сервер. І він повинен бути налаштований таким чином, щоб обробляти коди РНР і створювати сторінки з динамічним вмістом.

Звичайного редактора для того щоб бачити результат кодів не достатньо, так як сторінка буде відображати самі коди а не вміст, тому щоб побачити результат кодів для РНР потрібен  сервер.

Але і сам сервер  створений в себе на компютері потрібно налаштувати для редактора, для прикладу я користуюсь редактором від Adobe.

І деколи приходиться декілька разів перезапускати Денвер, щоб побачити результат, а це не зовсім зручно як для мене. Можливо Dreamweaver не є самим ідеальним варіантом для мови РНР,  і в подальшому знайду кращий варіант.

Як би там не було РНР використовується практично більше ніж на двадцяти міліонів веб–сайтів і встановлений понад мільон веб–серверів, тому незважаючи на складність мову РНР слід все таки вивчати.

РНР — це часто викорисуюча мова скриптів, розроблена спочатку для веб–програмістів і призначена для створення динамічних сторінок.

Абрівеатура РНР походить від (англ) Hepyrtext PreProcesor – процесор гіпертекста. Її можна реалізовувати на більшість веб–серверів, і майже на всіх операційних системах.

А тепер історія створення РНР, я вважаю що знати історію про технології  які вивчаються вами, це професійне відношення до галузі, яку ви намагаєтесь досконало засвоїти, і навчитись працювати в даній галузі.

Перш за все слід зрозуміти різницю між РНР і іншими мовами програмування. На відміну від HTML – сторінок які можна перевірити на стандартному локальному компютері, сторінки РНР можна перевірити тільки в тому випадку, якщо вони розміщені на веб–сервері, який підтримує РНР–технології.

РНР був сворений датським програмістом Расмусом Лердорфом в 1995 році і до цих пір продовжує розвиватись. Основна робота на сьогодні проходить в РНР Group і в співтовариствах РНР.

РНР являється безкоштовним програмним забезпеченням випущеним під ліцензією РНР. Вперше РНР почали використовувати в1994 році як набір бінарних команд Common Gateway Interfase (CGI — інтерфейс звичайного шлюзу), написаному на мові програмування С уже відомим на той час Расмусом Лердфорфом. 

Лердфорф розробив інструмент для створення веб–сайта, замінив невиликий набір скриптів мови Perl. Цей набір інструментів був названий “Personal Homepages Tools” (Інструменти для персональних домашніх сторінок). З його допомогою користувачі могли розробити простіші веб–засоби.

Були створені інструменти для виконання таких задач, як: генерація біографічних даних і відслідкування числа відвідувачів на сайті. Лердорф зєднав цю бінарну мову з формою інтерпретування для створення інетпретатора шаблонів PHP/FI був подібний до синтаксису мови програмування С і міг взаємодіяти з базами даних, що дозволило створювати прості динамічні веб–сторінки.

Мова програмування РНР була заснована 8 червня 1995 року. Вона була відома під назвою РНР версія 2 і вже тоді володіла базовими функціями, якими володіє сьогоднішній РНР.

Вона включала в себе змінні Perl і можливість вбудовувати їх в HTML. Синтаксис був похожий з мовою програмування Perl, але ограничений, більш простіший.

В листопаді 1997 року після декілька місяців бета тестувань дослідницька група офіційно обявила про РНР/FI2. По даним Вікіпедії її використовували коло 1%(приблизно 540 тисяч) всіх інтенет доменів світу.

Два ізраїльських програміста Єнді Густманс і Зєєв Сураскі  із Technion IT заклали нову версію інтерпретатора РНР (тепер абріавітура розшифровується як Hypertext Preprocessor) в 1997 році, заклали основу РНР версія 3. Користувачі протестували РНР 3, і офіційний варіант був випущений в червні 1998 року.

Сураскі і Гутманс почали переписувати ядро РНР, створив в 1999 році Zend Engine  (віртуальну машину з відкритим кодом). Пізніше появилась компанія Zend Technologies.

РНР4 був створений на основі  Zend Engine 1.0 і випущений 22 травня 2000 року, а в серпні 2008 року компанія запропонувала кращу версію 4.4.9. 13 червня 2004 року но основі Zend Engine 2 була створена РНР 5, яка відрізнялась новими характеристиками. Потім почалась розробка шостої версії.

Більшість проектів open source (програмне забезпечення з відкритим кодом, точніше буде сказати код який доступний для перегляду, вивчення, змін) з високим розповсюдженням перестали використовувати РНР4 в люому 2008 року по ініціативі GoPHP5, яка сприяла переходу від РНР4 доРНР5.

РНР може працювати яв в 32 бітах, так і в 64 бітах, але тільки в Microsoft Windows. Офіціальний дистрибутив складає 32 біта. Документи створені на РНР, мають розширення .РНР. Редактувати ці файли можна з допомогою відомого текстового редактора “Блокнот” а також використовувати спеціалізовані редактори.

Як працює РНР

При запиту РНР–сторінки браузер клієнта посилає запит на веб–сервер. Сервер в свою чергу, запускає РНР інтерпретатор, який видає назад на сервер HTML результат, а сервер відправляє уже готову HTML сторінку браузеру користувача.

В випадку якщо ми получаємо доступ до HTML сторінки, сервер розміщує представлену  HTML сторінку в браузері для перегляду. В випадку сторінки з використанням РНР сервер читає і інтерпретує код РНР, генерує динамічну HTML сторінку, яка потім відправляється в браузер для перегляду.  

Підсумок

Коли РНР аналізує файл, на самому ділі іде читання текста  до тих пір, поки не зустрінеться один із спеціальних РНР операторів (тер відкриття) який ініціує інтерпретацію тексту як код РНР.

Потім іде виконання кода, яке продовжується до тих пір, поки не зустрінеться спеціальний оператор (тег закриття).

Потім продовжується читання HTML коду. Таким чином код РНР можна ввести в любий момент в любий код HTML. Про деякі елементи РНР такі як функції, масиви, константи, і т.д, я розмістив на спеціальній сторінці РНР, вона знаходиться в головному меню, принаведенні курсора мишки появиться випадаючий список в якому присутня інформація про елементи РНР.

Нижче розміщені посилання:

а також з цією публікацією відкривається нова категорія “Безпека в РНР” яка буде присвячена безпеці РНР скриптам, як зробити ваші РНР файли менш уязвимими для хакерів.