Post_91Привіт продовжую викладати матеріали які стосуються баз даних,  в попередніх постах мною був викладений матеріал в якому говорилось про типи баз даних, моделі баз даних, і розглядалось питання “Що таке бази даних”.

З  слів “база даних” можна легко догадатись, що це елемент в якому зберігаються дані. Сьогоднішні публікація буде стосуватись, такого питання  як система управління базами даних .

А судячи з латинського слова “MySQL”  зрозуміло, що мова буде йти іменно про MySQL. Кому не відомо що таке MySQL, — це найбільш популярна система управління базами даних (СУБД). Також крім MySQL існують і інші бази даних це Oracle, MSSQL, PostgreSQL. 

Майже всі сервери які потребують бази даних, використовують MySQL. MySQL розпоширюється безкоштовно і встановлюється як на сервері, працюючим під операційною системою Windows, так і на сервері який працює під  операційною системою Linux.

Можливо хтось з вас не погодиться з назвою категорій “Необхідно знати”, для якої я призначив дану публікацію, мовляв чи в дійсності потрібна така необхідність розбиратись в системах управління базами даних, адже дана тема в більшості стосується серверів.

Спорити не буду, можливо і не потрібно поглиблюватись ще й в бази даних, адже для створення сайтів і без того є чим голову забити, адже методів і програм якими створюють сайти існує дуже багато, і все знати неможливо, але якесь хоча–б елементарне поняття, вважаю всерівно потрібно мати.

Більшість із вас під час роботи, получали помилку від MySQL або повідомлення на якийсь небудь веб–сторінці, в якій говорилось про MySQL. Що таке MySQL, яке її офіційне визначення і як ми її можемо використовувати, буде описано в цій а можливо і ще в наступних матеріалах на Zura–Blog. 

 

MySQL — це система управління реляційними базами даних, яка має більше шести тисяч обєктів. Програма працює як сервер забезпечення “багатокористувацького доступу” до обєктів баз даних.

Одною із самих користуємих систем управління базами даних MySQL з 2010 року володіє Oracle Corporation. Продукт розповсюджується під GNU General Public License (ліцензія на вільне програмне забезпечення) або під власною комерційною ліцензією.

MySQL була розроблена шведською компанією MySQL АВ. В 2008 році MySQL АВ була куплена американською компанією Sun Microsystems. Починаючи з квітня 2009 року корпорація Oracle Corporation почала процес придбання Sun Microsystems. Процес злиття двох компаній закінчився в січні 2010 року.

MySQL часто використовується в бесплатних програмних проектах, яким потрібна система управління базами даних з можливістю повнотекстового пошуку, таких як програмне забезпечення WordPress, програмне забезпечення phpBB і багато інших.

Також використовується для крупних продуктів таких як Wikipedia Google Facebook.

Еволюція MySQL  

Важливі моменти в розробці MySQL

 • Початкова розробка MySQL Michael Widenius David Axmark почалась в 1994 році.
 • Перший офіційний запуск відбувся 23 травня 1995 року.
 • Версія MySQL для операційних систем Windows була випущена 8 січня 1998 року для Windows 95 і NТ.
 • Версія 3.23 була випущена в січні 2001р.
 • Версія 4.0 була випущена в березні 2003р.
 • Версія 4.01 була випущена в серпні 2003р.
 • Версія 4.1 була випущена в жовтні 2004р.
 • Версія 5.0 була випущена в жовтні 2005р.
 • Sun Microsystems придбала MySql AB 26 лютого 2008 року.
 • Версія 5.1 була випущена в 27 листопада 2008р.
 • Версія 5.4 бета — квітень 2009р не була випущена.
 • Версія 5.5 була зупинена в грудні 2010р.

Версія 6.0 знаходиться в розробці. На даний час ведеться  робота над створенням і тестуванням нової,шостої версії MySQL, в яку буде входити 

цілісність даних посилань з підтримкою зовнішніх ключів для всіх типів збереження даних 

додаткова підтримка для символів Unicode (приблизно 65.536 символів із Basic Multilingual Plane (BMP))

новий тип таблиць для збереження даних — Falcon (доступний на сайті MySQL)

В жовтні 2005 року Oracle Corporation придбала фінську компанію Innobase Oy яка випускала InnoDB. Популярну підсистему управління збереженням даних для MySQL.

Після купівлі в прес релізі Oracle було відзначено, що всі контракти з програмним забезпеченням компанії, доступні в MySQL АВ будуть обновлюватись в 2006 році. В ході конференції користувачів MySQL в квітні 2006 року власник MySQL випустив пресс — реліз в якому підтвердив факт, що MySQL і Innobase Oy договорились про ліцензування згоди безграничної дії.

В лютому 2006 року  Oracle Corporation придбала програму Sleepycat. Двіжок бази даних, який забезпечує основу для другого механізму збереження даних для MySQL.

В жовтні 2009 року Oracle Corporation заключила договір куплі–продажі з Sun Microsystems — нинішніми власником інтелектуальної власності  MySQL.

Коли і де використовується MySQL

Без сумніву можна стверджувати що при розробці веб–проектів, які являють більшість елементів, більшість користувачів для даних різного виду будуть використовувати MySQL.

Часто MySQL використовується рядом з РНР.

Багото веб–додатків використовують MySQL в якості компонентів програмного забезпечення. Популярність використання веб–додатків тісно повязана з популярністю РНР і можливістю його роботи разом з MySQL.  

Багато сайтів з високим трафіком ( в тому числі Flickr. Facebook. Wikipedia. Google. Nokia. YouTube) використовують MySQL для збереження даних і реєстрації користувачів.

MySQL і Linux Найбільш розпоширений спосіб установки і використання MySQL на платформі  Linux, хоча база даних працює і на інших платформах, наприклад Microsoft Windows.  

MySQL працює на багатьох платформах різних систем, включає AIX. BSDI. FreeBSD. HP-UX. i5/OS. Linux. Mac OS X. NetBSD. Nowel NetWare. OpenBSD. OpenSolaris. eComStation. OS/2 Warp. QNX. IRIX. Solaris. Symbian. SunOS. SCO OpenSerwer. SCO UnixWare. Sanos. Tru64. Microsoft Windows.

Існує також порт MySQL для OpenVMS.

Всі мови програмування, в яких присутній API (application programming interface — інтерфейс прикладного програмування), включають бібліотеки для доступу до баз даних MySQL.

Крім того інтерфейс ODBC (Open Database Connectivity — програмний інтерфейс для доступу до баз даних) який називають MyODBC, дозволяє додатковим мовам програмуванням таким як ASP або ColdFusion в цілях підтримки інтерфейса ODBC взаємодіяти з базою даних MySQL.

Сервер MySQL і бібліотеки являються більшою частиною додатками до ANSI C/ANCI C++

Для керування базою даних MySQL можна використовувати інструмент командного рядка (команди MySQL  і mysqladmin).  Користувачі можуть скачати з сайта MySQL інструменти адміністрування

GUI (Graphical user interfase– графічний користувацький інтерфейс) MySQL Administrator MySQL Migration Toolkit i MySQL Query Browser. Інструменти GUI обєднані зараз в один пакет під назвою MySQL GUI Tools.

Додам до цієї публікації ще один важливий елемент, це веб– інтерфейс для адміністрування управління базами даних MySQL написаний на мові РНР вільний веб– додаток з відкритим кодом phpMyAdmin.

З  допомогою phpMyAdmin через браузер користувача можно здійснювати адміністрацію сервера., запускати команди SQL і передивлятись вміст таблиці і даних.

Додаток завоював свою популярність у веб програмістів в звязку з тим що надав можливість керувати SQL без посередньо без введення SQL команд шляхом доступу до інтерфейсу.

Пора закінчувати публікацію присвячену системі керування базами даних, з веб – інтерфесом адміністрування системою управління базами даних MySQL який називається phpMyAdmin мабуть кожен веб дизайнер знайомий.

4447

phpMyAdmin

Як я відзначав в попередніх публікаціях, що кожен початківець який  починає пробувати встановлювати систему управління контентом CSM, стикається з phpMyAdmin.

Як на сервері коли створює базу даних, так і в себе на компютері де можна створити подібний сервер за допомогою пакету програми ( я користуюсь Денвером), де після установки програми присутня система управління базами даних MySQL, а з нею і додаток phpMyAdmin.

Сам phpMyAdmin дозволяє надзвичайно легко робити такі операції  як (додавання бази, і користувача, копіювання таблиць і т.д.)

І навіть користувач який до цього часу не стикався ні з чим подібним, з легкістю з усім розбереться.

Висновок один на мою думку створити сайт самому стає все легше і легше.

Можна навіть зареєструватись на подібному ресурсі і отримати сайт (говорять безкоштовно), але розкрутити сайт створений за допомогою подібних пропозицій, буде мабуть не реально.

Звичайно, що кожному зрозуміло що безкоштовно, то є безкоштовно, і для хорошого сайту потрібен платний хостинг, власне доменне імя, ну і шаблон, якщо не має знань і бажання зробити самому, то можна придбати шаблон за кошти не дорого.

Можна і платний шаблон отримати безкоштовно, зрозуміло що  для цього потрібно покопатись в неті, і звичайно що над платним чи створеним самому, та і врешті врешт над  любим шаблоном, щоб довести ло ладу, потрібно посидіти.

До зустрічі.


user_97

На Zura-Blog розміщені матеріали які стосуються системи управління базами даних MySQL, матеріали можна знайти навівши на кнопку MySQL, і з випадаючого списку вибрати потрібний матеріал клацнувши клавішою на нього, або прейти за посиланням нижче

 

А також  інформація про те які бувають системи управління базами даних, і в цілому що таке бази даних

Системи управління базами даних, моделі баз даних

Що таке база даних