Post_89Привіт, на черзі ще один дуже важливий елемент який застосовують при розробці сайтів, це база даних. Без бази даних мабуть зараз необходиться ні один великий веб–проект.

Давайте поміркуємо що у нас є веб портал, який містить тисячу окремих сторінок, кожна з яких описує свій продукт.

Звичайно зразу стає зрозуміло що підтримувати всі ці статистичні сторінки, наприклад способом переписуючи код в HTML  нереально і тяжко, але з допомогою динамічних веб–технологій (наприклад РНР) ці динамічні сторінки можуть бути створені автоматично.

Такі технології як РНР повинні зберігати і читати дані в центриліазованій локалізації. В цю схему входять і бази даних, які містять всі ці дані і структурують їх по різним критеріям.

Мабуть більшість з вас чули багаторазово подібне слово, та і на початку засвоення веб–дизайну, якщо хтось  з вас пробував створити сайт за допомогою систем управління контентом, ( я починав з WordPress) повинні отримати досвід, тому що  при самостійній установці  наприклад WordPress, щоб встановити дану GSM потрібно створити спочатку   базу даних.

Саме “популярне” визначення бази даних звучить наступним чином, база даних — це визначене місце з визначеними технологіями, в яких в визначеному порядку розташовані визначені елементи.

Для того щоб зрозуміти краще, для прикладу візьмем супермаркет типу cash&carry — це магазин самообслуговування, який надає можливість споживчам за налічку придбати різні товари в розніцю чи оптом.

Гіпермаркет “Metro” де більшість з вас відвідували  подібні маркети і бачили там такий порядок, в якому розташовані всі товари, вони розподілені по відділам, і відсортовані по категоріям.

Найти те що нам необхідно, дуже просто. Візьмем олівці. В такому випадку ми йдемо в відділ канцелярських товарів, шукаємо стелажі з олівцями, ручками і т.д. І іменно там ми найдемо необхідний товар.

Уявіть що такий супермаркет і являється базою даних. Таким чином база даних містить всі види елементів, відсортовані по різним признакам. Іншими словами база даних містить дані, які структуруть в таблицю і реєструють.

Як і в випадку супермаркета, база даних підтримує систему запитів. Якщо в супермаркеті ми можемо спитати, де можна знайти визначений продукт, то в базі даних можна зробити запит визначеного елементу, і знайти його.

Таким чином база даних являє собою інтегрований набір звязаних логічних записів або файлів, які обєднані в загальний фонд, або декілька різних видів використання.

Класифікація

 

На даний час існує велика кількість різновидностей баз даних. До вашої уваги тільки основні типи по різним основам класифікації.

Класифікація баз даних по моделі.

 • ієрархічні
 • мережеві
 • реаляційні
 • обєктні
 • обєктно–орієнтовані
 • обєктно–реаляційні

Класифікація БД по середовищу фізичного зберігання

⇒ БД в вторинній памяті (традиційні) середовище постійного зберігання являється переферійна енергозалежна память (жорсткий диск)

⇒ БД в оперативній памяті (in–memory databases) всі дані знаходяться в оперативній памяті.

⇒ БД в третинній памяті (tertiary databases) середовище постійного зберігання являється відєднююємий пристрій масового зберігання ( магнітні стрічки, оптичні диски).

Класифікація БД по типу вмісту

 • числові
 • бібліографічні
 • текстові
 • бази зображень

Класифікація БД по ступені розпреділення

 • центрилізовані
 • розприділенні

Програмне забезпечення організує дані в відповідності з моделлю баз даних. Починаючи з 2009 року, найбільшрозпоширеною являється реаляційна модель.

На цьому буду закінчувати коротеньку публікацію, наступні матеріали будуть стосуватись особливостей баз даних, а саме публікації які будуть присвячені MySQL. Власне як вже згадував на початку цієї публікації, хто самостійно установлював GSM Wordpress той має досвід створення бази даних і користувача.

Адже без цих додатків Wordpress не получиться встановити. На даний момент пробую спосіб підєднання бази даних до свого тренувального сайту (сайт створений тільки на одих кодах), якщо все вдасться тоді опублікую.

Ну хто з вас раніше заходив на Zura–Blog  то мабуть побачив чернгову зміну на сайті, а саме в мене помінявся дизайн, точніше я поміняв дизайн, на початку думав застосувати інший конструктор для створення дизайну, можливо врешті решт купив би шаблон не дорого, але зваживши все за і проти, вирішив продовжити працювати “з програмою Артістір“, і результат як для мене получився кращим ніж попередній, та і судячи з коментарів які зразу прийшли на почтову адресу дизайн сподобався не лише мені одному.

І якщо хто з вас пройшовся по сторінках блогу мабуть замітили що помінялась рамка для картинок, теперішня рамка більш як на мою думку виглядає соліднішою, і найближчим часом опублікую статтю за допомогою якої програми я створюю подібні рамки.

До зустрічі.